Freezovanje PC i problem s imenom na FB

Započeo SanelPandzic, Jul 06, 2024, 21:47:04 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 32 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: markosimic poslato Jul 08, 2024, 17:57:29 POSLE PODNEOvo ti je last patch 23H2 koji je 100% ispravan.

Da samo NEW na SSD, on ce sam podeliti particiju i ona sa najvise, kliknes i onda next.

HDD formatiras iz sistema, Partition Menadzer i samo kliknes na HDD i create

Aham, dobro. A ja sam prije radio tako sto sam odma formatirao ono kada instalirajem sistem, ono SSD I HDD formatiram ali tu sam mozda radio gresku jednu a to je sto sam HDD odma kreirao tj. kliknuo na NEW i to je mozda sta zeznulo. Mozda da sada tam dok instaliram ono SSD dakle formatiram i HDD al samo SSD da kliknem New i da na najvisu particiju stavim da instalira.

Citat: SanelPandzic poslato Jul 08, 2024, 18:04:21 POSLE PODNEAham, dobro. A ja sam prije radio tako sto sam odma formatirao ono kada instalirajem sistem, ono SSD I HDD formatiram ali tu sam mozda radio gresku jednu a to je sto sam HDD odma kreirao tj. kliknuo na NEW i to je mozda sta zeznulo. Mozda da sada tam dok instaliram ono SSD dakle formatiram i HDD al samo SSD da kliknem New i da na najvisu particiju stavim da instalira.

Jednostavno je, pise ti unlocated 450/500gb particija, ne diras je i posle iz sistema samo kreiras
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 08, 2024, 19:00:14 POSLE PODNEJednostavno je, pise ti unlocated 450/500gb particija, ne diras je i posle iz sistema samo kreiras

Okej, hvala , sada cu morati ponovno ovo vamo prebaciti sistem na USB. U mene cijelo vrijeme kada dizem sistem je haman MBR i kada sam bio sada prebacivo bilo je GPT i tamo po BIOSU moram cackati ono da satvim UEFI da bude samo da bi se mogao sistem dignuti. A inace po defaultu je UEFI and Legacy mode , tako nekako. Valjda ce sada moci

Citat: SanelPandzic poslato Jul 08, 2024, 19:11:30 POSLE PODNEOkej, hvala , sada cu morati ponovno ovo vamo prebaciti sistem na USB. U mene cijelo vrijeme kada dizem sistem je haman MBR i kada sam bio sada prebacivo bilo je GPT i tamo po BIOSU moram cackati ono da satvim UEFI da bude samo da bi se mogao sistem dignuti. A inace po defaultu je UEFI and Legacy mode , tako nekako. Valjda ce sada moci

Prebaci na UEFI totalno
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 08, 2024, 19:18:33 POSLE PODNEPrebaci na UEFI totalno
Dobro,a dakle tam u bionus moram jel tako sve stavit ono gdje pise Legacy mode da stavim na UEFI?

https://imgur.com/a/WUOTCbc

Evo, ovo gdje pise Boot Device Control tu mogu da stavit UEFI only, to sam bio stavio jedino i kada restartujem PC na boot menu mi je samo USB, nema HDD-a i SDD-a, nego samo ima USB i to 2 ima polja gdje je prvo USB partition 1 i USB partition 2. Al vidis et ima isto sliko gdje jos dole je postavljeno Legacy Mode i kada na to kliknem izbaci mi da ima Legacy Mode i UEFI driver first, da i to sve postavim na UEFI driver first?

Citat: SanelPandzic poslato Jul 08, 2024, 20:13:08 POSLE PODNEhttps://imgur.com/a/WUOTCbc

Evo, ovo gdje pise Boot Device Control tu mogu da stavit UEFI only, to sam bio stavio jedino i kada restartujem PC na boot menu mi je samo USB, nema HDD-a i SDD-a, nego samo ima USB i to 2 ima polja gdje je prvo USB partition 1 i USB partition 2. Al vidis et ima isto sliko gdje jos dole je postavljeno Legacy Mode i kada na to kliknem izbaci mi da ima Legacy Mode i UEFI driver first, da i to sve postavim na UEFI driver first?

Ukoliko si stavio UEFI only, kada run install sa fleske, dobit ces particije, verovatno si prvenstveno instalirao na legacy
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 08, 2024, 21:50:20 POSLE PODNEUkoliko si stavio UEFI only, kada run install sa fleske, dobit ces particije, verovatno si prvenstveno instalirao na legacy

Prvenstveno je bilo na Legcy al aj sad cu na UEFI ali kazem da znam ovo da na Boot Device Control ja stavim UEFI only i kada sam restartovo i usao u boot menu ima samo USB da ocitaje, HDD i SDD ne ocitaje na boot menu, ali ima dole jos ovo gdje je postavljeno na Legacy i tu Umjesto UEFI only ima samo opcija UEFI driver frist, hocul to isto stavit umjesto Legacy?

