WorldWild RolePlay[www.worldwild-samp.info]

Započeo Crazyn3ss, April 05, 2012, 20:40:39 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.




Povjest

Za sve one koji nisu igrali na WW serveru volio bi ispricati kako je nastao WorldWild Server.
Sve je krenilo prosle godine(2011) na ljeto oko sedmog mjeseca, kada smo se Danijel i ja dogovorili da cemo otvorit SA:MP server.Ja sam onda nesto malo znao o skriptanju.Ali odlucili smo editat GTA RP mod koji je vec dosta toga imao. Ja sam skriptao a Danijel je mapo. Prije pocteka osmog mjeseca mod je bio gotov, jos je samo trebalo uredit forum. Mi nismo znali nista s SMF forumima ali tu nam je pomogao jedan covjek a to je HRVOJE, da nije bilo njega forum nebi licio :D . Sve je bilo spremno za otvorenje, pa smo ga i otvorili. Na otvorenju nije bilo nesto mnogo ljudi, bilo je oko 15-ak ako se dobro sjecam. Ali kasnije kad je krenilo dolazit sve vise i vise igraca mi smo shvatili taj posao ozbiljno i puno se radilo na modu. Jedno vrijeme nas je cak bilo 30 na serveru ali mi smo htjeli jos. Ali onda su nastali problemi, poceli su se stvarat bugovi na modu. Igraci su poceli odlazit, mi se nismo predavali probali smo rjesit te bugove ali kad rjesimo jedan bug jave se nova 2. Onda smo Danijel i ja odlucili uzet novi mod koji je na prvi izgled bio dobar ali imo je isto puno bugova, mi smo i njega sredili igraci su se pomalo i vracali ponovo smo dosli do broja 30. Tada nas bas krenilo, posto smo narculi jos jedan host za SA:MP server odlucio sam na jedan ubacit svoj DM mod s kojim smo mozda imali njavise 5 igraca pa smo ga poslije i ugasili. Ali naravno kako nas je dobro krenilo tu i dolaze prijetnje sa strane neki drugih server(necu spominjat ni koje, ni koji server), prijetnje su naravno bile da ugasimo server da cemo na tom serveru dobit neke povlastice ako svoje igrace posaljemo na njihov server. Kad smo rekli da necemo, odgovor je naravno bio: Docemo vam mi kuci i pa ces ugasti :D. Poslije u server logu sam vidio da taj IP koji je prjetio zavo nase igrace na taj server i nudio neke povlastice na serveru. Poceo je raspad WW servera, i ugasili smo ga :( . Od povjesti cu samo to reci kako nas je islo dobro :D .



Reg/Login

Prvo sto cete vidjeti je intro koji morate pogledat i on traje oko pola minute. Poslije intra morat cete da upiste lozinku kako bi se registrirali. Kada to ucinite moracete da unesete lozinku jos jednom kako biste se logirali. Ukoliko niste registrovani server ce vas prvo pitati za vase osbne podatke kao sto su vas spol, godine, mjesto rodjenja i slicno. Zatim cemo vas provesti kroz osnovna RolePlay pravila odnosno kroz RP Tutorial. Kada se Tutorial zavrsi bice vam postavljena RP Pitanja na koja morate tocno odgovoriti ili ponoviti turorial i ponovo odgovarati. Naravno vrijeme koje provedete na tutorialu ne sluzi da gubite vrijeme, nego da se bolje upoznate sa pravilima servera, i RolePlay pravilima kako nebiste bili kaznjavani!

