Korisne skripte i kodovi

Započeo Correlli, Mart 10, 2010, 20:26:26 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: Joey_ poslato Mart 01, 2012, 23:49:32 POSLE PODNE
Malo si se zeznuo. U Unfreeze funkciji u TogglePlayerControllable ide 1 poslije playerid-a, a ne 0.

A i postoji lakši način za to:

#define Freeze(%0) TogglePlayerControllable(%0, 0)
#define Unfreeze(%0) TogglePlayerControllable(%0, 1)


Brzina pisanja. ^^
Znam ali dosada ubija ^^

ovo na kraj scripte:


new Text3D:ZaIgraca[MAX_PLAYERS];
stock Napravi3DTextLabelZaIgraca(idigraca, text[],boja, offsetx, offsety, offsetz, radius, vw)
{// idigraca - id igraca kome se stavlja 3dtext | text[] - text koji se ispisuje | boja - boja texta | offsetx/offsety/offsetz - koliko da bude udaljeno od igraca po osama | radius - na kolikoj daljini da se vidi | vw - virtual world u kome se stavlja (uglavnom 0)
ZaIgraca[idigraca] = Create3DTextLabel(text,boja, 0, 0, 0, radius, vw, 1);
Attach3DTextLabelToPlayer(ZaIgraca[idigraca], idigraca, offsetx, offsety, offsetz);
}
stock Makni3DTextLabelZaIgraca(idigraca, textid)
{
Delete3DTextLabel(ZaIgraca[idigraca]);
}


Za korisnike koji se redovno muce sa Attachovanjem 3D Texta za igraca :D

Primer:


CMD:test(playerid,params[])
{
if(IsPlayerConnected(playerid))
{
    Napravi3DTextLabelZaIgraca(playerid, "Ovo je test", 0xFF0000AA, 0.0,0.0,0.6,20,0);
}
return 1;
}


Obavezno na OnPlayerDisconnect staviti:


Makni3DTextLabelZaIgraca(playerid, ZaIgraca[playerid]);





Ne znam da li ce raditi, ali nebi trebalo da ima problema sa ovime... (nemam sa kim da testam jer nemam opciju port forwardinga)

Nadam se da sam pomogao :D
Poslednja Izmena: Mart 04, 2012, 01:40:18 PRE PODNE od dock

Te 2 funkcije već postoje u SA:MP-u i kada već radiš funkcije najbolje bi ti bilo da ih pišeš na engleskom.

Citat: dock poslato Mart 04, 2012, 01:37:08 PRE PODNE
ovo na kraj scripte:


new Text3D:ZaIgraca[MAX_PLAYERS];
stock Napravi3DTextLabelZaIgraca(idigraca, text[],boja, offsetx, offsety, offsetz, radius, vw)
{// idigraca - id igraca kome se stavlja 3dtext | text[] - text koji se ispisuje | boja - boja texta | offsetx/offsety/offsetz - koliko da bude udaljeno od igraca po osama | radius - na kolikoj daljini da se vidi | vw - virtual world u kome se stavlja (uglavnom 0)
ZaIgraca[idigraca] = Create3DTextLabel(text,boja, 0, 0, 0, radius, vw, 1);
Attach3DTextLabelToPlayer(ZaIgraca[idigraca], idigraca, offsetx, offsety, offsetz);
}
stock Makni3DTextLabelZaIgraca(idigraca, textid)
{
Delete3DTextLabel(ZaIgraca[idigraca]);
}


Za korisnike koji se redovno muce sa Attachovanjem 3D Texta za igraca :D

Primer:


CMD:test(playerid,params[])
{
if(IsPlayerConnected(playerid))
{
    Napravi3DTextLabelZaIgraca(playerid, "Ovo je test", 0xFF0000AA, 0.0,0.0,0.6,20,0);
}
return 1;
}


Obavezno na OnPlayerDisconnect staviti:


Makni3DTextLabelZaIgraca(playerid, ZaIgraca[playerid]);





Ne znam da li ce raditi, ali nebi trebalo da ima problema sa ovime... (nemam sa kim da testam jer nemam opciju port forwardinga)

Nadam se da sam pomogao :D
Ovo ti je nepotrebno GF  :    if(IsPlayerConnected(playerid))
   http://wiki.sa-mp.com/wiki/DeletePlayer3DTextLabel

Marley

SetPlayerHealth(playerid, 100); //ovo 100 je koliko helta ce dobiti 100 je maximalno
SetPlayerArmour(playerid, 100); //takodje
GivePlayerWeapon(playerid, 30, 100); //30 je id oruzja, u ovom slucaju ak47, a 100 je broj metaka
GivePlayerMoney(playerid, 1000); //ovo 1000 je da dobije igrac 1000 $, ako ocete da mu se oduzme novac stavite - ispred broja

Citat: Marley poslato April 04, 2012, 13:12:35 POSLE PODNE
SetPlayerHealth(playerid, 100); //ovo 100 je koliko helta ce dobiti 100 je maximalno
SetPlayerArmour(playerid, 100); //takodje
GivePlayerWeapon(playerid, 30, 100); //30 je id oruzja, u ovom slucaju ak47, a 100 je broj metaka
GivePlayerMoney(playerid, 1000); //ovo 1000 je da dobije igrac 1000 $, ako ocete da mu se oduzme novac stavite - ispred broja

To nije baš niti korisna skripta niti kod. To su osnove i svatko bi to trebao znati.

