Potreban savjet - Mysql - str->int

Započeo letecitanjur, Septembar 30, 2024, 22:08:29 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Pitanje/savjet: Radim sistem privatnih vozila i trebao bi pomoc
Opširnije:
Pospremu vozila sam napravio i svaki kreirani auto u mysqlu ima svoj "pvID"
I sad sam zapeo kod ucitavanja pa bi trebao malu pomoc kako bi bilo najbolje da napravim ucitavanje.
Inace, imam varijablu koja se posprema kod igraca "VehicleSpawned1" i u tu varijablu se posprema pvID od onog vozila koji je mu je zadnji spawnan na mapi.

kod ulogiranja igraca sam smislio ovako nesto:
    //PRIV-VEH-SYSTEM
    if(Player[playerid][SpawnedVehicle1] != -1)
    {
        LoadPlayerVehicles(playerid);
    }
Eh sada imam ja vec nabrzinu napravljenu funkciju da ucitava iz LoadPlayerVehicles, ali kao sta vecina gamemodova ima da provjerava svaku tablicu,a ja bi htio da mi ucita iz tablice samo sve iz tabele iz pvID i da iz te tabele uzima parametre i postavlja postavke vozilu. Sada mene zanima kako to mogu izvest? pocetnik sam u mysql pa mi nije najjasnije

I imam jos jedno pitanje kako bi bilo najbolje izvest.
Htio bi izbjec da kreiram SpawnedVehicle1,SpawnedVehicle2,SpawnedVehicle3
Kako bi bilo najbolje izvest da imam samo SpawnedVehicles i da u njemu imam 3 pvID-a
Znaci pitanje preko koje funkcije mogu napraviti da ako imam u stringu "ID:132| ID:413| ID: 4441" da mi automatski prebaci to u int primjer
svint1 = 132
svint2 = 413
svint3 = 4441

Dodatno: Hvala svima ko god mi pomogne i nadam se da ima netko malo vremena i volje :)

Ovo ID:132| ID:413| ID: 4441
Napises regex koji ce sam izvlaciti brojeve i stavlajti u niz pitaj chatgpt kako to da uradis

A sto se tice prvog dela pitanja najbolje je da upises kurs za projektovanje baza podataka ili pogledas neki kurs na netu
Moras da imas odvojenu tabelu koja je stranim kljucem povezana sa tom

credits: Xunder, Ino420, Muma

Citat: Pottus;3903994SetPlayerPos("dreni1998", 666.666, 666.666, 666.666, 666.666);    ///// GO IN HELL MOTHERFUCKER

https://i.imgur.com/XHLx9oj.gif
https://i.ibb.co/ZJqQKWT/NXRX.gif

Citat: ᗪ卂乂 poslato Oktobar 01, 2024, 00:08:09 PRE PODNEOvo ID:132| ID:413| ID: 4441
Napises regex koji ce sam izvlaciti brojeve i stavlajti u niz pitaj chatgpt kako to da uradis

A sto se tice prvog dela pitanja najbolje je da upises kurs za projektovanje baza podataka ili pogledas neki kurs na netu
Moras da imas odvojenu tabelu koja je stranim kljucem povezana sa tom

Hvala, ovaj regex ce mi pomoc jako puno

a za slobodno skriptanje mi se ne isplati ic na tecaje hahaha , pravim mod cisto iz zajebancije a ucim ko vecina tu nas preko drugih radova,savjeta

Zar ti ne bi bilo lakse da imas tablicu za vozila i u njoj

pvid, owner_id (id vlasnika u bazi, mozes staviti strani kljuc ovdje), ...(ostale kolone)

i to da spremis u naprimjer

vehichleinfo {
  id,
  sqlid,
  owner_id
}

i kad ucitavas iz baze ucitaces

select * from vehicles where owner_id = sql_id_igraca
(ovo je kad se igrac uloguje)

i onda ces imati
vehicleinfo[iterator][id] = createvehicle()...
vehicleinfo[iterator][owner_id] = player[playerid][sqlid];

i onda lako provjeris da li vozilo pripada igracu npr:

vehicleinfo[iterator][sqlid] === player[playerid][sqlid] === njegovo vozilo

bez nekih dodatnih i nepotrebnih varijabli

Citat: CADILAB poslato Oktobar 01, 2024, 13:41:57 POSLE PODNEZar ti ne bi bilo lakse da imas tablicu za vozila i u njoj

pvid, owner_id (id vlasnika u bazi, mozes staviti strani kljuc ovdje), ...(ostale kolone)

i to da spremis u naprimjer

vehichleinfo {
  id,
  sqlid,
  owner_id
}

i kad ucitavas iz baze ucitaces

select * from vehicles where owner_id = sql_id_igraca
(ovo je kad se igrac uloguje)

i onda ces imati
vehicleinfo[iterator][id] = createvehicle()...
vehicleinfo[iterator][owner_id] = player[playerid][sqlid];

i onda lako provjeris da li vozilo pripada igracu npr:

vehicleinfo[iterator][sqlid] === player[playerid][sqlid] === njegovo vozilo

bez nekih dodatnih i nepotrebnih varijabli

hvala na odgovoru

skuzio sam i napravio sam si ucitavanje

napravio sam si ja jednu tabelu sa vozilma, ali posprema kod igraca samo onaj PVID vozila koji mu je spawnan iz garaze. zato sta sam napravio da nema limita koliko moze imat auta,nego moze imat samo spawnato jedno vozilo, onda nakon odredenog levela jos jedno vozilo, a vipu automatski otkljucava treci slot. zato pospremam tri varijable. ali cak razmisljam vec da tabeli vozila postavi jel spawnan ili nije, a kod igraca samo kolko vozila ima spawnato