Registriranje

Login



Spawn

Spawn se nalazi na kolodvoru. Odlicno je izmapan. Iako je tu spawn na kolodvoru se takodje nalazi posao vozaca busa i vlakovodja

Slika



Imovina

Vlasnistvo kuca
- House system je uradjen na dinamican nacin sto znaci da sve mozemo kreirati IN-Game
- Kuca na serveru ima 200 koje su rasporedene po cijelom LS-u
- House system posjeduje 4 vrste kuca: Male Kuce, Srednje kuce, Velike kuce te vile

Slike:



Vlasnistvo stanova
- Stanovi su raspodjeljeni po LS-u
- Najvise stanova nalazi se u stambenim zgradama u centru LS-a
- Stanovi nemogu biti iznajmljivani, ali se u njima mozete spawnati nakon ulaska na server

Slike:


Vlasnistvo firmi
- Firme se nalaze po cijelom LS-u isto tako kao i svi sistemi firme su dinamicne
- Svaki igrac moze posjedovati 1 firmu i biti suvlasnik (reket) neograniceno firmi
- Postoji 10 vrsta firmi: 24/7, Gun shop, Sex shop, Prodavnica odjece, Burger Shot, Cluckin Bell, Well Stacked Pizza, Teretana, Kafic, Restoran
- Sve firme se kontroliraju jednom komandom /firma

Vlasnistvo vozila
I ovdje smo se htjeli istaknuti pa smo napravili vlastiti ownership sustav u kojem mozete posjedovati, auto, brod, helikopter, avion, motor. Maximalno mozete posjedovati 5 vozila. Komandom /vehicle mozete kontrolirati svoje vozilo, mozete ga prodati na mjestu gdje ste kupili vozilo ili ga mozete prodati nekom drugom igracu. Ukoliko ne znate gdje vam se vozilo nalazi komandom /v lociraj mozete ga locirati.




Organizacije

Policija
Policja ima veoma tezak zadatak na nasem serveru i vise ucestvuje u kaznjavanju prekrsenih propisa. Za razliku od vecine servera, oni imaju obavezu kaznjavati igrace za voznju krivom stranom, za nerede i slicno dok to na drugim serverima rade iskljucivo administratori!

Slike:


FBI
Dok je policija vise za neke lokalne nemire, Federalni biro sluzi da 'hvata krupniju ribu'. Pod time mislimo na clanove mafija/bandi, krupnih dilera droge i oruzija i slicno! Posto nemamo SWAT na serveru oni zamjenjuju i njih.

Slike




CNN
Novinari prenose najnovije vesti (bile izmisljene ili ne). Zadatak im je kao sto smo vec rekli prijenos vjesti, ali takodje i zabavljanje ostalih igraca kvizovima, razgovorima uzivo i slicno..

Slike




TAXI
Taxi kompanija je organzacija koja pomaze ljudima tako da ih odvezu na zeljenu destinaciju. Za uzvrat taxisti dobijaju novac. Sad na serveru vam admin nece pomagat da vas odveze negdje ili porta nego cete morat zvat njih.

Slike


Hitman
Profesionalne ubojice sluze da kao sto im naziv kaze, ubijaju za novac. Ukoliko zelite osvetu nad nekime ne nadjete oruzje na ulici i krenete da ga ubijete, vec platite profesionalnog ubojicu koji to brzo i efikasno izvrsi!.

Slike







Mafije/bande


LCN
LCN je najbogatija mafija na serveru. I imaju veliku ulogu trgovanja oruzja na serveru.

Slike




Yakuza
Yakuze ili japanska mafija su veoma usko povezani sa drogom i imaju veliku ulogu u dilovanju droge na serveru.

Slike





GPF
Glen Park Family je jedna ulicna banda cije je sediste u Glen Parku. Okupljaju se i izvrsavaju sitne prestupe u zakonu..

Slike




Night Raceri
Night Raceri su profesionalni vozaci. Glavni zadatak im je da se poigravaju sa policijom tako sto ih namjerno primoravaju da ih jure.

