Problem sa Lagom na serveru

Započeo Tesla12, Februar 03, 2010, 13:15:29 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Pozdrav,
Vlasnik sam jednog SAMP servera u zavisnosti od dana bude igraca.Rekord nam je 50 igraca online ali aktivno igraju njih 20. E sada server je skroz ok radio mesec dana i onda sam ga zbog manjka para morao ugasiti.Sakupio sam pare i ponovo pokrenuo server.Server je normalno radio 2 nedelje i onda nam je jedan lik hackovao server i morali smo uraditi global.Nakon globala na serveru se vecini igraca pojavljivao neverovatno visok ping. I igra nije bila moguca sa takvim lagom...Probali smo sve i svasta Menjao sam Mode/Skriptu vise puta nista.Pre par dana smo cak i host promenili al smo shvatili da ni to nije problem. Juce smo se cisto iz znatizeljnosti vratili na stari host i wow,ne laga... I evo sad sve dobro radi... Ali pitanje je dokle ce ? Pa me zanima jel znate u cemu je problem ? Jel moguce da je neki exploit il tako nesto ?

Znaci Server Laga promenimo skriptu Laga promenimo mod LAga, predemo na drugi host laga, vratimo se na stari ne laga ! ?

Nadam se da ste me shvatili....

Unapred hvala na pomoci !!!!

Ako te neko ima na piku onda ti flooda stalno...i sigurno niste imali 50 igraca :D

Mozda je taj drugi host floodan bio ili pokusaj rusnja  >:(, pa kad si se vratio na stari sve ok bilo :S
Respekt: [H]265, John, [03]Garsino, LordShigi, Dujma, Carlsson, Randy, Jacobs, Hu5o, Toni, Lukas, Curtis, Ivo, Hawks, Jack, Koksildo, gonss

Haha OMG => http://zaslike.com/files/9rd5urq94yqagvdsx3i.png [ovo nema nigdje]

A sta da uradim kad oni krenu da mi flooduju >?

Inace redovno imam vikednom 40+ igraca !!!

Citat: Tesla12 poslato Februar 03, 2010, 15:35:51 POSLE PODNE
A sta da uradim kad oni krenu da mi flooduju >?

Inace redovno imam vikednom 40+ igraca !!!

Ma da! ajde mi daj ip da ja to vidim!!!

ako ima 40 igraca neka ima a ako nema on laze sta te briga i ne spamajte bezveze, recite mu rjesenje il odbite od ove teme,

BTW Tesla ima jedan antiflood program imao sam ga, ako ga nadjem tu ti stavim download link

hvala capone i svima ostalima koji mi zele pomoci !!!!

Adekvatnog rjesenja protiv flood-a bas i nema, to odmah da znas.

r4z0r

Nemora znacit daje zbog floodanja , kontaktiraj hostera . Ako se stvarno radi o floodanju nema drugog rjesenja nek uzet ip i prijavit abuse .


Citat: Tesla12 poslato Februar 03, 2010, 17:32:49 POSLE PODNE
a kako da znam ko flooduje ?

Hoster ce znat a mozda ce ti u server logu pisat...meni je pisalo "bad atempt rcon password" kad je neko pass provaljivao...

r4z0r

Floodanje nije upadanje u rcon lol , u logu ce ti 100% pisat kad se neko pokusava connectovat , a mozda ce ti pisat i network attack ..