"Trebam nešto" - tema

Započeo vlado_plavsic, Avgust 16, 2012, 20:15:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.


Citat: V01D poslato Maj 01, 2020, 08:23:41 PRE PODNE
Pa dodaj drugaru, ispisao sam najprostije moguce, sada, kada oroba, tacnije kada se timer zavrsi, napravi novu varijablu, uzmi id organizacije od igraca i postavi checkpoint na ID te organizacije, ako su dinamicne :

[pawn]//================ [ OVO NEGDE PRI VRHU DODAJ ISTO KAO NOVAC TORBA ] ========================
static RobCheckpoint[MAX_PLAYERS char];

//================ [ KADA SE ROB ZAVRSI ] ========================//
new OrgIgraca = PlayerInfo[playerid][pClan]; //Uzmemo ID organizacije na osnovu varijable pClan od igraca
//Sada to OrgIgraca mozemo koristiti kao ID organizacije
SetPlayerCheckpoint(playerid, OrgInfo[OrgIgraca][oPosX], OrgInfo[OrgIgraca][oPosY], OrgInfo[OrgIgraca][oPosZ], 2.0);
//Postavimo checkpoint igracu na ulaz od svoje org, pretpostavljam da je OrgInfo i da je oPosX,Y,Z
RobCheckpoint{playerid} = 1;
//Stavimo varijablu RobCheckpoint na 1, da bi mogli da proverimo kada igrac udje u njega

//================ [ OnPlayerEnterCheckpoint ]=====================//
public OnPlayerEnterCheckpoint(playerid)
{
   if(RobCheckpoint{playerid} == 1) //Kada udje u Checkpoint proverimo da li je usao u taj
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Stigao si u svoju organizaciju!"); //Izbaci neku cool porukicu
      GivePlayerMoney(playerid, NekaTvojaKolicina); //Ovde mu das novac
      RobCheckpoint{playerid} = 0; //Vracamo varijablu na 0
      DestroyObject(NovacTorba); //Unistavamo objekat
      DisablePlayerCheckpoint(playerid); //Unistavamo mu checkpoint
      return 1;
   }
}

//============ [ OnPlayerDeath, u slucaju da umre dok roba ] ==================//
public OnPlayerDeath(playerid)
{
   if(RobCheckpoint{playerid} == 1)
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Umro si dok si nosio novac!"); //Izbaci neku cool porukicu
      RobCheckpoint{playerid} = 0; //Vracamo varijablu na 0
      DestroyObject(NovacTorba); //Unistavamo objekat
      DisablePlayerCheckpoint(playerid); //Unistavamo mu checkpoint
      return 1;
   }
}[/pawn]
A kada ga neko ubije rob nestaje od srvr, jel moze da kada ga neko ubije pasne rob i ko ga pokupi nosi u svoju bazu

Citat: Pavlovic poslato Maj 01, 2020, 23:59:35 POSLE PODNE
A kada ga neko ubije rob nestaje od srvr, jel moze da kada ga neko ubije pasne rob i ko ga pokupi nosi u svoju bazu

Moze, kada ga neko ubije napravi pickup, i stavi onPlayerPickupPickup, kada pokupi pojavi se isto, mozes napraviti timer ako niko nije pokupio da se unisti posle par minuta, sta znam, probaj ovako nesto :

[pawn]static PickupZaRob;
static NekaVarijabla;
static NekoPokupioPickup;

public OnPlayerDeath(playerid)
{
   if(RobCheckpoint{playerid} == 1)
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Umro si dok si nosio novac!"); //Izbaci neku cool porukicu
      RobCheckpoint{playerid} = 0; //Vracamo varijablu na 0
      static Float:X, Float:Y, Float:Z; //Kreiramo 3 nove varijable za koordinate igraca
      GetPlayerPos(playerid, X, Y, Z); //Uzmemo koordinate igraca i stavljamo u varijable X, Y i Z
      PickupZaRob = CreatePickup(1550, 2, X, Y, Z, 0) //Kreiramo pickup na mesto gde je umro
      NekaVarijabla = playerid; //Ovo je da uzmemo ID igraca koji je umro
      DisablePlayerCheckpoint(playerid); //Unistavamo mu checkpoint
      defer NekiTamoTimer(); //Pokrecemo timer ako niko ne pokupi pickup, tacnije torbu
      return 1;
   }
}

public OnPlayerPickUpPickup(playerid, pickupid)
{
   if(pickupid == PickupZaRob) //Ako stane u taj pickup
   {
      if(PlayerInfo[playerid][pClan] == PlayerInfo[NekaVarijabla][pClan]) //Sada moramo proveriti da li je iz iste organizacije
      {
         //Znaci ako su iz iste organizacije
         NovacTorba = CreateObject(1550, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0); //Kreira objekat torba
         AttachObjectToPlayer(NovacTorba, playerid, -0.300999,0.337999,-0.093999, 0.000000,-90.400001,166.100006); //Attachuje na igraca
         SendClientMessage(playerid, 0x1874CDFF, "Odnesi je u org!");
         DestroyPickup(PickupZaRob); //Unistavamo pickup
         static OrgIgraca = PlayerInfo[playerid][pClan]; //Uzmemo id organizacije igraca koji je usao u pickup
         SetPlayerCheckpoint(playerid, OrgInfo[OrgIgraca][oPosX], OrgInfo[OrgIgraca][oPosY], OrgInfo[OrgIgraca][oPosZ], 2.0); //Stavimo da cera tamo
         RobCheckpoint{playerid} = 1; //Vracamo na 1
         NekoPokupioPickup = true; //Stavljamo da je neko pokupio pickup zbog timera
         return 1;
      }
   }
}

timer NekiTamoTimer[300000]() //Ako ne pokupi nakon 5 minuta
{
   if(NekoPokupioPickup == true) return 0;
   else
   {
      DestroyPickup(PickupZaRob);
      SendClientMessage(playerid, -1, "Banka nije opljackana! Niko nije pokupio torbu!");
      return 1;
   }
}[/pawn]


@V01D ima tu par problema, kada igrac umre tj dok umire pozvace se 'OnPlayerPickupPickup', drugo varijabla 'RobCheckpoint' je char, sto znaci da nece ici iznad 255 player id-a

Citat: omcho poslato Maj 02, 2020, 09:00:58 PRE PODNE
@V01D ima tu par problema, kada igrac umre tj dok umire pozvace se 'OnPlayerPickupPickup', drugo varijabla 'RobCheckpoint' je char, sto znaci da nece ici iznad 255 player id-a

Da da, znam xDD

Samo neka napravi timer kada igrac umre od par sekundi, i na kraju timera kreira pickup..

To za varijablu RobCheckpoint sam u potpunosti zaboravio da ide preko 255, tacnije da prelazi limit xDD, opet po obicaju nisam mozak ukljucio dok radim, doduse radio sam u brzini. Mada, ovo mu je samo otprilike da zna kako otprilike da napravi, ne da kopira kod.. Nadam se da nece samo copy paster, zato sto ako zeli da nauci, tako nikad nece..

Hvala sto si primetio <3

@Pavlovic cuo si ga :D

Citat: V01D poslato Maj 02, 2020, 09:10:42 PRE PODNE
Samo neka napravi timer kada igrac umre od par sekundi, i na kraju timera kreira pickup..

