bag /streljana / /weaponskills

Započeo Gospodar, Jul 24, 2024, 22:27:28 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning):  Svi koji su koristili BalkaniuM v1.1 od RomaN zna ovaj bag pogotovo s /streljana kada dobijes +80 skilla na nekom oruziju i dok ne odes relog ostaje ti a kada se ode relog gubi se sve sa /weaponskills vrati se na 0/1000 i sa /setskills evo i video kao dokaz https://streamable.com/byxcij
Deo skripte: /setskills & /streljana  (Ajmo skripteri da vidim vas sada kako se resava ovo sada, posto danas svako sebe naziva SKRIPTEROM cast izuzecima)
Poslednja Izmena: Jul 24, 2024, 22:32:56 POSLE PODNE od Gospodar

Ukoliko planiras da ti neko pomogne pusti dio koda, komandu i sve ostalo sto je vezano i sto bi moglo biti vezano za taj bug...
Popravi to...
SPEED HACK (C++) https://github.com/nouddy/samp-speed-hack
Reliant GameMode (open.mp) https://github.com/nouddy/reliant-omp
SA:MP Landing Page https://github.com/nouddy/samp-landing-page


Kolko drama ima u 7 grama

Vidi @noddy_ , problem je očito u kodu, evo taj dio koda:

CMD:streljana(playerid,params[])
{
if(PI[playerid][xLevel] < 3) return SCM(playerid,grey,"Morate da budete minimalno level 3 da bi ste vezbali skillove !");
{
if(PI[playerid][xGunLicense] == 0) return SCM(playerid,grey,"Morate da imate dozvolu za oruzje da bi ste vezbali skillove !");
{
if(!IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 1.5, 305.3548,-141.8480,1004.0625)) return SCM(playerid, grey,"[GRESKA] Nisi u streljani!");
if(300 > PI[playerid][xNovac]) return SCM(playerid, grey, "[GRESKA] Nemate dovoljno novaca, jedan trening u streljani kosta 300$ !");
if(korististreljanu == 1) return SCM(playerid, grey, "[GRESKA] Neko vec koristi streljanu !");
if(KoristioStreljanu[playerid] == 1) return SCM(playerid,grey,"[GRESKA] Morate da sacekate neko vreme pre nego sto opet koristite streljanu !");
{
B_SPD(playerid, DIALOG_STRELJANA, DIALOG_STYLE_LIST, "[STRELJANA] Izaberite oruzje", "Silenced Pistol\nDesert Eagle\nShotgun\nSPAS12 Shotgun\nMP5\nAK-47\nM4\nSniper Rifle", "Izaberi", "Odustani");
}
}
}
return true;
}

Problem je taj što kada odeš /streljana dobiješ +80 skilla i čim odeš /q gubi se, a što se tiče sada /setskills komande onda uopće ne radi, prikaže komandu i sve to, al kada se seta ne pokazuje nikakve poruke za setanje i to

Evo koda i za tu komandu:


CMD:setskills(playerid,params[])
{
if(PI[playerid][xAdmin] < 6) return 1;
{
new targetid,gun,result;
if(sscanf(params,"udd", targetid, gun, result)) return SCM(playerid,grey,"KOMANDA: /setskills [ ID/DeoImena] [ Oruzije ] [ Kolicina 1-1000 ]");

if(result < 0 || result > 1000) return SCM(playerid,grey,"PODSETNIK: Skill od 1-1000 !");
if(gun == 1)
{
PI[targetid][pSilenced] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_PISTOL_SILENCED, PI[targetid][pSilenced]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (Silenced Pistol), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (Silenced Pistol) !");
}
if(gun == 2)
{
PI[targetid][pDesert] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_DESERT_EAGLE, PI[targetid][pDesert]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (Desert Eagle), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (Desert Eagle) !");
}
if(gun == 3)
{
PI[targetid][pShotgun] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_SHOTGUN, PI[targetid][pShotgun]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (Shotgun), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (Shotgun) !");
}
if(gun == 4)
{
PI[targetid][pSpas] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_SAWNOFF_SHOTGUN, PI[targetid][pSpas]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (Sawnoff Shotgun), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (Sawnoff Shotgun) !");
}

if(gun == 5)
{
PI[targetid][pMP5] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_MP5, PI[targetid][pMP5]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (MP5), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (MP5) !");
}

if(gun == 6)
{
PI[targetid][pAK47] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_AK47, PI[targetid][pAK47]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (AK47), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (AK47) !");
}

if(gun == 6)
{
PI[targetid][pM4] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_M4, PI[targetid][pM4]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (M4), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (M4) !");
}
if(gun == 7)
{
PI[targetid][pSniper] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_SNIPERRIFLE, PI[targetid][pSniper]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (Sniper Rifle), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (Sniper Rifle) !");
}
}
return 1;
}
Poslednja Izmena: Jul 24, 2024, 22:53:30 POSLE PODNE od iv0dev

Prvo tvoj pristup je glup. Izazivas ljude da ti rese, ja ne bih u inat resio. Svi znaju, koja generalizacija. Ne znaju i nikog nije briga. Nisi dao nikakav code.

