Pomoc ? Prijedlog ? Informacija ?! Procitajte by Stifler

Započeo Stifler ツ, Maj 17, 2022, 18:17:42 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Eh znaci ovako, kupili smo zajednicu Underground koja je bila u vlasnistvu youtubera Ekija, mozda ste culi za taj server mozda ne nije bitno.

Imamo u planu napraviti server, da ne bude mnogo roleplaya a da ne bude bas ni rpg, nesto tipa Balkan School, radimo na modu, nigdje ne zurimo imamo ekipu 6-7 prijatelja iz real life.

Eh zanima me vase misljenje, gdje ostale zajednice grijese kad otvaraju? Sta da popravimo da bude bilo igraca i slicno.


Imamo stranicu dobra aktivnost dobri lajkovi, imamo ekipu koja ce igrat na serveru, sta je jos potrebno da napravimo server sa prosjekom igraca cca 100 150 200?


Nemam vremena opsirnije pisati o ovome ali pisite nam sta je potrebno, sta treba popraviti, na sta treba obratiit paznju i tako dalje.

Sve sugestije i kritike dolaze u obzir, bilo bi mi drago kad bi nekoliko starih clanova i poznatih odgovorilo na ovo, pomozite da napravimo jos jednu zajednicu stabilnu u moru ovih dosadnih sto se otvaraju po 20 puta.


Hvala.

> Eh zanima me vase misljenje, gdje ostale zajednice grijese kad otvaraju?

"da ne bude mnogo roleplaya a da ne bude bas ni rpg, nesto tipa Balkan School"
U tome. Odluci se sta zelis i tacno po tome radi. Ne radi kao drugi serveri, vec totalno drugacije.

Na primer, otvaras server, radis kao Balkan School. Zasto bi neko igrao kod tebe ako moze na Balkan Schoolu, koji usput ima vise igraca?
Smisli nesto originalno, napravi sve tacno kako ti zelis.

Cak sam video da si ponudio za kupovinu svoju zajednicu, why?

"Imamo u planu napraviti server, da ne bude mnogo roleplaya a da ne bude bas ni rpg,"
eto gdje grijesite, jedno ili drugo
Ili pravis roleplay server na kome ljudi mogu normalno igrati ili rpg server gdje ce djeca od 8 godina dolaziti da se dmaju :D
big dog

Citat: BigShot poslato Maj 17, 2022, 18:23:31 POSLE PODNE
> Eh zanima me vase misljenje, gdje ostale zajednice grijese kad otvaraju?

"da ne bude mnogo roleplaya a da ne bude bas ni rpg, nesto tipa Balkan School"
U tome. Odluci se sta zelis i tacno po tome radi. Ne radi kao drugi serveri, vec totalno drugacije.

Na primer, otvaras server, radis kao Balkan School. Zasto bi neko igrao kod tebe ako moze na Balkan Schoolu, koji usput ima vise igraca?
Smisli nesto originalno, napravi sve tacno kako ti zelis.

Cak sam video da si ponudio za kupovinu svoju zajednicu, why?


dap u pravu si, nisam mislio balkan school tipa mod slican, pravim drugaciji mod, ali ne mislim otvarati hard roleplay server, a ni ono da se dijeli 10 miliona na startu, ne znam kako bi objasnio pa sam taj server naveo kao primjer, na mom modu u prvom planu je ekonomija, dobri poslovi povezani sa biznisima i ostalim stvarima na serveru i dobra zabava, tipa pljacke, akcije, skupljanja, sadnja droge sverc i tako dalje ako razumijes


a ovo za prodaju ne mislim ozbiljno nego sam stavio cijenu 500eura jer misle da se zajednica moze kupiti za 20e pa da otvaras server, uglavnom nista ozbiljno ne bi prodao ni za tih 500 a mozda ni vise



Citat: NYChustla poslato Maj 17, 2022, 18:23:56 POSLE PODNE
"Imamo u planu napraviti server, da ne bude mnogo roleplaya a da ne bude bas ni rpg,"
eto gdje grijesite, jedno ili drugo
Ili pravis roleplay server na kome ljudi mogu normalno igrati ili rpg server gdje ce djeca od 8 godina dolaziti da se dmaju :D


odgovor gore, mozda si u pravu al ne znam kkao bi objasnio, uglavnom moja greska vise je roleplay nego rpg

stari sam igrac, a danas se vise ni ne zna sta je rpg a sta roleplay i takvi kurcevi, ali nadam se da ste shvatili kakvu vrstu zelim, lose sam objasnio
Poslednja Izmena: Maj 17, 2022, 18:30:24 POSLE PODNE od Stifler ツ

Prvo da se mod ispise od nule, da ima sve fresh stvari, optimizaciju. Originalne mappe, dobar team servera. Da se vase ideje, zelje sprovedu u delo, a opet prilagodis igracima donekle...
Ne vole balkanci nesto novo, mislim vole ako je slicno ili malo razlicito...

Keep it up  ;)
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: neshallon poslato Maj 17, 2022, 18:33:42 POSLE PODNE
Prvo da se mod ispise od nule, da ima sve fresh stvari, optimizaciju. Originalne mappe, dobar team servera. Da se vase ideje, zelje sprovedu u delo, a opet prilagodis igracima donekle...
Ne vole balkanci nesto novo, mislim vole ako je slicno ili malo razlicito...

