[POMOC] MYSQL

Započeo ediss_manga, April 08, 2016, 18:52:13 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

izvinjavam se ako sam pogresio fail ili nesto molio bi admine da ne lock temu .. treba mi pomoc da mi neko objasni sta to ustvari predstavlja mysql datbaza i o cemu se radi nisam ranije susrecao se s tim pa ako neko ima dobre volje da mi objasni .. HVALA ???

Mysql dosad najbolji i moderniji nacin sacuvanja i ocitavanja igracevih varijabli.
Sa njim imas dosta mogucnosti da ih ne nabrajam sad, uglavom možeš da preko njega pravis UCP dakle povezivanje sa forumom, pravljenje online ban liste, top liste i slicno.
U startu nije lagan, kad se malo detaljnije pozabavis sa njim skontaš ga brzo.
Baza podataka ti je kao onaj scriptfiles folder i u njoj se nalaze svi accounti od igraca.
Sada phpmyadmin ti  nudi dosta privilegija na tim, recimo možeÅ¡ da briÅ¡eÅ¡ neaktivne accounte preko njega a ne da pravis u skripti sistem neaktivnosti i slicno tome.
Isto tako možeš da provjeris koliko se puta ukucala jedna komanda i da dobijes nekakav dijagram svega toga.
Uglavnom dobar je ima dosta mogucnosti, naravno da se može dosta stvari napraviti i na Y_iniu ali ipak Mysql je rank iznad.

brate ja sam skinuo mod od zaragaming i sad u njoj postoji sistem za kreiranje stana ali ne i za kreiranje kuce vozila sad mi nije jasno dal treba da povezem to sa tom datbazom i tim stvarima da bi sve funkcionisalo ok ..http://i.imgur.com/o0O7jVU.png.. kako ustvari da znam dal uopste to treba nisam nikad radio to tako pa se ne razumijem bas nesto !!

Ovo sto si ti poslo uopste nije MYSQL jer ima Scriptfiles folder, mada i ne mora da znaci... Ima danas svakakvih ljudi koji MYSQL i Y_ini miješaju zajedno.

ne razumijem se u to pa mi nije bilo jasno kako to treba da se spoji zato sam ti uslikao to znaci to nije mysql to je obican u y_ini

Citat: Pita poslato April 08, 2016, 20:18:54 POSLE PODNE
Ovo sto si ti poslo uopste nije MYSQL jer ima Scriptfiles folder, mada i ne mora da znaci... Ima danas svakakvih ljudi koji MYSQL i Y_ini miješaju zajedno.


Ako ima scriptfiles folder nije MySQL??Pa neces spremati logove u bazi

@ediss_manga jel ti izbaci ista u server konzoli kad hoces napravit kucu

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."

Covjece za Mysql uopste nije potreban scriptfiles, kakvi crni logovi jesi ti normalan decko ?
Sve se to napravi tamo.

problem je decki sto je skripta nekako zapetljana ko prvo nema /ah admin komandi pa a neke su househelp neke napravi stan ako me kontate neke su na engleskom neke na bosanskom onda su uradjene neke komande kao npr /sudiskaanakazna
tako da sad ja u skripti trazim te komande da bi znao koja ima koja ne

Zašto radiš mod kad neznas ni osnove MySQL ?

My PC:
# Procesor: AMD FX-8350 (8 x 4,0 GHz)
# Matična ploča: Asus M5A78M-M LX3
# Memorija: Kingston Fury 8 GB 1600 MHz
# Hard disk: Seagate / WD 500 GB
# Grafička kartica: GTX750-Ti 2 GB GDDR5
# Windows 8.1 64-Bit

iskreno iz dosade.. bio sam uzeo neki mod sve se kreiralo in game i nas 10ak prijatelja igrali zezali se!!

Citat: Pita poslato April 08, 2016, 20:41:49 POSLE PODNE
Covjece za Mysql uopste nije potreban scriptfiles, kakvi crni logovi jesi ti normalan decko ?
Sve se to napravi tamo.

Zasto bi neko bio idiot i pravio logove u mysqlu, npr log kad se igrac logira, zasto bi idiot pravio to u mysqlu kad nije potrebna brzina za to.MySQL se koristi vecinom zbog brzine koja je u odnosu na INI .... da ne govorim sta, ja nisam reko da je za rad MySQL potreban log ili nesto, ali to vecinom tako idi, pogledaj za primjer NL mod koji je raÄ'en na balkanu, u scriptfilesu ti se nalaze logovi.Dalje da se ne raspravljamo ovdje...

@ediss_manga mora biti pregledaj dobro mod i komande

@HamZaa ko kaže da čovjek radi mod, uzeo je neki mod od zare i tražio pomoć sad da li je taj mod MySQL ili ne...

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."

nemamo  mi bas vremena za to jer smo svi 18+ svi imaju neke obaveze ali nam ipak ostao hobi vikendom upasti na server malo se zezati a ovaj mod mi se cini extra ima dosta lijepih mapa pa reko moze posluziti :D pa me je zanimalo dal je u mysql ili ne a lik me odmah napade sto radim ako neznam :D sta radim samo sam pitao ?? :D

Citat: ediss_manga poslato April 08, 2016, 21:19:02 POSLE PODNE
nemamo  mi bas vremena za to jer smo svi 18+ svi imaju neke obaveze ali nam ipak ostao hobi vikendom upasti na server malo se zezati a ovaj mod mi se cini extra ima dosta lijepih mapa pa reko moze posluziti :D pa me je zanimalo dal je u mysql ili ne a lik me odmah napade sto radim ako neznam :D sta radim samo sam pitao ?? :D

jel taj mod ima gdje na netu, ako da stavi link tu ja cu pogledat pa ti reci kako i sta

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."


eto medo vidi pa mi pojasni :D