[pomoc] dialog

Započeo .G.h.0.s.T., April 24, 2011, 09:06:59 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta: gta rp
Problem: zanima me kako /ahelp cmd mogu prebaciti u MSGBOX dialog. ali da ako sam recimo level 2 admin, onda samo da mi prikaze do levela 2. a ako sam head admin onda sve da mi prikaze?? hvala
Dio Skripte:
if(strcmp(cmd, "/ahelp", true) == 0 || strcmp(cmd, "/ah", true) == 0)
{
   if(IsPlayerConnected(playerid))
   {
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)
{
   SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "*** Duty *** /adminduty");
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, "*** Level 1 Moderator ***  /fly /check /setint /setvw /mute /kick /kickres /masked /unfreeze /learn");
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, "*** Level 1 Moderator *** /ban /slap /goto /a (/ao)oc /name /setskin /ajail /freeze /specplayer /checkweapons");
}
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 2)
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2,"*** Level 2 Administrator *** /skydive /noooc /setteam /bigears /respawnthiscar(/rtc) /agl /setjob /update");
}
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 3)
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD3,"*** Level 3 Administrator *** /cnnn /fourdive /gotols /prison /unprison /aunlock /fuelcars /edit /vehslap");
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD4,"*** Level 3 Administrator *** /mark /gotomark /gotolv /gotosf /gethere /oldcar /gotocar /getcar /setage");
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD4,"*** Level 3 Administrator *** /respawnallcars /respawnrentbikes /respawnrentcars /unban /unbanip /fixveh");
}
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 4)
{
   SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD4,"*** Level 4 Administrator *** /mole /logout /logoutpl /logoutall /asellhouse /asellbiz /sellsbiz /setchamp /mk");
   SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD4,"*** Level 4 Administrator *** /destroycars /sethp /setarmor /forceskin /explode /supervehslap");
}
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1337)
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD5,"*** Lead Administrator ***  /weather /weatherall /makeircadmin /makeadmin /makeleader /bizentrance /sbizentrance");
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD5,"*** Lead Administrator *** /asellcar /setstat /money(sets money)");
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD5,"*** Lead Administrator *** /givemoney /givegun /crash /changename /houseentrance /housexit /tod /startlotto");
}
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1338)
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD6,"*** GTA Roleplay *** /apark ( Only For Dealership Cars! )");
}
}
return 1;
}

Slika ili Video: //

i drugo pitanje: dali je u zcmd moguce napraviti nesto kao ovo??
if(strcmp(cmd, "/ahelp", true) == 0 || strcmp(cmd, "/ah", true) == 0)
znaci da u zcmd mogu napisati /ahelp ili /ah, pa da mi otvori istu cmd?
Poslednja Izmena: April 24, 2011, 13:59:52 POSLE PODNE od [KI]Michael

if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)
    {
        SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "=========================== Trial Moderator ===========================");
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, "/check /setint /setvw /mute /kick /nick /(un)warn /jailed /blinded /reports /masked /apm /freeze /alias");
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, "/learn /sr /(not)Checked /muted /frozen /suspectlist /richlist /slap /kill /messages /admin /warned /ips");
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, "/ajail /checkweapons /(end)spec /turn /givetime /ip /unjail /trace /afk /pending /registred /fixmoney");
    }
    else
{
    SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "You are not Level 1!");
    return 1;
}
}

Ovako za sve,ovo poslje Else znaci da ako nije Lvl 1 mu se nece prikazat

prijatelju, znam ja to sto si ti sad postao. xD. i nisi dobro procitao moj post. htio bi tu cmd prebaciti u dialog. a ne u SendClientMessage. to vec imam, al' svejedno hvala.
Poslednja Izmena: April 24, 2011, 14:00:44 POSLE PODNE od [KI]Michael


poznaticovik

Citat: [BRP] ναηιâ,,"â,,"α.αмχâ—,, â,,–¹ poslato April 24, 2011, 14:02:22 POSLE PODNE
Kod mene stoji ovako :

OnPlayerCommandText
if(strcmp(cmd, "/ahelp", true) == 0 || strcmp(cmd, "/ah", true) == 0)
  {
       if(IsPlayerConnected(playerid))
       {
           if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)
         {
               ShowPlayerDialog(playerid, 5665, DIALOG_STYLE_LIST, "Admin Help Panel","Maper\nAdmin level 1\nAdmin level 2\nAdmin level 3\nAdmin level 1337\nHead Admin 1338", "Komande", "");
          }
          else
        {
           SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, " [BahAS]: Admini samo!");
         }
     }
      return 1;
  }


