Glavni razgovor #8

Započeo Perke, Maj 16, 2011, 18:44:09 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 19 gostiju pregledaju ovu temu.

cristiane

Citat: Correlli poslato Maj 26, 2011, 13:48:09 POSLE PODNE
Stoji to u Kur'anu, ali ja ipak ne vierujem, jerbo zašto bi?
Mnogo više stvari sam do sada u životu vidio koje mi govore da je Isus stvarno spasitelj i Bog-sin, nego stvari koje mi govore da nije.
Pa da,normalno je to da ne vjeruješ.Ma da na ovom svijetu će biti mnoga iskušenja koja treba na vrijeme skontati.

Citat: Correlli poslato Maj 26, 2011, 13:48:09 POSLE PODNE
Hvala takoÄ'er, čitam i ja Kur'an ponekad, ma da je meni u 80% isto da li čitao Bibliju, Kur'an ili židovski Talmud, jerbo sve te priče dolaze od jednog Boga, zvao ga ti Jahve (hebrejsko) ili Allah (arapsko), Bog je isti.
Ma da za Talmud nisam siguran, jerbo sam pročitao na mnogo miesta da govori sve najružnije o Isusu, dievici Mariji i kršćanima - toliko ružne stvari da ih nebi mogao izustiti ako je to istina... Morat ću ga nabaviti, pa da se i sam uvierim.
Da,Bog je jedan,samo postoji razlika u vjerovanju.TakoÄ'e postoji razlika izmeÄ'u  Kur'ana i Biblije,jer Biblija je izmjenja,jednostavno ima viÅ¡e pisaca tako da je teÅ¡ko dolaziti do nekih posebni zaključaka,a zar od Boga govor se smije mjenjati i neÅ¡to dodavati,naravno da ne smije.
Niti što nadodajite onome što vam zapovijedam niti što od toga oduzimljite; vršite zapovijedi Jahve, Boga svoga, što vam ih dajem
Jeremija 8: 8
Kako možete tvrditi: 'Mi smo mudri, u nas je Zakon Jahvin!' Zaista, u laž ga je pretvorila lažljiva pisaljka pisara!“Ponovljeni zakon, 31
Poslednja Izmena: Maj 26, 2011, 14:33:11 POSLE PODNE od Koksildo

Correlli

Citat: Koksildo poslato Maj 26, 2011, 14:27:53 POSLE PODNE
Ma da na ovom svijetu će biti mnoga iskušenja koja treba na vrijeme skontati.
Baš tako.

Citat: Koksildo poslato Maj 26, 2011, 14:27:53 POSLE PODNE
Da,Bog je jedan,samo postoji razlika u vjerovanju.TakoÄ'e postoji razlika izmeÄ'u  Kur'ana i Biblije,jer Biblija je izmjenja,jednostavno ima viÅ¡e pisaca tako da je teÅ¡ko dolaziti do nekih posebni zaključaka,a zar od Boga govor se smije mjenjati i neÅ¡to dodavati,naravno da ne smije.
Niti što nadodajite onome što vam zapovijedam niti što od toga oduzimljite; vršite zapovijedi Jahve, Boga svoga, što vam ih dajem
Jeremija 8: 8
Kako možete tvrditi: 'Mi smo mudri, u nas je Zakon Jahvin!' Zaista, u laž ga je pretvorila lažljiva pisaljka pisara!“Ponovljeni zakon, 31
Biblija je pisana od više proroka i ljudi, pa sadržava još priče od starih Hebreja, a za Ku'ran važi slično, jerbo sadržava mnoge biblijske priče o Starom Zavietu.

cristiane

Citat: Correlli poslato Maj 26, 2011, 14:57:05 POSLE PODNE
Biblija je pisana od više proroka i ljudi,
Citat: Koksildo poslato Maj 26, 2011, 14:27:53 POSLE PODNE
a zar od Boga govor se smije mjenjati i nešto dodavati,naravno da ne smije.
Naime hoću reći da ne postoji orginalna Biblija,već su je kao što kažeš proroci i ljudi izmijenili,tako da pogrešno tumači ali ima i djelova koji nisu izmjenjeni.

