[Pomoc] Komanda /ban i /kick

Započeo Mirnas_Tajic, Avgust 27, 2011, 15:13:53 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mirnas_Tajic

Skripta koju koristim:WorldWild DeathMatch
Detaljan opis problema:Vako ubacio sam komandu /ban i /Kick i komande na kucnm hostu rade odlicno ali kad stavim na Hosting desavaju se problemi komanda /ban i /kick traze da sam ja logiran kao Rcon a to mi se nije desavalo na Kucnom Hostu i nemoug naci te komande /ban i /kick u modu jer ih nema

Dio skripte: Evo komande koje sam ja ubacio Komanda /BAN:

               if(strcmp(cmd, "/ban", true) == 0)
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
    {
    tmp = strtok(cmdtext, idx);
if(!strlen(tmp))
{
SendClientMessage(playerid, GREEN, "Koristite: /ban [Korisnicki ID ili Ime Korisnika] [Razlog]");
return 1;
}
giveplayerid = ReturnUser(tmp);
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 2)
{
    if(IsPlayerConnected(giveplayerid))
    {
        if(giveplayerid != INVALID_PLAYER_ID)
        {
    GetPlayerName(giveplayerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
new length = strlen(cmdtext);
while ((idx < length) && (cmdtext[idx] <= ' '))
{
idx++;
}
new offset = idx;
new result[64];
while ((idx < length) && ((idx - offset) < (sizeof(result) - 1)))
{
result[idx - offset] = cmdtext[idx];
idx++;
}
result[idx - offset] = EOS;
if(!strlen(result))
{
SendClientMessage(playerid, GREEN, "{FFAA00}Koristite: {FFFFFF} /ban [Korisnicki ID ili Ime Korisnika] [Razlog]");
return 1;
}
new id = strval(tmp);
                new ip[16];
new year, month,day;
getdate(year, month, day);
format(string, sizeof(string), "{FF6644}BAN | %s, Admin: %s, Razlog: %s", giveplayer, sendername, (result));
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)
SendAdminMessage(RED, string);
SendClientMessage(playerid, RED, "{FF6644}Upozorenje! _______________");
SendClientMessage(playerid, GREEN, "Potrebno je staviti njegov ban na forum! slikaj sa f8 i postaj!");
SendClientMessage(playerid, YELLOW, "Svatko je obavezan postati ban igraca ciji je level 1+");
format(string, sizeof(string), "{FF6644}Informacije o bananom igracu | Nick: %s, ID: %d", giveplayer,id);
SendClientMessage(playerid,RED, string);
GetPlayerIp(id,ip,15);
format(string, sizeof(string), "{FF6644}IP Adresa bananog igraca: %s. Adresa sa banom automatski je banana!", ip);
SendClientMessage(giveplayerid, WHITE, string);
format(string, sizeof(string), "Ban | %s, Admin: %s", giveplayer, sendername, (result),month,day,year);
BanLog(string);
SendClientMessage(giveplayerid, RED, " ");
SendClientMessage(giveplayerid, RED, " ");
SendClientMessage(giveplayerid, RED, " ");
SendClientMessage(giveplayerid, RED, " ");
SendClientMessage(giveplayerid, RED, " ");
SendClientMessage(giveplayerid, RED, " ");
SendClientMessage(giveplayerid, RED, "___________________________________________________________________");
SendClientMessage(giveplayerid, RED, "___________________________________________________________________");
SendClientMessage(giveplayerid, RED, "{FF6644}ISKLJUCENI STE SA SERVERA(Banani)!pozorno procitajte tekst!");
format(string, sizeof(string), "%s iskljucen(Banan) si sa servera od %s", giveplayer, sendername, (result));
SendClientMessage(giveplayerid, WHITE, string);
format(string, sizeof(string), "Razlog iskljucenja: %s", (result));
SendClientMessage(giveplayerid, WHITE, string);
getdate(year, month, day);
GetPlayerIp(id,ip,15);
format(string, sizeof(string), "Datum bana: %d-%d-%d | Vasa ip adresa je: %s", month,day,year,ip);
SendClientMessage(giveplayerid, WHITE, string);
SendClientMessage(giveplayerid, WHITE, "Sa ovim banom, vas korisnicki racun je suspendiran na neodredjeno");
SendClientMessage(giveplayerid, YELLOW, "Ukoliko mislis da je doslo do greske slikaj ovo(f8) i zatrazi unban na forumu!");
format(string, sizeof(string), "Ban | %s, Admin: %s", giveplayer, sendername, (result));
SendClientMessageToAll(RED, string);
PlayerInfo[giveplayerid][pAdmin] = PlayerInfo[giveplayerid][pLevel];
PlayerInfo[giveplayerid][pLevel] = -999;
Ban(giveplayerid);
return 1;
}
}//not connected
}
else
{
format(string, sizeof(string), "   %d nije aktivan igrac.", giveplayerid);
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, string);
}
}
return 1;
}


