[Pomoc] Objekti se ne ucitavaju na daljini.

Započeo [Minecraft] Sonny, April 24, 2011, 01:09:22 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Mappao sam jednu zgradu sa fakat puno objekata, ali ucitavaju mi se samo najblizi zidovi i objekti.
Sve sto je dalje od cirka 5 metara se ne vidi.
Fakat cu izludit, nemogu ni slikat mapu kako spada.
Kako da povecam draw distance objekata...

MTA objekt stremer tako radi ako je više objekata na jednom mjestu da ti unloada udaljene objekte. Tako da nikad nije preporučljivo satvljat previše objekata na jedno mjesto. Sad nisam baš siguran da je moguće mjenjat draw distance. Jedino ako napraviš vlastit object stremer.




A hoce li to u SA:MP-u dobro radit... Sa icognito's streamerom?

Imam isti problem, mappao alcatraz i imam mozda 1000 objekata na jednom mestu

Neznam baÅ¡. I u najboljem stremeru će to raditi Å¡to radi u MTAovom. Barem prepostavljam. Najbolje ti je da testiraÅ¡. I daj mi reci to ti se dogaÄ'a kad iz zraka gledaÅ¡ ili kad s CJ hodaÅ¡?




Uvjek... I u test modu i u obicnom.
Fakat nadam se da je bolje u SA:MP-u. Ili propala mapa xD

Johnny

Ako koristis CreateDynamicObject , onda ubaci i na pocetak skripte # include <streamer> i ubaci u pawno/include streamer tako i meni sporo ucitavaju.


Znam koristit streamer u SA:MP-u. Mene zanima zasto se tako lose ucitavaju u MTA...

Nije loÅ¡e učitavanje nego je previÅ¡e objekata i  stremer tako radi.




A znam, dobro dosta spama ovdje. Pokusat cu sutra ubacit u neku skriptu pa slikat.

Hehe, tako ti je ako imas mnogo objekata a i 0.3c objekti se slabije vide ( ona creva se ne vide uopste ni u MTA , a u SAMP se vide po malo )

testiraj pa javi.
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri