Pomoć oko računara

Započeo Napaceni BoÅ¡njo, Oktobar 10, 2017, 15:32:59 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Citat: NapaćeniBošnjo poslato Oktobar 14, 2017, 15:05:43 POSLE PODNE
Pa lijepo si ti to reko a ja vala necu da spalim po sela i da zapaliž des kuća i sam sebe dignem u zrak
Hahahahahaha neces ne brini
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



#A.J.

Citat: LoOdaK poslato Oktobar 14, 2017, 12:01:13 POSLE PODNE
Citat: NapaćeniBošnjo poslato Oktobar 14, 2017, 10:25:22 PRE PODNE
Guro u sve rupe u napojnu na svaku špagu to metnem i probam da kresnem niš
Napiso sam gore već,koliko znam kablovi od napajanja max daju 12V (volti),tj. žuti 12,crveni 5V i tako,a glinerica koliko znam mjeri od 90 do 1000V
tako da,ne radi za kablove od napajanja,zato sam ti napisao ako imaš multimetar.

Ako imaš neku žicu,skini izolaciju na krajevima i uzmi 24 pinski kabal od napajanja,uključi napajanje i spoji zelenu žicu sa nekim od crnih,ako se upali znači da napajanje nije crklo (ovo ne znači da je 100% ispravno)

EDIT: naravno iskljuci sve kablove sa matične i ostalih komponenti :)
Dijete Å¡ta si ti im'o iz informatike ?

Citat: Foux poslato Oktobar 14, 2017, 21:00:48 POSLE PODNE
Citat: LoOdaK poslato Oktobar 14, 2017, 12:01:13 POSLE PODNE
Citat: NapaćeniBošnjo poslato Oktobar 14, 2017, 10:25:22 PRE PODNE
Guro u sve rupe u napojnu na svaku špagu to metnem i probam da kresnem niš
Napiso sam gore već,koliko znam kablovi od napajanja max daju 12V (volti),tj. žuti 12,crveni 5V i tako,a glinerica koliko znam mjeri od 90 do 1000V
tako da,ne radi za kablove od napajanja,zato sam ti napisao ako imaš multimetar.

Ako imaš neku žicu,skini izolaciju na krajevima i uzmi 24 pinski kabal od napajanja,uključi napajanje i spoji zelenu žicu sa nekim od crnih,ako se upali znači da napajanje nije crklo (ovo ne znači da je 100% ispravno)

EDIT: naravno iskljuci sve kablove sa matične i ostalih komponenti :)
Dijete Å¡ta si ti im'o iz informatike ?
Å to? Imao sam pet,nastavnik nedo Bog nikom,bez fakulteta uglavnom...
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Nemoj ti ništa drug radit nego to lijepo odnesi u servis. Koliko vidim nisi siguran u šta radiš i onda se bolje okani toga

Prvo pogledaj da li su svi kablovi fino ukljuceni, da neki nije ispao van.
Ako je sve u redu pogledaj kabl za napajanje da nije negde pukao, ili je presavijen pa gubi kontakt...

Ako nije ni to, onda proveri napajanje. Sve kablove od napajanja (4pin,8pin,24pin, molex) otkaci sa ploce i diskova, LED ako imas iskljuci... Onda iskljuci sa napona napajanje. Nadji neki neizolovani provodnik i na 24 pinskom konektoru jedan kraj stavi u kontakt sa zelenim provodnikom (ima jedan zeleni provodnik tako da ne mozes da promasis) a drugi u bilo koji crni provodnik. Kad si to spojio ponovo ukljuci napajanje na napon i ako se zavrti kuler znaci da napajanje radi.

Sledece bi bilo testiranje samo ploce. Otkaci graficku sa ploce, i na napajanje prikaci samo 4 ili 8pinski za procesor, i 24 pinski za maticnu. Usput testiraj i ram, ako imas vise stickova, ostavi jedan i probaj, pa menjaj sa ostalima. Ako se kuler na procesoru ne zavrti maticna je crkla.

Ako ti se ne da, odneses u servis :)

Citat: Ch00pY poslato Oktobar 14, 2017, 23:33:59 POSLE PODNE
Prvo pogledaj da li su svi kablovi fino ukljuceni, da neki nije ispao van.
Ako je sve u redu pogledaj kabl za napajanje da nije negde pukao, ili je presavijen pa gubi kontakt...

Ako nije ni to, onda proveri napajanje. Sve kablove od napajanja (4pin,8pin,24pin, molex) otkaci sa ploce i diskova, LED ako imas iskljuci... Onda iskljuci sa napona napajanje. Nadji neki neizolovani provodnik i na 24 pinskom konektoru jedan kraj stavi u kontakt sa zelenim provodnikom (ima jedan zeleni provodnik tako da ne mozes da promasis) a drugi u bilo koji crni provodnik. Kad si to spojio ponovo ukljuci napajanje na napon i ako se zavrti kuler znaci da napajanje radi.

Sledece bi bilo testiranje samo ploce. Otkaci graficku sa ploce, i na napajanje prikaci samo 4 ili 8pinski za procesor, i 24 pinski za maticnu. Usput testiraj i ram, ako imas vise stickova, ostavi jedan i probaj, pa menjaj sa ostalima. Ako se kuler na procesoru ne zavrti maticna je crkla.

Ako ti se ne da, odneses u servis :)
realno bolje ovako pa ako sjebe odnese u servis, nego da odnese u servis i naplate mu za ono Å¡to je i on mogao
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Ma kaki servis vise bi platio servis nego njega cijelog mogu vakog novog uzet nista ako na servisu mi naplati vise od 15â,¬ ide on na smeće
-propo-