Komanda /kICK
         if(strcmp(cmd, "/kick", true) == 0)
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
    {
    tmp = strtok(cmdtext, idx);
if(!strlen(tmp))
{
SendClientMessage(playerid, WHITE, "KORISTI: /kick [ID] [reason]");
return 1;
}
giveplayerid = ReturnUser(tmp);
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 1 || PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 2 || PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 3)
{
if(IsPlayerConnected(giveplayerid))
{
    if(giveplayerid != INVALID_PLAYER_ID)
    {
    GetPlayerName(giveplayerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
new length = strlen(cmdtext);
while ((idx < length) && (cmdtext[idx] <= ' '))
{
idx++;
}
new offset = idx;
new result[64];
while ((idx < length) && ((idx - offset) < (sizeof(result) - 1)))
{
result[idx - offset] = cmdtext[idx];
idx++;
}
result[idx - offset] = EOS;
if(!strlen(result))
{
SendClientMessage(playerid, WHITE, "USAGE: /kick [ID] [reason]");
return 1;
}
format(string, sizeof(string), "[ADMCMD] %s kikan si od %s, Razlog: %s", giveplayer, sendername, (result));
SendClientMessageToAll(RED, string);
Kick(giveplayerid);
return 1;
}
}
}
else
{
format(string, sizeof(string), "   %d igrac nije online", giveplayerid);
SendClientMessage(playerid, WHITE, string);
}
}
return 1;
}


PS: Ja bih volio ako mi mozete pomoci da nastimam da mi komanda /BAN nebana IP da mi banuje samo ACC a da nebude banovana IP adresa


Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):

na hostu imas onu FS base ja msm nju izbrisi iz server.cfg
â˜... â–,â–ƒâ–...▆▇█ G â–ˆ O â–ˆ F â–ˆ █▇▆â–...â–ƒâ–, â˜...

â–'█▀▀█ █▀▀█ █▀▀ ▀▀█▀▀ █▀▀█ █▀▀█
â–'â–ˆâ–'â–'â–' â–ˆâ–,,â–,,â–ˆ ▀▀█ â–'â–'â–ˆâ–'â–' â–ˆâ–,,â–,,â–€ â–ˆâ–'â–'â–ˆ
â–'â–ˆâ–,,â–,,â–ˆ â–€â–'â–'â–€ ▀▀▀ â–'â–'â–ˆâ–'â–' â–€â–'▀▀ ▀▀▀▀



Mirnas_Tajic

joj hvala ti puno a znatel kako da izbrisem da mi Komanda /BAN nebana IP adresu da ja ocu da samo banuje ACC tj. ime a ne da banuje IP

Citat: Mirnas_Tajic poslato Avgust 27, 2011, 15:35:29 POSLE PODNE
joj hvala ti puno a znatel kako da izbrisem da mi Komanda /BAN nebana IP adresu da ja ocu da samo banuje ACC tj. ime a ne da banuje IP

Iz komande /ban izbaci poslednju funkciju "Ban(giveplayerid);", zameni je sa "Kick(giveplayerid);", i dodaj da se posle toga drugom igracu tj "giveplayerid"-u postavlja odredjena varijabla na 1 i sejvuje, kada se konektuje na server postavi da proverava je l' igracu ta varijabla na 1, ako jeste returnaj poruke koje hoces npr "SendClientMessage(playerid,boja," Vas account je banovan, postavite zahtev za unban na forumu");" i zatim samo "Kick(playerid);", nadam se da sam ti pojasnio nesto.
Poslednja Izmena: Avgust 27, 2011, 15:53:00 POSLE PODNE od Gotti747
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Mirnas_Tajic