OnDialogResponse

   if(dialogid == 5665)
{
if(response)
{
if(listitem == 0) //
{
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)
{
               ShowPlayerDialog(playerid, 2521, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Maper | Admin Komande", "/add , /adminduty , /cc , /aodg , /check , /setint , /mute , /kick\n/kick , /kickres , /warn , /ban , /sban , /goto , /cnn", "Dobro", "");
}
}
if(listitem == 1) //
{
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 2)
{
   ShowPlayerDialog(playerid, 2522, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Admin Level 1 | Admin Komande", "/skydive , /setteam , /bigears , /cnn , /freeze , /unfreeze , /recon , /cam , /rtc", "Dobro", "");
}
}
if(listitem == 2) //
{
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 3)
{
  ShowPlayerDialog(playerid, 2523, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Admin Level 2 | Admin Komande", "/noooc , /fourdive , /sp , /gotovjecnica , /jail , /prison , /setskin\n/endround , /mark , /gotomark , /teleport , /gethere , /oldcar , /gotocar , /getcar", "Dobro", "");
}
}
if(listitem == 3) //
{
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 4)
{
                   ShowPlayerDialog(playerid, 2524, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Admin Level 3 | Admin Komande", "/mole , /hq , /logout , /logoutpl , /logoutall , /edit , /fuelcars\n/asellhouse , /asellbiz , /sellsbiz , /setchamp /mk\n/veh , /fixveh , /destroycars , /sethp , /setarmor , /givegun , /givemoney\n/money , /forceskin , /setstat , /setfamily", "Dobro", "");
}
}
if(listitem == 4) //
{
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1337)
{
ShowPlayerDialog(playerid, 2525, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Admin Level 1337 | Admin Komande", "/weather , /weatherall , /makeadmin , /makeleader\n/tod , /savemission , /loadmission , /startlotto", "Dobro", "");
}
}
if(listitem == 5) //
{
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1338)
{
                   ShowPlayerDialog(playerid, 2526, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Admin Level 1338 | Admin Komande", "/payday", "Dobro", "");
}
}
}
}


Tako je kod mene u skripti.


Eto to će ti raditi.
Poslednja Izmena: April 24, 2011, 14:03:52 POSLE PODNE od [M]att

ναηιâ,,"â,,"α.αмχâ—,, â,,–¹ i [M]att, znam to. ali pogledajte prvi post. to bi trebao kao MSGBOX a ne kao style_list. xD. i dali se moze uopce napraviti kao MSGBOX, da provjerava level admina, pa da onda po tome, ti pokazuje komande. ako nisi admin 4, da ti nece prikazati komande za lvl 4 admina nego samo do 3

a dali netko zna odgovor na moje drugo pitanje u najgornjem postu?
Poslednja Izmena: April 24, 2011, 14:39:39 POSLE PODNE od [KI]Michael

Pa jel tesko promijenit DIALOG_STYLE_LIST u DIALOG_STYLE_MSGBOX?
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

Citat: System32 poslato April 24, 2011, 21:53:03 POSLE PODNE
Pa jel tesko promijenit DIALOG_STYLE_LIST u DIALOG_STYLE_MSGBOX?

ocito vi mene ne kontate. ma dobro nema veze. al moze mi netko jos ja jedno pitanje odgovoriti??


i drugo pitanje: dali je u zcmd moguce napraviti nesto kao ovo??

if(strcmp(cmd, "/ahelp", true) == 0 || strcmp(cmd, "/ah", true) == 0)

znaci da u zcmd mogu napisati /ahelp ili /ah, pa da mi otvori istu cmd?

napravis u ZCMD /ahelp pa kopiras istu komandu i promijenis u /ah, ili mozda ovako CMD:ahelp(playerid,params[]) || CMD:ah(playerid,params[])
neznam to sam samo bubnuo xD
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

CMD:ahelp(playerid,params[]) || CMD:ah(playerid,params[])
Koliko ja znam to se nemože radit s zcmd,

ma kazem bezveze bubnuo xD reko sam ti, kopiras istu koamndu i stavis u ah
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √


Evo ti kako da napravis u DIALOG_STYLE_MSGBOX

new cordstring[800];
  if(strcmp(cmd,"/ah",true)==0)
{
new poruka[] = "\n{F81414} komande... tu stavis ";
new poruka2[] = "\n komande... tu stavis";
new poruka3[] = "\n komande... tu stavis ";
new poruka4[] = "\n komande... tu stavis ";
new poruka5[] = "\n komande... tu stavis ";
format(cordstring, sizeof(cordstring),"%s %s %s %s %s",poruka,poruka2,poruka3,poruka4,poruka5);
ShowPlayerDialog(playerid, 16, DIALOG_STYLE_MSGBOX,"{00C0FF}Admin Komande",cordstring,"U redu","");
       return true;
}

