Serenity Gaming RPG

Započeo Lomenzi, Maj 28, 2023, 21:46:47 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Naziv:Serenity Gaming


Izvorni (Skripter):Lomenzi


Slike: https://imgur.com/a/zWjDcED


Skripter:Lomenzi


Download: https://www.mediafire.com/file/2hbqsumsezh9raj/Serenity+Gaming+v0.1.rar/file


Scan: https://www.virustotal.com/gui/file/2f3a93cb3f99ccf4c6c081b74cceb831aeb2cca119470b8dbd3cf5c4699e6143?nocache=1


Dodatno:E ovako radnja je na malom selu i ima dobar potencijal da se nastavi sa radom i da mod kida trebao sam ga zavrsiti do kraja i otvoriti server ali naravno moji retardi od drugova nisu hteli da saradjuju tako da objavljujem mod voleo bih da neko nastavi da radi na njemu a mozda cak i ja nastavim ako budem imao vremena pa cu objaviti update tako da eto mozda nekom posluzi i ako ima neko volje i vremena da nastavi sa radom pa da mozda i otvori server pravo na ime imate jer ga necu otvarati.


Citat: Lomenzi poslato Maj 28, 2023, 21:46:47 POSLE PODNE
Naziv:Serenity Gaming


Izvorni (Skripter):Lomenzi


Slike: https://imgur.com/a/zWjDcED


Skripter:Lomenzi


Download: https://www.mediafire.com/file/2hbqsumsezh9raj/Serenity+Gaming+v0.1.rar/file


Scan: https://www.virustotal.com/gui/file/2f3a93cb3f99ccf4c6c081b74cceb831aeb2cca119470b8dbd3cf5c4699e6143?nocache=1


Dodatno:E ovako radnja je na malom selu i ima dobar potencijal da se nastavi sa radom i da mod kida trebao sam ga zavrsiti do kraja i otvoriti server ali naravno moji retardi od drugova nisu hteli da saradjuju tako da objavljujem mod voleo bih da neko nastavi da radi na njemu a mozda cak i ja nastavim ako budem imao vremena pa cu objaviti update tako da eto mozda nekom posluzi i ako ima neko volje i vremena da nastavi sa radom pa da mozda i otvori server pravo na ime imate jer ga necu otvarati.
Ne znam odakle prvo da krenem.
1.Zašto ovo kad nije potrebno i ima već MAX_VEHICLES u a_samp includu tako da ovo MAX_PLAYERS I MAX_VOZILA po meni nije potrebno.
[pawn]
#undef MAX_PLAYERS
#define MAX_PLAYERS                   1000
#define MAX_VOZILA                    1000
[/pawn]
2.Kad vidim ovo u modovima ja odmah ovo izbrišem iz moda.
[pawn]
#define SCM                            SendClientMessage
#define SCMTA                          SendClientMessageToAll
#define SPD                            ShowPlayerDialog
#define DSL                            DIALOG_STYLE_LIST
#define DSB                            DIALOG_STYLE_MSGBOX
#define DSI                            DIALOG_STYLE_INPUT
#define IPI                         INVALID_PLAYER_ID
[/pawn]
3.Koristi easyDialog.
4.Sredi kod

Sve u svemu nije loše
GL dalje


Citat: Lomenzi poslato Maj 28, 2023, 22:29:44 POSLE PODNE
sta je zastarelo objasni?

Stvarno trebam da pisem ponovo po 100x roman oko toga ?

Citat: whyllon poslato Maj 28, 2023, 22:26:06 POSLE PODNE
Ne znam odakle prvo da krenem.
1.Zašto ovo kad nije potrebno i ima već MAX_VEHICLES u a_samp includu tako da ovo MAX_PLAYERS I MAX_VOZILA po meni nije potrebno.
[pawn]
#undef MAX_PLAYERS
#define MAX_PLAYERS                   1000
#define MAX_VOZILA                    1000
[/pawn]
2.Kad vidim ovo u modovima ja odmah ovo izbrišem iz moda.
[pawn]
#define SCM                            SendClientMessage
#define SCMTA                          SendClientMessageToAll
#define SPD                            ShowPlayerDialog
#define DSL                            DIALOG_STYLE_LIST
#define DSB                            DIALOG_STYLE_MSGBOX
#define DSI                            DIALOG_STYLE_INPUT
#define IPI                         INVALID_PLAYER_ID
[/pawn]
3.Koristi easyDialog.
4.Sredi kod

