[TuT] SSCANF u ZCMD komandama

Započeo []Flynâ„¢, Jul 25, 2011, 02:52:31 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Oke je za početnike, ali sscanf ima i druge mogućnosti za druge stvari. :)

Last nick: Paradox

Ovo mi je trebalo jer nikad nisam kuzio kako napravit komandu da jedan igrac koji pise cmd uradi nesto drugom bas kao /freeze . Molio bih Moderatora ili SMOD-a da temu stavi sticky jer je jako korisno !
Ping | Need For Speed - Progres
OwnerShip 100 % | Reg/Log sistem 100 % | Admin + GameMaster sistem 100 % | Bande 100 % | Poslovi 100 % | Eventi 0 % | Sistem Duel za Gunove 100 % | Sistem Duel Race 100 % | Tuning Sistem 15 % | Shop sistem 0 %
Potrebni Mapperi za Ping posebno za NFS i FR mod
Prijavnica :
Nick na forumu ( Ping forumu ) :
Za koji mod zelite mappat ( mozemo se bazirat samo za jedan a mozete za oba ) :
Sto zelite kao nagradu :

Citat: [CRP] Pacijent_ poslato Jul 25, 2011, 02:52:31 PRE PODNE
U SSCANFu ne postoji CMDText, while, result itd kao u STRCMP...
Sve sto ima je sscanf i params

Ne znaš ti puno o sscanf-u i općenito o skriptanju.

1. Strcmp je procesor komandi sscanf nije procesor nego string splitter isto kao strtok koji si prije koristio u strcmp-u
2. CMDText i result je samo imena varijabli koje je netko nazvao kada je radio više parametarsku komandu u strtok-u isto to ti možeš koristiti u sscanf kada radiš parametar
3. while je petlja > loop kako hoćeš i zašto ona ne postoji u sscanf?

sscanf i params nije baš sve što sscanf plugin ima čak nisi pokazao sscanf splitter, unformat

Ali jako dobar tutorial za početnike
Kristijan Stipić

evo Zahvaljucuju na ovom ja sam skuzio kako napravit cmd /makeleader /pozovi /izbaci :)
Ping | Need For Speed - Progres
OwnerShip 100 % | Reg/Log sistem 100 % | Admin + GameMaster sistem 100 % | Bande 100 % | Poslovi 100 % | Eventi 0 % | Sistem Duel za Gunove 100 % | Sistem Duel Race 100 % | Tuning Sistem 15 % | Shop sistem 0 %
Potrebni Mapperi za Ping posebno za NFS i FR mod
Prijavnica :
Nick na forumu ( Ping forumu ) :
Za koji mod zelite mappat ( mozemo se bazirat samo za jedan a mozete za oba ) :
Sto zelite kao nagradu :

Odlican tut, pomocice meni i pocetnicima

Citat: [H]265 poslato Jul 26, 2011, 11:40:51 PRE PODNE
Citat: [CRP] Pacijent_ poslato Jul 25, 2011, 02:52:31 PRE PODNE
U SSCANFu ne postoji CMDText, while, result itd kao u STRCMP...
Sve sto ima je sscanf i params

Ne znaš ti puno o sscanf-u i općenito o skriptanju.

1. Strcmp je procesor komandi sscanf nije procesor nego string splitter isto kao strtok koji si prije koristio u strcmp-u
2. CMDText i result je samo imena varijabli koje je netko nazvao kada je radio više parametarsku komandu u strtok-u isto to ti možeš koristiti u sscanf kada radiš parametar
3. while je petlja > loop kako hoćeš i zašto ona ne postoji u sscanf?

sscanf i params nije baš sve što sscanf plugin ima čak nisi pokazao sscanf splitter, unformat

Ali jako dobar tutorial za početnike

Pa neznam, jesam negde rekao da znam?
1.Gde sam ja rekao da je SSCANF procesor komandi?
2.Da, moze. Ali lakse im je da koriste samo sscanf i params
3.Nisam mislio da ne postoji, jednostavno se ne mora koristiti.(Nisam se dobro izrazio)
sscanf i params nije sve sto sscanf plugin ima, ali ovo je TUT za SSCANF u ZCMD komandama, ne o SSCANF pluginu


Citat: [H]265 poslato Jul 26, 2011, 11:40:51 PRE PODNE
Ali jako dobar tutorial za početnike
Hvala, ovo i jeste namenjeno pocetnicima.






Citat: [A]Live poslato Jul 26, 2011, 11:30:46 PRE PODNE
Ovo mi je trebalo jer nikad nisam kuzio kako napravit komandu da jedan igrac koji pise cmd uradi nesto drugom bas kao /freeze . Molio bih Moderatora ili SMOD-a da temu stavi sticky jer je jako korisno !


