[TuT] Pokretanje moda sa MYSQL-om

Započeo Michael!, Maj 09, 2011, 20:58:26 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.





Dobrodosli na moj prvi Tutorial u vezi Sa:Mp-a. Danas ću vam pokazati kako da uspješno pokrenete neki GAMEMOD koji se zasniva na MYSQL sistemu.

U mom slučaju ja sam skinuo [GM]server uklonjen!TOPIA kojeg možete downloadati sa forum.sa-mp.com

Za početak potrebno nam je par programa a evo njihovih imena i linkova:

Samp Server- http://sa-mp.com/download.php
XAMPP- http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html


Nakon što ste download-ali programe možemo poćeti.Naravno prvo instalirajte XAMPP nemojte se nadat da ću vam to pokazivat.
Kad ste ga instalirali pokrenite XAMPP CONTROL PANEL a zatim kliknite START na APACHE I MYSQL i trebali ste dobiti ovako nešto:



Uploaded with ImageShack.us


Sada downloadajte [GAMEMOD]server uklonjen!TOPIA i extraktujte ga negdje.

Zatim odmah prebacite folder SCRIPTFILES u vaš SAMP SERVER i zamjenite sa postojećim.
Onda prebacite File "mtrp-final" u vaš folder GAMEMODES i otvorite ga pomoću pawna i pritisnite F5 ili iconu Compile.

Vjerovatno će vam izbaciti slijedeće errore(to je do kreatora skripte ne do mene!! )



C:\Users\Ismet\Desktop\mtrp-final\mtrp-final.pwn(9844) : error 017: undefined symbol "SetDisabledWeapons"
C:\Users\Ismet\Desktop\mtrp-final\mtrp-final.pwn(36153) : error 004: function "NameTimer" is not implemented
C:\Users\Ismet\Desktop\mtrp-final\mtrp-final.pwn(37873) : warning 235: public function lacks forward declaration (symbol "OnPlayerPrivmsg")
C:\Users\Ismet\Desktop\mtrp-final\mtrp-final.pwn(39599) : warning 203: symbol is never used: "GetPointDistanceToPointExMorph"
Pawn compiler 3.2.3664 Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


2 Errors.



Da bi smo dobili .AMX fajl skripta ne smije sadržavati ERRORE, dok warninge smije.
Da bi smo se rješili ovih errora jednostavno ćemo obrisati ove funkcije, tako što ćemo stisniti CTRL + F i ukucati "SetDisabledWeapons" i obrisati tu liniju koja izgleda ovako
SetDisabledWeapons(43,44,45);
Zatim ponovo idemo CTRL + F i ukucat ćemo Nametimer() i obrisati tu liniju koja izgleda ovako:
NameTimer();

Nakon toga Compile-ajmo i bit će 2 warninga ali to ćemo sada zanemarit jer smo dobili što smo trebali.

Sada ćemo otvoriti naš omiljeni browser i u adressbar ukucati
http://localhost/phpmyadmin

Zatim dobit ćete ovako nešto


Ukucajte tu ime baze koje ćete koristiti. Ja sam dao ime "sampbaza".
Zatim dobit ćete ovakav screen.



Pošto je uz server uklonjen!topiu već spremna baza naš posao je samo da je Importujemo u nau bazu.

Kliknite na IMPORT u meniju i dobit ćete ovako:


Kliknite na browse i pronaÄ'ite fajl database.sql on se nalazi tamo u server uklonjen!topia gamemodu i kliknite GO.

Trebali bi ste dobiti ovako nešto:


Nakon toga posao sa bazom je gotov. Skinut ćemo ovaj paket koji sam ja uploadao:
http://www.megaupload.com/?d=C983TOVM

U njemu se nalazi Root i Plugins folder. Fajlove iz PLUGINS-a kopirajte u vaš SAMP SERVER folder PLUGINS, a ovaj fajl iz ROOT zove se "libmySQL.dll" i njega stavljajte u ROOT folder znači gdje je Samp-server, server.cfg itd..

Kada to završite odite u server.cfg i na plugins liniju dodajte "sampmysql"
plugins sampmysql

EDIT: Zaboravio sam reći nakon što sve uradite otvorite skriptu i na vrhu imate slijedeće:



#define MYSQL_HOST "localhost ili 127.0.0.1" //Ime hosta, obično ide localhost i na kucnom i na pravom hostu
#define MYSQL_USER "root" // ime korisnika baze, na xamppu i localu je to uvijek "root" a na kupljenom hostu, kreirate sami usera i bazu
#define MYSQL_PASS "" // PASWORD baze, na localhostu nema passworda za mysql baze, a naravno na kupljenom stavite koji želite
#define MYSQL_DB   "sampbaza" //IME baze, znači u mom slučaju je bilo sampbaza zavisi Å¡ta vi stavite :)


[color=red][size=12pt]UPOZORENJE:Svaki put kada htjednete pokrenuti MOD(samp-server.exe) prije toga morate pokrenuti XAMPP i pokrenut APACHE I MYSQL, i poslije toga će raditi.[/size]


[size=14pt][color=dodgerblue]Nadam se da ste uživali u TUTORIALU, sva pitanja postajte u ovoj temi ili meni na PRIVATE MESSAGE.

