GTA | GTA 4 je bolji od GTA 5 ?

Započeo Muma, Avgust 17, 2016, 06:22:00 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.



GTA 4 JE BOLJI OD GTA 5 ?




Mnogi su pravili video o tom' kako je GTA 4 bolji od GTA 5, pa ajde da i ja ovdje iznesem svoje mišljenje za koje vas boli qrac.




Å ta je bolje.


Grad - Los Santos ili Liberty City ?

* Pa meni je bolji LS jer je mnogo ljepši grad, a i GTA igrači su navikli na taj grad, na ulice LSa, bande, itd...




Grafika ?

* Grafika u GTA 5 je naravno mnogo bolja i o tom' se nema šta pričati jer u vrijeme kreiranja GTA 4 nije bilo ni 50% moguće od onoga što je danas.




Animacije i slične stvari ?

* Kretanje vašeg lika ? Kretanje je mnogo bolje u GTA 5 jer Niko nije mogao preskakati vozila, stati kad udari u zid(nastavi trčati lol)...
* Fight ? Tučnjava u GTA 4 je mnogoo, mnogo bolja nego u GTA 5, kad udarite lika 1 u GTA 5 on će pasti kao da je upucan snajperom, dok u GTA 4 se normalno borite sa njim pa ko bude jači, te su animacije borbe mnogo bolje i ima ih više. Lika možete udariti nogom u stomak, genetski materijal, koljeno i druge osjetljive dijelove tijela te možete ga uhvatiti i udarati da izgleda kao da ga je kombajn opalio.
* Kad nekog upucate ? U GTA 4 je mnogo bolje jer je realističnije kad ga pogodite metkom, a u GTA 5 to izgleda kao da ste ga pogodili kamenom...





Vozila ?

* I u GTA 5 je malo bolje kretanje vozila jer naglo skreće te je moguće izbjeći 90% sudara, a idete 300 km/h dok u GTA 4 izgleda kao da igrate neku drift igricu... Ali u GTA 4 je bolje kada udarite npr u zid brzinom od 80+ km/h, uglavnom će te proletjeti kroz šoferšajbu što je jedan +. I naravno, izdržljivost vozila u GTA 5 je nerealna.. možete voziti bez točkova, biti kao flis papir ali ono će i dalje raditi...




Oružje, pucnjava... ?

Oružje je bolje u GTA 5 jer ima ih više kao što su sticky bombs(ljeljive bombe),




NPCovi (Policija, Hitna Služba, prolaznici...) ?

* NPCovi u GTA 5 previÅ¡e retardirani. Izvadite telefon, ili samo stojite ispred njih okrenuti leÄ'ima oni će vam prići otjerati vas u 3 PM, početi gurati i na kraju potući. Policija će početi pucati na vas ukoliko stojite 3 sekunde ispred njih... U GTA 4 je normalna stvar, obični prolaznici gledaju svoja posla, policija će vam govoriti da se predate ukoliko imate oružje sve dok vi ne počnete pucati na njih te će naravno uzvratiti i naravno mnogo je teže pobjeći istima u GTA 4 nego u GTA 5 u kojem vas sva murija traži u gradu, a samo 1 patrolna kola vas guraju od pozadi...




Misije ?

Misije u GTA 5 su bolje jer su prejako odraÄ'ene, heistovi su naravno najjači. ViÅ¡e truda je uloženo tako da jedan + za to.




Sitnice (elise, efekti vode, prolazak kroz žbun...) ?

I to je jedan + za GTA 5 jer su mislili na elisu helikoptera kada udarate od zgradu, prolazite elisom kroz drvo(siječe jbno lišće...)
Prolazkom kroz žbun, ne bitno je li to vozilo ili onfoot ste, žbun(trava i ostale gluposti) će se savijati kao i u RL i to je jako lijepo odraÄ'eno.
I najjače stvari jesu to Å¡to kada uÄ'ete u vodu, do one razine koje ste bili vaÅ¡a garderoba će biti mokra i kada pogite rezervar od vozila, gorivo ili ulje će iscuriti na pod i to je prejako odraÄ'eno.




Zaključak ?

GTA 5 je bolji naravno, ali opet u mnogim stvarima je bolji GTA 4 (neke stvari sam zaboravio 100%, a ovo je samo mali dio možda 10% onoga što sve ima u GTA serijalima :D).

I naravno video pa pogledajte sami razlike...







