Korisne skripte i kodovi

Započeo Correlli, Mart 10, 2010, 20:26:26 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: Cadilab poslato Maj 29, 2017, 20:04:01 POSLE PODNE
kakve veze ima to sa stockom vidim spominjes vec par puta ?
to apsolutno nikakve veze nema, stock koristis samo ako funkciju pozivas vise puta ili nikako a suprotno ako je pozivas sigurno.
sve je stvar navike ako je navikao sa stockom neka pise tako, to je isto kao da si ti desnjak i neko ti dodje i natera da pises levom rukom.
stock se većinom koristi samo u includeovima, jer tu ne znaš hoće li onaj koji bude koristio taj include pozivati ikako tu funkciju.

> http://wiki.sa-mp.com/wiki/Stock#stock
Citatstock is used to declare variables and functions which may not be used but which you don't want to generate unused warnings for
@Cadilab 
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

to je do njih kako vec koriste, ono sto ja pokusavam reci

CitatAdding that modifier won't make a difference, it will NEVER make your function faster nor slower. Your piece of code reflects the optimization and the speed of it. For example, calculating something very intensive in your function will obviously make that function "abit" slower than the normal one having nothing just a "printf()" statement for say.

Citat: Cadilab poslato Maj 29, 2017, 20:23:23 POSLE PODNE
to je do njih kako vec koriste, ono sto ja pokusavam reci

CitatAdding that modifier won't make a difference, it will NEVER make your function faster nor slower. Your piece of code reflects the optimization and the speed of it. For example, calculating something very intensive in your function will obviously make that function "abit" slower than the normal one having nothing just a "printf()" statement for say.
Ja samo preporucujem da koriste bez stocka, jer to prikriva warninge, ako ne koristis, a nekad i kad koristis stock, a ne koristis tu funkciju, ne prikazuje ti warning, a nepotrebna ti je, tkd
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Pa koliko zna stock ne kvari nista, jeste da neko koristi bez stocka, ali ja sam navikao za stock i to je to. Problem nije nikakav sa stockom ili ne, bitno je da funkcionise kako treba;)

Cemu toliki problemi dali uzimat sa stock ili bez. S ovim primjerom što je pokazao @Łuk@ dobit ce te "warn" u slucaju da ne koristis tu "funkciju". Prvu samo ignorira/unused
Poslednja Izmena: Maj 29, 2017, 21:52:57 POSLE PODNE od Bolex_
Former Developer | COD: Lords Of War - Modern Warfare 3 | Stunt Planet | Global Warfare |

Citat: Bolex_ poslato Maj 29, 2017, 21:51:11 POSLE PODNE
Cemu toliki problemi dali uzimat sa stock ili bez. S ovim primjerom što je pokazao @Łuk@ dobit ce te "warn" u slucaju da ne koristis tu "funkciju". Prvu samo ignorira/unused
dap :3
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Ev i ja da objavim ingame postavljanje opena nadam se da ce nekom posluzit

Komanda pomocu koje ce te mjenjati hostname ali ja cu vam dati samo za postavljanje opena ingame

[pawn]#define Info(%0,%1) SendClientMessage(%0, -1, "{0B68F4}Info: {FFFFFF}"%1)[/pawn]

[pawn]#define SERVER          "{0B68F4}"
#define ZELENA          "{408080}"[/pawn]





[pawn]YCMD:server(playerid, params[], help)
{
    #pragma unused help
   D_Show(playerid, 0, DSL, ""SERVER"Balkan Gaming - Changer",""BELA"Hostname", odaberi, odustani);
   return 1;
}[/pawn]

[pawn]Dialog:0(playerid, response, listitem, inputtext[])
{
   if(!response) return 1;
   D_Show(playerid, 1, DSL, ""SERVER"Balkan Gaming Hostname",""BELA"[1] Open", odaberi, odustani);
   return 1;
}[/pawn]

[pawn]Dialog:1(playerid, response, listitem, inputtext[])
{
   if(!response) return 1;
    switch(listitem)
     {
         case 0:
         {
             D_Show(playerid, 2, DSI, ""SERVER"Balkan Gaming Hostname",""BELA"Unesite datum i vrijeme u koliko ce se sati otvoriti server!", unesi, odustani);
      }
   }
}[/pawn]