Citat: heLLRazoRâ,,¢ poslato April 24, 2011, 22:28:52 POSLE PODNE

Evo ti kako da napravis u DIALOG_STYLE_MSGBOX

new cordstring[800];
  if(strcmp(cmd,"/ah",true)==0)
{
new poruka[] = "\n{F81414} komande... tu stavis ";
new poruka2[] = "\n komande... tu stavis";
new poruka3[] = "\n komande... tu stavis ";
new poruka4[] = "\n komande... tu stavis ";
new poruka5[] = "\n komande... tu stavis ";
format(cordstring, sizeof(cordstring),"%s %s %s %s %s",poruka,poruka2,poruka3,poruka4,poruka5);
ShowPlayerDialog(playerid, 16, DIALOG_STYLE_MSGBOX,"{00C0FF}Admin Komande",cordstring,"U redu","");
       return true;
}



tako sam zamisljao, ali dali se moze sad to podjelit po rankovima??

recimo nest ovako:

new cordstring[800];
  if(strcmp(cmd,"/ah",true)==0)
{
       if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)
       {
new poruka[] = "\n{F81414} komande... tu stavis ";
}
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 2)
{
new poruka2[] = "\n komande... tu stavis";
  }
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 3)
{
new poruka3[] = "\n komande... tu stavis";
  }
.....NASTAVAK RANKOVA

format(cordstring, sizeof(cordstring),"%s %s %s ",poruka,poruka2,poruka3);
ShowPlayerDialog(playerid, 16, DIALOG_STYLE_MSGBOX,"{00C0FF}Admin Komande",cordstring,"U redu","");
       return true;
}


pa da mi onda zavisno o ranku admina, da mi tako i pokaze.

znaci da mi ne pokazuje cmd head admina, ako sam admin lvl 1. razumijete?



EDIT: tako sam pokusao napraviti, ali ne valja taj nacin....
Poslednja Izmena: April 24, 2011, 22:36:40 POSLE PODNE od [KI]Michael

Citat: [KI]Michael poslato April 24, 2011, 22:35:49 POSLE PODNE
Citat: heLLRazoRâ,,¢ poslato April 24, 2011, 22:28:52 POSLE PODNE

Evo ti kako da napravis u DIALOG_STYLE_MSGBOX

new cordstring[800];
    if(strcmp(cmd,"/ah",true)==0)
{
new poruka[] = "\n{F81414} komande... tu stavis ";
new poruka2[] = "\n komande... tu stavis";
new poruka3[] = "\n komande... tu stavis ";
new poruka4[] = "\n komande... tu stavis ";
new poruka5[] = "\n komande... tu stavis ";
format(cordstring, sizeof(cordstring),"%s %s %s %s %s",poruka,poruka2,poruka3,poruka4,poruka5);
ShowPlayerDialog(playerid, 16, DIALOG_STYLE_MSGBOX,"{00C0FF}Admin Komande",cordstring,"U redu","");
        return true;
}



tako sam zamisljao, ali dali se moze sad to podjelit po rankovima??

recimo nest ovako:

new cordstring[800];
    if(strcmp(cmd,"/ah",true)==0)
{
        if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)
        {
new poruka[] = "\n{F81414} komande... tu stavis ";
}
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 2)
{
new poruka2[] = "\n komande... tu stavis";
  }
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 3)
{
new poruka3[] = "\n komande... tu stavis";
  }
.....NASTAVAK RANKOVA

format(cordstring, sizeof(cordstring),"%s %s %s ",poruka,poruka2,poruka3);
ShowPlayerDialog(playerid, 16, DIALOG_STYLE_MSGBOX,"{00C0FF}Admin Komande",cordstring,"U redu","");
        return true;
}


pa da mi onda zavisno o ranku admina, da mi tako i pokaze.

znaci da mi ne pokazuje cmd head admina, ako sam admin lvl 1. razumijete?

da tako napravis, samo kad ides recimo headu radit ahelp onda stavis sve one prije komande + one nejgove i tako svakom adm lvlu
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

Citat: System32 poslato April 24, 2011, 22:37:03 POSLE PODNE
da tako napravis, samo kad ides recimo headu radit ahelp onda stavis sve one prije komande + one nejgove i tako svakom adm lvlu

da ali tako sam pokusao. napravio sam komande do admina lvl 4. i kad sam isprobao, pokazalo mi je samo cmd za lvl 4, a ne i one prije...