Citat: Correlli poslato Maj 26, 2011, 14:57:05 POSLE PODNE
a za Ku'ran važi slično, jerbo sadržava mnoge biblijske priče o Starom Zavietu.
A za Ku'ran ću ti samo kopirati ovaj tekst:
sura Al-Maide, 48. A tebi objavljujemo Knigu, s Istinom, da potvrdi knjige prije objavljene i da nad njima bdi. I ti im sudi prema onome Å¡to Allah objavljuje i ne povodi se za prohtjevima njihovim, i ne odstupaj od Istine koja ti dolazi
znaći u Ku'rana je sve sažeto o Knjigama prije objavljenim,ali Ku'ran je uvijek orginalan,ništa se ne dodaje niti oduzima.
Ima toga da se piše dosta,al ovo nije forum namjenjen za to,ionako smo otišli predaleko i sa ovim.
Poslednja Izmena: Maj 26, 2011, 15:20:37 POSLE PODNE od Koksildo

Citat: Koksildo poslato Maj 26, 2011, 13:21:00 POSLE PODNE
Danas je veoma vesel dan u BiH,statut usvojen i nastavljamo kvalifikacije za odlazak na EU prvenstvo,sa druge strane uhićen Ratko i njemu je konačno vrijeme da izaÄ'e pred lice pravde.I treće stvar meni najdraža danas,banati ću svako onog ko započne svaÄ'u.

Evo ako nekog zanima neka pogleda film o Isi a.s (po hrišćanskom Isusu) KLIK,baš sam danas pregledao.


hahaha moramo kako sam se nasmijo ovo "banat cu svakog tko pocne svadu" heheheheh ali nece nitko jer zna da stobom nema igre xD

Citat: Koksildo poslato Maj 26, 2011, 13:21:00 POSLE PODNE
Danas je veoma vesel dan u BiH,statut usvojen i nastavljamo kvalifikacije za odlazak na EU prvenstvo,sa druge strane uhićen Ratko i njemu je konačno vrijeme da izaÄ'e pred lice pravde.I treće stvar meni najdraža danas,banati ću svako onog ko započne svaÄ'u.

Evo ako nekog zanima neka pogleda film o Isi a.s (po hrišćanskom Isusu) KLIK,baš sam danas pregledao.

Sta tu ima veselog ?
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

pozdrav ljudi....
ja doso iz skole... sta se radi???
vjerujem da znate vijest o Mladiću, evo ja naso na Tportalu nesto o njemu... ;)
pa kog zanima,moze pogledat...

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/130040/Krvavi-ratni-put-Ratka-Mladica.html
EDIT:
Gotti... nije ti u redu ovo "Srce zemlje su nam odneli, pod nebom Božijim, ono što je ostalo izdajnici prodali, Borkan Tadići - predsednik nam dragi, liže dupe dušmanima koji su nas klali."
Poslednja Izmena: Maj 26, 2011, 15:31:00 POSLE PODNE od KombinatoR


Citat: KombinatoR poslato Maj 26, 2011, 15:26:06 POSLE PODNE
pozdrav ljudi....
ja doso iz skole... sta se radi???
vjerujem da znate vijest o Mladiću, evo ja naso na Tportalu nesto o njemu... ;)
pa kog zanima,moze pogledat...

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/130040/Krvavi-ratni-put-Ratka-Mladica.html
EDIT:
Gotti... nije ti u redu ovo "Srce zemlje su nam odneli, pod nebom Božijim, ono što je ostalo izdajnici prodali, Borkan Tadići - predsednik nam dragi, liže dupe dušmanima koji su nas klali."

