Glavni razgovor #12

Započeo BloodMaster, Oktobar 03, 2011, 22:29:00 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

...Neno...

Gotti zabusant'  :D :D

nama uvalio da radimo mape a na njemu samo da ubaci mape i jos neke stvari i gotovo  :D (sala :P)

Ultratouch UCP Beta (made by System32): http://www.youtube.com/watch?v=kJpbvsIoSj4

Last nick: Paradox

Jel zna neko neki host da mogu uplatit onebipom neda mi se u banku :S
[/center]


Citat: Paradox poslato Oktobar 28, 2011, 19:55:25 POSLE PODNE
Ultratouch UCP Beta (made by System32): http://www.youtube.com/watch?v=kJpbvsIoSj4

vec je to postao na samp forumu, kod je katastrofa, sql injection je lako izvesti, kao sto je lako fake-ati coockies-a... za stringsplashes da ne govorim...

nit lijepo izgleda nit je sigurnosno dobar + kod je uzimao s vec postojecih isto tako losih ucp-ova punih sigurnosnih rupa...

i da, jos ga jednom ovdje spomenes mozes s njim ici!

Citat: Dude poslato Oktobar 28, 2011, 20:12:00 POSLE PODNE
vec je to postao na samp forumu, kod je katastrofa, sql injection je lako izvesti, kao sto je lako fake-ati coockies-a... za stringsplashes da ne govorim...

nit lijepo izgleda nit je sigurnosno dobar + kod je uzimao s vec postojecih isto tako losih ucp-ova punih sigurnosnih rupa...

Za prvi put je oke napravio. Ne može svatko odmah sve znat.

Last nick: Paradox

Citat: Paradox poslato Oktobar 28, 2011, 20:18:53 POSLE PODNE
Citat: Dude poslato Oktobar 28, 2011, 20:12:00 POSLE PODNE
vec je to postao na samp forumu, kod je katastrofa, sql injection je lako izvesti, kao sto je lako fake-ati coockies-a... za stringsplashes da ne govorim...

nit lijepo izgleda nit je sigurnosno dobar + kod je uzimao s vec postojecih isto tako losih ucp-ova punih sigurnosnih rupa...

Za prvi put je oke napravio. Ne može svatko odmah sve znat.

pogledaj tamo temu, upozorili su ga odmah likovi da mu kod ne valja i da je lako unijeti u url direktan pristup bilo kojem account jer ne provjerava svaki puta s coockies-ima jel taj korisnik logiran s tim i tim accountom... zatim za sql injection su ga upozorili...

njegov odgovor je samo bio da ga briga za sigurnost njemu je to dobro...

hehe, da to pusti na bilo koji server za par sekundi mu netko obrise cijelu bazu s igracima...

Citat: Dude poslato Oktobar 28, 2011, 20:21:47 POSLE PODNE
pogledaj tamo temu, upozorili su ga odmah likovi da mu kod ne valja i da je lako unijeti u url direktan pristup bilo kojem account jer ne provjerava svaki puta s coockies-ima jel taj korisnik logiran s tim i tim accountom... zatim za sql injection su ga upozorili...

njegov odgovor je samo bio da ga briga za sigurnost njemu je to dobro...

Ako je tako onda stvarno nije oke od njega. Trebao je poslušat likove jer oni znaju i imaju iskustva.

Citat: Dude poslato Oktobar 28, 2011, 20:21:47 POSLE PODNE
hehe, da to pusti na bilo koji server za par sekundi mu netko obrise cijelu bazu s igracima...

Slažem se.

Last nick: Paradox

Što se tiče dizajna, nema dalje. :D
Ali vidite što vam je rekao Dude, mislim(neznam) da je upravu i da trebate poradit na toj "sigurnosti" tj. zaštiti od sql injectiona!

Ovo je fail od UCP-a, iako nemam nista protiv decka sql injection je prelako izvesti, minut i odose mu svi accounti :D


btw:

Citat: Dude poslato Oktobar 28, 2011, 20:12:00 POSLE PODNE
nit lijepo izgleda

Svako ima svoj ukus, meni je na izgled dobro odradjeno ali to se ne moze uporediti sa ovim gore.


EDIT:

Pusti Semsu da izginemoooooo :D http://www.youtube.com/watch?v=RpbEMpyhWkY&feature=youtu.be
Poslednja Izmena: Oktobar 28, 2011, 20:37:34 POSLE PODNE od Gotti747
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Dude je upravu. Treba se dodati zaštite protiv svega. Jer ako toga nema, ode pola podataka (i više) u sekundi.

Nije tu samo SQL injection. Ima i drugih stvari.
Poslednja Izmena: Oktobar 28, 2011, 20:37:08 POSLE PODNE od Paradox

Last nick: Paradox


Ovo sa porukama je ubagovano, ja sam imao 3 privatne poruke i sada kad je Chris obrisao sve ja nemam ni jednu ali pise mi da mi je kapacitet 3% pun, tako da onaj ko je imao preko 50+ poruka nece moci da mu se posalju poruke, moracete da izbacite mod pa da ga ubacite opet. :) (ili sta je vec ovo sa porukama ne razumem se u SMF)

EDIT: Barem se LuxZilo-u ne mogu poslati privatne poruke (za ostale nisam probao mozda on nije brisao rucno) pa sam tako zakljucio, ispravite me ako gresim, jer ne moguce je da je napunio 50 privatnih poruka za manje od jednog dana.
Poslednja Izmena: Oktobar 29, 2011, 14:29:33 POSLE PODNE od Gotti747
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Citat: Gotti747 poslato Oktobar 29, 2011, 14:24:55 POSLE PODNE
Ovo sa porukama je ubagovano, ja sam imao 3 privatne poruke i sada kad je Chris obrisao sve ja nemam ni jednu ali pise mi da mi je kapacitet 3% pun, tako da onaj ko je imao preko 50+ poruka nece moci da mu se posalju poruke, moracete da izbacite mod pa da ga ubacite opet. :) (ili sta je vec ovo sa porukama ne razumem se u SMF)

EDIT: Barem se LuxZilo-u ne mogu poslati privatne poruke (za ostale nisam probao mozda on nije brisao rucno) pa sam tako zakljucio, ispravite me ako gresim, jer ne moguce je da je napunio 50 privatnih poruka za manje od jednog dana.

Kad je Chris obrisao poruke Meni i dalje pise da imam 23, a sad cu vidjet pa cu editovat imam li ,nego, pomoze pomoc ovdje:

http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=32595.0


EDIT: Pise mi da imam 23, a ustvari nemam ni jedne i sad ne mogu izbrisat. Neznam, ali sve mi se cini da ce se orati sverestartovat poruke i postavit svima na nulu, i onda ovo opet ubacit, ili sacuvati temu i sve ostalo, a obrisat clanove i onda ispocetka :D Salim se naravno
Poslednja Izmena: Oktobar 29, 2011, 14:37:16 POSLE PODNE od [AG] Makaveli aka Make
Last nick: Vectro64

http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=27942.15

moja prijava zadnja, pa ko oce neka mi se javi, primam sve na duel ;)
Trenutno radim novi DeathMatch server... Trazim ljude koji mogu pomoc na bio koji nacin.. Za vise info PM ;)