Atols RolePlay | Registracija, SpeedoMeter, i GPS

Započeo elemental., Mart 07, 2014, 23:41:25 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.



Pozdrav svima. Želio bih vam pokazati neke stvari koje će se nalaziti na ovom GameModeu, i reći nešto o istom.





  • Å ta je to Atols RolePlay ?

    Atols RolePlay je GameMode koji nije planiran za nijedan server, ali možda u budućnosti postane, ukoliko mi se netko javi. Na ideju sam došao kada sam otišao sa Ultra-Gaminga. Dva sam puta počinjao praviti mod, ali je bilo previše bugova, pa sam opet počeo. Sada, ovaj mod nema nijedan poznat bug, jer kada napravim nešto, odmah to testiram. Na modu radim samo ja(mapam i skriptam), tako da neće biti uskoro gotov.








  • SpeedoMeter

    Neću puno oduljiti. SpeedoMeter, odnosno brzinomjer, prikazuje brzinu, vozilo u kojem se nalazite, i količinu goriva. Maksimalna količina goriva je 50 litara. Tajmeri nisu korišteni - samo OnPlayerUpdate radi preciznije brzine. Link do slike SpeedoMetera se nalazi ispod.

    http://imgur.com/Ob8uTSH



  • Global Positioning System(GPS)

    PoÅ¡to su imena gradova izmjenjena(Los Santos - Los Angeles, San Fierro - San Franciscco, Las Venturas - Las Vegas), i imena ulica su prilagoÄ'ena. Da biste znali gdje se nalazite, u donjem lijevom kutu, ispod mape, nalazi se TextDraw sa nazivom ulice u kojoj ste trenutno. Link do slike TextDrawa se nalazi ispod.

    http://imgur.com/xcYQc8w



  • Mechanic system

    Mechanic system je napravljen tako da ima dvije "kategorije" za popravak vozila, Bodykit, i motor, koje igrač odabere. Maksimalna cijena popravka je $150 jer bi htio i realnu ekonomiju na GameModu. Link za video Mechanic systema se nalazi ispod.

    http://www.youtube.com/watch?v=gpzOg2pymc0
Poslednja Izmena: Mart 08, 2014, 22:23:34 POSLE PODNE od ѕραмαѕтєя

Klasično i već viÄ'eno,ne sviÄ'a mi se Å¡to su dialozi na reg Å¡areni

Citat: [LaD]нÏ...Dιgαâ,,¢ poslato Mart 07, 2014, 23:59:08 POSLE PODNE
Klasično i već viÄ'eno,ne sviÄ'a mi se Å¡to su dialozi na reg Å¡areni

Znao sam da sam nešto zaboravio:
Znam da je već viÄ'eno, ali mislim da su igrači sa Balkana navikli na dialoge, tako da to nisam htio mijenjati. A ovo za boje, ne znam, ali morao sam neÅ¡to napraviti da izgleda ljepÅ¡e, ne ona klasična SA:MP boja u dialogu.


Citat: ѕραмαѕÑ,Ñ"я poslato Mart 08, 2014, 00:02:00 PRE PODNE
Citat: [LaD]нÏ...Dιgαâ,,¢ poslato Mart 07, 2014, 23:59:08 POSLE PODNE
Klasično i već viÄ'eno,ne sviÄ'a mi se Å¡to su dialozi na reg Å¡areni

Znao sam da sam nešto zaboravio:
Znam da je već viÄ'eno, ali mislim da su igrači sa Balkana navikli na dialoge, tako da to nisam htio mijenjati. A ovo za boje, ne znam, ali morao sam neÅ¡to napraviti da izgleda ljepÅ¡e, ne ona klasična SA:MP boja u dialogu.


Probaj da uradiš neke TD-ove iz dialoga da malo uljepšaš screan,a ove boje su po meni pre jake,probaj kombinovati neke 2 boje koje su ugodne za oči

Potrudio si se a to cenim,lepo je jeste da je isto kao i kod svih ali klasicno je kao i sto voli.
Ne treba sada mlatiti praznu slamu.
Speedo klasican sto mi se svidja.
Sve u svemu dobro je.


Citat: [LaD]нÏ...Dιgαâ,,¢ poslato Mart 08, 2014, 00:13:26 PRE PODNE
Citat: ѕραмαѕÑ,Ñ"я poslato Mart 08, 2014, 00:02:00 PRE PODNE
Citat: [LaD]нÏ...Dιgαâ,,¢ poslato Mart 07, 2014, 23:59:08 POSLE PODNE
Klasično i već viÄ'eno,ne sviÄ'a mi se Å¡to su dialozi na reg Å¡areni

Znao sam da sam nešto zaboravio:
Znam da je već viÄ'eno, ali mislim da su igrači sa Balkana navikli na dialoge, tako da to nisam htio mijenjati. A ovo za boje, ne znam, ali morao sam neÅ¡to napraviti da izgleda ljepÅ¡e, ne ona klasična SA:MP boja u dialogu.


Probaj da uradiš neke TD-ove iz dialoga da malo uljepšaš screan,a ove boje su po meni pre jake,probaj kombinovati neke 2 boje koje su ugodne za oči

Ne znam, meni su baš, kao što ti kažeš, ugodne za oči. A TextDrawovi, ne vjerujem da ću to praviti, jer svaki novi server ima to, tako da bi bilo "kopiranje", a ja težim ka unikatnosti.

Citat: caupton'S poslato Mart 08, 2014, 13:39:39 POSLE PODNE
Potrudio si se a to cenim,lepo je jeste da je isto kao i kod svih ali klasicno je kao i sto voli.
Ne treba sada mlatiti praznu slamu.
Speedo klasican sto mi se svidja.
Sve u svemu dobro je.


Drago mi je da ti se sviÄ'a :).

Citat: Gho0sT poslato Mart 08, 2014, 13:58:11 POSLE PODNE
Onako..Nije loše..

Hvala :).

Jedino Å¡to mi se svidja, jeste GPS sistem. Spedometar i registracija mi se ne svidjaju nikako, te su i dosta puta vidjeni.

Citat: # Matthew'S poslato Mart 08, 2014, 18:12:18 POSLE PODNE
Jedino Å¡to mi se svidja, jeste GPS sistem. Spedometar i registracija mi se ne svidjaju nikako, te su i dosta puta vidjeni.

Drago mi je da ti se barem neÅ¡to sviÄ'a :). Ako imaÅ¡ ideja za Speedometer i registraciju, poÅ¡alji mi na PM da razmislim :).


Prvi post ureÄ'en, ubačen Mechanic system, i videa za registraciju i Mechanic system. Video za Global Positioning System stiže kasnije.


  • Mechanic system

    Mechanic system je napravljen tako da ima dvije "kategorije" za popravak vozila, Bodykit, i motor, koje igrač odabere. Maksimalna cijena popravka je $150 jer bi htio i realnu ekonomiju na GameModu. Link za video Mechanic systema se nalazi ispod.

    http://www.youtube.com/watch?v=gpzOg2pymc0
Poslednja Izmena: Mart 08, 2014, 22:20:12 POSLE PODNE od ѕραмαѕтєя

Sve vidjeno vec i presareno
TUTORIALI :

Big Respect: " C++ "  (Majke mi nepamtim boljeg moderatora pawno sekcije, dada Blaeks je nekad bio :P)


Odlično samo tako nastavi nemooj odustajati.. ;)

I malo boje u dialog smanji i vrh! ;)