Freezovanje PC i problem s imenom na FB

Započeo SanelPandzic, Jul 06, 2024, 21:47:04 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 27 gostiju pregledaju ovu temu.

Javi mi se na discord : tonialtt , pomocu ti :D

@SanelPandzic receno mi da je reseno, moze update posto nisam u toku ?
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 12, 2024, 20:33:57 POSLE PODNE@SanelPandzic receno mi da je reseno, moze update posto nisam u toku ?

Ovako, trajalo je eto 3-4 dana ali znam sta je uzrok.
Uglavnom, kada mi se javio taj dobar lik sto si mi ga poslao, sve je objasnio i ono on je odma procjenio sta je problem sto je i na kraju 100% ispalo tacno ali morao sam uraditi par testiranja koje mi je rekao pa da vidim dal je bas hdd problem...

Morao sam prvo da iskljucim skroz SATA kablo, da vidim jel se gdje jos u racunaru takav slican zvuk cuje i ne cuje se kada iskljucim sata kablo od hdd. Dalje, men je na portu 1 SSD a na 2 portu je HDD i rekao mi da to SATA kablo sada ukljucim u port 3, dakle da promiejnim port, to sam uradio i dalje ali i dalje se cuje zvuk. I tu sam ukupno oko 2 puta sistem uradio da sve utvrdim. Evo sinoc uradio sam Windows 10, posto ako se sjecas pisao sam da smatram da se mozda ovaj problem pojavio jer sam ono instalirao odma Win 11, i cim sam instalirao pojavio se problem, a ono prije kada sam preko 10te azurirao na 11ku nije se pojavio problem, pa reko da probam Windows 10 instalirat i instalirao sam ii pogodi sta? Opet se cuje. Tako da zakljucili smo da portovi u maticne nisu problem, nego je problem u  HDD-u i preporucio mi je da ja ili neko ko je strucna da otvori HDD i da ocisti od prasine pa da onda probam, kaze mozda to rijesi problem.

A u međuvremenu mi je poslao isto link sto sam trazio da vidim na zivotu koliko imam hdd i to sve.. i otkrili smo da je taj ssd sranje, kaze da bi mi mogao uskoro crknut. I dao je par savjeta sta da uzimam od SSD-a i od HDD-a koje marke. Hdd marku imam dobru al kao SATA2 je i to je lose tj. hdd je entry. > https://imgur.com/a/IEbieXY

Ukratko, zakljucak je da je samo HDD problem, dakle do sistema nije i ono i on mi je preporucio da tiny11 koristim, sto cu ga naravno sutra da instaliram na svoj racunar.

A tebi brate punoo puno hvala na pomoci cijeloj i sto si mi poslao toga da mi objasni i pomogne također, ono bas ti hvala jer konacno znam uzrok, a cijelo vrijeme mislio sam da je zbog instalacije Win 11 to rpoblem i kontto sam da trebam prvo Win 10 pa nadogradit na Win 11 i kao to ce bit okej ali ne.. Mislim nisam ni pokusao nadogradit jer evo cim se na Win 10 desava, znaci ono nije do sistema.

Drago mi je da je reseno. Izvini ako je bio toksican il nesto, zna on to tako nekada...
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: SanelPandzic poslato Jul 13, 2024, 00:34:33 PRE PODNEOvako, trajalo je eto 3-4 dana ali znam sta je uzrok.
Uglavnom, kada mi se javio taj dobar lik sto si mi ga poslao, sve je objasnio i ono on je odma procjenio sta je problem sto je i na kraju 100% ispalo tacno ali morao sam uraditi par testiranja koje mi je rekao pa da vidim dal je bas hdd problem...

Morao sam prvo da iskljucim skroz SATA kablo, da vidim jel se gdje jos u racunaru takav slican zvuk cuje i ne cuje se kada iskljucim sata kablo od hdd. Dalje, men je na portu 1 SSD a na 2 portu je HDD i rekao mi da to SATA kablo sada ukljucim u port 3, dakle da promiejnim port, to sam uradio i dalje ali i dalje se cuje zvuk. I tu sam ukupno oko 2 puta sistem uradio da sve utvrdim. Evo sinoc uradio sam Windows 10, posto ako se sjecas pisao sam da smatram da se mozda ovaj problem pojavio jer sam ono instalirao odma Win 11, i cim sam instalirao pojavio se problem, a ono prije kada sam preko 10te azurirao na 11ku nije se pojavio problem, pa reko da probam Windows 10 instalirat i instalirao sam ii pogodi sta? Opet se cuje. Tako da zakljucili smo da portovi u maticne nisu problem, nego je problem u  HDD-u i preporucio mi je da ja ili neko ko je strucna da otvori HDD i da ocisti od prasine pa da onda probam, kaze mozda to rijesi problem.

A u međuvremenu mi je poslao isto link sto sam trazio da vidim na zivotu koliko imam hdd i to sve.. i otkrili smo da je taj ssd sranje, kaze da bi mi mogao uskoro crknut. I dao je par savjeta sta da uzimam od SSD-a i od HDD-a koje marke. Hdd marku imam dobru al kao SATA2 je i to je lose tj. hdd je entry. > https://imgur.com/a/IEbieXY

Ukratko, zakljucak je da je samo HDD problem, dakle do sistema nije i ono i on mi je preporucio da tiny11 koristim, sto cu ga naravno sutra da instaliram na svoj racunar.

A tebi brate punoo puno hvala na pomoci cijeloj i sto si mi poslao toga da mi objasni i pomogne također, ono bas ti hvala jer konacno znam uzrok, a cijelo vrijeme mislio sam da je zbog instalacije Win 11 to rpoblem i kontto sam da trebam prvo Win 10 pa nadogradit na Win 11 i kao to ce bit okej ali ne.. Mislim nisam ni pokusao nadogradit jer evo cim se na Win 10 desava, znaci ono nije do sistema.
Nakon sto otvoris HDD ocisti i onaj mulj izmedju CPU i coolera...

Citat: markosimic poslato Jul 13, 2024, 00:41:43 PRE PODNEDrago mi je da je reseno. Izvini ako je bio toksican il nesto, zna on to tako nekada...
@markosimic  a vidio sam malo ono bukvalno ako mi los sdd on bukvalno kaze da mi je sranje hahah al nema veze, dobar je on lik i sve hoce pomoci, ono bas mu hvala <3

Inace preko ovog linka TINY11 skidam i onda sada sam to sve uradio sto treba i na usb trebam da prebacim i ovo mi se sad pojavilo kad hocu preko rufusa da prebacim? Sta da ovdje sada odaberem?

Inace, gledao sam lika na yt, taj s discorda sto mi je pomgoa da uocim sta je problem, on mi ga posalo i da njega pratim to kako radi i on u videu kada je tiny11 instalirao isao je i tamo odabrao kao preporucene postavke za update i kao glavni update ce mu na 2 godine odlozit a ove securiti ce primat i to.. i on bukvalno tam preko nekog programa iz tiny11 instaliraje programe, dal i ja ovo sve moram radit? ili ne? Posto ja ono bas prati me update i otprilike svaka 2 mjeseca instalirajem ih i tjt. evo ta slika sto ima taj neki program gdje to on je namjestio za update i gdje moze apliakcije instalirat te neke kao google itd.. >>> https://imgur.com/a/WsonEvw
Citat: Bit Frosty poslato Jul 13, 2024, 22:46:12 POSLE PODNENakon sto otvoris HDD ocisti i onaj mulj izmedju CPU i coolera...

Da, da naravno svakako da hocu. Hvala na savjetu <3

Citat: Bit Frosty poslato Jul 13, 2024, 22:46:12 POSLE PODNENakon sto otvoris HDD ocisti i onaj mulj izmedju CPU i coolera...

Ne vidim poentu za sarkazmom i navodjenjem nekoga na nesto pogresno.

U jako retkim slucajevima, prasina zna da se uvuce u HDD (zargonski) i da on pocne da pravi probleme.

Prasina moze da izazove lose hladjenje samog HDD i da se pregreje i osteti, a popravka jeste otvaranje HDD i ciscenje unutar njega kako bi se popravio.

Racunar treba cistiti barem jednom u tri meseca, a termalnu pastu zameniti jednom godisnje.