Keep it up  ;)


dosta toga pogodjeno, niko me ne moze ubediti da na balkanu prolazi nesto novo, ljudi su navikli na jedno te isto tako da unikatnost ne prolazi toliko, osim ako zelis praviti zajednicu od 30 40 50 igraca, bez uvrede ali mislim da je to tako na balkanu

30-40 igraca je dovoljna brojka, bitno je da si ti zadovoljan svojim serverom i igracima a ne samo brojem igraca
big dog

Citat: NYChustla poslato Maj 17, 2022, 18:39:15 POSLE PODNE
30-40 igraca je dovoljna brojka, bitno je da si ti zadovoljan svojim serverom i igracima a ne samo brojem igraca



zaboravio sam napomenuti da smo stariji momci, 20+ godina al smo stari igraci i zelja nam je svima uvijek bila da imamo server, svjesni smo da je sda dosta manji broj igraca nego kada smo mi igrali na balkan extremu pa poslije na balkan schoolu gdje sam ja i ostali bili veci nivo admina, ja sam bio 1337 ako se ne varam tj vodja lidera.


stariji smo, radimo svi u rl ali imamo vremena da pravimo mod lagano, plan je otvoriti na zimu, prolazilo mi je kroz glavu da cak uplatim par youtubera koji ce dovesti igrace, ali nista jos se nisam odlucio, hocu da cujem svacije misljenje, prijedloge ili slicno


btw kad bi youtuber snimao to bi u principu opet bio rpg server, zbog te silne djecice, ali ne znam jos nista se nisam odlucio

Iako ne igram samp već duže vrijeme, podržavam i nadam se da će te imati dosta igrača.

Mislim da je kod nas za mod najbitnije pogoditi neku zlatnu sredinu između pucanja,zabave i roleplay-a. To je jako teško izvesti i treba biti prilično pametan pri projektovanju bilo kakvog sistema jer treba imati jednu širu sliku moda i postaviti se u poziciju igrača.
Hard RP kao što si i sam zaključio ne pije vode kod nas kao i "čist" DM server. Moje neko lično mišljenje je da server ne treba da bude previše "grind" mode ali ne i lak na postizanju materijalnih ili nekih drugih vrijednosti na serveru. Jedna stvar koja se meni sviđala i koja me privlačila (napominjem, ovo je subjektivni osjećaj) je usklađenost boja. Iskreno nikad nisam volio servere koji imaju natrpane boje, da su poruke šarolike da se tako izrazim.
Što se tiče sistema, vjerujem da većina igrača želi unikatan sistem ali kada kažem unikatan mislim na sistem koji je jednostavan u svojoj srži, da nema nekih komplikovanih stvari koje igrač mora odraditi pa da se smori. Takav sistem, bez obzira što je možda najunikatniji, jednostavno će izgubiti svoju čar. Dakle unikatni sistemi ali jednostavni.
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Citat: LoOdaK poslato Maj 17, 2022, 20:29:50 POSLE PODNE
Iako ne igram samp već duže vrijeme, podržavam i nadam se da će te imati dosta igrača.

Mislim da je kod nas za mod najbitnije pogoditi neku zlatnu sredinu između pucanja,zabave i roleplay-a. To je jako teško izvesti i treba biti prilično pametan pri projektovanju bilo kakvog sistema jer treba imati jednu širu sliku moda i postaviti se u poziciju igrača.
Hard RP kao što si i sam zaključio ne pije vode kod nas kao i "čist" DM server. Moje neko lično mišljenje je da server ne treba da bude previše "grind" mode ali ne i lak na postizanju materijalnih ili nekih drugih vrijednosti na serveru. Jedna stvar koja se meni sviđala i koja me privlačila (napominjem, ovo je subjektivni osjećaj) je usklađenost boja. Iskreno nikad nisam volio servere koji imaju natrpane boje, da su poruke šarolike da se tako izrazim.
Što se tiče sistema, vjerujem da većina igrača želi unikatan sistem ali kada kažem unikatan mislim na sistem koji je jednostavan u svojoj srži, da nema nekih komplikovanih stvari koje igrač mora odraditi pa da se smori. Takav sistem, bez obzira što je možda najunikatniji, jednostavno će izgubiti svoju čar. Dakle unikatni sistemi ali jednostavni.


pogodio si u srz, bas takvu misao imam, da nije cisti dm a da se imovina ne moze lako steci, sad ja sam malo pobrko roleplay i rpg ali danas se vise ne zna sta je sta, ima mnogo definicija i rpa i rpga, nebitno



a sto se tice sistema, ovakav fazon pravimo, ne previse nesto tdoba i slicno, malo jest unikatan sistem ali nisza pretjerano, daj svoje misljenje iskreno, ovakvi ce i poslovi biti itd...

https://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=141568.0



@LoOdaK



Sve je manje više rečeno tako da baš i nemam neki savjet za tebe. Najteži po meni je sam početak jer jako puno vas vlasnika ima već u početku velike ambicije, gdje već nakon određenih par mjeseci krivite druge faktore za vaš nagli "move".

Na 100+ igrača možda njih manje od 50% će biti stalni, vi morate nešto poduzeti da taj postotak bude veći i veći.
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

Citat: pokerface poslato Maj 18, 2022, 11:34:16 PRE PODNE
Sve je manje više rečeno tako da baš i nemam neki savjet za tebe. Najteži po meni je sam početak jer jako puno vas vlasnika ima već u početku velike ambicije, gdje već nakon određenih par mjeseci krivite druge faktore za vaš nagli "move".

Na 100+ igrača možda njih manje od 50% će biti stalni, vi morate nešto poduzeti da taj postotak bude veći i veći.


iskreno volio bih prosjek neki od 100, smatram da je to ok za funckionisanje servera, nama je dobro zato sto je zajednica radila te je imala rekord od 300+ igraac tako da ce se mnogi vratiti opet da igraju