Glavni razgovor #9

Započeo admin, Jun 03, 2011, 05:45:13 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.


Citat: Dude poslato Jun 13, 2011, 13:21:47 POSLE PODNE
joj sto lupate, do 16 godina nemos vozit nikakvo motorno vozilo, s 16 godina mozes polagati za motore, a s 18 za ostala vozila, s tim da za npr bus moras imati  mislim 3 godine iskustva kao profesionalni vozac...

s B kategorijom(za automobile) dobijas i dozvolu za voznju motora do 50 kubika, iznad toga moras A kategoriju svejedno polagat, s tim da kad polozis npr A kategoriju, za B moras samo voznju, testove ne moras...

Aj ti nemoj govorit da mi lupamo, kad nije kod svakog isto  ;)

Ja moram imati 15 ipo godina da bih polagao za skuter od 50 kubika.  Kada položim onda ga mogu voziti  ;)

Pa nisam ni ja glu*, normalno da sam se prvo raspitao...
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

Citat: ●° John °● poslato Jun 13, 2011, 14:03:38 POSLE PODNE
Gle ga kako se razume =) , ja znam kod mene moze dete od 13 godina voziti motor od 50 kubika ..sada dali je to tacno kao sto sam cuo neznam .

Da da, moze voziti i balonja s 7 godina, ovdje pricamo o zakonu s koliko godina mozes polagat uopce... u hr za voznju motora bez vozacke i ako uopce nemas niti godina za polaganje te kosta oko 2000 kn kazne + zabrana polaganja na 2 godine...

@momak
isto ti je i u hr, mozes polagat vec sa 15 i pol, ali vozacku neces dobit dok ne navrsis 16, za B kategoriju moras imat 17 za pocetak polaganja, a 18 za dobivanje vozacke...

●° John °●

Citat: Dude poslato Jun 13, 2011, 14:24:03 POSLE PODNE
Citat: ●° John °● poslato Jun 13, 2011, 14:03:38 POSLE PODNE
Gle ga kako se razume =) , ja znam kod mene moze dete od 13 godina voziti motor od 50 kubika ..sada dali je to tacno kao sto sam cuo neznam .

Da da, moze voziti i balonja s 7 godina, ovdje pricamo o zakonu s koliko godina mozes polagat uopce... u hr za voznju motora bez vozacke i ako uopce nemas niti godina za polaganje te kosta oko 2000 kn kazne + zabrana polaganja na 2 godine...

@momak
isto ti je i u hr, mozes polagat vec sa 15 i pol, ali vozacku neces dobit dok ne navrsis 16, za B kategoriju moras imat 17 za pocetak polaganja, a 18 za dobivanje vozacke...

E ovo sto si rekao momku to je i kod nas slicno tako ja msm mozda i isto  8)  8)  8)

Citat: Dude poslato Jun 13, 2011, 14:24:03 POSLE PODNE
Citat: ●° John °● poslato Jun 13, 2011, 14:03:38 POSLE PODNE
Gle ga kako se razume =) , ja znam kod mene moze dete od 13 godina voziti motor od 50 kubika ..sada dali je to tacno kao sto sam cuo neznam .

Da da, moze voziti i balonja s 7 godina, ovdje pricamo o zakonu s koliko godina mozes polagat uopce... u hr za voznju motora bez vozacke i ako uopce nemas niti godina za polaganje te kosta oko 2000 kn kazne + zabrana polaganja na 2 godine...

@momak
isto ti je i u hr, mozes polagat vec sa 15 i pol, ali vozacku neces dobit dok ne navrsis 16, za B kategoriju moras imat 17 za pocetak polaganja, a 18 za dobivanje vozacke...

E tako je isto i kod nas u Srbiji... I mozes poceti da polazes za auto sa 16 i u 18 da dobijes vozacku cim napunis...
A ako ne uradis to od 16-te i krenes tek od 18 polaganje vozacku ces tek da dobijes sa 20.. :/ To je malo glupo  :P

Citat: Dude poslato Jun 13, 2011, 14:24:03 POSLE PODNE
Citat: ●° John °● poslato Jun 13, 2011, 14:03:38 POSLE PODNE
Gle ga kako se razume =) , ja znam kod mene moze dete od 13 godina voziti motor od 50 kubika ..sada dali je to tacno kao sto sam cuo neznam .

