[UPDATE] FactionGame Roleplay v2.5 R2

Započeo Snich, Avgust 20, 2012, 04:50:15 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Snich



Pozdrav. Objavljujem FactionGame RolePlay Update v2.4 R2



- Sredjen bug sa 3D tekstovima na stan systemu.
- Sredjen bug sa spawnom na stan systemu.
- Sredjen bug sa vozilima na TDM eventu.
- Sredjen bug sa rampama kod burgera.
- Sredjen bug sa ulaskom u int. bolnice.
- Sredjen bug sa random pozicioniranjem na TDM event.
- Sredjen bug sa prikazivanjem brzinomjera.




- Dodata kontrola vozila za brzinomjer (R - N - D).
- Dodato preko 20 novih stanova (uskoro vise).
- Dodata nova vozila za HP.
- Dodate nove mogucnosti za FBI/PD (Undercover/S.W.A.T statusi).
- Dodat stit za PD/FBI (zbog RP statusa).
- Dodat timer za restartovanje servera (kada se restartuje pise da je restartovan, nakon 60 sec. se vraca normalno ime servera).
- Dodati novi biznisi i uskladjene cijene (zbog ekonomije).
- Dodata mogucnost spremanja novca u biznise (kolicina novca u sefu samom biznisa utice na levelovanje biznisa).
- Dodata funkcija spremanja i novca u sef bandi/mafija.
- Dodati dijalozi za provjeru stanja sefa za bande/mafije.
- Napravljena provjera svih timera u skripti, izbaceni nepotrebni timeri kao i nepotrebni callback-i.

... etc ...




Player status system je sistem koji sam napravio za rekord online igraca na serveru i informaciju trenutnih online igraca.
Skriptano je po tome da cuva i pamti rekord online igraca, i prilikom obaranja rekorda, skripta obavjestava igrace o oborenom rekordu, te ih nagradjuje.

System se ucitava za svakog igraca, prilikom konektiranja na server sa datim informacijama.
Player's Status je radjen na Textdraw funkcijama i optimiziran je.

System je radjen unikatno i jedinstveno, sad zasad nisam vidio ni na jednom serveru ovakav ili slican system.


Slika:





Registration system je sistem koji igracu koji se registruje na server prikaziva tutorial.
Izbacio sam SCM funkcije i ubacio Textdraw-ove zbog ljepseg izgleda i smanjenja SCM logova.
Sistem je radjen tako sto igracu prikaziva server i najosnovije lokacije sa ispisanim detaljima, dok se igrac moze vracati sa strelicama na onu osnovu koja ga interesuje.

System vjerovatno nije unikatan ali je radjen na jedinstven system.


Slike:






Prije par dana smo imali problema sa osobama koje su nam redovno rusile (gasile) server preko odredjenih funkcija(drivera).
Vise od 4 dana nisam znao sta da radim, jer su uzastopno server gasili, tako da su se igraci poceli odvikavat znajuci da ako udjui na server, ugasice ga.
Obratio sam se mnogima za pomoc, ali mi niko nije davao rjesenje.

Odlucio sam napraviti SSS ili Server Security system koji se brani od svih vrsta flooda i server chras-a.
System se pokazao relativno dobrim, znaci otkad sam ga napravio, nijedanput mi nisu mogli ugasit server ;)
System sam osobno izradio, sto zna moja administracija na FG serveru, i sve zahvale idu meni i mojoj administraciji.


Posjetite nas:

Website: www.fg-rp.info
Server IP: 78.46.27.134:7778




Sramotno je sto ovakvi serveri nemaju vise igraca.


Bravo,Snich dobar update :)

Napoli-Best team in the world.


Napoli-Best fans in the world.

Snich je rekao javno da nikad nece zatvoriti FG server,ako je tako morat ce uspjeti jednom a ja vjerujem da hoce :D

Snich

Hvala svima na podrsci.  ;)
Nas server nije nikada imao vise igraca, tako da ni sad nema, ali nebitno, ja cu nastaviti raditi na skripti jer to volim, i nadam se da ce jednog dana biti 20+ online redovnih igraca akobogda.

Sto se tice zatvaranja FG zajednice, to se nece desiti!



Kad bi igrao samp, kao Å¡to ne igram čisto sumnjam da bi uÅ¡o na neki drugi server osim ovog.   :D
Netko je rekao u komentaru iznad da je šteta što ovakav server nema više igrača i slažem se s tim, realno bi bilo da imate 40-50 igrača non-stop.
Sretno drug.  :)

...Neno...

Citat: K4[Я]!K3â,,¢ poslato Avgust 20, 2012, 17:37:50 POSLE PODNE
Kad bi igrao samp, kao Å¡to ne igram čisto sumnjam da bi uÅ¡o na neki drugi server osim ovog.   :D
Netko je rekao u komentaru iznad da je šteta što ovakav server nema više igrača i slažem se s tim, realno bi bilo da imate 40-50 igrača non-stop.
Sretno drug.  :)
Potpis ;)

Snich

Citat: K4[Я]!K3â,,¢ poslato Avgust 20, 2012, 17:37:50 POSLE PODNE
Kad bi igrao samp, kao Å¡to ne igram čisto sumnjam da bi uÅ¡o na neki drugi server osim ovog.   :D
Netko je rekao u komentaru iznad da je šteta što ovakav server nema više igrača i slažem se s tim, realno bi bilo da imate 40-50 igrača non-stop.
Sretno drug.  :)
Hvala Karike. Sudbina FG server je takva, ima previse servera koji nude razne pozicije koje igracima odgovaraju (admini,lideri,gamemasteri...) sto mi inace na FG serveru ne dajemo olako.

Moram da priznam da nemamo ni marketing team, imamo par osoba na forumu koji redovno oglasavaju FG server, ali samo na Facebook stranicama. Rasporedio sam adminstraciju i svi znaju svoj posao, i trebam par momaka koji ce biti u marketing team-u i oglasavat zajednicu na raznim forumima (na onim kojim je to dozvoljeno).

Imam velike planove za FGRP Zajednicu i nadam se da cu upjet u tome.

Citat: [FG] Snichâ,,¢ poslato Avgust 20, 2012, 17:51:54 POSLE PODNE
Citat: K4[Я]!K3â,,¢ poslato Avgust 20, 2012, 17:37:50 POSLE PODNE
Kad bi igrao samp, kao Å¡to ne igram čisto sumnjam da bi uÅ¡o na neki drugi server osim ovog.   :D
Netko je rekao u komentaru iznad da je šteta što ovakav server nema više igrača i slažem se s tim, realno bi bilo da imate 40-50 igrača non-stop.
Sretno drug.  :)
Sudbina FG server je takva, ima previse servera koji nude razne pozicije koje igracima odgovaraju (admini,lideri,gamemasteri...) sto mi inace na FG serveru ne dajemo olako.

Et' ja mislio do sad da sam ja dobio lako :P

btw. sklapam opis za FG,zato nemojte da se cudite kad za koji dan bude 200/200 igraca :)

Danas san bija na serveru, i uživa san. :D

Sretno :D