Ako mu vec nisi pomogao, onda nemoj ni da mu odmazes navodeci ga na pogresno.
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 14, 2024, 18:52:29 POSLE PODNENe vidim poentu za sarkazmom i navodjenjem nekoga na nesto pogresno.
Ni ja ali ti navodis coveka da otvori HDD bez ikakvog sarkazma...

Citat: Bit Frosty poslato Jul 14, 2024, 19:07:59 POSLE PODNENi ja ali ti navodis coveka da otvori HDD bez ikakvog sarkazma...

Ja ? Gde sam mu ja rekao ista o otvaranju HDD ?
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: SanelPandzic poslato Jul 14, 2024, 18:01:42 POSLE PODNE@markosimic  a vidio sam malo ono bukvalno ako mi los sdd on bukvalno kaze da mi je sranje hahah al nema veze, dobar je on lik i sve hoce pomoci, ono bas mu hvala <3

Inace preko ovog linka TINY11 skidam i onda sada sam to sve uradio sto treba i na usb trebam da prebacim i ovo mi se sad pojavilo kad hocu preko rufusa da prebacim? Sta da ovdje sada odaberem?

Inace, gledao sam lika na yt, taj s discorda sto mi je pomgoa da uocim sta je problem, on mi ga posalo i da njega pratim to kako radi i on u videu kada je tiny11 instalirao isao je i tamo odabrao kao preporucene postavke za update i kao glavni update ce mu na 2 godine odlozit a ove securiti ce primat i to.. i on bukvalno tam preko nekog programa iz tiny11 instaliraje programe, dal i ja ovo sve moram radit? ili ne? Posto ja ono bas prati me update i otprilike svaka 2 mjeseca instalirajem ih i tjt. evo ta slika sto ima taj neki program gdje to on je namjestio za update i gdje moze apliakcije instalirat te neke kao google itd.. >>> https://imgur.com/a/WsonEvw
Da, da naravno svakako da hocu. Hvala na savjetu <3


Pakujes po svom odabiru ili pratis po videu
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 14, 2024, 20:31:53 POSLE PODNEPakujes po svom odabiru ili pratis po videu
Znam samo sto ovaj uopste nije ovo pakovao u tom videu. Tamo na githubu pise da se img fajl od tiny11 treba ono na usb preko npr rufusa prebacit, to i uradim al kada eto dizem sistem izbaci neki error

Citat: SanelPandzic poslato Jul 14, 2024, 20:34:31 POSLE PODNEZnam samo sto ovaj uopste nije ovo pakovao u tom videu. Tamo na githubu pise da se img fajl od tiny11 treba ono na usb preko npr rufusa prebacit, to i uradim al kada eto dizem sistem izbaci neki error

Pogledaj jos neki tutorijal, nije nesto sto mogu da objasnim bas recima
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 14, 2024, 20:38:09 POSLE PODNEPogledaj jos neki tutorijal, nije nesto sto mogu da objasnim bas recima

Nesto sam sada gledao i vecinom svi preporucuju da se s ovoga skine tinny 11 > https://archive.org/details/tiny-10-23-h2
Pa sad ne znam..
Ono samo sam 1 video nasao i to taj sto je s dsicorda poslao , taj gdje skida na github i nema vise.
A inace kako ti ide discord, da te tamo imam isto? ako mozes dati :)

Citat: SanelPandzic poslato Jul 14, 2024, 20:47:58 POSLE PODNENesto sam sada gledao i vecinom svi preporucuju da se s ovoga skine tinny 11 > https://archive.org/details/tiny-10-23-h2
Pa sad ne znam..
Ono samo sam 1 video nasao i to taj sto je s dsicorda poslao , taj gdje skida na github i nema vise.
A inace kako ti ide discord, da te tamo imam isto? ako mozes dati :)

Nemam ja drustvene mreze, samo za posao sto koristim slack i to je to
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 14, 2024, 20:56:53 POSLE PODNENemam ja drustvene mreze, samo za posao sto koristim slack i to je to

Aham, mislio sam da ima discord pa da te dodam tamo da te imam :P

Evo rijesio sam problem to za tin11, instalirao sam taj sistem.
Uglavnom hvala puno na pomoci i tebi i drugima sto su pokusali pomoci <3