[pawn]Dialog:2(playerid, response, listitem, inputtext[])
{
   if(!response) return 1;
    if(response)
    {
      new string[500], dan, mjesec, sat, minuta, ezy[500], ezyy[500];
      if(sscanf(inputtext, "iiii", dan, mjesec, sat, minuta)) return D_Show(playerid, 348, DSI, ""SERVER"Balkan Gaming Hostname",""BELA"Unesite datum i vrijeme u koliko ce se sati otvoriti server!", unesi, odustani);
      if(dan < 0 || dan > 31) return Info(playerid, "U mjesecu ne moze biti vise od 31 dana i manje od 0!");
      if(mjesec < 0 || mjesec > 12) return Info(playerid, "U godini ne moze biti vise od 12 mjeseci i manje od 0!");
      // ================================================================== //
      if(sat < 0 || sat > 24) return Info(playerid, "U danu ne moze biti vise od 24 sata i manje od 0!");
      if(minuta < 0 || minuta > 60) return Info(playerid, "U satu ne moze biti vise od 60 minuta i manje od 0!");
      format(string, sizeof(string), "hostname BG: Big Open [ %d.%d || %d:%dH ] || Ocekujemo vas!", dan, mjesec, sat ,minuta);
      SendRconCommand(string);
      // ================================================================== //
      format(ezy, sizeof(ezy), ""SERVER"BIG OPEN: "BELA"Veliko Otvorenjo zakazano je za %d.%d u %d:%d sati.", dan, mjesec, sat ,minuta);
      format(ezyy, sizeof(ezyy), "Owner "BELA"%s "ZELENA"je zakazao datum za Veliko Otvorenje "BELA"!", GetName(playerid));
      SCM(playerid, -1, ezy);
      SCM(playerid, zelena, ezyy);
      SendRconCommand("password bgamingscript");
      // ================================================================== //
   }
}[/pawn]

Napomena: Ja sam koristio easyDialog za krieranje dialoga vi mozete staviti ispor OnDialogResponse takoder ako imate dialogid sa 0,1,2 izmjenite jer ce doci do mjesanja dialoga, i ako neku boju nisam gore define mozete je sami definisati

Ako bude kakvih problema javite se ptem PM da sredimo
Poslednja Izmena: Jun 02, 2017, 00:33:05 PRE PODNE od няυѕтαиσνις
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.

Citat: няÏ...Ñ•Ñ,αиσνιÏ, poslato Jun 02, 2017, 00:31:55 PRE PODNE
Ev i ja da objavim ingame postavljanje opena nadam se da ce nekom posluzit

Komanda pomocu koje ce te mjenjati hostname ali ja cu vam dati samo za postavljanje opena ingame

[pawn]#define Info(%0,%1) SendClientMessage(%0, -1, "{0B68F4}Info: {FFFFFF}"%1)[/pawn]

[pawn]#define SERVER          "{0B68F4}"
#define ZELENA          "{408080}"[/pawn]





[pawn]YCMD:server(playerid, params[], help)
{
    #pragma unused help
   D_Show(playerid, 0, DSL, ""SERVER"Balkan Gaming - Changer",""BELA"Hostname", odaberi, odustani);
   return 1;
}[/pawn]

[pawn]Dialog:0(playerid, response, listitem, inputtext[])
{
   if(!response) return 1;
   D_Show(playerid, 1, DSL, ""SERVER"Balkan Gaming Hostname",""BELA"[1] Open", odaberi, odustani);
   return 1;
}[/pawn]

[pawn]Dialog:1(playerid, response, listitem, inputtext[])
{
   if(!response) return 1;
    switch(listitem)
     {
         case 0:
         {
             D_Show(playerid, 2, DSI, ""SERVER"Balkan Gaming Hostname",""BELA"Unesite datum i vrijeme u koliko ce se sati otvoriti server!", unesi, odustani);
      }
   }
}[/pawn]

[pawn]Dialog:2(playerid, response, listitem, inputtext[])
{
   if(!response) return 1;
    if(response)
    {
      new string[500], dan, mjesec, sat, minuta, ezy[500], ezyy[500];
      if(sscanf(inputtext, "iiii", dan, mjesec, sat, minuta)) return D_Show(playerid, 348, DSI, ""SERVER"Balkan Gaming Hostname",""BELA"Unesite datum i vrijeme u koliko ce se sati otvoriti server!", unesi, odustani);
      if(dan < 0 || dan > 31) return Info(playerid, "U mjesecu ne moze biti vise od 31 dana i manje od 0!");
      if(mjesec < 0 || mjesec > 12) return Info(playerid, "U godini ne moze biti vise od 12 mjeseci i manje od 0!");
      // ================================================================== //
      if(sat < 0 || sat > 24) return Info(playerid, "U danu ne moze biti vise od 24 sata i manje od 0!");
      if(minuta < 0 || minuta > 60) return Info(playerid, "U satu ne moze biti vise od 60 minuta i manje od 0!");
      format(string, sizeof(string), "hostname BG: Big Open [ %d.%d || %d:%dH ] || Ocekujemo vas!", dan, mjesec, sat ,minuta);
      SendRconCommand(string);
      // ================================================================== //
      format(ezy, sizeof(ezy), ""SERVER"BIG OPEN: "BELA"Veliko Otvorenjo zakazano je za %d.%d u %d:%d sati.", dan, mjesec, sat ,minuta);
      format(ezyy, sizeof(ezyy), "Owner "BELA"%s "ZELENA"je zakazao datum za Veliko Otvorenje "BELA"!", GetName(playerid));
      SCM(playerid, -1, ezy);
      SCM(playerid, zelena, ezyy);
      SendRconCommand("password bgamingscript");
      // ================================================================== //
   }
}[/pawn]

