[Pomoc] Server IP

Započeo black_dota, April 11, 2011, 03:11:23 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

black_dota

Kako bih mogao da napravim onako ip da mi bude link foruma, tj ocu da kazem npr ovo:

inferno.gaming.com:7777

Video sam da to neki serveri imaju ali neznam kako to napraviti

Moze netko pomoc, ovo i meni treba.











black_dota

Brisacu takve postove, ako neznate kako nemojte ni postati.

u server.cg dodaj

bind inferno-gaming.com

ali ta IP se mora poklapati sa Ip adresom internet kartice host masine ,kako sam ja razumeo sa:

http://wiki.sa-mp.com/wiki/Server.cfg
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

black_dota

Citat: [BU]Gotti747 poslato April 12, 2011, 18:01:05 POSLE PODNE
u server.cg dodaj

bind inferno-gaming.com

ali ta IP se mora poklapati sa Ip adresom internet kartice host masine ,kako sam ja razumeo sa:

http://wiki.sa-mp.com/wiki/Server.cfg

Znaci moram imati svoj GameHosting da bi to uradio? Nisam bas skontao

Nisam ni ja  :D
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

1) Trebaš registriranu domenu.
2) Odeš u kontrolnu ploču domene => DNS Settings => Add New Record =>
Record Type: A
IP Address: IP adresa servera

=> Save.

Pričekaš 48 sati i to je to, dodaš u favorite "domena:port".

Cloud-Hosting - Quality & Affordable Hosting, Starting At $1.50 / month, PayPal & Mobile Phone Payments
Affiliate Program - Share our banners, check out how many people clicked & registered to Cloud-Hosting via your banner. Every time someone order server via your link, you will earn 25% of money he paid.

black_dota

Kod mene je drugacije, ima nesto TTL i neki portovi koji nemaju veze sa vezom :S

black_dota

@Cami, Wicked - brisem postove, ako neznate kako pomoci nemojte ni pisati gluposti.

I Cami ako znas napisi to ovde, jer mozda jos neko to oce da zna a ne samo ja.

Citat: [InfernoGaming]dJ^DotA poslato April 17, 2011, 13:33:29 POSLE PODNE
@Cami, Wicked - brisem postove, ako neznate kako pomoci nemojte ni pisati [cenzura]osti.

I Cami ako znas napisi to ovde, jer mozda jos neko to oce da zna a ne samo ja.


Pa jel sam reko... DYNDNS skini i registriraj se...  tamo se to radi... nisam ga koristio par godina tak da se nesjecam konkretno objasniti ali mislim da ces skontat sve... http://www.dyndns.com/  ... i onda tu namjestis npr: inferno.gaming:7777  ili sl. cak i ako ti se mjenja IP... Ako ti sutra promjenis ip ljudi kada dodaju inferno.gaming:7777 opet ce im se dodati server bez obzira na to sto su brojevi drugi...

Nadam se da sam pomogao :D

PS: :) -Wicked ako znas pokazi neko znanje i savjetuj ljude to je zapravo i smisao foruma... nemoj samo negativno komentirati...  Ako nemozes pomoci ili nezelis nemoj ni pisat komentar...  :D
Poslednja Izmena: April 17, 2011, 23:16:04 POSLE PODNE od Cami

black_dota

Nekontam nista, reko si mi da odem da skinem i registrujem se a nigde link za skidanje.

http://download.cnet.com/DynDNS-Updater/3000-2381_4-10405775.html
probaj ovo stvarno ti se nesjecam rec konkrentno kako je to islo ali znam da je dyndns... nadji neki tutorial za dyndns ili nesta... to sam zanji put koristio 2008 za samp server...

Citat: Cami poslato April 17, 2011, 15:26:05 POSLE PODNE
Citat: [InfernoGaming]dJ^DotA poslato April 17, 2011, 13:33:29 POSLE PODNE
@Cami, Wicked - brisem postove, ako neznate kako pomoci nemojte ni pisati [cenzura]osti.

I Cami ako znas napisi to ovde, jer mozda jos neko to oce da zna a ne samo ja.


Pa jel sam reko... DYNDNS skini i registriraj se...  tamo se to radi... nisam ga koristio par godina tak da se nesjecam konkretno objasniti ali mislim da ces skontat sve... http://www.dyndns.com/  ... i onda tu namjestis npr: inferno.gaming:7777  ili sl. cak i ako ti se mjenja IP... Ako ti sutra promjenis ip ljudi kada dodaju inferno.gaming:7777 opet ce im se dodati server bez obzira na to sto su brojevi drugi...

Nadam se da sam pomogao :D

PS: :) -Wicked ako znas pokazi neko znanje i savjetuj ljude to je zapravo i smisao foruma... nemoj samo negativno komentirati i provocirati...    Ako nemozes pomoci ili nezelis nemoj ni pisat komentar... registriro sam se jucer i vec sam vidio 5 tvojih komentara na kojima samo kulturno receno "ser*s"...

hvala na ovome, jako mi je pomoglo

Citat: Gangasta300 poslato April 17, 2011, 16:32:48 POSLE PODNE
Citat: Cami poslato April 17, 2011, 15:26:05 POSLE PODNE
Citat: [InfernoGaming]dJ^DotA poslato April 17, 2011, 13:33:29 POSLE PODNE
@Cami, Wicked - brisem postove, ako neznate kako pomoci nemojte ni pisati [cenzura]osti.

I Cami ako znas napisi to ovde, jer mozda jos neko to oce da zna a ne samo ja.


Pa jel sam reko... DYNDNS skini i registriraj se...  tamo se to radi... nisam ga koristio par godina tak da se nesjecam konkretno objasniti ali mislim da ces skontat sve... http://www.dyndns.com/  ... i onda tu namjestis npr: inferno.gaming:7777  ili sl. cak i ako ti se mjenja IP... Ako ti sutra promjenis ip ljudi kada dodaju inferno.gaming:7777 opet ce im se dodati server bez obzira na to sto su brojevi drugi...

Nadam se da sam pomogao :D

PS: :) -Wicked ako znas pokazi neko znanje i savjetuj ljude to je zapravo i smisao foruma... nemoj samo negativno komentirati i provocirati...    Ako nemozes pomoci ili nezelis nemoj ni pisat komentar... registriro sam se jucer i vec sam vidio 5 tvojih komentara na kojima samo kulturno receno "ser*s"...

hvala na ovome, jako mi je pomoglo


Nema na cemu. Drago mi je da sam pomogo :D
Poslednja Izmena: April 17, 2011, 23:14:01 POSLE PODNE od Cami