mala pomoc

Započeo [GG] Mendez, Mart 29, 2010, 23:28:04 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Evo ovako.... Otvorio sam server i sada svi su mi rekli da mi je najbolje poceti od skriptanja auta! I to je uredu, dam si ADMINA 1338, ali kada udem na server i ocu uci u auto one me izbaci i kaze da nemam vozacku!? U cemu je problem pa nezz kako da si dam vozacku... moram nekako uci u auto da mogu /save...



MOLIM VAS STO PRIJE MI POMOZITE.....

HVALA UNAPRIJED---

nastoe

Ako si admin onda samo napisi /givelic < aa ako hoces da igrac automatski ima vozacku onda stavi ispo OnPlayerSpawn

pLic=1; < tako nes, ako hoces tocno onda mi moras dati kod kojim definiras vozacku kod igraca

Bolje ti je igraj prvo sampa i nauci se pa onda skriptaj...


Ako ima organizacija Licensera, das sebi lidera sa komandom koja ti je i license, ili ako imas vijecnicu ili nesto u tom stilu mozes kupit... Koji ti je mod..GF?


Odsutan dok ne doÄ'em.


da imam mod mi je GF... a JBT igram SA:MP vec dugo ali s vremenom dopizdi, pa zelis nauciti nesta novo... ali HVALA vam...

Correlli

Citat: [GG] Mendez poslato Mart 29, 2010, 23:28:04 POSLE PODNE
Evo ovako.... Otvorio sam server i sada svi su mi rekli da mi je najbolje poceti od skriptanja auta!

Slabo su ti rekli. To su ti rekli oni koji nemaju pojma. Stavljanje auta u skriptu NIJE skriptanje.

Počni sa osnovama PAWN jezika i sa čitanjem pawn-lang.pdf fajla.

Izbrisi ovo kod driving license RemovePlayerFromVehicle(playerid)
i nece da te izbacuje
Poslednja Izmena: Mart 30, 2010, 00:34:46 PRE PODNE od nikola1991

Pa jednostavno ako ti je GF mod ''/makeleader 0 11'' pa onda si naÅ¡timaÅ¡ rank da možeÅ¡ davati license i sam si ih daj.. A možeÅ¡ i preko skripte otiÄ'i u scriptfiles naÄ'i svoj nick i unutra dje ti piÅ¡e naÄ'i CarLic umjesto 0 napiÅ¡i 1

Bar ja tako radim :P

nastoe

Po meni mu je jednostavnije maknuti licencu i to je to  :-*

Napravio ja .... e sada ... Od cega da pocmemmmm... xDD Postavljanje  auta za bande i org mozda? To se ne cini teskooo... Neki vas Prijedlog?

A nije bas tesko to,odes na server posalagas aute udes unutra i pises /save i onda tkao do svih i savas ih sve,onda ti to spremi u GTA mapu u notepad pisat ce ti savedpostions i onda to ubacis u skriptu.Probaj prevodit skriptu   :D
Poslednja Izmena: Mart 30, 2010, 19:24:04 POSLE PODNE od [Genius]Filipo[GG]
Uskoro ponovno otvaranje Genius Gaming servera
http://www.genius-gaming.com

Citat: [Genius]Filipo[GG] poslato Mart 30, 2010, 19:23:32 POSLE PODNE
A nije bas tesko to,odes na server posalagas aute udes unutra i pises /save i onda tkao do svih i savas ih sve,onda ti to spremi u GTA mapu u notepad pisat ce ti savedpostions i onda to ubacis u skriptu.Probaj prevodit skriptu   :D


[size=15pt]Ae tebe znam pa cu reci da sve kontam... xDDD Ma znam nije tesko, vec nesta svrljam po serveru ali polakooo... [/size]

Hehe...Samo trebas imat zelje i volje i nauciti ces skriptati... ;)
Uskoro ponovno otvaranje Genius Gaming servera
http://www.genius-gaming.com

ja sam poceo s pomicnim ogradama...
to ti je ono osnovno za pocetak scriptanja...
jer postavljanje auta i objekata nije scriptanje...

iYoko

Poscni citati osnove skriptanja na SA-MP Wiki stranici. Kad sve procitas kreni sa nekim osnovnim stvarima kao sto su dodavanje komandi ili pomicnih objekata ili nesto slicno.

Ma najbolje da pocne s prevodenjem GameModa,to je lagano...
Uskoro ponovno otvaranje Genius Gaming servera
http://www.genius-gaming.com