[TUT]Kako staviti server na hamachi.

Započeo Ljubavnik Ljubavnika, Mart 08, 2010, 13:41:26 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TUT kako staviti server na hamachi
Posto mnogi zele imati svoj server ili da se pridruze na svoj server,evo sada cu vam pokazati kako.
1.Napraviti server

1. korak:
skines si server client sa sa-mp.com, tocnije: Ovdje ili Ovde

2.korak:
Napravi novi folder na desktopu i nazovi ga Server ili kako oces i otvori samp03...((ono sto si downlodo)) i extracht to sve u mapu koju si napravio na desktopu

3.korak:
Ubacis si mode koji zelis, vjerojatno oces GF mode, koji ti je najbolji za pocetknika

a) GF mode skines sa linka: Ovdje
b) zatim file  gotfather extractas u nekom folderu(NEKA BUDE: GODFATHER, radi lakseg koordiniranja i pracenja)
c) otvoris folder "GODFATHER>gamemode", u njemu ti se nalazi GF.pwn. Kopiraj "GF.pwn" i paste/zalijepi u Server>gamemodes
d) otvori "GODFATHER>place in pawno includes folder" i u njemu ti se nalaze morphinc.inc i utils.inc, kopiraj oba file-a i paste/zalijepi ih u: Server>pawno>include
e) otvori: Server>gamemodes>GF.pwn sa "pawno" programom koji se nalazi: Server>pawno>pawno.exe i gore na pomocnoj traci pritisni na neki plavi trokut (poput Play na mp3 ) koji oznacava: "Compile/Run" nakon sto zavrsi i nemas errora (nadam se) izadi iz GF.pwn......ovim postupkom si dobio novi file GF.amx sto i nije tako vazno sada za tebe  
f) otvori "GODFTAHRER>scriptfiles" i sve file-ove u njemu kopiraj i zalijepi ih u: Server>scriptfiles
g) otvori Server>server.cfg sa notepadom, te editaj to da bude ovako:

echo Executing Server Config...
lanmode 0
rcon_password changeme - ovo morate promjeniti
maxplayers 32
port 7777
hostname Hamachi server test
gamemode0 GF
filterscripts adminspec vactions
announce 1
query 1
weburl [url=http://www.sa-mp.com]www.sa-mp.com[/url]
anticheat 0


Sada si napravio server.
2.Skini hamachi i napravi mrezu
Hamachi je program koji mozes bez hosta  a da se moze neko pridruziti na tvoj server
1.korak Skini hamachi  hamachi mozes skinuti  Ovdje  il iOvdje ili Ovdje
2.korak
inistal hamachi.
3.korak
Napravi mrezu,tako sto odes network>create  a new network i izbaciti ce cam jedan prozor
Pod network id napisite kako da vam se zove mreza npr "SERVER"
a pod pass sifru((ne pisati sifru koju vec koristite)) npr "123"
i stisnite  create
Sada ste napravili mrezu u kojoj se mogu prijatelji pridruziti.
3.Pozovite prijatelje u mrezu.
Da vam prijatelj moze igrati server mora imati hamachi ,hamachi moze skinuti Ovdje  i  ovdje
Onda dok instalira  i mora se pridruziti mrezi
Pridruziti ce se tako sto upise ime mreze i pass
Kada se pridruzio morate mu poslati Server mapu,mora imati to jer bez toga nece moci u igru,a poslat cete mu tako sto
desni klik>New>WINRAR archive i samo prebacite Server u tu i nazovite tu mapu Servers onda sttavite WINRAR na downlod  

Ovdje

I kada downloda neka napravi novu mapu na desktopu i neka je nazove "server" ili kako vec.
I kada se on hoce u server mora upaliti samp-server
4.NAPOMENE
1.Moras imat upaljen Samp-Server i tvoj prijatelj mora imati upaljen Samp-Server
2.Neterbate biti u igri ali nemojte gasiti Samp-Server
3.Ako neradi server upalite Hamachi
4.Kada menjate nesto u modu ili filcript kazite im na server i onda ugasite samp-server i opet upalite ili u igri napisite /gmx
5.dodati ip u samp
Oni i vi morate dodat ip u samp kako da mogu u server tako sto upalite hamachi i vidijet cete brojeve neke gore u sredini npr:2.22.222.222 i onda samo dodajte :7777(ovisi ako ste penjali port) onda bi to ovako izgledalo:2.22.222.222:7777 znaci i taj ip onda paste u samp i igrate


((eto to je sve od mene sry na gramatickim greskaam jel stvarno nemam bas vremena))



AKO IMATE PITANJA ILI PROBLEMA POSTAJTE OVDJE ILI ME PITAJTE NA XFIRE MOJ NICK:Krobion


MOD NOTE: Tutoriali za samp server imaju svoj podforum!!!
Poslednja Izmena: Mart 10, 2010, 13:18:38 POSLE PODNE od krobio

nastoe

Jako korisno, puno ljudi traze ovakav TUT, svaka cast na trudu....


r4z0r


Odlicno! Ja cu ovu temu usidriti jer je korisna jako!


A kako da prebacim od Hamachia na obicno da mogu svi igrat?

Citat: Boby poslato Mart 13, 2010, 13:01:19 POSLE PODNE
A kako da prebacim od Hamachia na obicno da mogu svi igrat?
Kak mislis?mislis da mogu svi igrati a da nemaju hamachi ili ?


Citat: Boby poslato Mart 13, 2010, 17:59:43 POSLE PODNE
Da
Moras kupiti host to ti je jedino a imas i neki portfoard tako nesto ali nije sigurno tako da
imas tu hostove pa vidi

kat5

zas ja nisam head kad sam upalio server???  :-\

Pa moras si dat admina -.-'.




GameMode je u izradi(0.1 %). Ovaj Game Mode nije edit bilo kojeg vec postojeceg gamemoda. Ovaj mod se radi od nule.

www.domino-samp.net | Portal i Forum Otvoreni
IP: 188.72.226.228:7777 | Server za zezanciju sa LARP modom.

kat5

Citat: [DN]Daka poslato Mart 17, 2010, 11:14:02 PRE PODNE
Pa moras si dat admina -.-'.

dao sam si admina lvl 6 i opet nisam head
Poslednja Izmena: Mart 17, 2010, 11:39:56 PRE PODNE od kat5