Da da, moze voziti i balonja s 7 godina, ovdje pricamo o zakonu s koliko godina mozes polagat uopce... u hr za voznju motora bez vozacke i ako uopce nemas niti godina za polaganje te kosta oko 2000 kn kazne + zabrana polaganja na 2 godine...

@momak
isto ti je i u hr, mozes polagat vec sa 15 i pol, ali vozacku neces dobit dok ne navrsis 16, za B kategoriju moras imat 17 za pocetak polaganja, a 18 za dobivanje vozacke...

Ja vozim auto, dobio sam kaznu od 1000 kuna, ali nisam dobio zabranu polaganja..
Kod nas bas nema policije cesto, pa smijemo radit sta hocemo :)

Citat: Dude poslato Jun 13, 2011, 14:24:03 POSLE PODNE
@momak
isto ti je i u hr, mozes polagat vec sa 15 i pol, ali vozacku neces dobit dok ne navrsis 16, za B kategoriju moras imat 17 za pocetak polaganja, a 18 za dobivanje vozacke...

17,5 ...
pitao u policiji.... vozio sam do prije nekog dana...a sad se bojim murje....

Citat: Lane_Hudson poslato Jun 13, 2011, 14:36:29 POSLE PODNE
E tako je isto i kod nas u Srbiji... I mozes poceti da polazes za auto sa 16 i u 18 da dobijes vozacku cim napunis...
joooj da mi je zivit u Srbiji... ja bi vec polozio...xD

http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=26748.msg197390;topicseen#new
a pogledajte mu potpis...

Citat: [AG] Vilko poslato Jun 13, 2011, 14:58:31 POSLE PODNE
Kod nas bas nema policije cesto, pa smijemo radit sta hocemo :)
Sve do jednom ;)

Ja sam polagao jos prosle godine (50cc u Srbiji), i moze sa 14 godina ja msm ili je nesto izmenjeno od ove godine, ne pratim to vise... Imam Piaggio Typhoon (http://jkhirst.com/store/images/scooters/TYPHOON%2050.jpg) ova pretposlednja serija iz 2010, mogu reci da odlicno ide, skinuo sam mu tek 1 blokadu na 1000 kilometara i po pravom ide 80kmh, mada se ne zalicem cesto... trenutno sam stigao do 1800+ kmh pa na 2000 skidam sledecu..
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Koliko uopšte košta polaganje za 50 kubika skuter ?
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

oko 100 km ti ja za 50 kubika 14 godina moras imat a sa 16 godina mozes i 125 kubika polagat

●° John °●


U srbiji se moglo sa 14 do 50cc , ali po novom zakonu je sa 15.. Polaganje B kategorije mozes poceti sa 16, dobijes sa 17 privremenu vozacku dozvolu i sledece godine uzmes pravu vozacku. A ko ce to cekat , lol , ja sad samo vozim do vikendice i nazad do puta,  a to je otprilike 1km do tamo 1 km nazad. Dobro nije to sve sto vozim , kad odem sa caletom do firme onda tamo vozam aute xD. A apenca tu po kraju , moj komsija policajac , dobar je covek pa me pusti da vozim.
Poslednja Izmena: Jun 13, 2011, 15:58:32 POSLE PODNE od [SA4EVER]Tinu_Tuna

●° John °●

Ma pustite sada te dozvole pricajmo malo u sampu :D  :P  ::)  8)  8)  8)      EVO ZA POCETAK NESTO :D 8) 8) ----->
USKORO novi SA-MP server Classic Life posetite nas na forumu

Citat: мσмαк. ^ [5]. poslato Jun 13, 2011, 15:48:36 POSLE PODNE
Koliko uopšte košta polaganje za 50 kubika skuter ?


u Srbiji je prosle godine, kada sam ja polagao bilo cini mi se 4.000 dinara (mozda cak i 3 000), sto ti dodje oko 30-40e.. sad ne znam za BiH.
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri