Pitanje u vezi servera(masine)

Započeo [BR]Maki187, Januar 05, 2012, 02:01:51 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Ovako, hteo bi da pitam nekog ko zna sa tim, koliko samp servera i slotova moze da podrzi masina sledecih konfiguracija, a da nebude preopterecena ??


Processor   Intel Core i5-750
Power   4 x 2,66 GHz
Memory   6 GB DDR3-RAM


Zamolio bi ako neko zna da mi kazekoliko, ili da mi kaze barem kako da izracunam...
Pozdrav :)
Poslednja Izmena: Januar 05, 2012, 02:02:23 PRE PODNE od [FG]Maki187

Mihail_Vukota

Citat: [FG]Maki187 poslato Januar 05, 2012, 02:01:51 PRE PODNE
Ovako, hteo bi da pitam nekog ko zna sa tim, koliko samp servera i slotova moze da podrzi masina sledecih konfiguracija, a da nebude preopterecena ??


Processor   Intel Core i5-750
Power   4 x 2,66 GHz
Memory   6 GB DDR3-RAM


Zamolio bi ako neko zna da mi kazekoliko, ili da mi kaze barem kako da izracunam...
Pozdrav :)

Evo malo preciznije...te konfugiracije
Hardware
Processor   Intel Core i5-750
Power   4 x 2,66 GHz
Memory   6 GB DDR3-RAM
HDD   2 x 1.000 GB SATA
Backup-space incl.   50 GB
Traffic flatrate   inclusive
Software-RAID   available
NIC   100 Mbit
Colocation
Server location    Dusseldorf
UPS and emergency diesel generator    available
Redundant connection    available
Backbone     170 Gbit
Network availability   99,5%

Pa lako bi vrtilo mozda i 50 servera sa 50 slotova, koji su napola puni, ugl. ovisi o modovima, dal se koristi MYSQL i sl.
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.


Bitnija je brzina interneta odnosno na koliko je propusno mrežu spojen. Å to se svega toga tiče najbitniji je Upload... MožeÅ¡ ti imati makinu kakve nema no Ä'abe ti to kad je internet veza spora. Osobno neznam da negdje tu kod nas u regiji ima davatelj usluga koji bi dao pristojnu brzinu upload-a.. Jednostavno se iznajmi od hosting tvrtke....

sve zavisi od neta .. Mozes ti natrpati 100 servera od 50 slotova ako ti net moze podrzati ... Samp serveri i nisu toliko teski za servere tako da nebi uopste zakucavo procesor .. Ja sam na svoj starom hostingu (sada drzim samo resellere) procesor xeon dual core 2.6ghz sto je slabiji od i5 drzao 19 servera od 50 slotova punih i procesor mi je radio na 15-20% , glavna stvar ti je da net , da serveri koje hostujes nebi padali zbog preopterecenja a procesor i ostale komponente su vise i nego dovoljne za veoma dobar samp hosting
//

Citat: [FG]Maki187 poslato Januar 05, 2012, 02:01:51 PRE PODNE
Ovako, hteo bi da pitam nekog ko zna sa tim, koliko samp servera i slotova moze da podrzi masina sledecih konfiguracija, a da nebude preopterecena ??


Processor   Intel Core i5-750
Power   4 x 2,66 GHz
Memory   6 GB DDR3-RAM


Zamolio bi ako neko zna da mi kazekoliko, ili da mi kaze barem kako da izracunam...
Pozdrav :)

ne razumijem sta pisete gluposti, kao prvo, da bi kupio tu masinu trebas imati love, takva masina kosta oko 50-ak eura mjesecno...

kao drugo nemas pojma ista o masini, a kako onda mislis napraviti hosting? mislis da ces moci podesiti masinu, osobito jer u najjefitinijim hosting firmama za tu konfiguraciju ne dobijas nikakav panel za administraciju masine(plesk,cpanel i slicno)...

