Freezovanje PC i problem s imenom na FB

Započeo SanelPandzic, Jul 06, 2024, 21:47:04 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 35 gostiju pregledaju ovu temu.

PRVI PROBLEM: Ovako, ovaj PC sam kupio u septembru 2021. godine i na njem je bio Windos 10 i ovaj problem se nikada ali niakda nije desavao. I kada sam na Windows 11 prebacio , nije se nista desavalo , ali prosle godine u januaru sam uradio novi sistem i tada  se poceo ovaj problem pojavljivati.

Naime, ovo se ne desava cesto, nego npr ako PC malo odstoji ,ne diram nista na njem , pa onda posliej nekog vremena nesto negjde udjem... uglavnom kada uđem u neki folder, Google, bilo gdje, u isto vrijeme se cijeli Windows 11 freez-uje i počne se u isto vrijeme neki zvuk da čuje iz hard diska ili SSD-a, ne znam sta se tacno cuje posto zaboravio sam na koji je slot ili mjesto postavljen. Ali to sve traje najvise do max 3 sekune i vrati se u normalu i ja mogu da nastavim normalno s radom računara... I tako opet nakon nekog kraceg ili eto malo duzeg vremena to se isto desi, freeze, taj se zvuk cuje i nakon sto taj zvuk nakon 2-3 sekunde  nestane, onda se unfreez-uje PC i mogu lagano nastaviti... Nosio sam računar u radnju gdje sam kupio da se provjeri ovo i rečeno mi je samo da nista nije s računarom, nego sve je normalno to kao da se dešava, kao ima te svoje obrtaje koje mora da radi... Ali cisto sumnjam jer dok nisam uradio sistem ovo se nije desavalo. Sada zelim ponovno uraditi sitem pa imam osjecaj da trebam sta fixati to tamo gdje se particije stavljaju i to.. tamo ono kada se sistem diže. Pa evo dole cu postaviti taj video, pa možete pogledati kako se taj zvuk čuje, postavit cu sliku od particija kako su postavljene,  i skino sam neki HDD Scan i to cu postaviti slike.

VIDEO: https://streamable.com/du14dx - Na 00:10 se čuje kako klikćem tj. tada ulazim u folder, onda na 0:13 se počinje čuti taj zvuk i on završava na 0:16 i tada mi se unfreeze računar.

SLIKA PARTICIJA i HDD SCAN: https://imgur.com/a/zVoGzTX - ove particije mi se nalaze od januara prosle godine, nista nije dirato niti ista.


DRUGI PROBLEM: A na fb imam problem taj sto ne mogu svoje Ime i Prezime da promiejnim, ne znam sta se i kako se desilo ali kada sam prije 6+ mjeseci htio da ime svoje promijenim , tamo mi pise a evo i sada mi pise da sam zadnji put ime promijenio 31. decembra 1969. godine...

SLIKA : https://imgur.com/a/yJpSIxa

Sto se tice racunara, imao sam slican problem. Preporucujem ti da koristis tiny11 jer windows kroz update pravi probleme. Takodje ISO files se menjaju kako oni rade major update, tako da je moguce da si potrefio los patch.

Sto se tice METE aka FB/IG/WA etc...
Oni dosta rade patch-update i znaju da sjebu podosta, samo se javi supportu i kroz par radnih dana ce ti odgovoriti...
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 06, 2024, 22:12:13 POSLE PODNESto se tice racunara, imao sam slican problem. Preporucujem ti da koristis tiny11 jer windows kroz update pravi probleme. Takodje ISO files se menjaju kako oni rade major update, tako da je moguce da si potrefio los patch.

Sto se tice METE aka FB/IG/WA etc...
Oni dosta rade patch-update i znaju da sjebu podosta, samo se javi supportu i kroz par radnih dana ce ti odgovoriti...

Inace, ja to pratim ažuriranja i vidim da stalno nove probleme imaju ali ja isto tako to sve updatujem i sve... tj. svakih 2-3 mjeseca pokrenem update i sve to skinem novo od patcheva sto ima. Evo danas sam skino novi taj ISO i ubacio na usb, ovaj ISO je iz decembra 2023. godine, gdje ima 23H2 update i to... Nadam se da se ovo moze rijesiti ili da ce biti bolje kada ovih dana dignem sistem s tim novim ISO fajlom od Windowsa 11, ili da se barem moze sta napraviti s particijama tamo il sta vec.

A to za METU, jel postoji nacin ili dal' ima oficijalnio gdje da pise email njihov pa da im se javim. Sjecam se prije par godina sam ih nesto trebo kontaktirati ali sve te emailove sam trazio preko interenta , preko tamo nekih sajtova.

Citat: SanelPandzic poslato Jul 06, 2024, 23:41:00 POSLE PODNEInace, ja to pratim ažuriranja i vidim da stalno nove probleme imaju ali ja isto tako to sve updatujem i sve... tj. svakih 2-3 mjeseca pokrenem update i sve to skinem novo od patcheva sto ima. Evo danas sam skino novi taj ISO i ubacio na usb, ovaj ISO je iz decembra 2023. godine, gdje ima 23H2 update i to... Nadam se da se ovo moze rijesiti ili da ce biti bolje kada ovih dana dignem sistem s tim novim ISO fajlom od Windowsa 11, ili da se barem moze sta napraviti s particijama tamo il sta vec.

A to za METU, jel postoji nacin ili dal' ima oficijalnio gdje da pise email njihov pa da im se javim. Sjecam se prije par godina sam ih nesto trebo kontaktirati ali sve te emailove sam trazio preko interenta , preko tamo nekih sajtova.

Tiny11 ce ti resiti sve probleme, ubrzati racunar i baciti svo smece koje ti ne treba.

Nema vise email supporta, jedino tiketi preko help centra
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 06, 2024, 23:52:10 POSLE PODNETiny11 ce ti resiti sve probleme, ubrzati racunar i baciti svo smece koje ti ne treba.

Nema vise email supporta, jedino tiketi preko help centra

Sacekat cu jos odgovora ovih dana da vidim dal ko ima rjesenje za ovo ili ipak ne. A inace hvala ti na pomoci.

A taj tiket kako se to otvara? usao sam vamo na help center al nema nigdje da pise nesto tipa da posaljem upit ili tiket itd.. mislim ako moze link do toga?



@Bit Frosty Ocekujem i od tebe da ces vjerovatno da odgovoris haha kao i uvijek <3

Citat: SanelPandzic poslato Jul 07, 2024, 00:00:46 PRE PODNESacekat cu jos odgovora ovih dana da vidim dal ko ima rjesenje za ovo ili ipak ne. A inace hvala ti na pomoci.

A taj tiket kako se to otvara? usao sam vamo na help center al nema nigdje da pise nesto tipa da posaljem upit ili tiket itd.. mislim ako moze link do toga?



@Bit Frosty Ocekujem i od tebe da ces vjerovatno da odgovoris haha kao i uvijek <3

https://support.buyerbridge.com/knowledge/how-to-submit-open-a-support-ticket-with-facebook

Ovde imas sve objasnjeno
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Zvuk je kada se HDD pokrece, normalan je zvuk nije zvuk smrti i grebanja glava po plocama. Zasto ti se freeze iskreno ne znam, posto vidim da imas 120gb i 500gb, iz iskustva to je SSD i HDD. System particija je na 120gb (znaci na SSD), tako da ne bi trebalo zavisiti od toga da li je HDD aktivan ili ne... 

Jedino sto mi pada na pamet da je bezbolno i laki fix (ako je do toga), power management da statvis na performance i hard disk turn off da povecas iznad toga koliko dugo ne cackas PC (meni je licno na 20minuta po defaultu)

Sto se tice FB i 31 decembar 1969 to je nesto sa timestamp na face, moraces podrsku da kontaktiras (unix timestatmp pocinje od 1 januara 1970 tako da je prevelika slucajnost)

Citat: Bit Frosty poslato Jul 07, 2024, 13:53:01 POSLE PODNEZvuk je kada se HDD pokrece, normalan je zvuk nije zvuk smrti i grebanja glava po plocama. Zasto ti se freeze iskreno ne znam, posto vidim da imas 120gb i 500gb, iz iskustva to je SSD i HDD. System particija je na 120gb (znaci na SSD), tako da ne bi trebalo zavisiti od toga da li je HDD aktivan ili ne...

