[POMOC]Pitanje i Pomoc oko Rampi

Započeo Koncho, Mart 01, 2012, 00:43:05 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:Moj xD
Detaljan opis problema:Znaci ovako imam pitanje kada dodam neko vozilo u skripti gdje moram da promijenim ono da se ne mjesaju id i dali treba jos nesto i trebam pomoc oko PD Rampe znaci kako da napravim da je otvorim preko daljinskog gledao sam za kapije i napravio ali nema za rampe eto ako znate??? :D
Dio skripte:Ako bude sta trebalo samo recite....:D
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):/
Poslednja Izmena: Mart 01, 2012, 00:44:41 PRE PODNE od Armin44 !GF!

za vozila:

nadji gde si dodao zadnje vozilo i dodaj ispod njega.. tako neces pomesati IDeve vozila koje si pre ubacio jer kada se gamemod ucitava ide red po red i do novih vozila ce stici zadnjih i bice zadnji idevi tamo pa se nece pomesati..

Znaci jednostavno odes CTRL+F umesto forward izaberes backward ukucas AddStaticVehicle i ispod tog reda koji ti nadje dodas nova vozila...

za rampu:

MoveDynamicObject(id objekta, xobjekta, yobjekta, 10.0, zobjekta, xrotacija+90, yrotacija, zrotacija); // mislim da se rotira x osa, ako je greska ovo +90 obrisi i stavi kod yrotacija (zrotacija nije sigurno)

xobjekta, yobjekta, zobjekta, xrotacija, yrotacija, zrotacija mozes naci kod objekta odnosno:

kada kreiras objekat stavljas ovakav kod:

CreateDynamicObject(id objekta, xobjekta, yobjekta, zobjekta, xrotacija, yrotacija, zdrotacija);

samo prekopiraj koordinate odatle ili koristi


GetObjectPos

i

GetObjectRot


:)

Hvala samo ovo za dodavanje vozila a kad brisem sta onda jel moram onda tamo promijeniti broj ili? .D

Citat: Armin44 !GF! poslato Mart 01, 2012, 00:57:58 PRE PODNE
Hvala samo ovo za dodavanje vozila a kad brisem sta onda jel moram onda tamo promijeniti broj ili? .D

Kad ih brises iz lupam sredine recimo imas:


AddStaticVehicle(...);// 1
AddStaticVehicle(...);// 2
AddStaticVehicle(...);// 3
AddStaticVehicle(...);// 4
AddStaticVehicle(...);// 5


obrises 3 idevi ce se promeniti... e zato predlazem da za sva vozila za koja ti treba ID umesto koriscenja IDa kao broj ispred AddStaticVehicle dodas (ako je recimo vozilo za admina):

AdminVozilo[1] = AddStaticVehicle(...);

a iznad OnGameModeInit stavis:

new AdminVozilo[2]; // ovo 2 povecavas u zavisnosti od broja vozila, znaci ide recimo ako imas 11 vozila tu stavis 12...

Lako je skontati hehe evo pogledaj ovaj tut u vezi vozila za organizacije ... mozes ga primeniti..

http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=37348.0

To razumijem ali kazu npr ako izbrisem 3 vozila da se ne pomijesaju ID da moram  ovdje promijenit u mom slucaju 870 da moram promijenit u 867???
new CarInfo[870][cInfo];

Citat: Armin44 !GF! poslato Mart 01, 2012, 01:03:48 PRE PODNE
To razumijem ali kazu npr ako izbrisem 3 vozila da se ne pomijesaju ID da moram  ovdje promijenit u mom slucaju 870 da moram promijenit u 867???
new CarInfo[870][cInfo];

Ne to nema veze sa tim vozilima, to je za /v sistem... jedino ako obrises vozilo za kupovinu onda smanjis taj broj 870 za onoliko koliko si obrisao vozila za kupovinu...