ono s cim ces sigurno imati problema jeste:
-nekakav web panel za pokretanje servera ti nece raditi jer ces tesko podesiti apache server da pokrece nesto izvan roota web-a, moguce je podesiti ako znas sta radis, no nije jednostavan proces. Mozes napraviti preko ssh2, ali to ti je jos tezi proces, jer ti uvijek nesto fali da kompajliras, a i kada sve proradi moras naci neki ssh2 server control panel za ogranicavanje korisnika na root weba i root servera
-da bi koristio kako treba resurse takve masine moras imati 64 bitni linux(moja preporuka je centos ili pak debian/ubuntu), e tek onda dok namjestis sve 32 bitne librarye treba vremena i testiranja, jer ti u suprotnom nece raditi samp
-FTP server - ako nemas plesk ili cpanel software(nije jeftina nadoplata, kosto gotovo kao masina, za cpanel, malo je plesk jeftiniji) onda ti slijedi patnja. Preporuka je proftpd, kao najbolji ftp server, no onda ces morati rucno namjestati usere i cfg file od proftpd-a namjestat za svakog usera, za svaki folder, prava patnja, a ne smije biti pogreske...
-Ako nemas love za neki panel onda je moja preporuka virtualmin/webmin. Dio su istoga paketa, webmin moze raditi i neovisno, ali preporucam virtualmin ako ces imati vise domena...
-Ako ces imati i web hosting onda ti preporucam nginx(s fcgi) server umjesto apachea jer ce ti to spasiti masinu od preopterecenja i dati puno manje load...

da ti dalje ne nabrajam, bolje uzmi negdje vps i sve ces to isto imati samo na slabijoj masini i manje ces love baciti i sve nauciti...

al cisto sumnjam da mozes svaki mjesec placati tolku masinu...

Citat: Forbs poslato Januar 07, 2012, 16:48:38 POSLE PODNE
Bitnija je brzina interneta odnosno na koliko je propusno mrežu spojen. Što se svega toga tiče najbitniji je Upload... Možeš ti imati makinu kakve nema no đabe ti to kad je internet veza spora. Osobno neznam da negdje tu kod nas u regiji ima davatelj usluga koji bi dao pristojnu brzinu upload-a.. Jednostavno se iznajmi od hosting tvrtke....
Citat: tuta_bugarin poslato Januar 07, 2012, 18:46:50 POSLE PODNE
sve zavisi od neta .. Mozes ti natrpati 100 servera od 50 slotova ako ti net moze podrzati ... Samp serveri i nisu toliko teski za servere tako da nebi uopste zakucavo procesor .. Ja sam na svoj starom hostingu (sada drzim samo resellere) procesor xeon dual core 2.6ghz sto je slabiji od i5 drzao 19 servera od 50 slotova punih i procesor mi je radio na 15-20% , glavna stvar ti je da net , da serveri koje hostujes nebi padali zbog preopterecenja a procesor i ostale komponente su vise i nego dovoljne za veoma dobar samp hosting

Ovo i jeste iznajmljen server od hostinga... hvala u svakom sl...
Citat: Dude poslato Januar 07, 2012, 22:04:34 POSLE PODNE

ne razumijem sta pisete [cenzura]osti, kao prvo, da bi kupio tu masinu trebas imati love, takva masina kosta oko 50-ak eura mjesecno...

kao drugo nemas pojma ista o masini, a kako onda mislis napraviti hosting? mislis da ces moci podesiti masinu, osobito jer u najjefitinijim hosting firmama za tu konfiguraciju ne dobijas nikakav panel za administraciju masine(plesk,cpanel i slicno)...

ono s cim ces sigurno imati problema jeste:
-nekakav web panel za pokretanje servera ti nece raditi jer ces tesko podesiti apache server da pokrece nesto izvan roota web-a, moguce je podesiti ako znas sta radis, no nije jednostavan proces. Mozes napraviti preko ssh2, ali to ti je jos tezi proces, jer ti uvijek nesto fali da kompajliras, a i kada sve proradi moras naci neki ssh2 server control panel za ogranicavanje korisnika na root weba i root servera
-da bi koristio kako treba resurse takve masine moras imati 64 bitni linux(moja preporuka je centos ili pak debian/ubuntu), e tek onda dok namjestis sve 32 bitne librarye treba vremena i testiranja, jer ti u suprotnom nece raditi samp
-FTP server - ako nemas plesk ili cpanel software(nije jeftina nadoplata, kosto gotovo kao masina, za cpanel, malo je plesk jeftiniji) onda ti slijedi patnja. Preporuka je proftpd, kao najbolji ftp server, no onda ces morati rucno namjestati usere i cfg file od proftpd-a namjestat za svakog usera, za svaki folder, prava patnja, a ne smije biti pogreske...
-Ako nemas love za neki panel onda je moja preporuka virtualmin/webmin. Dio su istoga paketa, webmin moze raditi i neovisno, ali preporucam virtualmin ako ces imati vise domena...
-Ako ces imati i web hosting onda ti preporucam nginx(s fcgi) server umjesto apachea jer ce ti to spasiti masinu od preopterecenja i dati puno manje load...

