Glavni razgovor #14

Započeo ...Neno..., Januar 17, 2012, 13:20:32 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 20 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: Dude poslato Januar 20, 2012, 01:12:50 PRE PODNE
pa i nisu ogromne cijene, ti recimo windows kupis za 1000kn i traje ti godinama, ne vidim tu nikakvu ogromnu cijenu... piratstvo se mozda ne moze do kraja unistiti no moze mu se donekle stati na kraj...

ne kazem da podupirem nove americke zakone, tj one koji su u pripremi, vec govorim da se treba stati na kraj piratsvu...

sto se tice recimo ms officea, ja uopce ne kontam zasto bih to i placao, pa imas free verzije koje su cak u dosta pogleda i bolje pa imas soluciju i za to...
Ja nemam nista protiv piraterije, iz jednog prostog razloga: Ogromne firme prave ogromne profite i pored ogromnog bogatstva...
A osim toga ogranicenje piraterije bi zaustavila razvoj software-a generalno, a i nekih drugih stvari...
Just one more time.

Citat: [PG] Pacino poslato Januar 20, 2012, 01:20:50 PRE PODNE
Citat: Dude poslato Januar 20, 2012, 01:12:50 PRE PODNE
pa i nisu ogromne cijene, ti recimo windows kupis za 1000kn i traje ti godinama, ne vidim tu nikakvu ogromnu cijenu... piratstvo se mozda ne moze do kraja unistiti no moze mu se donekle stati na kraj...

ne kazem da podupirem nove americke zakone, tj one koji su u pripremi, vec govorim da se treba stati na kraj piratsvu...

sto se tice recimo ms officea, ja uopce ne kontam zasto bih to i placao, pa imas free verzije koje su cak u dosta pogleda i bolje pa imas soluciju i za to...
Ja nemam nista protiv piraterije, iz jednog prostog razloga: Ogromne firme prave ogromne profite i pored ogromnog bogatstva...
A osim toga ogranicenje piraterije bi zaustavila razvoj software-a generalno, a i nekih drugih stvari...

vidis ja se tu ne slazem, bas suprotno bi bilo, open source i besplatan software bi se puno bolje razvijao jer bi bila puno veca potraznja za istim, ovako nije niti velika potraznja... svi mogu nekako zaraditi, a ovako smeca od ljudi koja imaju servise za upload piratskog softwarea ubiru milijune na reklamama umjesto da novac ubiru programeri koji su software i napravili...

Jeste open source bolji u tome se i ja slazem, pogledaj samo Android, koliki je samo napredak dozivio, samo zato jer je open source... No programeri toga software-a ne mogu zaraditi na opet sourcu, te se open source software ne moze piratirati...
I to sto si rekao je perfektni sistem do kojeg nazalost nece nikada doci, jer neki pojedinci su gladni novca kojeg potrosaci nemaju...
Just one more time.

Može se zaradit na open source programu, samo treba znat.




ja nevjerujem ugasili megaupload...

warez sadrzaj ?

ma de.

ti kao vlasnici software-a  zale se. prave se pametni... kao da nisu mogli prijaviti abuse sluzbi i oni izbrisu u kratkom vremenu...

meni je slicna situacija bila sa BM mod-om prijavio sam abuse sluzbi i oni obrisali i sve super...
Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_

Zlatan_Ibrahimovic

ma 100% ni nece propast ta piraterija...koliko i god. traje i da to prekinu,nema sanse

Citat: [UG]SpawneR poslato Januar 20, 2012, 10:17:07 PRE PODNE
[iraterija nikad nece nestati u kroenu , ali se moze njoj izaci na kraj i malo da se oslabi...Neko ima novca neko ne da kupuje softwere !! Oni to moraju da shvate  >:(
pa i ti/vi/mi moramo shvatit da oni na tome rade par godina ( i to je za pocetak ), update-aju redovito software i ostalo, tako da, moraju naplatiti svoj trud

OFF: zar ti ono nisi rekao da ides sa foruma? xD

Citat: [GN]FЯ3ΛΚ poslato Januar 20, 2012, 10:56:11 PRE PODNE
ma 100% ni nece propast ta piraterija...koliko i god. traje i da to prekinu,nema sanse
uvijek ce netko novi otvorit,ali ce se smanjit, koliko-toliko

Begii

Ma Ameri su to, ja mislim da ce oni za pare zapocet rat oko toga :P

Paco

Da to oko rata oni vode sve i jedan rat koji se desi oni su u njemu,a malo mi je glupo sto nema megauploada

Begii

Citat: ρα¢σ_ѕιχχ poslato Januar 20, 2012, 11:29:42 PRE PODNE
Da to oko rata oni vode sve i jedan rat koji se desi oni su u njemu,a malo mi je [cenzura]o sto nema megauploada

Ma ima milion drugih, mediafire, 2shared, ....

Citat: Novi sam ! poslato Januar 20, 2012, 11:31:20 PRE PODNE
Citat: ρα¢σ_ѕιχχ poslato Januar 20, 2012, 11:29:42 PRE PODNE
Da to oko rata oni vode sve i jedan rat koji se desi oni su u njemu,a malo mi je [cenzura]o sto nema megauploada

Ma ima milion drugih, mediafire, 2shared, ....

A ti daj promeni taj nick, kakav ti je to nick "Novi sam", ne moguce da ti je svuda takav nick, ili si neki stari banovani korisnik koji se krije od novog bana?
U svakom slucaju stavi normalan nick
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Begii

Samo za tebe .  :o Nick mi je bio zbog razloga npr, kada treba pomoci nekom prije ce vjerovati nekome sa 1000postova neg meni sa 50. Nadam se da ces skontati . BTW Ako te nesto zanima PM me .  ::)

Ma ne mogu oni stati na kraj tome uvjek ce neko otvarati ta sranja itd.
[/center]

Begii

Citat: [RS]Reggie poslato Januar 20, 2012, 11:59:59 PRE PODNE
Ma ne mogu oni stati na kraj tome uvjek ce neko otvarati ta sranja itd.

Zavisi kakve sankcije postave, npr Ako neko otvori - zatvor  :o Pa ce onda da otvaraju.

OFF: A eto, nego, moze neko pomoc u mojoj temi u Offtopic

ON: Ne znam zasto bi kupovo sve original, kupujem samo ozbiljne programe koje puno, puno koristim, a da nisu skupi.

Kao recimo DW, a OS uvijek kupujem original.
Last nick: Vectro64