Glavni razgovor #14

Započeo ...Neno..., Januar 17, 2012, 13:20:32 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

To je samo dvadesetčetvoročasovni štrajk, čil aut. Najbolje da će sile kao što su gugl i vikipedija da padnu tek tako i dopuste da budu ugašene.







Real-Life informacije


Ime : Nikola
Prezime : Toure
Omiljeni klub: : Partizan
Zanimanje : Učenik
Pol : Muško
Zemlja : Kamerun








TL Informacije



Status : Tajkun
Forum : www.thug-life.info
IP : thug-life.info:8888
Mode : DeathMatch (za mene)
Version : v1.0 BETA
Finished : Neće skoro




Fazon je u tome sto te mogu poslat u zatvor jer si negdje postao link, pa cak mogu zatvoriti taj sajt gdje je taj link postavljen, npr. fejs mogu samo tako ugasiti...
Just one more time.

Neće se to tako lako dogoditi , vjeruj mi , nemaju oni nikakvu kontrolu nad internetom. TakoÄ'er neće si takve multimilijarderske tvrtke dopustiti da propadnu nema teorije.
"I'm a loser and a user so I don't need no accuser" - Billie Joe Armstrong

Pa to je zbog tih tvrtki, oni su i posrednici zakona  ::)
a pirateriju je nemoguce zaustaviti, ne mogu da shvate da je nemoguce neke stvari ovdje uciniti, jer te zakone dovode i predlazu stare prdonje od 50+ godina koji u zivotu misa u ruke nisu uzeli...
Jos plus bi ovo moglo ostetiti svjetski DNS do te mjere da privatnost bude jos gore komprimirana...

Just one more time.

Citat: Novi sam ! poslato Januar 18, 2012, 10:52:11 PRE PODNE
Lose ce biti bez wiki , nema vise seminarski sa wiki ili nes slicno , Gotti slazem se :D

Citat: Poslednji Don poslato Januar 18, 2012, 11:03:24 PRE PODNE
fala bogu da wiki nece da se ugasi  :D

Citat: H8ER poslato Januar 18, 2012, 15:13:33 POSLE PODNE
To je samo dvadesetčetvoročasovni štrajk, čil aut. Najbolje da će sile kao što su gugl i vikipedija da padnu tek tako i dopuste da budu ugašene.


Niste razumeli text -.-

CitatVaÅ¡ington -- ViÅ¡e desetina velikih američkih internet sajtova, predvoÄ'enih Vikipedijom, zatvaraju svoje stranice protestujući protiv novog američkog zakona o internetu.

 

Povod za protest je zakon o borbi protiv onlajn piraterije, koji se ocenjuje kao cenzura slobodnog mišljenja.

PodrÅ¡ku će pružiti i Gugl, koji danas neće zatvarati svoju stranicu, ali će staviti link kojim pokazuje da se protivi predloženom zakonu, a protivljenje je izneo i najveći svetski proizvoÄ'ač softvera Majkrosoft. I Piratska partija Srbije podržava protest Vikipedije.

Zakonom je prvobitno bilo predviÄ'eno da američko Ministarstvo pravde, preko suda, ima mogućnost da naredi sajtovima kao Å¡to su Gugl ili Jahu da izbriÅ¡u linkove ka stranim internet sajtovima koji imaju neki piratski sadržaj i tako onemoguće korisnike u SAD da ih posećuju.

Vikipedija i ostali sajtovi navode da bi takvim predlogom zakona došlo do cenzure i da bi on u praksi bio nesprovodiv, jer bi moralo da se pazi na hiljade informacija koje se nalaze na linkovima za strane sajtove i da se za svaku pojedinačno proverava da li je piratska.

Ističe se da bi i samim usvajanjem zakona doÅ¡lo do cenzure, jer bi Ministarstvo pravde moglo da ureÄ'uje sajber prostor.

Zakonom je predviÄ'ena i zabrana onlajn skidanja filmova, serija i muzike preko stranih sajtova, Å¡to je sada moguće u Americi.


Stranica srpske Vikipedije
Prema tome, ako bi na primer kompanija Vorner Bros otkrila da neki strani sajt ima nelegalnu kopiju nekog novog filma, od suda bi tražila da se od sajtova za pretraživanje, kao što je Gugl, zahteva uklanjanje linka ka tom sajtu i obustavu plaćanja reklama za taj sajt.

Ono što plaši internet kompanije je to da se pojam sajtovi za pretraživanje koristi vrlo široko i da bi onda bile odgovorne za praćenje svih materijala na stranicama s kojima su povezane, što je veoma teško i skupo.

One navode da podržavaju sadašnji važeći zakon, kojim se od internet kompanija može zatražiti da uklone sporan materijal sa svog sajta, ali se ne traži praćenje svih linkovanih sajtova.


