Samp-server.exe sa sa-mp.com sadrzi trojan!?

Započeo zerocoolos, Januar 09, 2010, 20:38:34 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

zerocoolos

Evo danas sam si namjestio Kaspersky antivirus i dosao do zanimljive cinjenice, kada skinem SA-MP 0.3a R4 Windows Server sa sa-mp.com antivirus prijavi mi taj file kao trojan!? i naravno ibrise ga... jel netko imao slicnu situaciju? i da li itko ima kaspersky 2010 antivirus?

http://slike.hr/slike/clipboard01_9c44a.jpg.html
Poslednja Izmena: Januar 09, 2010, 20:46:21 POSLE PODNE od zerocoolos

r4z0r

Da ja koristim licensiranu verziju Kaspersky Internet Security 2010 i neizbaciva mi nista slicno , samo kad prvi put hocu da udjem pita me za odobrenje .

Citat: [CC]Stormer poslato Januar 09, 2010, 21:04:57 POSLE PODNE
Ja imam NOD32 i nema problema.. mislim da je to neka greska...
Potpis imam nod32 , btw za ovaj problem...ponekad antivirusi znaju reagirati tako na .exe file..desilo mi se to vise puta sa npr exe fileom od igre...a instalao sa orginal cd-a??? tako da...probaj resetirat komp i onda probat opet scan...
Poslednja Izmena: Januar 09, 2010, 21:09:30 POSLE PODNE od [CC]Chrisâ„¢


r4z0r

Citat: [CC]Chrisâ,,¢ poslato Januar 09, 2010, 21:05:29 POSLE PODNE
Citat: [CC]Stormer poslato Januar 09, 2010, 21:04:57 POSLE PODNE
Ja imam NOD32 i nema problema.. mislim da je to neka greska...
Potpis imam nod32 ruls!

Nije te pitao sta imas nego da mu pomognes ako mozes , prestani spamat .


Kaspersky ako nema licencu neradi bas kako treba bolje skini avast i miran si  ;D

Vise  ni ja nisam siguran na avast pre neki dan mi istekla ono probna licensa , to bilo navece oko 1 i ugasim komp sve normalno i kad sam ga ponovo upalio sam se resetuje

turker_kc

Citat: zerocoolos poslato Januar 09, 2010, 20:38:34 POSLE PODNE
Evo danas sam si namjestio Kaspersky antivirus i dosao do zanimljive cinjenice, kada skinem SA-MP 0.3a R4 Windows Server sa sa-mp.com antivirus prijavi mi taj file kao trojan!? i naravno ibrise ga... jel netko imao slicnu situaciju? i da li itko ima kaspersky 2010 antivirus?

http://slike.hr/slike/clipboard01_9c44a.jpg.html

cest dogadjas sa .exe fajlovima  ::)

Citat: kizla poslato Januar 09, 2010, 21:06:09 POSLE PODNE
Takoder imam nod32 njabolje je :)

Ma da, imao sam kupljenu licensu od NOD32, odnio majstoru da mi stavi nove komponente u racunalo i kad sam dosao po njeg pitao me sta ja radim po netu - 130 trojanaca - NOD nije upozorio niti za JEDNOG !

Kaspersky mi daje vec upozorenje da bi fajl mogao biti keylogger etc..

Bolji od NODa 100% samo sto je skuplji a i jebeno snizuje performanse PCu  :o
Poslednja Izmena: Januar 10, 2010, 09:53:11 PRE PODNE od panda

Ja imam nod32 i isto mi je jednom prijavilo trojana kad sam skidao samp jos prije i izbrise ga i skinem ponovo i nista  ???

Ma Kaspersky je najbolji, ali mi komp steka i kad je samo on upaljen  :-\ :o


Odsutan dok ne doÄ'em.


r4z0r

Ja sam 2 puta formatirao sistem radi NOD32 .. nod32 je izvinjavam se na rjecniku cisto sranje !
Avast vuce previse sistema takodje i AVG . Kaspersky je po meni najbolji  ;D

zerocoolos

Citat: °[ яЧz0я ]° poslato Januar 10, 2010, 14:38:56 POSLE PODNE
Ja sam 2 puta formatirao sistem radi NOD32 .. nod32 je izvinjavam se na rjecniku cisto sranje !
Avast vuce previse sistema takodje i AVG . Kaspersky je po meni najbolji  ;D

avast uzima 30mb memorije sto uopce nije puno i komp ne steka sa njim... naravno vratio sam se na avast jer mi je kaspersky poceo za sve javljati da je trojan, jbt pobrisao mi je svaki samp-server.exe + winamp + hrpa programa a uopce nisam imao trojane...

Ludi Grad

Citat: zerocoolos poslato Januar 10, 2010, 14:51:05 POSLE PODNE
avast uzima 30mb memorije sto uopce nije puno i komp ne steka sa njim... naravno vratio sam se na avast jer mi je kaspersky poceo za sve javljati da je trojan, jbt pobrisao mi je svaki samp-server.exe + winamp + hrpa programa a uopce nisam imao trojane...
hoce to ko ne izabere pravi ANTIVIRUS.......:DD zezam se bas mi je drago da ti je sad OK.......

Citat: zerocoolos poslato Januar 10, 2010, 14:51:05 POSLE PODNE
pobrisao mi je svaki samp-server.exe + winamp + hrpa programa a uopce nisam imao trojane...

To ti mislis. Dobro ja znam Avast!/AVG/NOD32 ... bolje nego sta biloko od vas moze zamisliti. Korisnici ovih (a verovatno i drugih) antivirusa su zadovoljni .. ali oni ne znaju sta se u nekim trenucima desava u njihovim racunarima sa registri bazom, sistemskim fajlovima itd itd ... Kaspersky, moderan antivirus, jak, brz, efikasan, tesko da bi on pogresio u ovoj situlaciji, cak iako si sve imao na hight (sta se tice zastite). Osim toga, on je po mnogim testovima najbolji antivirus (daleko ispred avasta/avga/noda..svidelo vam se ili ne!). Fajlovi sa www.sa-mp.com/downloads.php su cisti, licno sam to proverio sa vise od 10antivirusa! Medjutim, ako ti na kompu imas vec nekog trojanca koji se brzo "razmnozava", u sta ja skoro u potpunosti siguran (cim vidim da ti prijavi i winamp.exe i sl), onda znas zasto ti Kasp to prijavio .. Znaci nema razloga da sumnjas u kaspersky, ali ako ga ne zelis jer se placa, uzimaj Microsoft Security Essentials ... najbolje antivirusno resenje koje sam ikada video, jedino mi je zao sto ima slabiji antispajver intengrisan i da nema firewall ... Ali antivirusna zastita je 100% prema programu "PC SECURITY TEST 2009" ... :) A kao kusur trosi najmanje resursa od MNOGIH antivirusa, brzo otkriva i otklanja pretnje ... update par puta u dan.


Ako jos uvek imas taj fajl od sampa koji ti je Kasp prijavio da je virus posalji mi ga na [email protected] pa cu ga pregledati ... (po mogucnosti raruj/zipuj + stavi password).


Kad mi posaljes taj fajl tek onda ti mogu reci da li je taj fajl inficiran ili nije.

Srdecan pozdrav.
Poslednja Izmena: Januar 10, 2010, 23:43:03 POSLE PODNE od mikec