(Pomoc)Samo SAPD oprema

Započeo Ante_Street, Januar 30, 2011, 22:38:56 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

if(strcmp(cmdtext, "/oprema", true) == 0)
      {
          if(PlayerToPoint(4.0,playerid,296.4058,-38.2700,1001.5156))
          {
      if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 1||PlayerInfo[playerid][pLeader] == 1)
{
SendClientMessage(playerid, TEAM_CYAN_COLOR, "Nisi clan SAPD-a");
return 1;
}
ShowPlayerDialog(playerid,115, DIALOG_STYLE_LIST, "Oprema:", "Patrolna \nStandardna \nMisije \nUnderCover ", "Izaberi", "Odustani");
          GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
          }
else
  {
         SendClientMessage(playerid,COLOR_RED,"Moras biti u svojoj bazi na mjestu uzimanja opreme!");
      }
return 1;
}

Uglavnom neznam kako staviti da opremu moze samo SAPD uzimati
Poslednja Izmena: Januar 30, 2011, 22:39:56 POSLE PODNE od Ante_Street
Trazim "Profesionalnog Skriptera" da mi napravi jednu stvar,cijena nebitna nek mi se javi na pm....trazim lika koji zna raditi ne nekog pocetnika

Pa napravio si  ;D

if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 1||PlayerInfo[playerid][pLeader] == 1) // To oznacava SAPD

pMember - Clan policije
pLeader - Lider policije

Citat: joXy poslato Januar 30, 2011, 22:44:44 POSLE PODNE
Pa napravio si  ;D

if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 1||PlayerInfo[playerid][pLeader] == 1) // To oznacava SAPD

pMember - Clan policije
pLeader - Lider policije

Ako stavim da je if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 1 ili   if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 0
Opet neradi,isto tako ako je pLeader
Poslednja Izmena: Januar 31, 2011, 18:56:01 POSLE PODNE od Ante_Street
Trazim "Profesionalnog Skriptera" da mi napravi jednu stvar,cijena nebitna nek mi se javi na pm....trazim lika koji zna raditi ne nekog pocetnika

if(PlayerInfo[playerid][pMember] != 1&&PlayerInfo[playerid][pLeader] != 1)
{
SendClientMessage(playerid, TEAM_CYAN_COLOR, "Nisi clan SAPD-a");
return 1;
}



eto, bilo bi ok da naucis osnove programiranja pa da onda ides nesto radit, a ne samo prepravljat komande i pokusavat napravit od nekoliko komandi jednu...


znak || znači ili
znak && znači i
znak != znaci razlicito

zasto ono tvoje ne valja? - Zato sto si pitao ako je igraceva varijabla pMember(clan bande/org) jednaka 1 ili ako je pLeader(varijabla za lidera) jedanka 1 da u tvom slucaju ispise igracu "Nisi clan SAPD-a". To znaci da ako je netko u PD-u nece moci koristiti komandu, a svi ostali ce moci...

Ovo moje? Pita ako je pMember i pLeader razlicito od 1(Znaci oba moraju biti razlicita) onda ce mu to ispisati. Ako je clan Pd-a onda ima jednu varijablu od te dvije 1 i moze koristiti tu komandu...

Aha evo uspio sam se snaci i sam,cak sam prosirio komandu,al drago mi je sto ste pomogli.......
Evo ubacujem bombe na server i uglavnom od ovoga bi zelio uraditi da se kupuje a ne da je daje rcon admin....
Evo cod;

if(strcmp(cmd, "/givebomb", true) == 0)
{
   if (!IsPlayerAdmin(playerid)) return SendClientMessage(playerid, RED, " Nisi admin!");
   tmp = strtok(cmdtext, idx);
   new targetid = ReturnUser(tmp, playerid);
   new name[MAX_PLAYER_NAME];
   GetPlayerName(targetid, name, sizeof(name));
   new tname[MAX_PLAYER_NAME];
   GetPlayerName(targetid, tname, sizeof(tname));

   tmp = strtok(cmdtext, idx);
   new amount = strval(tmp);
   if (!strlen(tmp)) amount = 1;
   Bombs[targetid] += amount;
   format(tmp, 128, " Dao si %d bombu igracu %s.",amount, tname);
   SendClientMessage(playerid, LIGHTBLUE, tmp);
   format(tmp, 128, " Primio si %d bombu od igraca %s.",amount, name);
   SendClientMessage(targetid, LIGHTBLUE, tmp);
    return 1;
   }

IG to izgleda ovako /givebomb (Id igraca) (broj bombi),uglavnom htjeo bi izbaciti  id igraca i staviti /kupibombu (broj bombi)
Probavao sam nesto al vidim da mi neide...et ako moze neko pomoc bio bi mu zahvalan
Poslednja Izmena: Februar 01, 2011, 01:57:00 PRE PODNE od Ante_Street
Trazim "Profesionalnog Skriptera" da mi napravi jednu stvar,cijena nebitna nek mi se javi na pm....trazim lika koji zna raditi ne nekog pocetnika

Obrisi     if (!IsPlayerAdmin(playerid)) return SendClientMessage(playerid, RED, " Nisi admin!");

Citat: Vilko | ♦ ♣ ♥ ♠ » poslato Februar 01, 2011, 20:30:27 POSLE PODNE
Obrisi    if (!IsPlayerAdmin(playerid)) return SendClientMessage(playerid, RED, " Nisi admin!");
Pa to daje rcon adminu da moze davat bombe....
Al kad idem pisat IG /givebomb izbaci /givebomb (id igraca) (broj bombi).............
Time sto sam maknio da admin daje nisam nista dobio jer opet ostaje id.....tako da po tvome obican igrac moze dat svakome bombe -.-
Poslednja Izmena: Februar 02, 2011, 00:44:15 PRE PODNE od Ante_Street
Trazim "Profesionalnog Skriptera" da mi napravi jednu stvar,cijena nebitna nek mi se javi na pm....trazim lika koji zna raditi ne nekog pocetnika