C++ Banking System

Započeo MaEsTrOo, Jul 24, 2024, 23:34:31 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Naslov projekta: C++ Banking System
Opis projekta: dakle naso sam neki kod na netu za banking system, za sad sam odradio Tax Skriptu a planiram uradit i aplikaciju i spojit kod sa sa databazom da cuva podatke
Slike i/ili Video: Nema se sta vidit
Trenutni napredak: Trenutni Napredak je minimalan tjst samo sam dodo Sistem Takse
Planovi za budućnost: Dodat SQL Bazu i uradit aplikaciju od ovoga.
Pitanja i zahtevi za povratne informacije: Hteo bih neko ako se razume oko c++ da prokomentarise kod jer ce mi bit ovo kao prvi "ozbiljniji projekat". Prihvatam sve i kritiku i pohvalu.
Github link (ako je primenljivo): https://github.com/Dacosto/Bank-System-C-.git
Credits:  Ne znam de sam naso ;D
Poslednja Izmena: Avgust 06, 2024, 16:17:33 POSLE PODNE od markosimic

Ne znam sto ne koristis using namespace std, da ne moras stalno da pises std::.
Ovako sve najbolje
To get something you never had,
You have to do something you never did.

Započeo si solidno, baciću ti par saveta.

Vidim da si ubacio funkciju za naplatu taksi, ali si fiksirao taksu na 5000. Ne bi bilo loše da to bude parametar funkcije, da možeš da menjaš vrednost takse kad god ti padne na pamet.
Što se tiče ove petlje sa _getwch() funkcijom za čekanje unosa, možeš jednostavno koristiti std::cin.get() da uhvati Enter. Isto bi trebalo da poradiš na error handling delu.

Dobar si posao uradio, samo cepaj dalje. Nemoj da se obeshrabriš ako nešto ne ide odmah, usus est magister optimus!
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Citat: Vasic poslato Jul 25, 2024, 00:34:46 PRE PODNEZapočeo si solidno, baciću ti par saveta.

Vidim da si ubacio funkciju za naplatu taksi, ali si fiksirao taksu na 5000. Ne bi bilo loše da to bude parametar funkcije, da možeš da menjaš vrednost takse kad god ti padne na pamet.
Što se tiče ove petlje sa _getwch() funkcijom za čekanje unosa, možeš jednostavno koristiti std::cin.get() da uhvati Enter. Isto bi trebalo da poradiš na error handling delu.

Dobar si posao uradio, samo cepaj dalje. Nemoj da se obeshrabriš ako nešto ne ide odmah, usus est magister optimus!
Taksu sam namerno fiksirao na 5000 jer je bilo test samog sistema jel ce da radi kako treba i sve to i nisam stigao kasnije promjenit, Sto se tice prepoznavanje Enter KEY-a mislio sam da to sto je trenutno u skripti je najbolje resenje te zato sam to i uradio al nisam znao da mogu iskoristit to hvala ti na tome uskoro cu updateat ovu temu i dodat neke stvari oko ove same skripte i oko error handlinga
Poslednja Izmena: Jul 25, 2024, 02:13:13 PRE PODNE od MaEsTrOo

Citat: SANDERLAND poslato Jul 25, 2024, 00:21:10 PRE PODNENe znam sto ne koristis using namespace std, da ne moras stalno da pises std::.
Ovako sve najbolje
To je do ukusa meni se ovako vise svidja al ono mozda u buducnosti dodam namespace.

Nemoj da lockujes temu ako mislis da je neaktivna nego sam na moru te je ne mogu updateovat. @markosimic

Citat: MaEsTrOo poslato Jul 28, 2024, 17:02:30 POSLE PODNENemoj da lockujes temu ako mislis da je neaktivna nego sam na moru te je ne mogu updateovat. @markosimic

Ukoliko ce tema biti neaktivna, mozes je sam zakljucati, pa kada bude ponovo za aktiviranje, samo otkljucaj i to je to.
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

https://github.com/Dacosto/Bank-System-C-.git
Uradjen MiniUpdate, Hvala Vasicu sto mi je dao primer kako da odradim ovo, Nisam radio na ovom projektu nesto od kad je objavljen ovo sam odradio u neki 10 minuta u buducnosti hocu dodat sistem kocke ako mi se bude dalo Poz!  :D
- Sistem Takse:
- Sad kad hocete da platite taksu uzima vam 10% od ukupnog novca ili ako imate 50000$ uzima vam 5000$

Credits: @Vasic