Jedino sto mi pada na pamet da je bezbolno i laki fix (ako je do toga), power management da statvis na performance i hard disk turn off da povecas iznad toga koliko dugo ne cackas PC (meni je licno na 20minuta po defaultu)

Sto se tice FB i 31 decembar 1969 to je nesto sa timestamp na face, moraces podrsku da kontaktiras (unix timestatmp pocinje od 1 januara 1970 tako da je prevelika slucajnost)

Znam znam da je normalan zvuk al jednostavno nesto mora bit sto ne stima, posto sve dok nisam digo sistem to prosle godine u janaru nista se od ovoga nije desavalo..
U mene je po defaultu postavljeno na Balanced , ali dakle trebam da postavim sada na High Performance? I to sam gledao tamo postavke za iskljucivanje diska nakon određenih broj minuta i meni je isto po defaultu 20 minuta i trebam sada da stavim vise minuta? npr 30, 40?

Pa ako ne cackas PC preko 20 minuta i to ti se desava onda da, ali ako ga ne diras tipa 10 minuta a stoji ti na 20 vec, onda nece pomoci...

Citat: SanelPandzic poslato Jul 07, 2024, 14:07:25 POSLE PODNEZnam znam da je normalan zvuk al jednostavno nesto mora bit sto ne stima, posto sve dok nisam digo sistem to prosle godine u janaru nista se od ovoga nije desavalo..
U mene je po defaultu postavljeno na Balanced , ali dakle trebam da postavim sada na High Performance? I to sam gledao tamo postavke za iskljucivanje diska nakon određenih broj minuta i meni je isto po defaultu 20 minuta i trebam sada da stavim vise minuta? npr 30, 40?

Deo sam Windows Insider Program for Developers i proverio sam dosta toga sta se desava i sta je prijavljeno, vecina kaze da je do ISO Windows Version Build-a tako da promeni ISO sa nekim starijim Build version, cak najbolje resenje je instalacija windows 10 pa preko njega da instaliras windows 11, jer se tako prelepi sistem i svi patch budu kako treba.

Takodje navedena opcija za fix je da mozda imas kompromitovan neki windows file, probaj da uradis fix putem terminala/powershell

https://www.lifewire.com/fix-corrupted-files-in-windows-11-6544235

Takodje bilo bi dobro da uradis debug tj da otvoris task menadzer, otvoris procese, pratis desavanja rama, hdd, ssd, network i procesora, ukoliko ti zaledi, a ne poveca ti apsolutno nista u rasponu od 10% od standardnog loada, nije do pc/laptop nego do build verzije sistema. Ukoliko ti se odrazi na neku komponentu, moguce je da je problem do BIOS-a posto kazes da je sve ostalo uredu, a moze biti i da je SSD pri kraju.

Nisi ostavio toliko debug informacija da bi se moglo usresrediti na nesto odredjeno, pokusaj nesto od navedenog i tako ces utvrditi do cega je.

Vecina koja se zalila je bio problem do build verzije, tj patch nije bio dobar na tom build-u, najlakse za utvrditi je da li je sistem da skines jedno 50gb sa SSD/HDD (bit ce jako sporo na HDD), da odradis dual boot windows i podignes novi sistem (vidi 22 verziju ISO ili tiny11) i uporedi, ako se nista ne desava, tj ako radi sve normalno, znaci da je do windowsa, ukoliko se ponasa isto, jako moguce da je do BIOS/Komponente neke koja pravi problem u svim tim medjusobnim komunikacijama.

Takodje proveri read/write speed na SSD i HDD za svaki slucaj, stress RAM i CPU cisto da utvrdis da nije nesto od toga (bacice ti death screen) i takodje preporuka da proveris da li ti je racunar zapravo bio UGASEN. Naglasavam taj deo, jer windows od 23 verzije ima problem sa time da tehnicki ugasi racunar ali ostaje na standby, sto zna posle desetak dana tako da napravi problem, takodje bih proverio da je racunar cist a ne pun prasine, prasina zna nekada da pravi problem...
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Sada sam primetio jednu bitnu stavku na slici, tako da cu to obrazloziti ovde.

Kada podizes sistem, najbolje je pobrisati sve particije, napraviti novu i kliknuti next, a tek iz sistema putem disk menadzera kreirati ostale particije, kako bi se izbegla mogucnost da windows povuce deo HDD-a u sistem, pa da ti pravi problem. Ukoliko pokreces chrome, koji je 1/1 na SSD i nema potrebe da ti pokrene HDD uopste, vrlo moguce da nisi dobro podigao sistem, tj da je windows uvrstio neki deo HDD u sam sistem...
Poslednja Izmena: Jul 07, 2024, 15:47:36 POSLE PODNE od markosimic
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