da ti dalje ne nabrajam, bolje uzmi negdje vps i sve ces to isto imati samo na slabijoj masini i manje ces love baciti i sve nauciti...

al cisto sumnjam da mozes svaki mjesec placati tolku masinu...

Dude hvala na odgovoru, sto se tice servera nije moj vec Vukotin, ja nemam pare niz a pola meseca xD
zakupljen je vec na neko vreme, nzm koje...
Istina je da nemam pojma o masini, tj pre nego sto je uzeo server napomenuo sam mu to, al on kaze da je skontao pa nek podesava..
Sto se tice panela, hvala na predlozima, za pojedine nisam ni znao...( za cpanel znam da je licenca uzasno skupa).. hvala.. :)
Poslednja Izmena: Januar 07, 2012, 23:45:09 POSLE PODNE od [FG]Maki187

Mihail_Vukota

Ma mene je zanimalo to,server je kupljen na 6 meseci i sve radi,imam i plesk panel,preko SSH sam uspeo da install...
moram jos da kupim neke IP dodatne adrese , uglavnom znaci moze da podense 10 SAMP servera,to mi je glavno bilo...

i PS ako neko imadne zelje da radi ali da zna oko toga,mozemo se dogovorit,mogu mu ponudit neki hosting nalog,

najveci problem je Game Modul za SAMP,za audio hosting ce mi jedan covjek da uradi za 50 eura sve...ako ume neko oko toga,neka mi se javi,dogovorit cemo se
Poslednja Izmena: Januar 07, 2012, 23:53:17 POSLE PODNE od [BU]Mihail_Vukota

Citat: Dude poslato Januar 07, 2012, 22:04:34 POSLE PODNE
ne razumijem sta pisete [cenzura]osti, kao prvo, da bi kupio tu masinu trebas imati love, takva masina kosta oko 50-ak eura mjesecno...

kao drugo nemas pojma ista o masini, a kako onda mislis napraviti hosting? mislis da ces moci podesiti masinu, osobito jer u najjefitinijim hosting firmama za tu konfiguraciju ne dobijas nikakav panel za administraciju masine(plesk,cpanel i slicno)...

ono s cim ces sigurno imati problema jeste:
-nekakav web panel za pokretanje servera ti nece raditi jer ces tesko podesiti apache server da pokrece nesto izvan roota web-a, moguce je podesiti ako znas sta radis, no nije jednostavan proces. Mozes napraviti preko ssh2, ali to ti je jos tezi proces, jer ti uvijek nesto fali da kompajliras, a i kada sve proradi moras naci neki ssh2 server control panel za ogranicavanje korisnika na root weba i root servera
-da bi koristio kako treba resurse takve masine moras imati 64 bitni linux(moja preporuka je centos ili pak debian/ubuntu), e tek onda dok namjestis sve 32 bitne librarye treba vremena i testiranja, jer ti u suprotnom nece raditi samp
-FTP server - ako nemas plesk ili cpanel software(nije jeftina nadoplata, kosto gotovo kao masina, za cpanel, malo je plesk jeftiniji) onda ti slijedi patnja. Preporuka je proftpd, kao najbolji ftp server, no onda ces morati rucno namjestati usere i cfg file od proftpd-a namjestat za svakog usera, za svaki folder, prava patnja, a ne smije biti pogreske...
-Ako nemas love za neki panel onda je moja preporuka virtualmin/webmin. Dio su istoga paketa, webmin moze raditi i neovisno, ali preporucam virtualmin ako ces imati vise domena...
-Ako ces imati i web hosting onda ti preporucam nginx(s fcgi) server umjesto apachea jer ce ti to spasiti masinu od preopterecenja i dati puno manje load...

da ti dalje ne nabrajam, bolje uzmi negdje vps i sve ces to isto imati samo na slabijoj masini i manje ces love baciti i sve nauciti...

al cisto sumnjam da mozes svaki mjesec placati tolku masinu...

a tako znaci,nije to jednostavno xD

Mihail_Vukota

Seagal nimalo nije lako...komplikovano je skroz ... to sto je Dude naveo pa to nije nista,sta moras sve da uradis,on je naveo samo osnovni pocetak nad pocetcima ...

