[POMOC] - Nekoliko stvari

Započeo elemental., Septembar 24, 2011, 22:46:52 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: NX
Detaljan opis problema: Ovako. Nitko mi nije odg u temi "Trebam nesto" pa cu postaviti ovdje





Da vas pitam. Dali je ikako moguce napraviti, kad udarim sa autom negdje, da mi smanji HP ? Znaci, kao u RL, prilikom nesrece itd. I ukoliko je moguce, mozete mi dati kod ?




Dali je ikako moguce napraviti airbagove, kad udaris negdje sa autom da ti izlete (( samo na ovim boljim autima )) ?




Kako smanjiti cijene paydaya ?




Dali postoji FS za IG izradjivanje organizacija ?




Trebam TuT kako napraviti dialog da se pri registraciji bira spawn, i da se tu kasnije svaki put pri loginu spawna ?

1. moguce bi bilo putem tajmera i checkova za HP vozila, pa ako se iduci put smanji da se smanji i igracev HP - no to bi bilo dosta neoptimizovano i mozda ubagovano

2. moguce, isto kao i u prvom slucaju samo sa dodavanjem objekata igracu (AttachObjectToPlayer) - takodje bi moglo biti neoptimizovano i ubagovano

3. koristi trazilicu

4. koristi trazilicu

5. koristi obican dialog (DIALOG_STYLE_LIST), i kada odaberes npr prvi spawn (da kazem burg), postavi odredjenu varijablu na odredjenu valutu, prilikom spawna dodaj check za tu varijablu i ako se nalazi na toj valuti koju si stavio za prvi spawn samo returnaj da igracu postavi poziciju gde si sejvovao (burg) - nadam se da si me razumeo
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Hvala na odgovorima, ali te jedino ovo nisam skontao

Citat: Gotti747 poslato Septembar 24, 2011, 22:51:46 POSLE PODNE
5. koristi obican dialog (DIALOG_STYLE_LIST), i kada odaberes npr prvi spawn (da kazem burg), postavi odredjenu varijablu na odredjenu valutu, prilikom spawna dodaj check za tu varijablu i ako se nalazi na toj valuti koju si stavio za prvi spawn samo returnaj da igracu postavi poziciju gde si sejvovao (burg) - nadam se da si me razumeo

na primer tokom registracije u jednom delu pokazes igracu dijalog:

ShowPlayerDialog(playerid, 747, DIALOG_STYLE_LIST, "Odaberite spawn", "Burg\nAerodrom", "Odaberi","");

onda ispod OnDialogResponse:

if(dialogid == 747)
       {
            switch(listitem)
            {
            case 0:
            {
            SetPVarInt(playerid,"spawn",1);
            SendClientMessage(playerid,boja,"Izabrali ste spawn kod Burga!");
            }
            case 1:
            {
            SetPVarInt(playerid,"spawn",2);
            SendClientMessage (playerid, boja, "Izabrali ste spawn na Aerodromu!!");
                }
             }
      }


onda ispod OnPlayerSpawn (ili ako koristis GF gde imas public SetPlayerSpawn, dodas ispod First Spawn checka):

if(GetPVarInt(playerid,"spawn") == 1) SetPlayerPos(playerid, koordinate burga);
if(GetPVarInt(playerid,"spawn") == 2) SetPlayerPos(playerid, koordinate aerodroma);


P.S: Umesto PVarova koristi default varijable jer su brze od pvarova, njih sam koristio kako bih ti ovo brze napisao i lakse objasnio, a nije mi cilj da sve imate na gotovo vec da se polako ali sigurno ucite skriptanju. Takodje ako hoces dodaj da ti se te varijable sejvuju u slucaju da igrac izadje sa servera jos dok se nije prvi put spawnovao, tj u svakom slucaju ih moras sejvovati jer ako igrac nema org i spawnuje se na default spawnu da ga spawnuje na ta 2 mesta a ne na jednom

nadam se da sam ti barem nesto pojasnio
Poslednja Izmena: Septembar 24, 2011, 23:05:56 POSLE PODNE od Gotti747
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Errori:


RLRP.pwn(48770) : error 035: argument type mismatch (argument 2)
RLRP.pwn(48775) : error 035: argument type mismatch (argument 2)
RLRP.pwn(48780) : error 035: argument type mismatch (argument 2)


Linije:

48770:
                 SendClientMessage(playerid, COL_YELLOW,"Izabrali ste spawn lokaciju kod Aerodroma!");


48775:                  SendClientMessage (playerid, COL_YELLOW, "Izabrali ste spawn u Santa Maria Beach!");

48780:                  SendClientMessage (playerid, COL_YELLOW, "Izabrali ste spawn kod Marketa!");

jel imas definisano COL_YELLOW ?
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Gotti ti isto kao pocetnik, neznas da u 99% gamemodova  zuta boja definisana sa COLOR_YELLOW
pa si mu napisao COL_YELLOW
xD

SpaMaster umjesto COL_YELLOW stavi COLOR_YELLOW i radit ce

Citat: [EM] FyoDoR poslato Septembar 25, 2011, 00:17:31 PRE PODNE
Gotti ti isto kao pocetnik, neznas da u 99% gamemodova  zuta boja definisana sa COLOR_YELLOW
pa si mu napisao COL_YELLOW
xD

SpaMaster umjesto COL_YELLOW stavi COLOR_YELLOW i radit ce

u mom modu su boje definisane sa COL_BOJA, a on je radjen od 0 i nije GF podlozak, takodje hteo sam tu da stavim samo "boja" pa da on stavi sta hoce ali sam zaboravio
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Sredio sam te errore. Ali me sada, kada napravim acc, udjem na server, registrujem se i kicka me. Znas li mozda do cega je ?