@markosimic

Ovako, sto se tice tog debugaa, koristio sam task menager da vidim te informacije. I jedino sto mi se sinoc desilo i evo jutros po jednom jeste evo sinoc ostavio sam PC ovako bez da ista diram nekih 40tak min i udjem u My PC i odjendom na Task menager skoci HDD na 88% pa na 100%, to je bilo tokom tog freeze i kada je zavrislo vratilo se na 0%.
Ali sinoc to poslije toga sam opet to sve tako ulazio i zvuk taj HDD-a i freeze se desio ali međutim nije bilo vise tog povecanja postotka, jednostavno na 0% ili zna do 3-4% da ide na task menager. X puta sam sinoc ulazio tako i sve do max 5-6% ide otprilike i tjt.
Jutros evo ulazio opet u My Pc i SSD skoci na preko 40% i vratilo se na 0% ali evo  opet sam tako x puta ulazio i freeze se desio i sve al sve je uredno bilo, nije bilo nikakvog oskakanja postotka, ono max do 2% ide otprilike. Evo sinoc ta dva videa sam snimio i upload gdje se vidi da nema tog nekog velikog, gotov nikakvog odskakanja https://imgur.com/a/HEjZ9Wm

Onda, pretrazivao sam kompromitovane fajlove putem cmd.exe i nesto je bilo na lokal C (SSD) pronaslo i to kada sam pokusao da fixam isto putem cmd.exe onda pise da nema tih kompromitovanih fajlova. HDD također nema tih komprotmitovanih fajlova.

A sumnjam da je HDD ili SSD pred kraju jer kupio sam ih tamo gotov pred krja 2021. godine i sve je top radilo, mislim na pocetku je Win 10 bio onda sam na Win 11 prebacio i idalje je sve top bilo, sve dok ja licno sam nisam digao Win 11 sistem, eh od tada se to odma pocelo događati. To od januara prosle godine.

Jedino, sto bih ja sada uradio jeste da odma Win 10 instaliram i prebacim na Win 11 kao sto sam i prije radio kada je tek izasao, pa cu onda vidjeti kako i sta, jer kao sto ti kazes svi se patchevi poklope. Nadam se da se i dalje na Win 11 moze free prebacit kao i prije. I jedino sto me zeza jeste sto procesor nije to taj za Win 11, ali ja kada instaliram sistem nadjem tamo na youtube kako to da skpujem, da mi ne pise da nemam jake komponente za windows 11. Ali međutim, ovo su oni nesto mijnejali iz Microsfotga, jer racunar sam 500€ plato tj. procesor mi je AMD Ryzen 3 4300GE, graficka je ova iz AMD-a integrisana i imam 16GB (8X2) RAM i prije je se moglo instlairat al oni su haman u međuvremenu uklonili ovaj procesor i tako da ne moze vise na njeg Win 11 ali srecom ima nacin da se to skipuje, da ne pise da trebam jace komponente, a fora lagano igram GTA V na ovaj PC :)

A inace ima istine , men se zna nekad desit ono "death screen" ili "blue srceen" mi pokaze i samo mi restartuje PC, al to zna se nekad desit.

Jucer sam isto jos preko jednog programa uradio taj HDD Scan > https://imgur.com/a/3DV0muq i kak vidim sve je u redu al eto sliku sam ostavio.

A sto se tice kreiranja particija ono sto si pisao u sistemu itd.. Ja ono kada dizem sistem, ja i tako uradim kao sto kazes, pobrisem sve particije i ostane 500gb HDD-a i 120gb SSD-a ali kada ono New kliknem npr neki od diskova onda se same neke pariticje stvore sto ono zauzmaju kao 80MB pa zato na slici ima ukupno 4 pariticje. Jedino sto sada mogu da uradim jeste da samo tamo gdje cu sistem instalriat tj. na SSD da kliknem New da stovrim tu pariticju a HDD necu nista ono da stvaram novo jer i onako ce se to samo tamo stvoriti kada se sistem instalira.
Poslednja Izmena: Jul 08, 2024, 14:16:28 POSLE PODNE od SanelPandzic

