[Pomoc] Nevelja mi /area

Započeo DeBlack, Oktobar 20, 2011, 13:29:40 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: moja
Detaljan opis problema: Pa ja sam poceo sam praviti komanud /area, i u igri uopce nmg stavit igraca na neko vrijeme kako treba... Kako sam stavio u skripti treba da bude vak: /area ID Vrijeme Razlog:   | A u igri mi uopce tak nevalja... Samo mogu /aera vrijeme ID ... A po skripti treba pravilčno da bude i kada stavim u areu nikad nepise kako valja... Nepise mi vrijeme (stalno pise 157minuta) a razlog mi nikako nepise -.-"
Dio skripte:

if(strcmp(cmd, "/area",true) == 0)
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
    {
new money
            tmp = strtok(cmdtext, idx);
money = strval(tmp);
        if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 2)
        {
            SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Niste autorizovani da bi ste koristitili ovu komandu! !");
            return 1;
        }
        tmp = strtok(cmdtext, idx);
if(!strlen(tmp))
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "Koristite: /area [Playerid/Dio imena] [Vrijeme] [Razlog]");
return 1;
}
giveplayerid = ReturnUser(tmp);
    if(IsPlayerConnected(giveplayerid))
    {
        if(giveplayerid != INVALID_PLAYER_ID)
        {
            new result[64];
            GetPlayerName(giveplayerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
                    format(string, sizeof(string), "{FF0000}Zatvorili ste {FFFFFF}%s {FF0000}u Area51.", giveplayer);
SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, string);
format(string, sizeof(string), "|{FFFFFF}A{FF0000}|Zatvoreni ste u Area51 na {FFFFFF}%d {FF0000}minuta od Admina %s, Razlog: {FFFFFF}%s", money, sendername, (result));
SendClientMessage(giveplayerid, COLOR_NICERED, string);
GameTextForPlayer(giveplayerid, "~w~Dobrodosli u ~n~~r~Area51", 5000, 3);
                ResetPlayerWeapons(giveplayerid);
WantedPoints[giveplayerid] = 0;
WantedLevel[giveplayerid] = 0;
PlayerInfo[giveplayerid][pJailTime] = money*60;
PlayerInfo[giveplayerid][pJailTime] = 3600;
            SetPlayerPos(giveplayerid, 107.2300,1920.6311,18.5208);
SetPlayerWorldBounds(giveplayerid, 337.5694,101.5826,1940.9759,1798.7453); //285.3481,96.9720,1940.9755,1799.0811
        }
}
else
{
    SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, " Taj igrac nije Online !");
    return 1;
}
    }
    return 1;
}

Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): Evo vidite i slike kako to izgleda kad stavim u areu:
http://imageshack.us/photo/my-images/502/samp573n.png/ - to je kad napisem nak /area 0 0 DM (i nepise razlog ni tocno vrijeme koje god da stavim)
http://imageshack.us/photo/my-images/28/samp574j.png/ - a to je kad napisem /area 0 10 DM (pise da nisam online -.-)
Pa ako neko zna nek pomogne... hvala unapred
      
DeBlack | Mapper | PS User

dragan12

Pogledaj za new result[64];
Ti imas samo to pa kako onda ocekujes da bude i da ispise neki text. Vidi u drugim strcmp komandama sta ti fali pa ces skontati.

Gledo sam al neznam sta trebam da ubacim.. Pocetnik sam, znam mnogo toga, samo me to muci kad ocu da nekom igracu nesta pise itd :( .... Ako neko zna pls jel more napravi pa da mi ovdje posta... Hvala unapred
      
DeBlack | Mapper | PS User

dragan12

Citat: DeBlack poslato Oktobar 27, 2011, 13:15:38 POSLE PODNE
Gledo sam al neznam sta trebam da ubacim.. Pocetnik sam, znam mnogo toga, samo me to muci kad ocu da nekom igracu nesta pise itd :( .... Ako neko zna pls jel more napravi pa da mi ovdje posta... Hvala unapred
Nisam odavno radio sa strcmp. Mislim da ide sve ovo ispod sto sam ti dao.
Evo iz jedne komande:
new length = strlen(cmdtext);
while ((idx < length) && (cmdtext[idx] <= ' '))
{
idx++;
}
new offset = idx;
new result[64];
while ((idx < length) && ((idx - offset) < (sizeof(result) - 1)))
{
result[idx - offset] = cmdtext[idx];
idx++;
}
result[idx - offset] = EOS;

A jbg ja to stavljam svuda i opet mi nece, il ja to neznam stavit tocno gdje sta treba...
Jel more neko ko zna da ubaci to sta treba u komandu i nek  posta cjelu komandu jer jbg nezz kako to :S
      
DeBlack | Mapper | PS User