Glavni razgovor #26

Započeo Streetboy, Maj 05, 2015, 21:44:13 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Hostgator pored webhosta nudi i domene. Uz GoDaddy, kada je taj vid usluge u pitanju oni su najbolji

I interesuje me jos nesto (da ne otvaram poseban topic....).
Koliko naziv domena(da ga tako nazovem) utice na "reputaciju" odredjenog sajta. Posto imam nesto u planu da otvaram i ne bih hteo da se zaletim i da kupim odmah .com. Usput bi hteo i da za pocetak malo da ustedim...
Dajem primer domena: .ovh ili .xyz, oni su bas jeftini. Da li u nekoj meri utice naziv domena na posecenost sajta?



Citat: Deci poslato April 05, 2016, 22:57:21 POSLE PODNE
I interesuje me jos nesto (da ne otvaram poseban topic....).
Koliko naziv domena(da ga tako nazovem) utice na "reputaciju" odredjenog sajta. Posto imam nesto u planu da otvaram i ne bih hteo da se zaletim i da kupim odmah .com. Usput bi hteo i da za pocetak malo da ustedim...
Dajem primer domena: .ovh ili .xyz, oni su bas jeftini. Da li u nekoj meri utice naziv domena na posecenost sajta?

Koliko znam .info i .net su jeftinij bar koliko ja znam ...
www.battle-craft.org

IP: 5.196.225.182:7777

Citat: Deci poslato April 05, 2016, 22:57:21 POSLE PODNE
I interesuje me jos nesto (da ne otvaram poseban topic....).
Koliko naziv domena(da ga tako nazovem) utice na "reputaciju" odredjenog sajta. Posto imam nesto u planu da otvaram i ne bih hteo da se zaletim i da kupim odmah .com. Usput bi hteo i da za pocetak malo da ustedim...
Dajem primer domena: .ovh ili .xyz, oni su bas jeftini. Da li u nekoj meri utice naziv domena na posecenost sajta?

Domen moze dosta da utice na posecenost sajta. .info je jeftin domen, pa bih ti njega preporucio ako ne zelis da se zaleces.
"SlavicBeast Steam Signature - SteamId for slavicbeast, real name Nikola"

Citat: Deci poslato April 05, 2016, 22:57:21 POSLE PODNE
I interesuje me jos nesto (da ne otvaram poseban topic....).
Koliko naziv domena(da ga tako nazovem) utice na "reputaciju" odredjenog sajta. Posto imam nesto u planu da otvaram i ne bih hteo da se zaletim i da kupim odmah .com. Usput bi hteo i da za pocetak malo da ustedim...
Dajem primer domena: .ovh ili .xyz, oni su bas jeftini. Da li u nekoj meri utice naziv domena na posecenost sajta?
Ako zelis da pokreces neki ozbiljniji sajt uzmi .com domen,mala je razlika,a vjeruj mi da iz iskustva znam da domena mnogo utice ako ne na posjecenost onda barem na reputaciju korisnika...

A inace jesi siguran da na godaddy prikace web host uz domenu? Ja sam davno negdje kupovao kod njih samo domen,nije morao web host jedino ako su skorije sta promenili...

Hvala @Hrsto_xD , @NYX i @Streetboy na odgovoru.
Planiram da to bude ozbiljan sajt, opet kada pogledam za pocetak mozda je i bolje da uzmem .com domen i da gradim reputaciju....
Kada registrujes domen na godaddy, imas neke 3 opcije da biras vezano sta hoces uz domen.Prva je nesto oko privatnosti, druga je vezana za web prostor i okviru toga imas da biras kakvu vrstu web hostinga zelis, nigde nemam opciju da cekiram da ne zelim....
Posto sam razmisljao da "ustedim" na domenu a da pojacam na necemu drugom.



Posto nisam nasao prikladnu temu za ovo da pitam ovdje da nema neko zainteresovan oko izrade Teme za Zara Gaming zajednicu drazi mi je SMF nego IPB a mislim da je isti slucaj i igracima. Oko nagrade se mozemo dogovoriti. Naravno ili ako neko zeli da postane nesto kao "Web Developer" zajednice mozemo se i to dogovoriti da razvijamo i taj dio zajednice. :)


Uploadujte svoje slike i fajlove brzo, lako i sa ocuvanim kvalitetom 100%

www.uploaduj.me

Owner Zara Gaming RPG! (Since 2014)



Citat: Nelson ZG poslato April 06, 2016, 17:53:53 POSLE PODNE
Posto nisam nasao prikladnu temu za ovo da pitam ovdje da nema neko zainteresovan oko izrade Teme za Zara Gaming zajednicu drazi mi je SMF nego IPB a mislim da je isti slucaj i igracima. Oko nagrade se mozemo dogovoriti. Naravno ili ako neko zeli da postane nesto kao "Web Developer" zajednice mozemo se i to dogovoriti da razvijamo i taj dio zajednice. :)

Potrazi ovo na Balkan SMF prije ćeš naći nekog nego ovdje :D
Iskreno ja sam koristio IPBoard evo ti link pa mozes pogledat izgled teme http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=97720.msg624088#msg624088
Pošto jezika za IPBoard nema našeg morat ćeš sam sve prebacivati + dosta lagga morat ces kupit jak vps da bi radilo normalno(tako su mi iz exp rekli)

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."

Citat: MEDO poslato April 06, 2016, 18:19:54 POSLE PODNE
Citat: Nelson ZG poslato April 06, 2016, 17:53:53 POSLE PODNE
Posto nisam nasao prikladnu temu za ovo da pitam ovdje da nema neko zainteresovan oko izrade Teme za Zara Gaming zajednicu drazi mi je SMF nego IPB a mislim da je isti slucaj i igracima. Oko nagrade se mozemo dogovoriti. Naravno ili ako neko zeli da postane nesto kao "Web Developer" zajednice mozemo se i to dogovoriti da razvijamo i taj dio zajednice. :)
vec imam ipb ali razmisljam preci na smf
Potrazi ovo na Balkan SMF prije ćeš naći nekog nego ovdje :D
Iskreno ja sam koristio IPBoard evo ti link pa mozes pogledat izgled teme http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=97720.msg624088#msg624088
Pošto jezika za IPBoard nema našeg morat ćeš sam sve prebacivati + dosta lagga morat ces kupit jak vps da bi radilo normalno(tako su mi iz exp rekli)


Uploadujte svoje slike i fajlove brzo, lako i sa ocuvanim kvalitetom 100%

www.uploaduj.me

Owner Zara Gaming RPG! (Since 2014)



Imal zivih ovdje?Imal promjena kakvih?

Citat: Vladoâ,,¢ poslato April 08, 2016, 13:49:51 POSLE PODNE
Imal zivih ovdje?Imal promjena kakvih?
Ima, ima. :)
Napreduje se polako, u pozitivnom smislu.




Razmislja li ko gde ce ici za 1. maj? :)
Mogli smo mi sa foruma da se organizujemo i napravimo nesto?



Nek mi neko na PM sibne link za skidanje Microsoft Worda (neka novija verzija) posto mi samo treba DOC citac. Naravno, kome nije tesko :)
"SlavicBeast Steam Signature - SteamId for slavicbeast, real name Nikola"

Citat: Deci poslato April 10, 2016, 17:45:57 POSLE PODNE
Razmislja li ko gde ce ici za 1. maj? :)
Mogli smo mi sa foruma da se organizujemo i napravimo nesto?

Tesko da ce na to neko pristati.
Srecu cine male stvari i veliko pivo!
x3M-Gaming USKORO!