"Trebam nešto" - tema

Započeo vlado_plavsic, Avgust 16, 2012, 20:15:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: Blaeks poslato Jul 26, 2013, 15:13:02 POSLE PODNE
funkcija PutPlayerInvehicle uz proveru GetPlayerState

moze srpski ili hrvatski, razumem oba xD
BIG RESPECT JOEY_
BIG RESPECT [BD] Mr.Gagi

BIG RESPECT David A.k.A Sabljak

Citat: Nadroj poslato Jul 27, 2013, 15:57:19 POSLE PODNE
Citat: Blaeks poslato Jul 26, 2013, 15:13:02 POSLE PODNE
funkcija PutPlayerInvehicle uz proveru GetPlayerState

moze srpski ili hrvatski, razumem oba xD

kucaj te dve funkcije u google i dodaj iza samo wiki samp i pročitaj sve o tome :)
Last nick: Vectro64

znam kako da napravim da ga ubaci ako je u vozilu PD-a(posto mi treba za PD) ali kako da napravim da moze da ga ubaci kad je pored vozila -.-
BIG RESPECT JOEY_
BIG RESPECT [BD] Mr.Gagi

BIG RESPECT David A.k.A Sabljak

uzmes poziciju igraca, proveri da li je vec u vozilu (IsPlayerInAnyVehicle) i zatim ga ubacis u vozilo, uz sscanf

meni treba da mora da bude van vozila(policajac) da bi ga ubacio
BIG RESPECT JOEY_
BIG RESPECT [BD] Mr.Gagi

BIG RESPECT David A.k.A Sabljak

aa, uz isto ovu funkciju IsPlayerInAnyVehicle proveris parametar "playerid" da li je u vozilu, i tek onda zavrsis radnju

ili ja ne razumem tebe ili ti mene. U svakom slucaju hvala.
BIG RESPECT JOEY_
BIG RESPECT [BD] Mr.Gagi

BIG RESPECT David A.k.A Sabljak

razumem ja tebe ali ti ne razumes mene, ne mozes sve na gotovo dobijati http://wiki.sa-mp.com/wiki/IsPlayerInAnyVehicle

da ne bi komplikovali, posto meni treba samo 1 stvar. ja znam da napravim komandu kad je policajac u autu i kad kuca da ubaci u auto ali me zanima kako da napravim da to radi van auta. Ja znam da napravim to ali kako da izmem ono PutPlayerInCar(iVehicleID,vehicleid, 3) e pa to me zanima kako da saznam vehicle id pd vozila koji je u blizini od 5.0.... ovako kad je u auto ja bi stavio GetVehicleId(playerid) ali mene muci ovo prvo
BIG RESPECT JOEY_
BIG RESPECT [BD] Mr.Gagi

BIG RESPECT David A.k.A Sabljak

stock GetPlayerNearestVehicle(playerid)
{
    new closest = -1, pvehid = INVALID_VEHICLE_ID;
    if(IsPlayerInAnyVehicle(playerid))
        pvehid = GetPlayerVehicleID(playerid);

    for(new i = 0; i < MAX_VEHICLES; i++)
    {
        if(GetDistanceFromPlayerToVehicle(playerid, i) < GetDistanceFromPlayerToVehicle(playerid, closest) && closest != -1 && IsVehicleConnected(i) && GetVehicleVirtualWorld(i) == GetPlayerVirtualWorld(playerid) && i != pvehid)
        {
            closest = i;
        }
        if(closest == -1 && IsVehicleConnected(i)) closest = i;
    }
    return closest;
}


probaj ovo sam nasao na samp forumu stavi to na vrh i stavi u komandu

new nveh = GetPlayerNearestVehicle(playerid);
PutPlayerInVehicle(ID(tog igraca il kako si vec definisao), nveh, sediste);
RESPECT: Blaeks, Yui_Sang, Gagi, Kapetan Husein, Luksa, Slay, Denis_Lapi, Zoran(Dude)

Programski jezici koje koristim: C, C#, Visual Basic, HTML, CSS, PHP (tek ucim).


To mi treba matori. Probacu sutra samo sto cu da ubacim da trazi samo PD automobile ali to mislim da znam :)
BIG RESPECT JOEY_
BIG RESPECT [BD] Mr.Gagi

BIG RESPECT David A.k.A Sabljak

Citat: Crazyn3ss poslato Jun 20, 2013, 14:27:56 POSLE PODNE
Citat: George Chambers poslato Jun 20, 2013, 03:56:52 PRE PODNE
jel neko zna da uradi ovo kad je neko /cuff , tazer , /tie i ide off i kad udje u serv automatski da ga ubaci u jail ?

u komandi dajes varijablu na 1 i ako ode da mu je zapamti i onda dodas tamo kad se spawna u onplayerlogin

ovako


if(PlayerInfo[playerid][pCuffan] == 1)//stavi svoju varijablu
{
//kod za zatvor
}


ok sredio sam
Poslednja Izmena: Jul 29, 2013, 16:10:02 POSLE PODNE od Kevin Swith

sta ti nije jasno? objasnit cu ti bolje
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!

tamo u svom enum-u dodas  kao ono za admine sto imas ili za pare tako i dodas npr "Jailed". E sad kad ga neko ubaci u zatvor da mu se to Jailed sa 0 postavi na 1 i tako da sacuva i onda kad se on konektuje stavis proveru da ukoliko je Jailed = 1 onda u zatvor i naravno kad izadje iz zatvora stavis da se vrati jailed na 0
BIG RESPECT JOEY_
BIG RESPECT [BD] Mr.Gagi

BIG RESPECT David A.k.A Sabljak

Dali mi mozete promjeniti ovu komandu da mogu kucu prodati igracu a ne serveru. Naprimjer: da upisem /sell id igraca cijena. Hvala Unaprijed.
CMD:aprodajkucu(playerid, params[], help)
{
#pragma unused help
if(!IsPlayerAdmin(playerid)) return SCM(playerid,-1,"HS | "CRVENA"Niste ovlasnite da koristite ovu komandu!");
new id,kFile[50],string[80];
if(sscanf(params,"i",id)) return SCM(playerid,-1,"HS | "ZUTA"/aprodajkucu [ID]");
format(kFile, sizeof(kFile), KUCE_FILE, id);
if(!fexist(kFile)) return SCM(playerid,-1,"HS | "ZELENA"Pogresan ID kuce!");
if(KucaInfo[id][kProveraVlasnika] == 0) return SCM(playerid,-1,"HS | "ZELENA"Ta kuca nema vlasnika pa je ne mozete prodati!");
KucaInfo[id][kProveraVlasnika] = 0; KucaInfo[id][kHeal] = 0; KucaInfo[id][kOruzije] = -1;
    KucaInfo[id][kNovac] = 0; KucaInfo[id][kZatvoreno] = 1; KucaInfo[id][kZvono] = 0;
    KucaInfo[id][kMunicija] = 0; KucaInfo[id][kRent] = 0; strmid(KucaInfo[id][kVlasnik],"Niko",0,strlen("Niko"),255);
strmid(KucaInfo[id][kIme],"Default",0,strlen("Default"),255); KuceLP(id);
format(string,sizeof(string),"HS | "ZELENA"Prodali ste kucu ID: %d!",id);
SCM(playerid,-1,string);
return 1;