Po onome sto si napisao, problem je do cuvanja verovatno, jer ti ne upise vrednost skilla. Osim toga mozda je sistem osmisljen da svaki put kada udjes na server, moras ici u streljanu da bi bolje pucao, sta znam.
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 24, 2024, 22:53:48 POSLE PODNEPrvo tvoj pristup je glup. Izazivas ljude da ti rese, ja ne bih u inat resio. Svi znaju, koja generalizacija. Ne znaju i nikog nije briga. Nisi dao nikakav code.

Po onome sto si napisao, problem je do cuvanja verovatno, jer ti ne upise vrednost skilla. Osim toga mozda je sistem osmisljen da svaki put kada udjes na server, moras ici u streljanu da bi bolje pucao, sta znam.
Idemo redom da ti odg, Pristup moj je glup ? NE ja samo kazem istinu posto svi u 2024 sebe nazivaju "SKRIPTEROM" A nemaju pojma da urade ista nego uzimaju UP/ATHove modove malo izmene TDove i otvore srw i kazu Mi Skripteri vazi :D

E ovo sistem da je osmisljen da je takav kakav si ti rekao nebi se slozio s tobom ako si igrao na BS znas kako je tamo, niko nije lud da ide 1000 puta u streljanu svaki put zar ne malo je logicno  ???
Kod je poslat gore od strane Ivo
Tako da pre nego sto krenes da serendas mi nesto razmisli malo Hvala :* te

Citat: Gospodar poslato Jul 24, 2024, 22:56:28 POSLE PODNEIdemo redom da ti odg, Pristup moj je glup ? NE ja samo kazem istinu posto svi u 2024 sebe nazivaju "SKRIPTEROM" A nemaju pojma da urade ista nego uzimaju UP/ATHove modove malo izmene TDove i otvore srw i kazu Mi Skripteri vazi :D

E ovo sistem da je osmisljen da je takav kakav si ti rekao nebi se slozio s tobom ako si igrao na BS znas kako je tamo, niko nije lud da ide 1000 puta u streljanu svaki put zar ne malo je logicno  ???

Nisam sa SAMPA niti igram igrice. Govorim kao treca strana, objektivno.

Nisi postavio nikakav code, a uzeo si da generalizujes sa "svi znaju". Evo ja cu ti reci da ne zna jedan sigurno, a da je doktor u tome. Sta onda ? Pristup ti je glup, nisi dao sve korisne informacije i trazis pomoc ? Da bi testirao ? - koga ?

Nije Ivo postavio temu nego ti.

Uzmi i resi sam kada vecina ne zna, lako je ? Cak ja koji nisam iz svega ovoga vidim do cega je.
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: iv0dev poslato Jul 24, 2024, 22:51:41 POSLE PODNEVidi @noddy_ , problem je očito u kodu, evo taj dio koda:

CMD:streljana(playerid,params[])
{
if(PI[playerid][xLevel] < 3) return SCM(playerid,grey,"Morate da budete minimalno level 3 da bi ste vezbali skillove !");
{
if(PI[playerid][xGunLicense] == 0) return SCM(playerid,grey,"Morate da imate dozvolu za oruzje da bi ste vezbali skillove !");
{
if(!IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 1.5, 305.3548,-141.8480,1004.0625)) return SCM(playerid, grey,"[GRESKA] Nisi u streljani!");
if(300 > PI[playerid][xNovac]) return SCM(playerid, grey, "[GRESKA] Nemate dovoljno novaca, jedan trening u streljani kosta 300$ !");
if(korististreljanu == 1) return SCM(playerid, grey, "[GRESKA] Neko vec koristi streljanu !");
if(KoristioStreljanu[playerid] == 1) return SCM(playerid,grey,"[GRESKA] Morate da sacekate neko vreme pre nego sto opet koristite streljanu !");
{
B_SPD(playerid, DIALOG_STRELJANA, DIALOG_STYLE_LIST, "[STRELJANA] Izaberite oruzje", "Silenced Pistol\nDesert Eagle\nShotgun\nSPAS12 Shotgun\nMP5\nAK-47\nM4\nSniper Rifle", "Izaberi", "Odustani");
}
}
}
return true;
}

Problem je taj što kada odeš /streljana dobiješ +80 skilla i čim odeš /q gubi se, a što se tiče sada /setskills komande onda uopće ne radi, prikaže komandu i sve to, al kada se seta ne pokazuje nikakve poruke za setanje i to

Evo koda i za tu komandu:


CMD:setskills(playerid,params[])
{
if(PI[playerid][xAdmin] < 6) return 1;
{
new targetid,gun,result;
if(sscanf(params,"udd", targetid, gun, result)) return SCM(playerid,grey,"KOMANDA: /setskills [ ID/DeoImena] [ Oruzije ] [ Kolicina 1-1000 ]");

if(result < 0 || result > 1000) return SCM(playerid,grey,"PODSETNIK: Skill od 1-1000 !");
if(gun == 1)
{
PI[targetid][pSilenced] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_PISTOL_SILENCED, PI[targetid][pSilenced]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (Silenced Pistol), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (Silenced Pistol) !");
}
if(gun == 2)
{
PI[targetid][pDesert] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_DESERT_EAGLE, PI[targetid][pDesert]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (Desert Eagle), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (Desert Eagle) !");
}
if(gun == 3)
{
PI[targetid][pShotgun] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_SHOTGUN, PI[targetid][pShotgun]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (Shotgun), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (Shotgun) !");
}
if(gun == 4)
{
PI[targetid][pSpas] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_SAWNOFF_SHOTGUN, PI[targetid][pSpas]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (Sawnoff Shotgun), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (Sawnoff Shotgun) !");
}

if(gun == 5)
{
PI[targetid][pMP5] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_MP5, PI[targetid][pMP5]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (MP5), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (MP5) !");
}

if(gun == 6)
{
PI[targetid][pAK47] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_AK47, PI[targetid][pAK47]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (AK47), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (AK47) !");
}

if(gun == 6)
{
PI[targetid][pM4] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_M4, PI[targetid][pM4]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (M4), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (M4) !");
}
if(gun == 7)
{
PI[targetid][pSniper] = result;
SetPlayerSkillLevel(targetid, WEAPONSKILL_SNIPERRIFLE, PI[targetid][pSniper]);
SCM(targetid,-1,"[SKILLS] Admin vam je setovao skill oruzija (Sniper Rifle), da proverite skill kucajte /weaponskills !");
SCM(playerid,-1,"Setovali ste skill oruzija igracu (Sniper Rifle) !");
}
}
return 1;
}


Po datom code koji si prilozio, problem nije u code, nego nije uradjeno cuvanje. Nije problem do moda, nego mu fali deo za cuvanje skilla.

Sta je SCM ? Sta je PI ? Cemu dupla provera ? Ko je pisao bre ovo...
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.


Citat: iv0dev poslato Jul 24, 2024, 23:08:08 POSLE PODNERoman je pisao kod, nisam ja

Imas DEV u imenu a ne vidis problem ?

Molim te promeni ime, molim te. Brukas sebe. Ovo je zalosno.
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 24, 2024, 23:09:06 POSLE PODNEImas DEV u imenu a ne vidis problem ?

Molim te promeni ime, molim te. Brukas sebe. Ovo je zalosno.
Ti neka duhovita osoba, kada prozivas druge sto imaju DEV U ime ? Moze da ima sta hoce tebi ako smeta ne moras ni da gledas ! Ako oces pomozi ako ne paljba od teme.  ;)
To vazi i za ostale ko oce da proziva i da glumi budalu u ovoj temi moze da produzi samo
Poslednja Izmena: Jul 24, 2024, 23:12:23 POSLE PODNE od Gospodar

Poslao sam poruku ne znam zasto nije otisla, izgleda da je netko istovremeno poslao u temi...

Problem je sto si kucao u komandi za oruzje 24 (ID Deagle) a trebao si 2, jer deagle je drugi po listi u dialogu.
Komanda streljana nije ni cudno sto nece raditi jer if statement vraca poruku pa tek onda je neko otvorio blok code-a.

Isto tako, treba sacuvati skill u bazu podataka ili .ini fajl zavisi sta se koristi i ocitati pri ucitavanju igracevih informacija.

PI - PlayerInfo[MAX_PLAYERS][IgracInfo] - 99.99% je tako.
SCM, skripteroti
SPEED HACK (C++) https://github.com/nouddy/samp-speed-hack
Reliant GameMode (open.mp) https://github.com/nouddy/reliant-omp
SA:MP Landing Page https://github.com/nouddy/samp-landing-page


Kolko drama ima u 7 grama

Citat: noddy_ poslato Jul 24, 2024, 23:12:15 POSLE PODNEPoslao sam poruku ne znam zasto nije otisla, izgleda da je netko istovremeno poslao u temi...

Problem je sto si kucao u komandi za oruzje 24 (ID Deagle) a trebao si 2, jer deagle je drugi po listi u dialogu.
Komanda streljana nije ni cudno sto nece raditi jer if statement vraca poruku pa tek onda je neko otvorio blok code-a.

Isto tako, treba sacuvati skill u bazu podataka ili .ini fajl zavisi sta se koristi i ocitati pri ucitavanju igracevih informacija.

PI - PlayerInfo[MAX_PLAYERS][IgracInfo] - 99.99% je tako.
SCM, skripteroti
Uradio sam to sto si rekao, i radilo je setalo mi se na 1000/1000 kako si mi rekao po redosledu dok se ne ode relog sigurno to sto si ti rekao treba da se popravi @Iv0 Dev



Razlog zakljucavanja: Pogresno iskoristen formular, ulazenje u dublje diskusije te raspravljanje.

Molimo Vas da procitate glavna pravila foruma kao i pravila ovog podforuma.
SPEED HACK (C++) https://github.com/nouddy/samp-speed-hack
Reliant GameMode (open.mp) https://github.com/nouddy/reliant-omp
SA:MP Landing Page https://github.com/nouddy/samp-landing-page


Kolko drama ima u 7 grama