I bio jednom mapper.

Započeo [Banana$]ReadMe.txt, April 14, 2011, 19:58:32 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovako, mislim da ovo trebaju procitati svi koji misle da znaju mappat.
Vi svi koji , mislite da znate mappat, uopče neznate šta je to mappanje. Mislite da je stavljanje objekata u MTA MAP EDITOR i ta sranja mappanje.
Vi svi , koji mappate burgove, te neka sranja, po gradu. Ljudi, pa zar vam ne izgleda to cigansko?
Pazite, udjite na Noxicus RP (78.129.229.168:6555). Pogledajte koliko sranja imaju nammappano.
To je samo dodatni lag. Mappanje se odnosi na interiore, npr. radite kuce i radite interiore za kuce, ili za banke itd. ako ocete da se vas server promijeni.
Ili kao na CroHerze(78.46.79.68:3022) ispred PD, to vam je za stanove to je sasvim OK, to se koristi u RP. Jer ipak, RP je simulacija stvarnog života. Gdje čete vidjeti kako palma stoji naopaćke iz stropa (govorim o CroZone=78.159.115.101:7777)?
Ili gdje čete vidjeti, ležeće policajce u obliku žutog barriera ili rampu ( kao rampu kod cestarine ).
Ljudi, ja sam iskusan mapper, jer sam radio mape , i prije nego je SAMP izašao,dok ste vi sjedjeli i igrali igrice na miniclipu.
Zato vam pričam, dok mappate na neke servere , nemojte nabacati puno sranja na server , najbolje bi bilo, da nitko nije izumio Streamer, da ostane 500 objekata limit. Pa da se iskoristi za dobro!
Pazite ovo, Balkan Street, to je toliko sranja nabacano po cestama, ali stvarno, samo dodatan LAG.
I što je još gore, EDIT od EDIT-a. BS je edit Faction Game-a, koji je edit BU-RP-a, koji je edit GTA-RP-a, koji je zapravo na neki način edit GODFATHERA.
I da na takvom serveru,može igrat 30 igrača.. To mi je malo smiješno.
Dajte mapperi shvatite, nemožete nabacivati KRAVE po Spawnu i PD-u (i ostalim ostatkom grada LS) ili brzo mappati da vam još koševi za smeće ostanu po mapi u zraku.
(govorim o Los Balkanu=188.72.226.230:7777).
Kako nemožete shvatiti, to je R U Ž N O!

Ja sam detaljan mapper (picajz´l  po  domače), mappam jedan kafic 3 sata, ali kvalitetno.
Tko misli da sam u pravu, molim neka komentira ovaj post, a tko ne, neka pročita još jednom , te ide na sve najnovije otvorene servere.


Evo, ovaj interior sam ja namappao, i to prije nego se Balkan Mafia otvorila... (oko 2007)...
SLABA KVALITETA FILMA JE ZBOG TOGA , JER SAM CONVERTAO DA ÄŒIM PRIJE UPLOADAM.
Sad sam pronašao scriptu, pa sam convertao u .MAP, i otvorio sa MTA. Pogledajte interior neke mafie:
MAFIA INTERIOR VIDEO 1
MAFIA INTERIOR VIDEO 2
Poslednja Izmena: April 14, 2011, 20:37:03 POSLE PODNE od Rum-burek
hakler xD

Potpuno se slažem sa ovime.

Baš sam sad gledao jedan video tu na forumu, užasno.

Nisam ni htio komentirati, bezveze nabacano.

poznaticovik

Super , šta sad? Svatko ima svoje mišljenje o sebi , ti nemaš pravo drugima srat na rad. Ako njima te mape izgledaju kvalitetno nek ih drže na svom serveru!!

Citat: [M]att poslato April 14, 2011, 20:03:04 POSLE PODNE
Super , šta sad? Svatko ima svoje mišljenje o sebi , ti nemaš pravo drugima srat na rad. Ako njima te mape izgledaju kvalitetno nek ih drže na svom serveru!!