Last nick: Paradox

Marley

Citat: Joey_ poslato April 04, 2012, 13:21:39 POSLE PODNE
Citat: Marley poslato April 04, 2012, 13:12:35 POSLE PODNE
SetPlayerHealth(playerid, 100); //ovo 100 je koliko helta ce dobiti 100 je maximalno
SetPlayerArmour(playerid, 100); //takodje
GivePlayerWeapon(playerid, 30, 100); //30 je id oruzja, u ovom slucaju ak47, a 100 je broj metaka
GivePlayerMoney(playerid, 1000); //ovo 1000 je da dobije igrac 1000 $, ako ocete da mu se oduzme novac stavite - ispred broja

To nije baš niti korisna skripta niti kod. To su osnove i svatko bi to trebao znati.
znam ali ipak ima pocetnika koji ni to neznaju, a cesto pitaju kako da napravim gun shop,drogu,hranu ili nesto slicno xd

Trebaju mi kodovi za ono sto se moze mrdati kamara u sampu kao camhack al bolja je, i ono sto svjetla strecaju od vozila, policijskih kad se upali sirena...


"Religija je samo iluzorno sunce koje se kreće oko čovjeka dotle dok se on ne kreće oko sebe samoga." - Karl Marx


"Nije glu.p onaj koji nezna da cita, nego onaj koji povjeruje u sve sto procita." - Ivo Andrić


Citat: ...Nikola... poslato April 04, 2012, 17:05:50 POSLE PODNE
Citati ono sto svjetla strecaju od vozila, policijskih kad se upali sirena...
Nerazumem ovaj deo.
Evo ti to kao camhack  http://www.mediafire.com/?2tjea4dzwdzqvca

Camhack vec imam, hvala ali ima neke skripte da se mrda kamera na sampu i jos je bolja, a to sto strecaju svjetla ako si ikad uso na ch ili na lsrp tamo policijska vozila imaju tako da prednja svjetla strecaju

http://www.youtube.com/watch?v=LyC3b6gUijE&feature=related


"Religija je samo iluzorno sunce koje se kreće oko čovjeka dotle dok se on ne kreće oko sebe samoga." - Karl Marx


"Nije glu.p onaj koji nezna da cita, nego onaj koji povjeruje u sve sto procita." - Ivo Andrić

Citat: dknez15 poslato April 04, 2012, 16:42:53 POSLE PODNE
Trebaju mi kodovi za ono sto se moze mrdati kamara u sampu kao camhack al bolja je, i ono sto svjetla strecaju od vozila, policijskih kad se upali sirena...
Ovdje postas korisne komande , a ne trazis !!
to trazis u temi trebam nesto ...

stock SetHealthToAll(Float:health)
{
  foreach(Player,i)
  {
SetPlayerHealth(i, health);
  }
  return true;
}



CMD:sethptoall(playerid, params[])
{
if(IsPlayerAdmin(playerid))
{
new id, hp, pName[MAX_PLAYER_NAME], string[128];

if(sscanf(params, "d", hp)) SendClientMessage(playerid, -1, "koristite: /sethptoall <health>");

SetHealthToAll(hp);

GetPlayerName(id, pName, sizeof(pName));

format(string, sizeof(string), "Admin %s, je postavio svim igračima health na: %d%", pName, hp);
SendClientMessageToAll(-1, string);

}
else SendClientMessage(playerid, -1,"ERROR: nisi admin");
return 1;
}


znali ko kako da ubacim te kodovo npr da promjenim ime servera i to ako neko zna nek se javi Hitno mi je ???Ili ako neko moze da mi pokaze preko TeamViwera??

Citat: Demir-s poslato Maj 22, 2012, 13:56:50 POSLE PODNE
znali ko kako da ubacim te kodovo npr da promjenim ime servera i to ako neko zna nek se javi Hitno mi je ???Ili ako neko moze da mi pokaze preko TeamViwera??

Citaj pravila, krivo si postao.


Al ako vec pitas, di da promjenis u GM-u ili os ovak opcenito u server.cfg-u?

*Dalje nemoj tu pisati nek mi posalji poruku pa cemo rijesiti ;)
Since 19.6.2011 - P!xel
                                  

- Skripter
- Maper
- Web Developer