[pomoc] komande

Započeo warning, Mart 12, 2012, 22:29:08 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: BU
Detaljan opis problema: zelio bi napraviti offline komande tj. da mogu igracima mijenjati stvari na acc i kada nisu na server i zanima me koji sistem cuvanja podataka moram da imam , naravno osim mysql ?
Dio skripte: /
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): /

Pa u sustini mozes bilo koji hehe, samo su ti drukciji sistemi na koji ces nacin to uciniti... U svakom slucaju dosta je tesko napraviti sistem kojim bi mogao da menjas stvari dok su korisnici online, ali naravno to nije nemoguce... napravis nove varijable za cuvanje, kada otvoris file ukucas komandu neku bilo koju i server postavi sve varijable koje su bile OSIM one nove koju si uneo, nadam se da razumes bar malo.. Komplikovano je kako god ga okrenes :)

pitao sam koji sistem da koristim a ne kako da napravim!

svejedno ti je koj save sistem koristis, mzoes da im menajs podatke kad su off i sa Dini i Y_Ini... (jedino za djson nzm, al isto je sve)

ja koristim #include <djson>
#include <dini>
i sad da li mogu preko njih da npr napravim da kad kucam komandu /lideri da vidim i offline ko je lider?

daj ljudi, jel moze ovo da se napravi i kako? Dajte neki primer i meni je ovo potrebno, ja koristim dini save sistem...

â–º USKORO â—,,
•Reg/Log System [100%]•House System [80%]•Bizz System [50%] •Ownership system [90%] •Admin System [90%] •GM System [0%] •Stats System [100%] •Jail System [90%] •Job System [70%] •Event System [40%] •Bank System [60%] •Org/Mafije [35%] •Donator System [10%]
I najveci talenti gube se u neradu, zato nemoj traziti izgovor da ne znas nego naÄ'i resenje!

pa jbt da niko na ovom forumu nema pojma -.- planiral ko pomoci?

Citat: warning poslato Mart 15, 2012, 12:56:28 POSLE PODNE
pa jbt da niko na ovom forumu nema pojma -.- planiral ko pomoci?
ne pricaj gluposti najlakse je otvoriti temu i reci daj mi napravi sve komande offline i jso 10 systema itd...
a da malo pokusate sami ??
nije bitno mozes sa svakim save systemom to narpaviti nemora biti MySQL ...
napraviš file u koji sprema npr. lidera i onda kada želiš maketi nekome lidera a nejga nema in game onda u komadnu za offline micanje stavis da makne iz toga file u koji si ga prije toga spremio ...

za to je potreban ini sistem jel tako?

Kad' sam ja pravio Gagi mi je mnogo pomogao oko toga ali problem je u tome sto svaki GF edit ima bug a to je da npr kada ga izbacim i posle kad' pokusa da se loguje izbaci mu da je pass netacan ...Btw,koristio sam dini tom prilikom !

Et' ti ovaj kod izvuko sam iz nekog gamemoda, na dalje radi sam.

new length = strlen(cmdtext);
while ((idx < length) && (cmdtext[idx] <= ' '))
{
idx++;
}
new offset = idx;
new result[64];
while ((idx < length) && ((idx - offset) < (sizeof(result) - 1)))
{
result[idx - offset] = cmdtext[idx];
idx++;
}
result[idx - offset] = EOS;
if(!strlen(result))


Dajte ba cjeli system i meni treba jbt nedajes glavu nego skriptu za samp xD
[[/center]
DgL <3
Otisao s Foruma zz


ma ja hocu da napravim da mogu vidjeti ko je lider i ako je offline igrac, i da mogu skidati kad je offline to mene interesuje...

Citat: warning poslato Mart 15, 2012, 14:23:03 POSLE PODNE
ma ja hocu da napravim da mogu vidjeti ko je lider i ako je offline igrac, i da mogu skidati kad je offline to mene interesuje...
Omg dao sam ti kod samo ga ti složi lepo u komandu, ako hoćeš da budeš skripter moraš da se potrudiš, a ne da ti daju sve drugi.