Citat: SanelPandzic poslato Jul 08, 2024, 22:34:57 POSLE PODNEPrvenstveno je bilo na Legcy al aj sad cu na UEFI ali kazem da znam ovo da na Boot Device Control ja stavim UEFI only i kada sam restartovo i usao u boot menu ima samo USB da ocitaje, HDD i SDD ne ocitaje na boot menu, ali ima dole jos ovo gdje je postavljeno na Legacy i tu Umjesto UEFI only ima samo opcija UEFI driver frist, hocul to isto stavit umjesto Legacy?

Da, mozes
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 08, 2024, 22:56:33 POSLE PODNEDa, mozes
Nista onda sutra  instalirajem pa cu javiti ovdje kako i sta stoi, dal i dalje ima problem itd..

Citat: SanelPandzic poslato Jul 08, 2024, 23:01:48 POSLE PODNENista onda sutra  instalirajem pa cu javiti ovdje kako i sta stoi, dal i dalje ima problem itd..

Nemoj zaboraviti da spakujes sve drajvere i update win nakon install
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 08, 2024, 23:06:23 POSLE PODNENemoj zaboraviti da spakujes sve drajvere i update win nakon install

Da, da naravno prvo sto radim jeste update win i drajvere instaliram.

Citat: SanelPandzic poslato Jul 08, 2024, 23:13:47 POSLE PODNEDa, da naravno prvo sto radim jeste update win i drajvere instaliram.

Update danas ?
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

@markosimic

Evo update, jbg izvini sto nisam odma posalo ali ovo sam sve danas testirao i to... i otprilike isto je sve...

Ukratko, kada sam instaliravao sistem dakle SSD I HDD sam obrisao i samo sam SSD New kliknuo i onda ono najvise izabrao, a HDD nista nisam ono da NEW diram, to nisam. I kada sam instalirao tek, primjetio sam po pitanju tog frez-a i zvuka HDD-a da je bolje tj. znam kada sam prosle godine to tek prvi put Win 11 sam ovako instalirao, odma cim sam usao u My PC cuo sam taj  zvuk iz HDD-a  i freeze racunar, ali evo jutros kada sam tek instalirao sistem, bio je dakle samo SSD i usao sam i nista se nije culo...

Prvo sto sam uradio jeste Windows update i drivere sam update (inace preko Driver Boostera instalirajem drivere, tako se program zove), kada sam to dvoje zavrsio tek sam onda HDD napravio na disk menagmentu, znaci tek sam tada disk stvorio. E onda sam krenuo da skidam programe i druge fajlove i sve sto mi treba tj. prije nego sam intsalirao sistem logicno ima ono mnogo bitnih stvari koje sam sacuvao i uplaod na internet kako bih mogao skinuti kada intsaliram sistem..
I kako sam jedan po jedan program i sve to poceo isntaliravati opet se to pocelo desavati ali pazi ovo dakle HDD i SSD tu su bili aktivin i nije mi u pocetku tu freeze poceo uopste, nije nikako danas bilo freeze kod ulaska u HDD ili SSD, ali samo je bilo kada hocu uci u Task Menager, tada mi freeze. Dakle, ovako nikako freeze nije bilo, samo eto kada udjem u task meanger freeza, i to ne stalno, nego ovako svakih 20-30min..

Kasnije, kada sam sve ovo skinuo sto sam imao na proslom sistemu, mislim te bitne stvari e evo opet sve vratilo na staro, bukvalno kao jucer, cim udjem u My Pc ili u neki disk odma se cuje taj zvuk i freeze. Evo, sada sam snimio i video o debugu na task menageru sta se to poveca kada udjem u neki folder. https://imgur.com/a/77F5K36 > na 00:10 po ovom Imgruu premotaj i onda tu ces vidit da ulazim u folder i miš se ono krene se okreća, e tad mi je freeze i tamo eto vidis na tasak menageru kako se HDD na 100% povecava i ostale vriejdnosti od HDD se vidi koje se povecavaju.

Stvarno ne znam sta je ovo, ovo mi se prvi put desava...
Evo opet ponavljam, onako cisto hah, kada sam računar u septembru 2021. godine kupio, dakle sve je novo bilo, nije nista bilo polovno, na njemu je vec bio Windows 10 instaliran tj. taj u firmi gdje mi je sastavio je sam instalirao i sve je super bilo, dakle nikada nije freeze bio, niti ikakav zvuk , kada je ono Windows 11 izasao, ja se lagnao preko Windows Update prebacim i ni tada nikada nije bio zvuk niti ista od freeze i eto odlucim prosle godine da je vrijeme da ponovno instaliram sistem to u januaru i ja sam logicno Windows 11 stavio na USB i cim sam instalirao i udjem u My Pc odma se to pocelo pojavljivati...

Da hoce da ono skroz bude gotov, do sada bi bili gotovi a ne evo godinu ipo me jebu da izvines haha.

Ne nzam sta bi uradio, ako treba meni nije mrsko, sutra ujturo cu ponovno instlairati Windows 11 ali ovoga puta, dakle isto necu HDD nista stvarati nego SSD da radi i da pratim onda stanje, ali znaci samo cu Windows update uraditi i drivere i dakkle necu nikaakv fajl niti prgorame da skidam, cisto znaci samo update i drivere pa cu pratit da vidim stanje.

