Help ....

Započeo [BC]Dexy, Februar 06, 2010, 17:17:56 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ovako ja radim novi grad iznad vode al kako stavim aute oni padaju u vodu... kako to rjesiti da se stvore tamo di treba a da nepadnu to mi je veliki problem...
Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


r4z0r

Malo komplikovano , da sam na tvom mjestu napravio bi neki kao timer za vozila pa da se spawnaju nakon nekoliko minuta dok se objecti ocitaju .

mislim da znam kako cu al nisam siguran da cu uspijeti malo cu ih dignuti u zrak... znaci da su iznad ceste, znaci da se spawnaju u zraku i padnu dole za koih 1 sec.. i taman dok se ucitaju objekti on bude tamo di treba... aj moze lock... il makar stavim da se respawn auti svakih 6 sekundi u tom gradu
Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


r4z0r

Pa da mozes i to .. mislim da su to 3 koordinate .. povecaj za nekih 50-60 u zrak .

Kakav Streamer imas?
Respekt: [H]265, John, [03]Garsino, LordShigi, Dujma, Carlsson, Randy, Jacobs, Hu5o, Toni, Lukas, Curtis, Ivo, Hawks, Jack, Koksildo, gonss

Haha OMG => http://zaslike.com/files/9rd5urq94yqagvdsx3i.png [ovo nema nigdje]

mido i jos jedan nezz tocno naziv :P
Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


Mislim da je to malo zajebano u 0.3 posto se vozila za igraca tek stvore kada je u blizini, pa bi teoretski ovisilo i o brzini ucitavanja objekta za igraca.

iYoko

Nema to veze sa verzijom niti sa ucitavanjem vozila nego objekata. Drugim riječima vozila se ucitaju prije objekta i padnu dolje.

Citat: [CC]iYoko poslato Februar 07, 2010, 10:34:36 PRE PODNE
Nema to veze sa verzijom niti sa ucitavanjem vozila nego objekata. Drugim riječima vozila se ucitaju prije objekta i padnu dolje.

OMG, dali ti sebe slusas? dali ti znas kako Mido stream uopce radi? on stvara objekte ZA igraca ne globalno nego bas ZA igrace preko CreatePlayerObject, i kad se igrac udalji od objekta objekta vise nema jer ga timer obrise. A od verzije 0.3 vozila isto rade na slican nacin, kada je igrac u blizini vozila onda se tek stvore za igraca i da nebi bilo da pricam gluposti sta mislis zasto se na OnVehicleStreamIn mora re-applayat SetVehicleParamsForPlayer?

iYoko

Citat: John poslato Februar 07, 2010, 13:21:09 POSLE PODNE
Citat: [CC]iYoko poslato Februar 07, 2010, 10:34:36 PRE PODNE
Nema to veze sa verzijom niti sa ucitavanjem vozila nego objekata. Drugim riječima vozila se ucitaju prije objekta i padnu dolje.

OMG, dali ti sebe slusas? dali ti znas kako Mido stream uopce radi? on stvara objekte ZA igraca ne globalno nego bas ZA igrace preko CreatePlayerObject, i kad se igrac udalji od objekta objekta vise nema jer ga timer obrise. A od verzije 0.3 vozila isto rade na slican nacin, kada je igrac u blizini vozila onda se tek stvore za igraca i da nebi bilo da pricam gluposti sta mislis zasto se na OnVehicleStreamIn mora re-applayat SetVehicleParamsForPlayer?

NEmoguce je da igrac ucita objekt ako je udaljen od njega. To  GTA: SA blokira.. Tj. ima draw distance koji je ogranicen.