HVALA NA GLEDANJU.

©Copyright Michael, 2011.[/color][/size][/center]
Poslednja Izmena: April 17, 2012, 14:26:27 POSLE PODNE od joXy_


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: ismettrako@yahoo.com



Citat: [CH:PTG] Razerâ,,¢ poslato Maj 09, 2011, 21:10:37 POSLE PODNE
Svaka cast, pomocice nekome sigurno...  :P

Citat: eXtreme poslato Maj 09, 2011, 21:07:08 POSLE PODNE
TuT lepo uradjen svaka cast!

Hvala svima :)

Editao sam nešto, #define za konektovanje na bazu, zaboravio stavit, sada je tu :)


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: ismettrako@yahoo.com

lijepo lijepo ali jel ovo za instalirat MySQL u mod ili je to u ovom modu sto si radio vec stavljeno?
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √


Svaka cast decko, potrudio si se..
Tut: 10/10
hakler xD


Hvala svima :)


Citat: System32 poslato Maj 09, 2011, 21:45:55 POSLE PODNE
lijepo lijepo ali jel ovo za instalirat MySQL u mod ili je to u ovom modu sto si radio vec stavljeno?

Da to je ako je mod uraÄ'en uz pomoć MYSQL-a :)

Htio sam da detaljno ovo sve snimim u videu, al izašlo me oko 15 minuta, i + oko 2.5GB klipa, ne bi uploado za sedmicu :)

Možda u budućnosti pokažem kako napravit MYSQL register login sistem, i kako radit mod sa MYSQL


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: ismettrako@yahoo.com

Citat: [A]Michael poslato Maj 10, 2011, 15:35:13 POSLE PODNE
Hvala svima :)


Citat: System32 poslato Maj 09, 2011, 21:45:55 POSLE PODNE
lijepo lijepo ali jel ovo za instalirat MySQL u mod ili je to u ovom modu sto si radio vec stavljeno?

Možda u budućnosti pokažem kako napravit MYSQL register login sistem, i kako radit mod sa MYSQL
To bi bilo extra,btw svejedno super je ..Bravo ! 10/10 ;)

Ovako oprostite sto refresham temu no zanima me zasto dobijam slijedci error a file je u pawno/include folderu
Error:
C:\Users\Matteo\Desktop\test\gamemodes\gamemode.pwn(1) : fatal error 100: cannot read from file: "a_mysql"

Citat: [E]Matteo poslato Novembar 29, 2011, 18:03:25 POSLE PODNE
Ovako oprostite sto refresham temu no zanima me zasto dobijam slijedci error a file je u pawno/include folderu
Error:
C:\Users\Matteo\Desktop\test\gamemodes\gamemode.pwn(1) : fatal error 100: cannot read from file: "a_mysql"

Nemaš Includea u Pawno Folderu:
http://solidfiles.com/d/394/

Ubaci to u Pawno/Includes i moći će..


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: ismettrako@yahoo.com

Citat: [E]Matteo poslato Novembar 29, 2011, 18:03:25 POSLE PODNE
Ovako oprostite sto refresham temu no zanima me zasto dobijam slijedci error a file je u pawno/include folderu
Citat: [A]Michael poslato Novembar 29, 2011, 18:23:27 POSLE PODNE
Citat: [E]Matteo poslato Novembar 29, 2011, 18:03:25 POSLE PODNE
Ovako oprostite sto refresham temu no zanima me zasto dobijam slijedci error a file je u pawno/include folderu
Error:
C:\Users\Matteo\Desktop\test\gamemodes\gamemode.pwn(1) : fatal error 100: cannot read from file: "a_mysql"

Nemaš Includea u Pawno Folderu:
http://solidfiles.com/d/394/

Ubaci to u Pawno/Includes i moći će..

Imo sam taj include no probo sam na cistom ovom fileu (GM-u ovom sta si dao) pa zato nije htjelo sad sam ubacio u svoj gm zajedno sa svim fileovima i radi. Hvala ;)

Bravo! Dobar tut, lijepo si se potrudio!  ;)

Registrirajte se na Pecalicu! (Rewards1 & Prizerebel tip stranice samo sto je ova za Balkan!) Molim preko ovog linka :)

Speedo & Fuel by #marcus.

Što se tiče skriptanja mogu vam pomoći sa manjim problemima, za nešto veliko me ne ispitujte!

molim vas da kazete hoce li se mod BN prebaciti na MYSQL bazu pomocu ovog tuta plss