Sve u svemu nije loše
GL dalje
Hvala


Prvo : YSI version 3.09.0684 sto je jako jako outdated.
Drugo : Koriscenje obicnih dialoga naspram easydialog/y_dialogs (sta ti je vise po volji)
Trece : Imenovanja i (re)definicije su blaga katastrofa.
Cetvrto : Pawn compiler 3.2.3664 sto je jako jako outdated.
Peto : Umesto sto si za svaku stavku pisao new jednostavno si mogao grupisati.
Sesto : Rent sa koriscenjem static-create-vehicle naspram spawn-rent-vehicle nema smisla. (takodje vazi za sve ostalo slicnog tipa)
Sedmo : Zar nije lakse grupisati labele za rent vozila i samo ih attach umesto da imas za svaki posebno ? (takodje vazi za sve ostalo slicnog tipa)
Osmo : Mape si mogao izdvojiti u poseban file i samo ga include u skriptu.
Deveto : Ovo nema smisla.
if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return Ulogovan(playerid);
Deseto : Zasto podeljena komanda kada sve moze ici pod jednu ?

/////////////////////////////////////////
YCMD:upalimob(playerid,params[],help)
{
    #pragma unused help
    if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return Ulogovan(playerid);
    if(PlayerInfo[playerid][pMobilni] == 0) return SCM(playerid, -1, ""CRVENA"[GRESKA]"BELA"Ne posedujete mobilni telefon!");
{
new string[128];
MobilniUpaljen[playerid] = 0;
SCM(playerid,-1, ""SPLAVA"[TELEKOM]"BELA"Upalili ste vas mobilni!");
format(string,sizeof(string),"* %s pali svoj mobilni(/upalimob)",GetName(playerid));
ProxDetector(20.0, playerid, string,PROX,PROX,PROX,PROX,PROX);
}
return 1;
}
//////////////////////////////////////
YCMD:ugasimob(playerid,params[],help)
{
#pragma unused help
if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return Ulogovan(playerid);
if(PlayerInfo[playerid][pMobilni] == 0) return SCM(playerid,-1,""CRVENA"[GRESKA]"BELA"Ne posedujete mobilni telefon!");
{
new string[128];
MobilniUpaljen[playerid] = 1;
SCM(playerid,-1,""SPLAVA"[TELEKOM]"BELA"Ugasili ste vas mobilni!");
format(string,sizeof(string),"* %s gasi svoj mobilni(/ugasimob)",GetName(playerid));
ProxDetector(20.0, playerid, string,PROX,PROX,PROX,PROX,PROX);
}
return 1;
}

Jedanaesto : Nepotrebno totalno.

#pragma unused params
#pragma unused help


Od 17893 linije code-a koje si ispisao, moze da stane sigurno u nekih 13k linija, mozda cak i manje. Outdated.

Citat: whyllon poslato Maj 28, 2023, 22:43:14 POSLE PODNE
Počeo sam da prepravljam ovo nmg ovo da gledam

Ti nemas prava glasa, zato sto ne znas nista, nemoj da zickas da te pokopam dokazima.


Citat: realnaith poslato Maj 28, 2023, 23:03:48 POSLE PODNE
Prvo : YSI version 3.09.0684 sto je jako jako outdated.
Drugo : Koriscenje obicnih dialoga naspram easydialog/y_dialogs (sta ti je vise po volji)
Trece : Imenovanja i (re)definicije su blaga katastrofa.
Cetvrto : Pawn compiler 3.2.3664 sto je jako jako outdated.
Peto : Umesto sto si za svaku stavku pisao new jednostavno si mogao grupisati.
Sesto : Rent sa koriscenjem static-create-vehicle naspram spawn-rent-vehicle nema smisla. (takodje vazi za sve ostalo slicnog tipa)
Sedmo : Zar nije lakse grupisati labele za rent vozila i samo ih attach umesto da imas za svaki posebno ? (takodje vazi za sve ostalo slicnog tipa)
Osmo : Mape si mogao izdvojiti u poseban file i samo ga include u skriptu.
Deveto : Ovo nema smisla.
if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return Ulogovan(playerid);
Deseto : Zasto podeljena komanda kada sve moze ici pod jednu ?