Ako koristis weapon-config, dodaj samo '!IsPlayerDying(playerid)' bez timer-a lakse

Citat: V01D poslato Maj 02, 2020, 08:11:43 PRE PODNE
Moze, kada ga neko ubije napravi pickup, i stavi onPlayerPickupPickup, kada pokupi pojavi se isto, mozes napraviti timer ako niko nije pokupio da se unisti posle par minuta, sta znam, probaj ovako nesto :

[pawn]static PickupZaRob;
static NekaVarijabla;
static NekoPokupioPickup;

public OnPlayerDeath(playerid)
{
   if(RobCheckpoint{playerid} == 1)
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Umro si dok si nosio novac!"); //Izbaci neku cool porukicu
      RobCheckpoint{playerid} = 0; //Vracamo varijablu na 0
      static Float:X, Float:Y, Float:Z; //Kreiramo 3 nove varijable za koordinate igraca
      GetPlayerPos(playerid, X, Y, Z); //Uzmemo koordinate igraca i stavljamo u varijable X, Y i Z
      PickupZaRob = CreatePickup(1550, 2, X, Y, Z, 0) //Kreiramo pickup na mesto gde je umro
      NekaVarijabla = playerid; //Ovo je da uzmemo ID igraca koji je umro
      DisablePlayerCheckpoint(playerid); //Unistavamo mu checkpoint
      defer NekiTamoTimer(); //Pokrecemo timer ako niko ne pokupi pickup, tacnije torbu
      return 1;
   }
}

public OnPlayerPickUpPickup(playerid, pickupid)
{
   if(pickupid == PickupZaRob) //Ako stane u taj pickup
   {
      if(PlayerInfo[playerid][pClan] == PlayerInfo[NekaVarijabla][pClan]) //Sada moramo proveriti da li je iz iste organizacije
      {
         //Znaci ako su iz iste organizacije
         NovacTorba = CreateObject(1550, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0); //Kreira objekat torba
         AttachObjectToPlayer(NovacTorba, playerid, -0.300999,0.337999,-0.093999, 0.000000,-90.400001,166.100006); //Attachuje na igraca
         SendClientMessage(playerid, 0x1874CDFF, "Odnesi je u org!");
         DestroyPickup(PickupZaRob); //Unistavamo pickup
         static OrgIgraca = PlayerInfo[playerid][pClan]; //Uzmemo id organizacije igraca koji je usao u pickup
         SetPlayerCheckpoint(playerid, OrgInfo[OrgIgraca][oPosX], OrgInfo[OrgIgraca][oPosY], OrgInfo[OrgIgraca][oPosZ], 2.0); //Stavimo da cera tamo
         RobCheckpoint{playerid} = 1; //Vracamo na 1
         NekoPokupioPickup = true; //Stavljamo da je neko pokupio pickup zbog timera
         return 1;
      }
   }
}

timer NekiTamoTimer[300000]() //Ako ne pokupi nakon 5 minuta
{
   if(NekoPokupioPickup == true) return 0;
   else
   {
      DestroyPickup(PickupZaRob);
      SendClientMessage(playerid, -1, "Banka nije opljackana! Niko nije pokupio torbu!");
      return 1;
   }
}[/pawn]
Kada udjem na srw odem npr kod opstine i tamo ima pickup za ulaz ja stanem kod toga i ispise mi da sam uzeo rob a rob nije tu

Ustvari kod opstine nece ali kod organizacija se pokupi a nije tu rob

Hitno mi treba neko za izradu tdova login i ig i dajem 2 skina u cs go nisu nes al nisu losi

Citat: SKRIPTER U POKUSAJU1 poslato Maj 02, 2020, 22:11:30 POSLE PODNE
Hitno mi treba neko za izradu tdova login i ig i dajem 2 skina u cs go nisu nes al nisu losi
Javi mi se na FB Pavlovic YT

Citat: Pavlovic poslato Maj 02, 2020, 13:16:44 POSLE PODNE
Ustvari kod opstine nece ali kod organizacija se pokupi a nije tu rob

Kao sto rekoh, nauci osnove makar pa radi :)

Treba mi neko da mi sredi InGame tdove i login msm samo da ih ubaci u mod jer ih imam spremne.

Trebam nekog da mi izbaci sadasnje tdove i ubaci nove koje sam radio..

Treba mi sistem dinamicnog ubacivanja i cuvanja muzike za /amusic

Pozz, potrebno mi je " Ostecenje "  za vozilo u textdrawu ako neko moze napraviti bio bi mu zahvalan.