API

Započeo toncikica, Septembar 29, 2024, 17:06:00 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Pitanje/savjet: Kako i koji API koristiti ?
Opširnije: Kako da uspomoc API-a dobijem na onplayerconnect odakle se konektuje igrac zemlju i grad ?
Dodatno: //


Ne treba ti nikakav API, jednostavno ubaci plugin u svoj samp server i databazu od svih ip adresa stavi u scriptfiles.
I onda u OnPlayerConnect napravi da ti ispisuje na osnovu trenutnog igracevog ip-a lokaciju od igrača, koristeci plugin funkcije.


B
Citat: K ROSE poslato Septembar 29, 2024, 17:37:09 POSLE PODNENe treba ti nikakav API, jednostavno ubaci plugin u svoj samp server i databazu od svih ip adresa stavi u scriptfiles.
I onda u OnPlayerConnect napravi da ti ispisuje na osnovu trenutnog igracevog ip-a lokaciju od igrača, koristeci plugin funkcije.


rate to i uradim, al mi non stop izbacuje za lokaciju Unknown, iako imam db u scriptiles...

Citat: ivodev45 poslato Septembar 29, 2024, 17:28:21 POSLE PODNEhttps://sampforum.blast.hk/showthread.php?tid=296171
Mislim da ovo tražiš
Probo sam par ovakvih, al vazda isto, vazda Unknown izbacuje za lokaciju ili samo prazan string

Ako testiras na localhost i IP ce ti biti localhost to jest 127.0.0.1 sto je naravno unknown. Radmin isto tako ne pokusavaj on je na A private class. Da skratim IP mora pripadati B klasi da bi postojala sansa za geolokaciju.
Znaci samo ako server moze vidjeti public IP onda ce ti raditi. Jedna stvar koju mozes uraditi je napravi komandu da provjerava IP koji uneses, pa uneses svoj public IP i vidis jel ti radi (da ne dizes ni na kakvim hostovima ovo je minut posla a i imas komandu kasnije koja ti moze koristiti.

Citat: Bit Frosty poslato Septembar 29, 2024, 18:59:55 POSLE PODNEAko testiras na localhost i IP ce ti biti localhost to jest 127.0.0.1 sto je naravno unknown. Radmin isto tako ne pokusavaj on je na A private class. Da skratim IP mora pripadati B klasi da bi postojala sansa za geolokaciju.
Znaci samo ako server moze vidjeti public IP onda ce ti raditi. Jedna stvar koju mozes uraditi je napravi komandu da provjerava IP koji uneses, pa uneses svoj public IP i vidis jel ti radi (da ne dizes ni na kakvim hostovima ovo je minut posla a i imas komandu kasnije koja ti moze koristiti.
Hvala ti brate velika, nije mi jasno da ni jednom nisam pomislio da ne radi jer je local...
Sada radi preko cmd, hvala puno brate