Citat: SanelPandzic poslato Jul 08, 2024, 14:03:33 POSLE PODNE@markosimic

Ovako, sto se tice tog debugaa, koristio sam task menager da vidim te informacije. I jedino sto mi se sinoc desilo i evo jutros po jednom jeste evo sinoc ostavio sam PC ovako bez da ista diram nekih 40tak min i udjem u My PC i odjendom na Task menager skoci HDD na 88% pa na 100%, to je bilo tokom tog freeze i kada je zavrislo vratilo se na 0%.
Ali sinoc to poslije toga sam opet to sve tako ulazio i zvuk taj HDD-a i freeze se desio ali međutim nije bilo vise tog povecanja postotka, jednostavno na 0% ili zna do 3-4% da ide na task menager. X puta sam sinoc ulazio tako i sve do max 5-6% ide otprilike i tjt.
Jutros evo ulazio opet u My Pc i SSD skoci na preko 40% i vratilo se na 0% ali evo  opet sam tako x puta ulazio i freeze se desio i sve al sve je uredno bilo, nije bilo nikakvog oskakanja postotka, ono max do 2% ide otprilike. Evo sinoc ta dva videa sam snimio i upload gdje se vidi da nema tog nekog velikog, gotov nikakvog odskakanja https://imgur.com/a/HEjZ9Wm

Onda, pretrazivao sam kompromitovane fajlove putem cmd.exe i nesto je bilo na lokal C (SSD) pronaslo i to kada sam pokusao da fixam isto putem cmd.exe onda pise da nema tih kompromitovanih fajlova. HDD također nema tih komprotmitovanih fajlova.

A sumnjam da je HDD ili SSD pred kraju jer kupio sam ih tamo gotov pred krja 2021. godine i sve je top radilo, mislim na pocetku je Win 10 bio onda sam na Win 11 prebacio i idalje je sve top bilo, sve dok ja licno sam nisam digao Win 11 sistem, eh od tada se to odma pocelo događati. To od januara prosle godine.

Jedino, sto bih ja sada uradio jeste da odma Win 10 instaliram i prebacim na Win 11 kao sto sam i prije radio kada je tek izasao, pa cu onda vidjeti kako i sta, jer kao sto ti kazes svi se patchevi poklope. Nadam se da se i dalje na Win 11 moze free prebacit kao i prije. I jedino sto me zeza jeste sto procesor nije to taj za Win 11, ali ja kada instaliram sistem nadjem tamo na youtube kako to da skpujem, da mi ne pise da nemam jake komponente za windows 11. Ali međutim, ovo su oni nesto mijnejali iz Microsfotga, jer racunar sam 500€ plato tj. procesor mi je AMD Ryzen 3 4300GE, graficka je ova iz AMD-a integrisana i imam 16GB (8X2) RAM i prije je se moglo instlairat al oni su haman u međuvremenu uklonili ovaj procesor i tako da ne moze vise na njeg Win 11 ali srecom ima nacin da se to skipuje, da ne pise da trebam jace komponente, a fora lagano igram GTA V na ovaj PC :)

A inace ima istine , men se zna nekad desit ono "death screen" ili "blue srceen" mi pokaze i samo mi restartuje PC, al to zna se nekad desit.

Jucer sam isto jos preko jednog programa uradio taj HDD Scan > https://imgur.com/a/3DV0muq i kak vidim sve je u redu al eto sliku sam ostavio.

A sto se tice kreiranja particija ono sto si pisao u sistemu itd.. Ja ono kada dizem sistem, ja i tako uradim kao sto kazes, pobrisem sve particije i ostane 500gb HDD-a i 120gb SSD-a ali kada ono New kliknem npr neki od diskova onda se same neke pariticje stvore sto ono zauzmaju kao 80MB pa zato na slici ima ukupno 4 pariticje. Jedino sto sada mogu da uradim jeste da samo tamo gdje cu sistem instalriat tj. na SSD da kliknem New da stovrim tu pariticju a HDD necu nista ono da stvaram novo jer i onako ce se to samo tamo stvoriti kada se sistem instalira.

https://software.download.prss.microsoft.com/dbazure/Win11_23H2_English_x64v2.iso?t=509607ce-bcb6-4f9a-80fd-004a7b89f0dd&P1=1720459357&P2=601&P3=2&P4=AOH3TRwAugeJAjhMKooqGpv2f5JLHRxcjFiG8nz7c3tYGFE8nsNkxq40ApUasXTDfRzaUrWYcJ7OozAzJ8krVRY%2fUgtyVM12hLPExb4ZrQCxurY35mtpKwHHvo9bL4WKtr46VVFNSdzOlgc9HyobauZAemTIiPbpTpC1KgrLsIt6G2l2weHCqkpYNdlPMcLS6PaeG6IsuZL7fwMOOBNL5Ez25DIfwEagZRlAWIRSY7thqw3eCYLomRlEwaqtK9XOEVnrmk4B6SixW8vIKosZVtF%2bmjKvDdM7i6N0tnh%2baAdo1%2foNo7sahrcFwSmgIwK6Tx4dOdIUTOguCAUVS7lqkg%3d%3d

Skini ovaj ISO (direkt win 11 build) i uzmi rufus za napraviti flesku, iskljuci sve restrikcije, kada budes instalirao pobrisi sve particije, od SSD samo idi NEW i selektuj SSD particiju sa najvise memorije, ides next next itd...