Hmm.... stvarno ovo je zeznuto!! dali mi neko zna ovo ubacit  :'( :'( :'( ja nisam bas dobar u ovim stvarima

pa ako ovo ne kuzis sto ti je gotti objasnio prestani " skriptat " ... Covijek ti nije mogao lakse objasnit... :S
â˜... â–,â–ƒâ–...▆▇█ G â–ˆ O â–ˆ F â–ˆ █▇▆â–...â–ƒâ–, â˜...

â–'█▀▀█ █▀▀█ █▀▀ ▀▀█▀▀ █▀▀█ █▀▀█
â–'â–ˆâ–'â–'â–' â–ˆâ–,,â–,,â–ˆ ▀▀█ â–'â–'â–ˆâ–'â–' â–ˆâ–,,â–,,â–€ â–ˆâ–'â–'â–ˆ
â–'â–ˆâ–,,â–,,â–ˆ â–€â–'â–'â–€ ▀▀▀ â–'â–'â–ˆâ–'â–' â–€â–'▀▀ ▀▀▀▀



Mirnas_Tajic

Citat: Gotti747 poslato Avgust 27, 2011, 15:52:30 POSLE PODNE
Citat: Mirnas_Tajic poslato Avgust 27, 2011, 15:35:29 POSLE PODNE
joj hvala ti puno a znatel kako da izbrisem da mi Komanda /BAN nebana IP adresu da ja ocu da samo banuje ACC tj. ime a ne da banuje IP

Iz komande /ban izbaci poslednju funkciju "Ban(giveplayerid);", zameni je sa "Kick(giveplayerid);", i dodaj da se posle toga drugom igracu tj "giveplayerid"-u postavlja odredjena varijabla na 1 i sejvuje, kada se konektuje na server postavi da proverava je l' igracu ta varijabla na 1, ako jeste returnaj poruke koje hoces npr "SendClientMessage(playerid,boja," Vas account je banovan, postavite zahtev za unban na forumu");" i zatim samo "Kick(playerid);", nadam se da sam ti pojasnio nesto.
uradio sam sve kao sto si napisao i sad komanda samo Kick.-a cc ja mislim da se jos nesta tztreba ubacit jer ka kucaj /ban i nekog banuje izbaci mu text banovani ste... ali igrac opet moze uci normalno

Citat: Mirnas_Tajic poslato Avgust 27, 2011, 23:29:49 POSLE PODNE
Citat: Gotti747 poslato Avgust 27, 2011, 15:52:30 POSLE PODNE
Citat: Mirnas_Tajic poslato Avgust 27, 2011, 15:35:29 POSLE PODNE
joj hvala ti puno a znatel kako da izbrisem da mi Komanda /BAN nebana IP adresu da ja ocu da samo banuje ACC tj. ime a ne da banuje IP

Iz komande /ban izbaci poslednju funkciju "Ban(giveplayerid);", zameni je sa "Kick(giveplayerid);", i dodaj da se posle toga drugom igracu tj "giveplayerid"-u postavlja odredjena varijabla na 1 i sejvuje, kada se konektuje na server postavi da proverava je l' igracu ta varijabla na 1, ako jeste returnaj poruke koje hoces npr "SendClientMessage(playerid,boja," Vas account je banovan, postavite zahtev za unban na forumu");" i zatim samo "Kick(playerid);", nadam se da sam ti pojasnio nesto.
uradio sam sve kao sto si napisao i sad komanda samo Kick.-a cc ja mislim da se jos nesta tztreba ubacit jer ka kucaj /ban i nekog banuje izbaci mu text banovani ste... ali igrac opet moze uci normalno

Naravno da samo kicka kad nisi napravio da postavi igracu odredjenu varijablu na 1 npr, pa ispod OnPlayerConnect dodas proveru ako igrac ima tu varijablu na 1 da mu posalje SCM da je banovan (objasnio sam ti gore) i da ga opet kickuje.
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Mirnas_Tajic