Napomena: Ja sam koristio easyDialog za krieranje dialoga vi mozete staviti ispor OnDialogResponse takoder ako imate dialogid sa 0,1,2 izmjenite jer ce doci do mjesanja dialoga, i ako neku boju nisam gore define mozete je sami definisati

Ako bude kakvih problema javite se ptem PM da sredimo
Nista pretesko,
imas gresku u kodu
-
[pawn]return D_Show(playerid, 348, DSI, ""SERVER"Bal[/pawn]
Trebao si provjeru napraviti za sve mjesece kad vec to radis
[pawn]if(dan < 0 || dan > 31) return Info(playerid, "U mjesecu ne moze biti vise od 31 dana i manje od 0!");[/pawn]
Npr da ako stavi mjesec 2, da ne moze vise od 28 dana itd
Moglo se sve oko lagano uraditi u jednoj komandi al et,
i ovo...
[pawn]new string[500];[/pawn]...
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=4245.msg730661#msg730661 date=1496368756]
Nista pretesko,
imas gresku u kodu
-
[pawn]return D_Show(playerid, 348, DSI, ""SERVER"Bal[/pawn]
Trebao si provjeru napraviti za sve mjesece kad vec to radis
[pawn]if(dan < 0 || dan > 31) return Info(playerid, "U mjesecu ne moze biti vise od 31 dana i manje od 0!");[/pawn]
Npr da ako stavi mjesec 2, da ne moze vise od 28 dana itd
Moglo se sve oko lagano uraditi u jednoj komandi al et,
i ovo...
[pawn]new string[500];[/pawn]...
Nema potrebe praviti provjeru za sve mjesece imas mjesec i dan koji postavljas za open i ja da sam htio uraditi u jednoj komandi uradio bi
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.

Citat: няÏ...Ñ•Ñ,αиσνιÏ, poslato Jun 02, 2017, 07:34:11 PRE PODNE
Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=4245.msg730661#msg730661 date=1496368756]
Nista pretesko,
imas gresku u kodu
-
[pawn]return D_Show(playerid, 348, DSI, ""SERVER"Bal[/pawn]
Trebao si provjeru napraviti za sve mjesece kad vec to radis
[pawn]if(dan < 0 || dan > 31) return Info(playerid, "U mjesecu ne moze biti vise od 31 dana i manje od 0!");[/pawn]
Npr da ako stavi mjesec 2, da ne moze vise od 28 dana itd
Moglo se sve oko lagano uraditi u jednoj komandi al et,
i ovo...
[pawn]new string[500];[/pawn]...
Nema potrebe praviti provjeru za sve mjesece imas mjesec i dan koji postavljas za open i ja da sam htio uraditi u jednoj komandi uradio bi
pda, stavis open u drugom mjesecu 31og dana.., ako vec radis, misli na sve
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=4245.msg731193#msg731193 date=1496490640]
Citat: няÏ...Ñ•Ñ,αиσνιÏ, poslato Jun 02, 2017, 07:34:11 PRE PODNE
Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=4245.msg730661#msg730661 date=1496368756]
Nista pretesko,
imas gresku u kodu
-
[pawn]return D_Show(playerid, 348, DSI, ""SERVER"Bal[/pawn]
Trebao si provjeru napraviti za sve mjesece kad vec to radis
[pawn]if(dan < 0 || dan > 31) return Info(playerid, "U mjesecu ne moze biti vise od 31 dana i manje od 0!");[/pawn]
Npr da ako stavi mjesec 2, da ne moze vise od 28 dana itd
Moglo se sve oko lagano uraditi u jednoj komandi al et,
i ovo...
[pawn]new string[500];[/pawn]...
Nema potrebe praviti provjeru za sve mjesece imas mjesec i dan koji postavljas za open i ja da sam htio uraditi u jednoj komandi uradio bi
pda, stavis open u drugom mjesecu 31og dana.., ako vec radis, misli na sve
Jel ti vidis provjeru za mjesec i dan? ako stavi mjesec 2 onda ce logicno staviti i koji je dan a provjera je da ne moze biti vise od 31 dan u mjesecu sto je naravno vece od 28 i logicno je da 2 mjesec ima 28 dana
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.