/////////////////////////////////////////
YCMD:upalimob(playerid,params[],help)
{
    #pragma unused help
    if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return Ulogovan(playerid);
    if(PlayerInfo[playerid][pMobilni] == 0) return SCM(playerid, -1, ""CRVENA"[GRESKA]"BELA"Ne posedujete mobilni telefon!");
{
new string[128];
MobilniUpaljen[playerid] = 0;
SCM(playerid,-1, ""SPLAVA"[TELEKOM]"BELA"Upalili ste vas mobilni!");
format(string,sizeof(string),"* %s pali svoj mobilni(/upalimob)",GetName(playerid));
ProxDetector(20.0, playerid, string,PROX,PROX,PROX,PROX,PROX);
}
return 1;
}
//////////////////////////////////////
YCMD:ugasimob(playerid,params[],help)
{
#pragma unused help
if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return Ulogovan(playerid);
if(PlayerInfo[playerid][pMobilni] == 0) return SCM(playerid,-1,""CRVENA"[GRESKA]"BELA"Ne posedujete mobilni telefon!");
{
new string[128];
MobilniUpaljen[playerid] = 1;
SCM(playerid,-1,""SPLAVA"[TELEKOM]"BELA"Ugasili ste vas mobilni!");
format(string,sizeof(string),"* %s gasi svoj mobilni(/ugasimob)",GetName(playerid));
ProxDetector(20.0, playerid, string,PROX,PROX,PROX,PROX,PROX);
}
return 1;
}

Jedanaesto : Nepotrebno totalno.

#pragma unused params
#pragma unused help


Od 17893 linije code-a koje si ispisao, moze da stane sigurno u nekih 13k linija, mozda cak i manje. Outdated.

Ti nemas prava glasa, zato sto ne znas nista, nemoj da zickas da te pokopam dokazima.
pa da zato sto je naprimer mod star i stoji mi u kompu zakopan pa sam ga objavio da neko nastavi da radi na njemu a kome se svidi i ima vremena on ce to sve prepraviti i srediti i onda nece biti outdate ;)

Sta znam nije lose moze se fino odradit nesta
"The way to get started is to quit talking and begin doing."

Citat: Lomenzi poslato Maj 28, 2023, 23:41:04 POSLE PODNE
pa da zato sto je naprimer mod star i stoji mi u kompu zakopan pa sam ga objavio da neko nastavi da radi na njemu a kome se svidi i ima vremena on ce to sve prepraviti i srediti i onda nece biti outdate ;)

Gamemode je radjen mogu slobodno reci 2k19 (proverio sam sve files i nasao izvornu godinu). Za 2k19 se vec tada koristio YSI 4.0.2/YSI 5.1 koji u sebi poseduje y_dialogs (v5.1) ali kontam da tada ovde nije bilo poznato mnogo bitnijih osnovnih stvari, tako da to sklanjamo sa liste. Compiler je tada vec postojao 3.10.8/3.10.9 takozvani "brzi kompajler" (ovde naveden na forumu) ali opet kontam da tada ovde nije bilo poznato. Sto se tice imenovanja/(re)definicija, tu nema sta mnogo, jednostavno je blagi uzas. Sto se tice grupisanja, verujem da tada ovde vecina nije znala kako se to radi, pa nisi ni imao odakle videti bas. Sto se tice static-create-veh naspram spawn-rent-veh verujem da ovde u to vreme, svako je koristio static-rent-veh (etc za sisteme dalje)... Mape si stvarno mogao izdvojiti u poseban file, al kontam modularno skriptanje je ovde tek prikazano 2k22 al opet... Optimizacija cak i za 2k19 kaska podosta, mnogo toga ima sto mora da se optimizuje (za 2k23 pogotovo), al kao sto si rekao, mod je "star". Ako si vec zeleo objaviti neki rad, mozda si trebao promisliti da sve podignes na danasnji standard, cisto radi svoje reputacije. Da se ne lazemo, tesko da je ovde bilo sta bolje u to vreme, cak u ovo vreme ljudi objavljuju editovani code star preko 5y...

