[Tut]Kako napraviti pesacki prelaz u Text Materialu?

Započeo Arnel_Bp, Maj 22, 2014, 19:53:45 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UVOD
  • Vecinom skriptera zna napraviti ovo, ali eto napravio sam, jer nisam vidio da ima ovde ovakvav tuturial
  • Mislim da ce ovo pomoci nekim pocetnicima :)


Pa hajde da krenemo

  • Prvo idemo da odredimo lokaciju u map editoru, i ja za sebe uzimam objekat id-a 4238, vi sebi prilagoditel

Kao sto vidite, ovako sam ja to meni prilagodio

http://www.zaslike.com/files/7fqro26unwqmev86m7x.png

Sad idemo dalje :)

Otvorimo gamemode, i onda idemo da definisemo ovaj pesacki prelaz

pod
[/list][/list]public OnGameModeInit()
definisacemo sledece

new tuturial;
tuturial = CreateDynamicObjectEx(4238, 1531.15039, -1605.00867, 12.40000,   300.26001, 90.00000, 90.00000);
SetDynamicObjectMaterialText(tuturial, 0,"{FF8040}llllllllllllllllll", 80, "Arial", 80, 1, -16730675, 0, 1);


Kako dobiti CreateDynamicObjectEx?

- Kada ste definisali mjesto gde ce biti vas pesacki prelaz uzmete koordinate, i umjesto createobject stavite CreateDynamicObjectEx

http://zaslike.com/files/xahriae2gtx2z8q0xds.png

Onda samo pod SetDynamicObjectMaterialText dodate sledece kao sto je gore

SetDynamicObjectMaterialText(tuturial, 0,"{FF8040}llllllllllllllllll", 80, "Arial", 80, 1, -16730675, 0, 1);[/code]

SetDynamicObjectMaterialText - da postavimo material
{FF8040} - boja
llllllllllllllllll - pesacki prelaz


To bi trebalo da izgleda ovako

http://zaslike.com/files/tdfvdrvtxdkhkbquyjpr.png

KRAJ

Nadam se da sam bar nekome pomogo, i ako moze da ocijenite, sa obzirom da je ovo moj prvi tuturial :)

dobar tutorial, pomoci ce pocetnicima, pohvale


[FS]Rent
[FS] Vremenska prognoza
[TuT] PayDay
[TuT]PayDay sistem[UPDATED]
Moja Biografija

Respect:Mr.Gagi,FlasH,Streetboy,David (Sabljak) A.k.A SABO(T)
ÄŒovjek nije stvoren za poraze, moze biti unisten, ali ne i pobjeÄ'en!

Lijepo je stvarno ce pomoci nekom samo ima jedan objekt neki frizider i uvuces ga u zemlju bijel i sve tako da je s tim lakse ali svida mi se svaka cast :)

Dobar tutorijal,ali je meni lakše,kao što Peroxide kaže staviti one frižidere,pa odma bijelo.
--------Moj youtube kanal(klik na sliku)--------

Citat: Wilco poslato Maj 22, 2014, 21:15:57 POSLE PODNE
Dobar tutorijal,ali je meni lakše,kao što Peroxide kaže staviti one frižidere,pa odma bijelo.

Ali ovo sam napravio, jer mozes u boji raditi, ili kako ti odgovara a nije tesko :)

Inace hvala vam :)

Ne loÅ¡ tutorial.. oni koji neće baÅ¡ znat ovo radit samo će imat taj pjeÅ¡ački koji si da hahhaa..  :P

Zdravo treba mi pomoc od ovih kododova koje si dao koje je Velicina FONTA? od ovog koda?


SetDynamicObjectMaterialText(tuturial, 0,"{FF8040}Black Vision Roleplay", 80, "Arial", 80, 1, -16730675, 0, 1);

KOJE JE OD OVOGA VELICINA FONTA KOJI BROJ??



salews

Samo bolje bi bilo da ima neki editor ingame pa da pravi ove pjesacke prelaze i da mu ih ingame prikaze
tako da moze fino da ih centrira na cestu da ne prelazi izvan..
Kao sto je na NooBotu sve u crtu precizno..


Dobar tut al meni uvjek map editor zabaguje moze nmg se nigdje kreta moze pomoc i link?