Slike








Poslovi

Ime: Farmer
Level: 1
Zarada: Oranje(300$) Vrsenje(400$) Voznja mlijeka(250$)+ placa
Komande: /oranje /vrsenje /mlijeko


Ime: Odvjetnik
Level: 6
Zarada: placa + po komandi /free
Komande: /free


Ime: Prostituka
Level: 4
Zarada: placa + po komandi /sex
Komande: /sex


Ime: Kosac trave
Level: 2
Zarada: Kosenje1(240$) Kosenje2(250$) Kosenje3(180$) + placa
Komande: /kosi


Ime: Pilot
Level: 10
Zarada: Letenje(2500$) + placa
Komande: /leti


Ime: Cistac Ulica
Level: 2
Zarada: Ciscenje(350$) + placa
Komande: /cisti


Ime: Mehanicar
Level: 1
Zarada: placa + po komandama /repair /refill
Komande: /repair /refill /duty


Ime: Zastitar
Level: 3
Zarada: placa + po komandi /guard
Komande: /guard


Ime: Vozac nafte
Level: 8
Zarada: prijevoz nafte(1800$) + placa
Komande: /nafta


Ime: Vozac busa
Level: 2
Zarada: Linija1(650$) Linija2(680$) Linija3(690$) + placa
Komande: /linija /fare


Ime: Vozac busa
Level: 2
Zarada: Linija1(650$) Linija2(680$) Linija3(690$) + placa
Komande: /linija /fare


Ime: Dostavljac pizze
Level: 2
Zarada: placa + po komandi /pizza
Komande: /pizza


Ime: Smetlar
Level: 2
Zarada: Razvoz smeca(450$) + placa
Komande: /smece


Ime: Diler Oruzja
Level: 5
Zarada: placa + po komandi /sellgun
Komande: /materials /sellgun


Ime: Detektiv
Level: 3
Zarada: placa
Komande: /find


Ime: Vlakovodja
Level: 8
Zarada: razvoz putnika(1200) + placa
Komande: /vlak





Ostalo

Bazen




Luka za brodove




Karting race



Burg





Banka






Eventi

Evente pokrece admin/gm koji vam i dadne vozilo s kojim cete se natjecat. Na serveru ima nekoliko evenata ali s vremenom cemo dodavat kako vam nebi dosadilo na serveru.
Eventi: TourWW, DrfitRace, Karting, Parkour, Offroad, SFrace, Plivanje, Nogomet.







Ime servera: WorldWild RolePlay
Vlasnici: Danijel i Ivan
Suvlasnici: Hrvoje
Skripter: Ivan
Mapper: Danijel
Zahvale: Hrvoju(zbog foruma)
Forum: www.worldwild-samp.info
IP: 193.192.59.162:77 82(samo spojite port)


Datum otvaranja: 7.travanj.2012. (Subota) u 20:00h

U server je ulozeno mnogo truda,na modu je radjeno oko 4 mjeseca. Zelimo vam nas mod predstaviti sto bolje tako da mozemo poceti! Na serveru ima puno unikatnih stvari zato dodjite i vidite. U planu smo puno toga ucinit sa serverom, zato vas ocekujemo u velikom broju.




Nadam se da sam dobro opiso. To bi bilo to posjetite nas u subotu.. Hvala na citanju!!
Poslednja Izmena: April 06, 2012, 12:42:03 POSLE PODNE od [WW]ivan
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!

DP Sry...


NAPOMENA: Forum je trenutno zakljucan sutra cemo ga otkljcat i otvorit prijave za lidera i gma..
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!


Opis 9/10 sretno!
Trazim Skriptera! Nagrada Head Admin

opis 9/10 server se cini odlicnim
svaka cast i sretno! ;)


Hvala svima..
sad sam napravio Port..
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!

ricken


ako ste igrali na starom urban gamingu ovo vam je taj mod samo malo usminkan
naravno dolazim i sretno vam  :)

ne to niej taj mod..
ovo je novi .. hvala svima..
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!


hvala..  ;D
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!


Opis 7/10 . Sretno  ;D
Follow me na Instagram @sixmatic

Hvala vam..  :D
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!