Premisljam se sta bih rekao, koja je najbolja poruka. Moze se srediti i odraditi da kida, ali zahteva podosta rework-a. Sve u svemu onako, lepo je za to vreme, moze bolje, sto se tice ovog vremena, outdated.

Solidna 8/10 :)

Sta reci a da se ne uvredis ?
Prvo sto je to ovaj mod
Link: https://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=128780.msg899590#msg899590
Slike: https://imgur.com/a/yFMKyaz
Mogao si barem da promenis malo vise stvari pa da stavis, a ovako si uzeo uradio mozda 2-3stvari i napisao da si ti radio mod a zapravo nisi kako to ?
Poslednja Izmena: Maj 29, 2023, 12:21:53 POSLE PODNE od Gospodar

mene samo zanima ko je taj nity sto sere?

Citat: realnaith poslato Maj 28, 2023, 23:03:48 POSLE PODNE
Prvo : YSI version 3.09.0684 sto je jako jako outdated.
Drugo : Koriscenje obicnih dialoga naspram easydialog/y_dialogs (sta ti je vise po volji)
Trece : Imenovanja i (re)definicije su blaga katastrofa.
Cetvrto : Pawn compiler 3.2.3664 sto je jako jako outdated.
Peto : Umesto sto si za svaku stavku pisao new jednostavno si mogao grupisati.
Sesto : Rent sa koriscenjem static-create-vehicle naspram spawn-rent-vehicle nema smisla. (takodje vazi za sve ostalo slicnog tipa)
Sedmo : Zar nije lakse grupisati labele za rent vozila i samo ih attach umesto da imas za svaki posebno ? (takodje vazi za sve ostalo slicnog tipa)
Osmo : Mape si mogao izdvojiti u poseban file i samo ga include u skriptu.
Deveto : Ovo nema smisla.
if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return Ulogovan(playerid);
Deseto : Zasto podeljena komanda kada sve moze ici pod jednu ?

/////////////////////////////////////////
YCMD:upalimob(playerid,params[],help)
{
    #pragma unused help
    if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return Ulogovan(playerid);
    if(PlayerInfo[playerid][pMobilni] == 0) return SCM(playerid, -1, ""CRVENA"[GRESKA]"BELA"Ne posedujete mobilni telefon!");
{
new string[128];
MobilniUpaljen[playerid] = 0;
SCM(playerid,-1, ""SPLAVA"[TELEKOM]"BELA"Upalili ste vas mobilni!");
format(string,sizeof(string),"* %s pali svoj mobilni(/upalimob)",GetName(playerid));
ProxDetector(20.0, playerid, string,PROX,PROX,PROX,PROX,PROX);
}
return 1;
}
//////////////////////////////////////
YCMD:ugasimob(playerid,params[],help)
{
#pragma unused help
if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return Ulogovan(playerid);
if(PlayerInfo[playerid][pMobilni] == 0) return SCM(playerid,-1,""CRVENA"[GRESKA]"BELA"Ne posedujete mobilni telefon!");
{
new string[128];
MobilniUpaljen[playerid] = 1;
SCM(playerid,-1,""SPLAVA"[TELEKOM]"BELA"Ugasili ste vas mobilni!");
format(string,sizeof(string),"* %s gasi svoj mobilni(/ugasimob)",GetName(playerid));
ProxDetector(20.0, playerid, string,PROX,PROX,PROX,PROX,PROX);
}
return 1;
}

Jedanaesto : Nepotrebno totalno.

#pragma unused params
#pragma unused help


Od 17893 linije code-a koje si ispisao, moze da stane sigurno u nekih 13k linija, mozda cak i manje. Outdated.

Ti nemas prava glasa, zato sto ne znas nista, nemoj da zickas da te pokopam dokazima.
Ajde kamenuj me  :D