Mnogi govore da je sledeći GTA možda u Miami-u ? Jer ima mnogo stvari kao što su peškiri po plažama, karte u Majklovoj kući za majami, bilbord kod aerodroma na kojem piše Miami i još mnogo stvari... Ja bi volio da bude sledeći GTA u Majamiu *-* Plaže, sunce, gole pi.. ok da ne pretjerujemo... xD


Ovoliko u životu nisam napisao i izgovorio riječ GTA... x)
Poslednja Izmena: Avgust 17, 2016, 06:26:24 PRE PODNE od [IG] Muma

Lijepo misljenje,slazem se, i ja bih volio da sledeci GTA bude u Miamiu,il da budu svi gradovi spojeni :o
Mapper since 2k13.

Ne moguće... Rockstar to nikad ne bi napravio jer bi za online igrače to bilo preveliko + igrica bi sama bila prevelika zbog svih silnih textura/objekata, npcova, grafike, vozila...

GTA 4 Skretanje je stvarno retardirano ne mozes normalno voziti auto i naravno GTA 5 Igrica ima mnogo vise boja nego GTA 4 jednostavno GTA 4 je nekako bez boja previse tamna igrica
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Da, to su stvarno zeznuli kad su kreirali kao da su drift igricu pokušavali napraviti... I grafika je naravno bolja ali GTA 4 ima mnogo boljih stvari nego GTA 5, neke sam naveo gore, a neke ću još sada dodati.

U GTA 4 je mnogo realističnije najmanje 60% stvari. PD neće pucati na nekog ukoliko se potuče s nekim već će ga uhapsiti za razliku od GTA 5.
TakoÄ'er i enterijer, 5 puta viÅ¡e enterijera je otključano u GTA 4.
U GTA 5 ne možeš se spustiti/čučnuti kao u GTA SA na 'C' što je sramotno za 1 igru tolike popularnosti...
Skakanje... Kad skočiš u GTA 5 on se neće uhvatiti već će uglavnom puknuti glavom od nešto ako ne može direktno pasti na to, dok se u GTA 4 možeš hvatati za milione stvari kako bi se spasio...

GTA 5 jeste bolji po grafici, ima više vozila, može se roniti, te podmornice, misije... Ali GTA 4 je mnogo, mnogo realističniji. :)

Sto se tice toga sto si naveo ne znam jer imam opanak od kompa i nemam na cemu igrati gta 5 ali gta 4 sam igrao i igrica bi mi bila full samo da nije onog skretanja eto to je samo - a ostalo je sve ok
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Gta V po meni svakako mnogo interesantniji,ali opet posle nekog vremena se vraca na samp :D

-
Citat: LoOdaK poslato Avgust 18, 2016, 19:34:40 POSLE PODNE
Sto se tice toga sto si naveo ne znam jer imam opanak od kompa i nemam na cemu igrati gta 5 ali gta 4 sam igrao i igrica bi mi bila full samo da nije onog skretanja eto to je samo - a ostalo je sve ok
Jbg, a imaš video postavio sam pa možeš pogledati razlike. :)

Citat: Maxwellâ,,¢ poslato Avgust 18, 2016, 21:09:29 POSLE PODNE
Gta V po meni svakako mnogo interesantniji,ali opet posle nekog vremena se vraca na samp :D
Svakako. :)

Samo me jedno zanima ima li neko mozda link od GTA IV jedno sam ga igrao i to davno pa ako moze neko da mi da link da ponovo probam  :)
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.

Imas na thepiratebay negdje nadji
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



GTA 4 GTA 5 kod mene jedva Gta San Andreas pokrene  :P Pa nez lijepo misljenje  :-\

Nova Kuca Community - Founder , Owner

Boli mene ćuna sta je bolje, jer ja na ovome a posebno na ovome sigurno nikada necu poigrati ni jedno ni drugo :)


Trenutno usporedjujem vice city i san andreas jer nisam u mogucnosti za gta iv i gta v, mozda budem dok izadje gta 8/9 :P

Citat: ☢ χÏ...ηdÑ"я_SkillArena ☢ poslato Avgust 29, 2016, 00:41:52 PRE PODNE
Trenutno usporedjujem vice city i san andreas jer nisam u mogucnosti za gta iv i gta v, mozda budem dok izadje gta 8/9 :P
Eh tu se već nema Å¡ta usporeÄ'ivati xD Na GTA SA je dovoljno reći da možeÅ¡ plivati...
Poslednja Izmena: Avgust 29, 2016, 00:56:53 PRE PODNE od [IG] Muma