Citat: [A]Live poslato Jul 26, 2011, 11:51:05 PRE PODNE
evo Zahvaljucuju na ovom ja sam skuzio kako napravit cmd /makeleader /pozovi /izbaci :)
Hvala, drago mi je.  ;)

Citat: [CRP] Pacijent_ poslato Jul 26, 2011, 16:37:28 POSLE PODNE
Pa neznam, jesam negde rekao da znam?
1.Gde sam ja rekao da je SSCANF procesor komandi?
2.Da, moze. Ali lakse im je da koriste samo sscanf i params
3.Nisam mislio da ne postoji, jednostavno se ne mora koristiti.(Nisam se dobro izrazio)
sscanf i params nije sve sto sscanf plugin ima, ali ovo je TUT za SSCANF u ZCMD komandama, ne o SSCANF pluginu

1. Ja sam komentirao nisam citirao

2. Da jesi:

Citat: [CRP] Pacijent_ poslato Jul 26, 2011, 16:37:28 POSLE PODNE
U SSCANFu ne postoji CMDText, while, result itd kao u STRCMP...

3. Zašto se ne mora koristiti to je isto krivo? - Dali znaš čemu služi while loop uopće?

4. sscanf i params? - params nije funkcija params je parametar sscanf & unformat je funkcija u sscanf-u
  lol jesi ti shvatio sam sebe Å¡to si ti rekao: "ali ovo je TUT za SSCANF u ZCMD komandama, ne o SSCANF pluginu" - ovo nije tut o sscanf ovo je tut o sscanf u zcmd komandama -     onda je i o sscanf ? Zar ne ili si se opet krivo izrazio?
Kristijan Stipić

Svaka cast za ovo i jako si mi pomogao.
Ja sam editovao peno modove i tako sam naucio raditi cmd text strcmp tacnije strtok i naucio ga i kada pitam nekoga za pomoc kaze znam samo sscanf i tako sam poceo da radim sa sscanfom tacnije da ucim raditi sa sscanfom.
Ja sam poceo prije mjesec dana raditi sscanf + zcmd i neke komande su mi radile pravo.
A neke su radile samo za mene itd.
Jer nisam znao da ovi parametri postoje pa sam uvjek stavljao parametar u hvala ti brate puno za ovo.
I moze jedno pitanje ako radim cmd sethp.
Znaci /sethp igracev id broj hp dali tu ide ui ako sam dobro skontao ovo u je za plajer a i za broj.
I dali postoji jos parametara ako postoji mozeteli mi dat link od svih.
Poslednja Izmena: Jul 27, 2011, 21:45:01 POSLE PODNE od _MosT_WanteD_
LOL

System32 - Naucio me je da koristim SSCANF
moj ponos :D

ja sam bas razmisljao o ovome da napravim al eto ti si
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

taj ZCMD je golo [da nekazem sta]
meni u modu neradi pola cmd
a kada sam prvi put vidio take cmd u skripti dodavo sam one kose ctre[/] jel sam mislio da treba ici i ukuvo cijeli mod  :-\

Citat: [PR]Wysky poslato Jul 29, 2011, 21:45:20 POSLE PODNE
taj ZCMD je golo [da nekazem sta]
meni u modu neradi pola cmd
a kada sam prvi put vidio take cmd u skripti dodavo sam one kose ctre[/] jel sam mislio da treba ici i ukuvo cijeli mod  :-\

Ko ti je kriv kad ne znas da skriptas  :D
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Citat: Gotti747 poslato Jul 29, 2011, 21:54:15 POSLE PODNE
Citat: [PR]Wysky poslato Jul 29, 2011, 21:45:20 POSLE PODNE
taj ZCMD je golo [da nekazem sta]
meni u modu neradi pola cmd
a kada sam prvi put vidio take cmd u skripti dodavo sam one kose ctre[/] jel sam mislio da treba ici i ukuvo cijeli mod  :-\

Ko ti je kriv kad ne znas da skriptas  :D
nemoj ti meni
i koje reko da neznam   ???
ja neskriptam od 0 nego editam
znaci da znam skriptati

Citat: [PR]Wysky poslato Jul 29, 2011, 21:58:57 POSLE PODNE
Citat: Gotti747 poslato Jul 29, 2011, 21:54:15 POSLE PODNE
Citat: [PR]Wysky poslato Jul 29, 2011, 21:45:20 POSLE PODNE
taj ZCMD je golo [da nekazem sta]
meni u modu neradi pola cmd
a kada sam prvi put vidio take cmd u skripti dodavo sam one kose ctre[/] jel sam mislio da treba ici i ukuvo cijeli mod  :-\

Ko ti je kriv kad ne znas da skriptas  :D
nemoj ti meni
i koje reko da neznam   ???
ja neskriptam od 0 nego editam
znaci da znam skriptati
Omg Omg nisam od tih sto se voli svadati i izazivati al ti se samo provaljujes i nemoj se ljutiti gotti ti je bas dobro rekao
LOL

Aj nemojte sada Temu pretvoriti u svadju.

Btw dobar TuT, nadam se da ce nekom pomoci.