Citat: няÏ...Ñ•Ñ,αиσνιÏ, poslato Jun 04, 2017, 14:47:49 POSLE PODNE
Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=4245.msg731193#msg731193 date=1496490640]
Citat: няÏ...Ñ•Ñ,αиσνιÏ, poslato Jun 02, 2017, 07:34:11 PRE PODNE
Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=4245.msg730661#msg730661 date=1496368756]
Nista pretesko,
imas gresku u kodu
-
[pawn]return D_Show(playerid, 348, DSI, ""SERVER"Bal[/pawn]
Trebao si provjeru napraviti za sve mjesece kad vec to radis
[pawn]if(dan < 0 || dan > 31) return Info(playerid, "U mjesecu ne moze biti vise od 31 dana i manje od 0!");[/pawn]
Npr da ako stavi mjesec 2, da ne moze vise od 28 dana itd
Moglo se sve oko lagano uraditi u jednoj komandi al et,
i ovo...
[pawn]new string[500];[/pawn]...
Nema potrebe praviti provjeru za sve mjesece imas mjesec i dan koji postavljas za open i ja da sam htio uraditi u jednoj komandi uradio bi
pda, stavis open u drugom mjesecu 31og dana.., ako vec radis, misli na sve
Jel ti vidis provjeru za mjesec i dan? ako stavi mjesec 2 onda ce logicno staviti i koji je dan a provjera je da ne moze biti vise od 31 dan u mjesecu sto je naravno vece od 28 i logicno je da 2 mjesec ima 28 dana
[pawn]if(mjesec == 2)
{
    if(dan <= 0 || dan >= 29)
    {
       SendClientMessage(playerid, -1, "kurac");
    }
    else
    {
       ..
    }
}[/pawn]
A sta ako pogrijesi dan ? stavi slucajno 30 ? eh, kad vec radis, misli na sve.
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Formatiranje broja , urednije razdvajanje.
[pawn]stock formatNum(number) {

   new
      numStr[32],
      numLen,
      bool:negativeFlag
   ;

   if(number < 0) {

       negativeFlag = true;
       number = -number;
   }
   valstr(numStr, number, false);

   for(numLen = strlen(numStr); numLen > 3; numLen -= 3)
      strins(numStr, ",", numLen - 3, sizeof(numStr));
   
   if(negativeFlag)
       strins(numStr, "-", 0, sizeof(numStr));

   return numStr;
}[/pawn]




Primjer:
Bez korištenja
Brojevi:
10
100
1000
10000
100000
1000000

Sa korištenjem
10
100
1,000
10,000
100,000
1,000,000



Zasluge: Lordzy

Citat: Slade poslato Jun 21, 2017, 23:16:28 POSLE PODNE
Formatiranje broja , urednije razdvajanje.
[pawn]stock formatNum(number) {

   new
      numStr[32],
      numLen,
      bool:negativeFlag
   ;

   if(number < 0) {

       negativeFlag = true;
       number = -number;
   }
   valstr(numStr, number, false);

   for(numLen = strlen(numStr); numLen > 3; numLen -= 3)
      strins(numStr, ",", numLen - 3, sizeof(numStr));
   
   if(negativeFlag)
       strins(numStr, "-", 0, sizeof(numStr));

   return numStr;
}[/pawn]




Primjer:
Bez korištenja
Brojevi:
10
100
1000
10000
100000
1000000

Sa korištenjem
10
100
1,000
10,000
100,000
1,000,000



Zasluge: Lordzy

Najs
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Evo i ja ovde nesto da objavim.
Uglavnom, ovo je obican stock, koji vam moze dosta pomoci, da ne morate stalno pisati SendClientMessage.
Samo dodate return Ovlascen(playerid);
Define Boje:


[pawn]
#define CRVENA          "{F81414}"
#define BELA            "{FFFFFF}"
[/pawn]


[pawn]
stock Ovlascen(playerid)
{
SCM(playerid,-1,""CRVENA"[SG] "BELA"Niste ovlasteni za koristenje ove komande");
return 1;
}
[/pawn]
Oduvek sam se pitao:
"Zbog cega se ljudi toliko brinu jedni za druge?",
"Zasto ljudi daju sve od sebe da usrece neku osobu?"

Najjednostavnije receno brinu se jer vole tu osobu celim svojim srcem,
daju sve od sebe da je usrece zbog toga sto ne zele da je ikada vide tuznom ili rasplakanom.
#xsarnaaparatima..