BalkanNation: Contry RolePlay [System Burze]

Započeo BalkaNation, April 01, 2014, 03:37:33 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.











Pozdrav svima,

evo oni koji prate moje radove dosao je jos jedan rad ali ovaj nazalost za vas nece biti objavljen nego cete u
njemu moci uzivati samo igrajuci na nasem BalkanNation: Contry RolePlay forumu.

O cemu se radi ?

Hmhm, prosli puta Music Player, sto bi sada zanimljivoga moglo biti (nemojte odma sliku pogledati :P).




Gledao sam da svi žude za nekim gold systemom, ali ja nisam i na svoj server htjeo staviti "taj" gold
system jer ne volim biti ko drugi, volim raditi jednostavno drugacije stvari. Dosao sam doma i evo malo
po netu trazio i odjednom predamnom se stvorila slika iz GTA V iz Stock Marketa gdje se prodaju dionice
firmi itd itd.

I ja sam razmisljao pa nemoze to biti tako tesko za napraviti na mome serveru. Daljnim istrazivanjem cak
sam vidio i sliku gdje je to na nekom samp serveru ali nikako nisam  mogao pronaci gdje je ta slika (na
kojoj stranici) postana da pogledam ako ima za download i sl, ali nema veze.




I tako sam ja danas u 22:00 krenuo ajde sto to moze biti tesko i evo zavrsio sada u 03:00 ali samo prvi
dio :P Malo mozganja matematike poslje ponoc nemoze skodit hahaha. I evo odlucio sam napraviti Burzu
za 7 materijala od kojih su neki: Zlato, Srebro, Bronca, Plin, Nafta...

Svaki taj element ima otkupnu cijenu te prodajnu cijenu koje se stalno mjenjaju (svakih sat vremena ili cu
na serveru staviti svakih 2.5 minuta neznam jos) te rastu ili padaju. Nisam htjeo napraviti posao dionicara
jer bi bilo malo dosadno da samo igraci kupuju i prodaju stoga sam to pustio kao otvoreno zanimanje da
svi to mogu raditi.




Jedina caka je u tome da cijena (ne uvjek) cijelo vrijeme raste preko dana te navecer naglo pocne padati
(a kada ce naglo poceti padati nitko nezna osim onaj ko je napravio random funkciju :P). I za to vrijeme
dok je najveca treba prodati sve sto igrac ima i zarada ce biti velika, ukoliko ne uspije zarada ce mu pasti
jako nisko te ce morati cekati drugi dan da mu se isplati prodati resurse (nisam igrace htjeo forsirati na
velike mogucnosti gubitka kao sto je u stvarnom zivotu a male dobitka jer to rusi cijeli GamePlay za to ce postojati kockarnice :P).




Da ne kazete da samo pricam evo vam par slikica od 1. stranice sa burze gdje za sada ima samo ovih
7 elemenata koje mozete kupovati i prodavati po zelji. Na prvoj stranici nalazi se par informcija o cijeni
tog elementa/resursa za vise informacija jednostavno kliknete enter.

Slike:






Na drugoj stranici kada kliknete imate vise informacija o tom elementu/resursu te mozete pogledati
njegov pad/rast cijene jer sve sa strane pise. Tu takoder sada mozete obavljati kupovinu ili
prodaju tog elementa/resursa.

Slike:






S ljeve strane na 2. stranici u burzi imate (u sampu nemogu koristiti kose linije pa sam to napravio ovako)
graficki nacrtano pad/rast cijene te kada je cijena pocela padati te su tocke obojane ucrveno, dok kada
je cijena pocela rasti te su tocke pobojane u zeleno tek toliko da bi mako monotonu bijelu :)

Slike:






Sa desne strane naravno imate malo (za mene jednostavnije bilo napraviti) normalnije objasnjeno
s vise informacija o trenutnoj cijeni textdrawove u kojima vam sve pise. Tu se takoder nalazi
i koliko je vrijedno cijelokupno vase ulaganje i ostale manje bitne stvari.

Slike:






Evo toliko od mene odo lec jer moram sutra ici raditi, ispod je slika pa se nadam da vam se svida, ukoliko
zelite system pogledati uzivo posjetite nas na otvorenju (6.4 u 18:00) kada ce taj system biti
dostupan.

Hvala !

SLIKA: http://www.zaslike.com/files/qs31c72486cv5cj86r.png
IP: 178.33.216.96:7782
Poslednja Izmena: April 02, 2014, 02:38:19 PRE PODNE od BalkaNation


Fajn Boga mi, fajn.. Opis predobar, kao i sistem. Pohvale.
Poslednja Izmena: April 01, 2014, 09:50:11 PRE PODNE od matthew'S


...Neno...




UPDATE

Evo da ne otvaram novu temu sve sam zavrsio (onaj tezi dio) i sada je ovo ono sto ce biti na otvorenju  naseg servera.

Sve sam graficki napravio jos mi je ostalo par systnica za spremanje kolicine resursa koju imate itd itd (manje bitno).

Nadam se da vam se svida :D



jebes mi sve ako si ti normalan, odlicno
Jedini pravi, pouzdani hosting na Balkanu :)!


GENIJALNO,ORGINALNO,SAVRÅ ENO!
ŽENI ME!!!  :D


Svaka čast stvarno, na ovom forumu treba više takvih kao što si ti. ;)