Citat: [BU]Mihail_Vukota poslato Januar 07, 2012, 23:38:32 POSLE PODNE
Ma mene je zanimalo to,server je kupljen na 6 meseci i sve radi,imam i plesk panel,preko SSH sam uspeo da install...
moram jos da kupim neke IP dodatne adrese , uglavnom znaci moze da podense 10 SAMP servera,to mi je glavno bilo...

i PS ako neko imadne zelje da radi ali da zna oko toga,mozemo se dogovorit,mogu mu ponudit neki hosting nalog,

najveci problem je Game Modul za SAMP,za audio hosting ce mi jedan covjek da uradi za 50 eura sve...ako ume neko oko toga,neka mi se javi,dogovorit cemo se
Ako imas plesk onda nesto ne stima u tvojoj prici, $39.99/month je cijena ako kupujes od njih, a to onda i znaci tako jer si ga instalirao preko ssh... da si preko svojeg hostera kupovao onda bi ga ima predinstaliranog s key-om koji mozes aktivirati ali ga ne mozes vidjeti i to je jeftinije...

dodatne ip adrese ti uopce ne trebaju, ne razumijem uopce zasto to govoris!? sve mozes na jednu ip adresu nakacit...



@Game Modul za SAMP
mozes ga namjesetiti preko ssh2 modula za php ili preko apache servera... user od pleska za apache je apache:psacln (user:grupa) po defaultu, cisto sumnjam da si to mijenjao, stavi folded od samp servera: chown -R apache:psacln tako je za centos. ako si na debianu nisam siguran koji je user za apache sa pleskom, inace default je www-data user, grupa bi bila tvoj virtualni host(npr domena bez .com, info. itd..)

solucija 2: php-ssh2, ovisno o linuxu, ali ako si na 64-bitnom linuxu( sto se iskreno nadam da jesi, jer inace ne mozes koristiti resurse takve masine) malo je teze namjestit, prvo instaliraj 32bitne librarye, za centos u ti to s i686 dodatkom na naziv paketa, a za debina i386 ako se ne varam... zatim instaliraj c++ kompajler i preko komande pecl instaliraj php-ssh2(ne zove se tako paket, mislim da je naziv ssh2-beta... )

i da, najosnovnije prije nego ista probas instalirat update-aj linux na kojem radis: Debian/ubuntu - apt-get update, za Centos je yum update


nadam se da ce ti to makar pomoci da se orijentiras sta trebas traziti... i da, samp ti nece raditi bez 32-bitnih library-a...

Mihail_Vukota

Na Control Panle od Usera mogu da menjam sisteme,promenio sam na OpenSuse 11.4 + Plesk - Soft Raid
Prilikom ulaska na taj panel sam ga install...liceneu sam dobio od strane Hosting Firme i to besplatno...jer tako nude...i trajna je...

posto za cpanel mi treba 360 eura godinje sto je previse meni...

IP Adresa mi treba za nameservere,hocu da napravim 2 nameservera da bih mogao da websajtove drzim...

ako mozes pomoci to za SAMP , tj sa CentOS sam nasao i za CS,ali za Open Suse nema,kad prebacim na CentOs onda nemam Plesk panel .tj nikakav nemam,nego moram da preko SSH install Cpanel i imam onda trial licenecu koja traje 45 dana i onda moram da kupim...zato sam presao na OPen Suse radi panela...tj ujedno imam samo Paralleas Panel ...

Open Suse je po mojem misljenju los. Uzmi CentOS ili Ubuntu, oni su najvise koristeni i za njih ima najvise librarya i ostalih stvari..
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

Mihail_Vukota

Pa napisao sam gore,kad bih to uzeo morao bih da uzmem cpanel licenecu koja je 360 eura godinje a ovako imam besplatno... ovu licenecu dobijem jedni ako uzmem OPen SUse 11.4 i Debian Squeeze 6.0 , sad neznam ono sto je dude dao one besplatne koliko je to dobro i koliko moze na to da stane...