Otvaranje servera u 2022 godini

Započeo ich., Decembar 16, 2022, 21:45:14 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Samp scena je glupa zadnjih godinu dana postala je slaba i mnogo je ljudi napustilo i otišli su na fivem servere.Tako da definitivno se ne isplati otvarati samp server koji će se nakon 3 tjedna rada biti zatvoren,ako ne i manje

Citat: Ivo#2312 poslato Februar 22, 2023, 08:37:21 PRE PODNE
Samp scena je glupa zadnjih godinu dana postala je slaba i mnogo je ljudi napustilo i otišli su na fivem servere.Tako da definitivno se ne isplati otvarati samp server koji će se nakon 3 tjedna rada biti zatvoren,ako ne i manje
nek ti znas koji si u zadnjih mesec dana bio na 5 servera

Evo ja nakon sest godina sam se vratio, nostalgija puca od Jugloslavija Roleplay. Ne bih bas tako rekao jer SA:MP se razvio na takav nacin da svako od nas moze da iskoristi na najbolji nacin. Toliko drugara tamo preko granice sam sreo, neke cak i uzivo, ja sam kretao kad je postojao Los Balkan i tamo sam sreo dosta ljudi i dosta prijatelja s kojima sam danas u ok odnosima. Ne vidim razlog zasto bi jedna igrica kojoj je dato vrijeme tako brzo propala, jer svako od nas bira sta ce i kako da radi. Ne mislim da je licno, pricam u svoje ime a i vjerovatno vecine koja su odrasla ovdje uz tu igru kao danas najprodavaniju igru svijeta, toliko propala. Jeste zbog servera probala koja se otvaraju i sedam dana opstaju pa gase se, jer najlakse je kao programer govorim sada,uzeti skriptu prepraviti i vi ste maper, skripter. A niko ne zna koliko truda treba za neku mapu,skriptu da neko to na kraju kopira. U te igre su ulagani sati, vrijeme koje se ne zaboravlja, barem za mene jedno sretno djetinjstvo je to bilo. Kao sto rekoh, svako od nas bira sta zeli u zivotu.

*23

i da ulozis mnogo truda para to je sve uzalud
Sunce greje lagano šetam se po Voždovcu
Moja kučka i ja, furam je na povodcu
Zove se Lola i nije nešto lepa
Ali meni daće lapo kada dokopa se repa
Rođena na ulici, dolazi iz geta
I zato je gangsta kučka, a ne starleta
Zahvaljujući njoj meni dignuta je đoka
Krov je spušten, vožnjica od bloka do bloka
I ako glumiš mangupa jebaće ti mamicu
U tašni nema lak za nokte, ali ima palicu
Odrasla na Medaku, iz huda je sestra
Nijedna Snoopova kučka nije tol'ko gangsta
Za nju sam 'Pac, ona moja je Madonna
Ako znaš još neku takvu javi mi preko fona
I kada njesra izbije ona ne vata pištolja
Već nabada na prvu jer je gangsta drolja

Ako mislis biznis da pokreces sa sampom zaboravi, dobices mozda par donacija za npr vipove itd..
Ali otvaranje servera sad da li se isplati ne bi ti znao reci, otvori pa vidi, treba puno vremena pa ako imas otvori, ja cu prvi igrati na njemu. :)

Citat: ich. poslato Decembar 16, 2022, 21:45:14 POSLE PODNE
Pozdrav SA-MPeri  :)

Ajde da pocnem sa pitanjem... Da li se isplati otvarati SA-MP server i od toga napraviti neki biznis?
Dugo sam igrao SA-MP, od 2015 do 2019 godine. Kao i svaki igrac, i ja sam zeleo da naucim pawno jezik i napravim svoj server.
Dodir sa pawnom kao i sa SA-MPom nemam vec 3 godine, zato i ne znam kako to danas funkcionise, kako se drze serveri i igraci.
Ucim vec 6 meseci za programera( back-end ), pa mi se vratila volja za pawno i programiranje.

Planiram da se posvetim kreiranju moda, da nadjem ekipu i ulozim novac u marketing, ali me zanima da li se isplati u 2022 godini otvarati SA-MP server i posvetiti se maksimalno.

Pa vidi ako si igrao u tom periodu 2015-2019 pre nego je sve otislo, ne znam ni sam kako da nazovem to,znas kakva je igra bila i odnosi medju igracima. Danas iako nisam ni ja na samp community-u vec 2 godine i jace, vidim da tu vise nema neke cari igranja i svega, sve se svodi na tome da imas samo sto vise imovine i da si najbogatiji. Nema vise onog odnosa medju igracima, tj. ima ali samo medju nekim grupicama koje su se odrzale zajedno i igraju idalje zajedno. Razumem ja sada da je i smena generacija, mi stariji smo otisli,dolaze mladji narastaji, ali opet po meni oni nisu naucili ono sto smo mi naucili od nasih predhodnika.  Mozda je pametnije da se okrenes necemu drugome sto se tice programiranja, kao sto je web dizajn i slicno, opet zavisi od tvojih interesovanja, od toga mozda i napravis neki profit i upoznas neke ljude koji ce te dalje probiti. Lep pozdrav <3
??????????

Nasao koga da pita  ::)
Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.