Piratska partija Srbije podržava protest Vikipedije
Gugl, koji je vlasnik Jutjuba i mnogih drugih sajtova, prošle godine je dobio zahtev za uklanjanje čak pet miliona sadržaja zbog kršenja piraterije i svaki put kad je ustanovio da je zahtev legitiman, u roku od šest sati je taj sadržaj bio uklonjen.

Nakon mnogih primedaba kompanija iz takozvane Silicijumske doline, predlagači zakona iz Republikanske partije su odlučili da povuku deo zakona koji se odnosi na brisanje linkova i odložili izjašnjavanje u Kongresu do 24. januara.

Zakon, s druge strane, čvrsto podržavaju Holivud, filmski studiji i izdavači knjiga, koji tvrde da strani sajtovi bez dozvole objavljuju autorska dela.

U celu priču se umešala i Bela kuća, nakon što je predsedniku Baraku Obami stigla onlajn peticija sa 50.000 potpisnika.

Trojica saradnika predsednika, koji se bave tehnološkim i internet pitanjima, objavili su da se protive bilo kojoj cenzuri interneta, ali su izbegli da se konkretno izjasne o predlogu zakona.

Portparol Bele kuće Džej Karni izjavio je da pitanje internet piraterije mora da se reši, dodavši da Bela kuća neće zauzimati stranu u sukobu Holivuda i Silicijumske doline.

Protestu Vikipedije pridružila se i Piratska partija Srbije, koja je na svom sajtu napisala da su danas u mraku u znak solidarnosti.
Poslednja Izmena: Januar 18, 2012, 16:37:06 POSLE PODNE od [PG]Demonian
Kada muškarac priča ženi bezobrazne stvari, to je seksualno uznemiravanje…
A kada žena to radi muškarcu to je 2 eura+PDV po minuti. :D


Begii

Deda je li to neka online browser igra, ako jest daj naziv ili link :D , i o cemu se radi ?

Ajde na pm da ne spamujemo ovde pitaj me sta te zanjima

Sto se tice te piraterije najbolje je stavljati link u code (za smf).
I gde cu ja sad da skidam moje drage filmice i mjuziku  :(
Ne bi' sada da padam kada sam stigao dovde...
Sta god da se desi , zauvek ostacu ovde
Ostacu ovde...Zauvek ostacu ovde...
Ne zelim nigde da odem ... Jer najlakse je uspeti al najteze je ostati covek !!!

Ima milijun torrent stranica. Teško će se to zaustaviti sve , ako bude trebalo , otvorit ću ja svoju staru torrent stranicu , brijem da imam backup još
"I'm a loser and a user so I don't need no accuser" - Billie Joe Armstrong

Citat: Get busy living or Get busy dying poslato Januar 18, 2012, 17:54:34 POSLE PODNE
Ima milijun torrent stranica. Teško će se to zaustaviti sve , ako bude trebalo , otvorit ću ja svoju staru torrent stranicu , brijem da imam backup još

Otvoris stranicu, udjes sutra na komp, nigdje nista xd.

@Kakav mi je novi "potpis " ? :P

J4€k

plz jel zna tko jel moguce sad staviti sliku kao TD ali da nije ona FS koja sliku od 45x45 pretvori u 2000 TD-ova
da ne otvaram temu negdje drugdje zbog ovog malog pitanja

Mr.Gagi

Citat: Raven poslato Januar 18, 2012, 18:27:02 POSLE PODNE
plz jel zna tko jel moguce sad staviti sliku kao TD ali da nije ona FS koja sliku od 45x45 pretvori u 2000 TD-ova
da ne otvaram temu negdje drugdje zbog ovog malog pitanja
Jedino sto mozes jesu texture da koristis za slike za TD. Imas zamaroth-ov td editor za 0.3d skini njega i naces tamo za texture
A imas ovaj Sprite Browser od Lorenc_-a: http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=291722 da vidis sve

Citat: [UG]SpawneR poslato Januar 18, 2012, 20:04:47 POSLE PODNE
I momci evo mene iz skole na BS da pronadjem nesto  ;) Kako vam se svidja avatar isam cuo :D Vi momci svakog dana novi srw otvarate :p

http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=35284.msg263021#msg263021

Mislim da je najbolje da administracija sada svakome onome koji otvori temu o odlasku obriše account , već ste postali dosadni s time , treba vam malo pažnje pa otvarate besmislene teme. I nije bilo dana da nisi došao na BS i napisao a koliko ja vidim ime teme "Odlazim"
"I'm a loser and a user so I don't need no accuser" - Billie Joe Armstrong

Citat: [UG]SpawneR poslato Januar 18, 2012, 20:20:28 POSLE PODNE
Tada sam otisao iz jako ali jak privatnih razloga i vratio sam se zato sto su me naterali :P
pošto je tamo lockana tema,ja bih ti ovdje zaželio sreću u RLu

i daj molim te makni taj avatar