Pravljenje 'optiona'l argument u funkciji

Započeo koNa, Maj 11, 2012, 22:45:32 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

-Ovo Vecina Ne Zna!
-Ona viecina koja ne znaju o cemu se radi naravno treba da ih zanima,to je ubiti funkicje koja moze sadrzari "x" agrumenata pravi po meni je primer
native "format",,,,Pojasnicu vise u nastavku,,,,

-Primer Postojeceg Dokaza:

format(string, sizeof string, "%s %i %d %f %s %i %d", /* OVO PODRUÄŒJE SPADA U OPTIONAL ARGUMENTE */ arg...);

-Tu se radi da mozete staviti agrumenata kolko hocete ili cak bez njih,sada se svi pitate kako to postici na ovoj funkciji,?,Naravno morate znati neke stvari pre nego sto pocnete da pravite.
-Dve osnovne stvari koje morate znati su ovde dve funkcije > numargs(); & numargs(); <

Primer Sa Novom Funkcijom:

-Napravicemo 1 jednostavnu funkciju za novi random odabir integer Vrednosti.

randomEx()
{
}


Za Po Cetak cemo napraviti kostur(kako da kazem drugacije) funkciju.Zatim........
randomEx({int,_}:...)

Dodajte {int,_}:.. u svoje prametre jer  '{int,_}:...' kod je nesto...kao neka naredba koja mu daje informaciju za "optional" agrument,sada moramo nastaviti da pravimo tu naredbu:

randomEx({int,_}:...)
{
   new
            argumenti = numargs(),
       odabir = random(argumenti*20);
   return getarg(odabir/20);
}


Primer U Praksi:

SetPlayerSkin(playerid, randomEx(1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8) );

Sada je stvar u tome sto mozete dodati koliko hocete argumenata-Iako je ovo bilo dosta lose napravljen kod moze se i krace napraviti da ne pisem sad.

RandomEx( ... ) return getarg(random(numarg())*20);

Ne Dodajete  '{int,_}:...'



Pa kako nije korisno kada ja pravim sve je korisno.
Salim se..
Hvala ali sta ce ti smyle ??? (?:?:?)


Paco

Citat: koNa poslato Maj 11, 2012, 22:51:59 POSLE PODNE
Pa kako nije korisno kada ja pravim sve je korisno.
Salim se..
Hvala ali sta ce ti smyle ??? (?:?:?)

Ma ja bubnem smile :D ...A i vratio sam se na ovaj forum nakon godine dana tako ni ja nez sta radim xD


Odlicno,jako malo korisnika(skriptera) zna za ovo !!
Izvinjavam se na svim glupostima i ako sam nekome napisao nesto lose, neko drugi je koristio moj profil!
__________________________________________
https://bk.gta.world - GTA World Balkan - RAGEMP