YSI Package / y_commands / "help"

Započeo markosimic, Decembar 16, 2022, 02:14:23 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


NEW • YSI Package / y_commands / "help"




Verujem da su mnogi videli do sada, koristeci y_commands "help" parametar, te ga zanemarili potpuno, kao da ne postoji.
Vreme je da se objasni, pokaze upotreba i zapravo ucini nesto dobro ovom temom (nadam se). (btw @Muma me je pitao davno za ovo, tkd on je razlog kako mi je ovo palo na pamet.)




Command Code (code koji ide u vasu komandu)


Imate neku vasu komandu, te zelite da iskoristite pune mogucnosti y_commands - jednostavno iskoristite help parametar (primer uzimamo kreiranje staff vozila) :
[pawn]
    if(help)
    {
        SendClientMessage(playerid, -1, "HELP >> Komanda koja vam Kreira Staff Vozilo..");
        return 1;
    }
[/pawn]
*mislim da nema ovde sta mnogo da se objasni, jednostavno ako je parametar "help" > izvrsi SendClientMessage, etc...



Command



[pawn]
YCMD:help(playerid, params[], help)
{
   if (help)
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Koristi `/help <command>` da dobijes informacije oko komande.");
   }
   else if (IsNull(params))
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Molimo unesite naziv komande.");
   }
   else
   {
      Command_ReProcess(playerid, params, true);
   }
   return 1;
}
[/pawn]
*mislim da nema ovde sta mnogo da se objasni, jednostavno ako je parametar "help" > izvrsi SendClientMessage, ako je prazno izvrsi SendClientMessage sa porukom ili izvrsi SendClientMessage iz komande, etc...


*ako je iskorisceno help > prosledi SendClientMessage

*ako je iskoriscena komande help bez naziva komande > prosledi SendClientMessage

*ako je iskoriscena help komanda sa nazivom komande > prosledi SendClientMessage iz komande




Sobzirom da mi objasnjavanje ne ide od ruke uopste, nadam se da ste razumeli barem nesto od ovoga, toliko od mene.  :)

Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

bump  :D
Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

vecina ne zna za ovo jako lepo sto si objavio
"Everybody talks and everybody listens, but somehow its always the truth that comes up missing"

Citat: Wizzard1 poslato Avgust 31, 2023, 00:17:13 PRE PODNE
koje ti znanje imas?



Saznam kad mi nikad vise nece trebat u zivotu hahahaha

Citat: Muma 2.0 poslato Maj 27, 2023, 01:01:43 PRE PODNE
Saznam kad mi nikad vise nece trebat u zivotu hahahaha

Secam se davno kada si pitao u vezi ovoga, pa eto setih se tebe i objavih, steta sto niko nece koristiti to ovde...

Citat: Muma 2.0 poslato Maj 27, 2023, 01:01:43 PRE PODNE
Saznam kad mi nikad vise nece trebat u zivotu hahahaha
Nemoj tako, idemo ti i ja jos malo potrosit vremena na V-RP  :D

Vala meni kao početniku pomaže, hvala.