1. Ja ne serem drugima na rad.
2. Ja samo komentiram, kamo je sve to otišlo.
3. Ja savjetujem druge.
4. Pročitaj sve opet.
5. Nisam mislio da nema dobrih servera, dapače, ima jako kvalitetno namappanih servera.
Poslednja Izmena: April 14, 2011, 20:06:18 POSLE PODNE od Rum-burek
hakler xD


 

A imaš li ti na ovome forumu neke mape?

Ovo za LAG,to je istina,kod nas na Edimaxu na nekim mjestima lagga zbog objekata.

cristiane

Citat: Rum-burek poslato April 14, 2011, 19:58:32 POSLE PODNE
Ovako, mislim da ovo trebaju procitati svi koji misle da znaju mappat.
Mislim da bih ti trebao prvo prebrojati svoje postove te dati link od mape koju si ovdje objavio pa tek onda se hvaliti da si iskusan mapper.




Citat: [ED] Capica poslato April 14, 2011, 20:06:15 POSLE PODNE

 

A imaš li ti na ovome forumu neke mape?

Ovo za LAG,to je istina,kod nas na Edimaxu na nekim mjestima lagga zbog objekata.

Uploadat ču video, jer su pre dragocjene da uploadam (istrošio sam puno vremena na njima :D)
Poslednja Izmena: April 14, 2011, 20:09:46 POSLE PODNE od Rum-burek
hakler xD

Citat: Rum-burek poslato April 14, 2011, 19:58:32 POSLE PODNE
Ljudi, ja sam iskusan mapper, jer sam radio mape , i prije nego je SAMP izašao,dok ste vi sjedjeli i igrali igrice na miniclipu.
auuu imas se s cim ponosit jbt
potpis na matta

Potupuno se slazem sa tobom,to sto je nov clan na forumu ne znaci da je drot (sto bi neki pomislili),Ja kad udjem na neki server i vidim nepreciznost u objektima (drvece prolazi kroz zid,stakla se ne poklapaju),odma napustim server jer znam odma da vlasnik tog servera nije zainteresovan i ne trudi se da bude sve lepo namesteno.Ja sam takodje velika picajzla kad je u pitanju pravljenje nesto u MTA,takodje i u stvarnom zivotu volim da mi bude sve u milimetru namesteno.Rum-burek zamolio bih te da nam pokazes neke tvoje mape da vidimo kako ti to radis.

e ovo je istina,i na ch ima dosta nabacanih stvarcica ali jebiga...bit ce bolje,gf mi je supper mappan i modern isto tako a ne ovi nasi balkanski tj vecina mappera samo pobaca krave,ovce novce,dvorce itd po ulicama i to im je mapa -.-


no hvala lijepa, barem me 3 korisnika na cijelom balkan sampu razumiju
Poslednja Izmena: April 14, 2011, 20:21:19 POSLE PODNE od Rum-burek
hakler xD

Ja ne znam sta da kazem prvo ima svakakvi mapa kao sto kazete ono cisto sranje ali opet nikako ne ide da ovdje vrijedas neke servere crozone itd kao drvo nageto itd
LOL

Citat: [CH]Tiger poslato April 14, 2011, 20:20:17 POSLE PODNE
e ovo je istina,i na ch ima dosta nabacanih stvarcica ali jebiga...bit ce bolje,gf mi je supper mappan i modern isto tako a ne ovi nasi balkanski tj vecina mappera samo pobaca krave,ovce novce,dvorce itd po ulicama i to im je mapa -.-
Da,bas tako,eto moze se uzeti GeForce za primer,oni nemaju puno mapa i sve im je lepo sredjeno..

dragan12

Slazem se sa tobom netreba nabacati previse objekata jer to deluje i meni iskreno previse ruzno. Iako ja iskreno vise skriptam nego mapam.

Pa
Zasto ne puno objekata ako je RP? Iskreno, lijepse je ako ima vise objekata i ako nije ''default LS''
For ya...


I'd catch a grenade for ya
Throw my hand on a blade for ya
I'd jump in front of a train for ya
You know I'd do anything for ya


BestOne.exe | Mapper | n00b Skripter | Bruno Mars Fan | Balkan SA:MP <3 | Fifa 11 <3


For ya...