[Problem] Sa bootanjem windowsa

Započeo [PG]Korda, Maj 06, 2011, 23:30:27 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovako htio sam ponovo dizati windowse na laptopu i jednostavno mi nece bootati probao sam s dva cd-a i nece, u cemu je problem jel zna neko mozda? btw radi se o xp

ti to instaliravas windows ili ???
daj reci vise nest... nekuzim....

da instaliram windowse i nece mi bootati cd, sta nekuzis?

pa tako reci, podesi u biosu boot da prvo bude s cda... ili stisci F8 da ti pojavi boot i onda odaberes ime przilice...

Citat: korda poslato Maj 06, 2011, 23:30:27 POSLE PODNE
Ovako htio sam ponovo dizati windowse na laptopu i jednostavno mi nece bootati probao sam s dva cd-a i nece, u cemu je problem jel zna neko mozda? btw radi se o xp

ako si ti narezivao CD napravio si gresku vjerovatno...

da bi CD bio butabilan moras ga prvo pretvoriti u ISO fajl pa preko Alcohola ili nekom Emulatora kao sto su alcohol i deamon tols taj .sio fajl narezati preko opcije burn imagin disc

pa ce tako biti butabilan
Poslednja Izmena: Maj 06, 2011, 23:45:43 POSLE PODNE od [BRP]matematicar

Citat: [BRP]matematicar poslato Maj 06, 2011, 23:45:27 POSLE PODNE
Citat: korda poslato Maj 06, 2011, 23:30:27 POSLE PODNE
Ovako htio sam ponovo dizati windowse na laptopu i jednostavno mi nece bootati probao sam s dva cd-a i nece, u cemu je problem jel zna neko mozda? btw radi se o xp

ako si ti narezivao CD napravio si gresku vjerovatno...

da bi CD bio butabilan moras ga prvo pretvoriti u ISO fajl pa preko Alcohola ili nekom Emulatora kao sto su alcohol i deamon tols taj .sio fajl narezati preko opcije burn imagin disc

pa ce tako biti butabilan
nemora.... jer ja se time bavim ( servisiranjem i popravljanjem racunala )
i imam originale,a imam i pirate...
pirat preprzim i on bude bootabilan.... tj ja ga przim drugacije... ali je sve u normalnom nacinu... nije iso :D

OT: jel ti pomogao onaj prethodni odg ?

Citat: Ministar poslato Maj 06, 2011, 23:48:12 POSLE PODNE
Citat: [BRP]matematicar poslato Maj 06, 2011, 23:45:27 POSLE PODNE
Citat: korda poslato Maj 06, 2011, 23:30:27 POSLE PODNE
Ovako htio sam ponovo dizati windowse na laptopu i jednostavno mi nece bootati probao sam s dva cd-a i nece, u cemu je problem jel zna neko mozda? btw radi se o xp

ako si ti narezivao CD napravio si gresku vjerovatno...

da bi CD bio butabilan moras ga prvo pretvoriti u ISO fajl pa preko Alcohola ili nekom Emulatora kao sto su alcohol i deamon tols taj .sio fajl narezati preko opcije burn imagin disc

pa ce tako biti butabilan
nemora.... jer ja se time bavim ( servisiranjem i popravljanjem racunala )
i imam originale,a imam i pirate...
pirat preprzim i on bude bootabilan.... tj ja ga przim drugacije... ali je sve u normalnom nacinu... nije iso :D

OT: jel ti pomogao onaj prethodni odg ?

Druze otidji na uklonjeno forum koji ima preko 2.5 miliona clanova... ok onda oni tamo lazu :) ...svaka tebi cast

SMod poruka: Sljedeci put razmisli o warezu koji siris na forumu, prije nego ces ici na hladenje.
Poslednja Izmena: Maj 07, 2011, 10:46:23 PRE PODNE od LuKsA

Citat: Ministar poslato Maj 06, 2011, 23:48:12 POSLE PODNE
Citat: [BRP]matematicar poslato Maj 06, 2011, 23:45:27 POSLE PODNE
Citat: korda poslato Maj 06, 2011, 23:30:27 POSLE PODNE
Ovako htio sam ponovo dizati windowse na laptopu i jednostavno mi nece bootati probao sam s dva cd-a i nece, u cemu je problem jel zna neko mozda? btw radi se o xp

ako si ti narezivao CD napravio si gresku vjerovatno...

da bi CD bio butabilan moras ga prvo pretvoriti u ISO fajl pa preko Alcohola ili nekom Emulatora kao sto su alcohol i deamon tols taj .sio fajl narezati preko opcije burn imagin disc

pa ce tako biti butabilan
nemora.... jer ja se time bavim ( servisiranjem i popravljanjem racunala )
i imam originale,a imam i pirate...
pirat preprzim i on bude bootabilan.... tj ja ga przim drugacije... ali je sve u normalnom nacinu... nije iso :D

OT: jel ti pomogao onaj prethodni odg ?

ma evo pokusavam nesto, neide sa f8 nego nemogu se sjetit jbt kako u bio uc xD

stisci delete i onda tamo namjesti da ti boota s cd-a

Ovak..ja sam na svom kompu vec barem 100 puta dizo nove windowse

Problem ti je u BIOS-u

KAda upalis komp lupaj cijelo vrijeme tipku delete dok ti ne otvori BIOS

kada ga otvori..nadji tamo kako otvara sva sranja..vjerojatno znas na sta mislim jer ti je najvjerojatnije da 1. ucitava HDD a tek onda CD

Stavi da ti 1. bude ucitavanje CD-a a tek onda ucitavanje HDD-a

Aj probaj pa javi jel radi..a  ako nisi skuzio pojasnit cu ti detaljnije

Ja prije Svakog Dizanja sistema moram Ici u Bios i tamo podesiti.neznam sad Tacno,pise "First...." pa "Second" i tu stavis CD i CD a na 3. i 4. stavis Hardver i Removable,tako nekako i onda kad Palis Komp sljedeci put,pise "Boot CD" Neznam Tacno,i onda Reinstaliras Windows po odredjenom postupku...

Citat: [ED].:Curtis:. poslato Maj 07, 2011, 13:20:39 POSLE PODNE
Ja prije Svakog Dizanja sistema moram Ici u Bios i tamo podesiti.neznam sad Tacno,pise "First...." pa "Second" i tu stavis CD i CD a na 3. i 4. stavis Hardver i Removable,tako nekako i onda kad Palis Komp sljedeci put,pise "Boot CD" Neznam Tacno,i onda Reinstaliras Windows po odredjenom postupku...
Pise First boot device, Second boot device ;)
I da, to bi ti se trebalo spremiti, a ne da stalno to radis -.-'
For ya...


I'd catch a grenade for ya
Throw my hand on a blade for ya
I'd jump in front of a train for ya
You know I'd do anything for ya


BestOne.exe | Mapper | n00b Skripter | Bruno Mars Fan | Balkan SA:MP <3 | Fifa 11 <3


For ya...



Citat: [RTVTDM] Waka-Waka.exe poslato Maj 07, 2011, 13:51:33 POSLE PODNE
Citat: [ED].:Curtis:. poslato Maj 07, 2011, 13:20:39 POSLE PODNE
Ja prije Svakog Dizanja sistema moram Ici u Bios i tamo podesiti.neznam sad Tacno,pise "First...." pa "Second" i tu stavis CD i CD a na 3. i 4. stavis Hardver i Removable,tako nekako i onda kad Palis Komp sljedeci put,pise "Boot CD" Neznam Tacno,i onda Reinstaliras Windows po odredjenom postupku...
Pise First boot device, Second boot device ;)
I da, to bi ti se trebalo spremiti, a ne da stalno to radis -.-'
pa to se moze spremit, F10
ako ostavi uvijek,onda ce mu izbacit gresku kod normalnog boota...
kad instalira,mora vratit pocetno stanje,tj da se prvo boota HDD....

morat cu odgodit to jel nemam sad bas vremena, ali kad probam vam javim, hvala svima na pomoci ;), moguce da je napravljeno da prvo cita hard posto mi uopce ne ponudi da ga boota s cd-a

edit:

ovako mucio sam se dosta i uspio sam nekako uc u bios i sad imam ponudeno ovo:

boot order:
optical disk drive
usb cd-rom
usb floppy
usb super disk
notebook hard disk
usb hard disk
network controller

na sta moram stavit da se prvo boota, ako ocu bootat s cd-a btw nemojte odma rec usb cd-rom nisam glup probo sam to i nije ???
Poslednja Izmena: Maj 08, 2011, 22:11:27 POSLE PODNE od korda