To ce ti resiti problem.

Btw na snimcima vidim da je ram na 8gb usage, wtf koristis pa ti ode na idle 8gb rama...
Poslednja Izmena: Jul 08, 2024, 15:26:14 POSLE PODNE od markosimic
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 08, 2024, 15:24:17 POSLE PODNEhttps://software.download.prss.microsoft.com/dbazure/Win11_23H2_English_x64v2.iso?t=509607ce-bcb6-4f9a-80fd-004a7b89f0dd&P1=1720459357&P2=601&P3=2&P4=AOH3TRwAugeJAjhMKooqGpv2f5JLHRxcjFiG8nz7c3tYGFE8nsNkxq40ApUasXTDfRzaUrWYcJ7OozAzJ8krVRY%2fUgtyVM12hLPExb4ZrQCxurY35mtpKwHHvo9bL4WKtr46VVFNSdzOlgc9HyobauZAemTIiPbpTpC1KgrLsIt6G2l2weHCqkpYNdlPMcLS6PaeG6IsuZL7fwMOOBNL5Ez25DIfwEagZRlAWIRSY7thqw3eCYLomRlEwaqtK9XOEVnrmk4B6SixW8vIKosZVtF%2bmjKvDdM7i6N0tnh%2baAdo1%2foNo7sahrcFwSmgIwK6Tx4dOdIUTOguCAUVS7lqkg%3d%3d

Skini ovaj ISO (direkt win 11 build) i uzmi rufus za napraviti flesku, iskljuci sve restrikcije, kada budes instalirao pobrisi sve particije, od SSD samo idi NEW i selektuj SSD particiju sa najvise memorije, ides next next itd...

To ce ti resiti problem.

Btw na snimcima vidim da je ram na 8gb usage, wtf koristis pa ti ode na idle 8gb rama...

Evo uskoro cu da prebacim pa cu da instaliram sistem, a de reci jel' to ta 22 verzija ISO sto si pisao ili? Mislim vidim da je verzija Windowsa 23H2.

Dakle , obrisat cu sve particije i samo na SSD kliknut NEW i onda to s najvise memorije, to jest ova particija od SSD kliknem na Next i to je to? To cu naranvo uraditi, prosle godine ja mislim da sam na HDD i na SSD kliknuo NEW i oboje se to kreiralo ali sada cu to da provjerim, nadam se da ce to konacno rijesit..

A ovo za RAM sto uzima toliko hahahaha vjeruj i ja to tek vidim, nisam prije toliko gledao ali kada odem na task menager uzima discord, bittorent, viber, steam, epic games i to kada izadjem uzima 4.5gb RAM-a i jedino Google ostane upaljen i njeega kada ugasim uzima 3.7gb rama otprilike.

Citat: SanelPandzic poslato Jul 08, 2024, 17:42:45 POSLE PODNEEvo uskoro cu da prebacim pa cu da instaliram sistem, a de reci jel' to ta 22 verzija ISO sto si pisao ili? Mislim vidim da je verzija Windowsa 23H2.

Dakle , obrisat cu sve particije i samo na SSD kliknut NEW i onda to s najvise memorije, to jest ova particija od SSD kliknem na Next i to je to? To cu naranvo uraditi, prosle godine ja mislim da sam na HDD i na SSD kliknuo NEW i oboje se to kreiralo ali sada cu to da provjerim, nadam se da ce to konacno rijesit..

A ovo za RAM sto uzima toliko hahahaha vjeruj i ja to tek vidim, nisam prije toliko gledao ali kada odem na task menager uzima discord, bittorent, viber, steam, epic games i to kada izadjem uzima 4.5gb RAM-a i jedino Google ostane upaljen i njeega kada ugasim uzima 3.7gb rama otprilike.

Ovo ti je last patch 23H2 koji je 100% ispravan.

Da samo NEW na SSD, on ce sam podeliti particiju i ona sa najvise, kliknes i onda next.

HDD formatiras iz sistema, Partition Menadzer i samo kliknes na HDD i create
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.