Nije moguce da je problem u ovim mojim sacuvanim fjaloviam sto imam jer njih vec koristim 3-4 godine i nikada nije bio nikakav problem. Ili mi ostaje da Windows 10 instaliram pa da se ono prebacim na Windows 11 preko Windows Update kao sto sam uradio i kada je tek izasao... samo valjda ce mi dati ako to uradim jer eto Microsfot ne dopusta iz nekog razloga ovaj moj procesor da bude kompaktibilan za Windows 11 a extra je..

Citat: SanelPandzic poslato Jul 09, 2024, 23:41:51 POSLE PODNE@markosimic

Evo update, jbg izvini sto nisam odma posalo ali ovo sam sve danas testirao i to... i otprilike isto je sve...

Ukratko, kada sam instaliravao sistem dakle SSD I HDD sam obrisao i samo sam SSD New kliknuo i onda ono najvise izabrao, a HDD nista nisam ono da NEW diram, to nisam. I kada sam instalirao tek, primjetio sam po pitanju tog frez-a i zvuka HDD-a da je bolje tj. znam kada sam prosle godine to tek prvi put Win 11 sam ovako instalirao, odma cim sam usao u My PC cuo sam taj  zvuk iz HDD-a  i freeze racunar, ali evo jutros kada sam tek instalirao sistem, bio je dakle samo SSD i usao sam i nista se nije culo...

Prvo sto sam uradio jeste Windows update i drivere sam update (inace preko Driver Boostera instalirajem drivere, tako se program zove), kada sam to dvoje zavrsio tek sam onda HDD napravio na disk menagmentu, znaci tek sam tada disk stvorio. E onda sam krenuo da skidam programe i druge fajlove i sve sto mi treba tj. prije nego sam intsalirao sistem logicno ima ono mnogo bitnih stvari koje sam sacuvao i uplaod na internet kako bih mogao skinuti kada intsaliram sistem..
I kako sam jedan po jedan program i sve to poceo isntaliravati opet se to pocelo desavati ali pazi ovo dakle HDD i SSD tu su bili aktivin i nije mi u pocetku tu freeze poceo uopste, nije nikako danas bilo freeze kod ulaska u HDD ili SSD, ali samo je bilo kada hocu uci u Task Menager, tada mi freeze. Dakle, ovako nikako freeze nije bilo, samo eto kada udjem u task meanger freeza, i to ne stalno, nego ovako svakih 20-30min..

Kasnije, kada sam sve ovo skinuo sto sam imao na proslom sistemu, mislim te bitne stvari e evo opet sve vratilo na staro, bukvalno kao jucer, cim udjem u My Pc ili u neki disk odma se cuje taj zvuk i freeze. Evo, sada sam snimio i video o debugu na task menageru sta se to poveca kada udjem u neki folder. https://imgur.com/a/77F5K36 > na 00:10 po ovom Imgruu premotaj i onda tu ces vidit da ulazim u folder i miš se ono krene se okreća, e tad mi je freeze i tamo eto vidis na tasak menageru kako se HDD na 100% povecava i ostale vriejdnosti od HDD se vidi koje se povecavaju.

Stvarno ne znam sta je ovo, ovo mi se prvi put desava...
Evo opet ponavljam, onako cisto hah, kada sam računar u septembru 2021. godine kupio, dakle sve je novo bilo, nije nista bilo polovno, na njemu je vec bio Windows 10 instaliran tj. taj u firmi gdje mi je sastavio je sam instalirao i sve je super bilo, dakle nikada nije freeze bio, niti ikakav zvuk , kada je ono Windows 11 izasao, ja se lagnao preko Windows Update prebacim i ni tada nikada nije bio zvuk niti ista od freeze i eto odlucim prosle godine da je vrijeme da ponovno instaliram sistem to u januaru i ja sam logicno Windows 11 stavio na USB i cim sam instalirao i udjem u My Pc odma se to pocelo pojavljivati...

Da hoce da ono skroz bude gotov, do sada bi bili gotovi a ne evo godinu ipo me jebu da izvines haha.

Ne nzam sta bi uradio, ako treba meni nije mrsko, sutra ujturo cu ponovno instlairati Windows 11 ali ovoga puta, dakle isto necu HDD nista stvarati nego SSD da radi i da pratim onda stanje, ali znaci samo cu Windows update uraditi i drivere i dakkle necu nikaakv fajl niti prgorame da skidam, cisto znaci samo update i drivere pa cu pratit da vidim stanje.

Nije moguce da je problem u ovim mojim sacuvanim fjaloviam sto imam jer njih vec koristim 3-4 godine i nikada nije bio nikakav problem. Ili mi ostaje da Windows 10 instaliram pa da se ono prebacim na Windows 11 preko Windows Update kao sto sam uradio i kada je tek izasao... samo valjda ce mi dati ako to uradim jer eto Microsfot ne dopusta iz nekog razloga ovaj moj procesor da bude kompaktibilan za Windows 11 a extra je..

Javio sam ti se privatnom porukom.
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.