Sta nije u redu ? Tako kaze pesma ?
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Citat: [BU][CH:FR] Gotti poslato Maj 26, 2011, 15:33:42 POSLE PODNE
Sta nije u redu ? Tako kaze pesma ?
pa nemoras bas tu pjesmu stavit...
mogu i ja neku Thompsonoviu,ali to nije u redu...
ni ja ni ti...a vjerujem da i niko s ovog foruma nije ratovao,mozda njihovi roditelji...
po meni su ovo provokacije...

Gotti  na koga se odnosi taj tekst u potpisu ?

|| Edimax Admin || Edimax Mapper ||


Correlli

Citat: Koksildo poslato Maj 26, 2011, 15:16:11 POSLE PODNE
Naime hoću reći da ne postoji orginalna Biblija,već su je kao što kažeš proroci i ljudi izmijenili,tako da pogrešno tumači ali ima i djelova koji nisu izmjenjeni.
Originalna je ovakva kakva jest, više ili manje, a to što sam rekao da su proroci i ljudi dodavali tekstove u nju, to sam i mislio kao što sam napisao - ljudi nadahnuti Božjom mudrošću. Nisam mislio na to da su je mienjali ti ljudi, jedino koliko je poslie Vatikan utjecao na to.
Pisana je već od starih Hebreja pa sve do Isusa Krista pa i nešto dalje od njega.

Citat: [BU][CH:FR] Gotti poslato Maj 26, 2011, 15:25:36 POSLE PODNE
Sta tu ima veselog ?
Znao bi da si pripadnik druge nacije.
Poslednja Izmena: Maj 26, 2011, 16:05:20 POSLE PODNE od Correlli

Citat: [BU][CH:FR] Gotti poslato Maj 26, 2011, 15:25:36 POSLE PODNE

Sta tu ima veselog ?

Ima veselo jer je Mladic izvrsio genocid u srebrenici i ubio hiljade muslimana
Da si imalo svesan sta je on uradio video bi da je to zivotinja a ne covjek










Real-Life informacije



Ime : Vedad
Prezime : Fetahovic
Nadimak : Dedica
Zanimanje : Zigolo
Pol : Musko
Godine : 17







BS i ostale informacije



Rank :
Profil : Click Skype : Vedad_Phantoom CH-RP : ex Head Admin CH-FPS : ex Head Admin CH status : Legenda


...Neno...

ma pustite se tog,bilo pa proslo,dao bog pa da se vise nikad ne desi.. :-X

nego,moze mi neko reci ime oce boje http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=25184.0
Poslednja Izmena: Maj 26, 2011, 17:57:16 POSLE PODNE od |ЯPF i CH-FR|...Neno...











Real-Life informacije



Ime : Vedad
Prezime : Fetahovic
Nadimak : Dedica
Zanimanje : Zigolo
Pol : Musko
Godine : 17







BS i ostale informacije



Rank :
Profil : Click Skype : Vedad_Phantoom CH-RP : ex Head Admin CH-FPS : ex Head Admin CH status : Legenda


...Neno...

Citat: [CH] Mac Taylor poslato Maj 26, 2011, 18:00:58 POSLE PODNE
Citat: |ЯPF i CH-FR|...Neno... poslato Maj 26, 2011, 17:54:14 POSLE PODNE
ma pustite se tog,bilo pa proslo,dao bog pa da se vise nikad ne desi.. :-X

nego,moze mi neko reci ime oce boje http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=25184.0

brate ovako nesto se ne moze zaboraviti

http://www.youtube.com/watch?v=LEJ8juH_nlY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=qE3LSMFeX1s&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=RsBSHC7hTr4&feature=related
Molim vas,dosta vise o tome... ??? Necu da se svadjamo...

Znate kako kazu
CitatKad Srbin Hrvatu kaže brate,

kad ti Slovenci piće plate,

kad se Crnogorci posla uhvate,

kad se Makedoncima povećaju plate,

i kad Bosanci sve to shvate,

opet će biti SFRJ brate.
Poslednja Izmena: Maj 26, 2011, 18:05:03 POSLE PODNE od |ЯPF i CH-FR|...Neno...