RedRose INI

Započeo Luxx, Novembar 10, 2022, 13:13:36 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: neshallon poslato Novembar 13, 2022, 11:53:19 PRE PODNE
Evo par stvari cisto onako, da ne zakopam previse vas rad

Foreach naspram y_foreach...
SCM i ostalo necu komentarisati...
Obicni dialozi naspram EasyDialog/y_dialog...
oClan etc necu ni da komentarisem....
Ako si mape izbacio van moda, izbaci i tdove...
Zasto ne modularno ? Lakse za rad i snalazanje...

[pawn]
CMD:developer(playerid, params[])
{
   {
       new string[256];
       if(KapicaStavljena[playerid] == 0)
       {
            if(KapicaStavljena[playerid] == 1) return Greska(playerid, "Prvo morate skinuti kapu sa glave (/kapa)!");
         if(KacigaStavljena[playerid] > 0) return Greska(playerid, "Prvo morate skinuti kacigu sa glave (/kaciga 0)!");
         if(NaocareStavljenje[playerid] == 1) return Greska(playerid, "Prvo morate skinuti naocare sa glave (/naocare)!");
         if(KacketStavljen[playerid] > 0) return Greska(playerid, "Prvo morate skinuti kacket sa glave (/kacket 0)!");
         if(MaskaStavljena[playerid] == 1) return Greska(playerid, "Prvo morate skinuti masku sa lica (/maska)!");
         if(Zastitna_Kaciga[playerid] == true) return Greska(playerid, "Prvo morate skinuti zastitnu kacigu (/zastitnakaciga)!");
         SPAO(playerid, NAGLAVI_SLOT, 19833, 2, 0.120000, 0.040000, -0.003600, 0, 100, 100, 1.4, 1.4, 1.4);
            KapicaStavljena[playerid] = 1;
         SCM(playerid, -1, "* "ZUTA"Stavili ste developersku kapicu na glavu, da je skinete kucajte ponovo (/developer).");
          format(string, sizeof(string),"* %s stavlja developersku kapicu na glavu.", GetName(playerid));
           ProxPoruka(20.0, playerid, string, PROX, PROX, PROX, PROX, PROX);
         return 1;
      }
      else if(KapicaStavljena[playerid] == 1)
       {
           RPAO(playerid, NAGLAVI_SLOT);
           KapicaStavljena[playerid] = 1;
          SCM(playerid, -1, "* "ZUTA"Skinuli ste developersku kapicu sa glave.");
          format(string, sizeof(string),"* %s skida developersku kapu sa glave.", GetName(playerid));
           ProxPoruka(20.0, playerid, string, PROX, PROX, PROX, PROX, PROX);
            return 1;
      }
   }
   return 1;
}
[/pawn]
Ovo necu ni komentarisati...

Include si y_va koji ne koristis nigde...
Sscanf 2.8.3 ? Naspram novog ? Zasto ?
YSI 3.09 naspram novog 5x ? Zasto ?

Toliko toga ovde treba da bi ovo bilo dobro, zato sledeci put se zapitajte dal moze stvarno bolje, jer je ovo stvarno al stvarno smesno :D

Druže, shvati da si glup kao kurac. 'Neću da zakopam previše vaš rad' - 60% rečenog je 'neću ni da komentarišem'. Shvati da se tako ne izlazi u susret drugim ljudima. Uzmi i napiši mu gde je pogrešio, smaraš. Zašto ne modularno? Ako je batica objavio red rose mod, koji očigledno nikada nisi otvorio, teško je prebaciti kod kao ovaj pisan u modularno, nit mislim da je sposoban za to - nit bi imao volje. Ako je bio skripter, i vlasnik mu nije tražio da uradi to, zašto ne bi ostavio ovako - pitanje glupo kao bolest, isto koliko i ti.
SCM NEĆEŠ DA KOMENTARIŠEŠ - E zbog ovakvih stvari ja mislim da je ostalo samo par normalnih skriptera na Balkanu. U kojem kurcu je pogrešno da ja definišem SendClientMessage kao SCM ili da mu dam mogućnost da za sobom povuče argumente(što običan SendClientMessage ne može - opet, glup si previše). oClan nećeš da komentarišeš pacovčino jedna bolesna iskompleksirana? Što ne kažeš Joy-u ili Mariu koji su radili izvornu skriptu, ili Gordonu koji je objavio originalni Red Rose? Zašto mu umesto što ćeš reći da nećeš da komentarišeš ne napišeš zašto to nije dobro i daš primer kako može da radi?

Umesto što kenjaš kao poslednja defektoidčina, napiši lepo stvari, napiši gde je greška. Kancerčino jedna bolesna, žao mi je što Super M. ne banuju mentolčine od ljudi kao što si ti sa foruma, odavno je ovaj forum postao pun spamera i maloumnika kao što si ti. Ispušiću bančugu najverovatnije, mada me iskreno ne zanima. Idi tako malo na engleske forume i piši ovo što njemu pišeš pa ćeš da vidiš kako će te iznapušavati.

Smiri se i uozbilji, ako si na nivou koji je nedostižan, pošto već smrdiš kući 24/7, uzmi mod i uradi kako valja, lepi moj.

Citat: vozim skr? poslato Novembar 14, 2022, 20:11:25 POSLE PODNE
Druže, shvati da si glup kao kurac. 'Neću da zakopam previše vaš rad' - 60% rečenog je 'neću ni da komentarišem'.

Ako nisi skontao, dao sam normalan odgovor, ko se pravi pametan dobije ono. Lik je sam napisao "Umes bolje? Sto ne volim ove tipove sto pisu " moze to bolje itd..." te sam u skladu sa tim odgovorio samo neke sitnice.

Citat: vozim skr? poslato Novembar 14, 2022, 20:11:25 POSLE PODNE
Shvati da se tako ne izlazi u susret drugim ljudima. Uzmi i napiši mu gde je pogrešio, smaraš. Zašto ne modularno? Ako je batica objavio red rose mod, koji očigledno nikada nisi otvorio, teško je prebaciti kod kao ovaj pisan u modularno, nit mislim da je sposoban za to - nit bi imao volje.

Ne izlazim nikome u susret, niti imam volje, jer dok sam izlazio pricao sam u prazno, jer pola njih nista ne konta. Da nisam otvorio gamemode, ne bih postavio jednu komandu iz istog, ako nisi pogledao odgovor dovoljno dobro. Modularno sam ostavio za kraj, edituju se modovi konstantno, ista prica, nista specijalno, ako vec radite nesto, uradite da bude svima lakse, prvenstveno vama.

Citat: vozim skr? poslato Novembar 14, 2022, 20:11:25 POSLE PODNE
Ako je bio skripter, i vlasnik mu nije tražio da uradi to, zašto ne bi ostavio ovako - pitanje glupo kao bolest, isto koliko i ti.

To je vec neka druga stvar, u to ne ulazim, ja ulazim samo u tematiku cistog koda i nedostataka, tj sta je bolje i zasto nije iskoristio to bolje.

Citat: vozim skr? poslato Novembar 14, 2022, 20:11:25 POSLE PODNE
SCM NEĆEŠ DA KOMENTARIŠEŠ - E zbog ovakvih stvari ja mislim da je ostalo samo par normalnih skriptera na Balkanu. U kojem kurcu je pogrešno da ja definišem SendClientMessage kao SCM ili da mu dam mogućnost da za sobom povuče argumente(što običan SendClientMessage ne može - opet, glup si previše).

Kao sto sam rekao, SCM i slicno necu da komentarisem, nisam nigde rekao da je pogresno, ali imam pravo da navedem...

Citat: vozim skr? poslato Novembar 14, 2022, 20:11:25 POSLE PODNE
oClan nećeš da komentarišeš pacovčino jedna bolesna iskompleksirana? Što ne kažeš Joy-u ili Mariu koji su radili izvornu skriptu, ili Gordonu koji je objavio originalni Red Rose? Zašto mu umesto što ćeš reći da nećeš da komentarišeš ne napišeš zašto to nije dobro i daš primer kako može da radi?

Da oClan necu da komentarisem, iz razloga sto je nebuloza, ko se iole malo vise razume u code, moze reci zbog cega, to polje ostavljam prazno da istrazis  ;)
Mene generalno boli kurac za sve, tako da mi nije problem da kazem ikome, a ti sam skontaj zasto, jer vecina njih jos uvek nije ni skontalo...

Citat: vozim skr? poslato Novembar 14, 2022, 20:11:25 POSLE PODNE
Umesto što kenjaš kao poslednja defektoidčina, napiši lepo stvari, napiši gde je greška. Kancerčino jedna bolesna, žao mi je što Super M. ne banuju mentolčine od ljudi kao što si ti sa foruma, odavno je ovaj forum postao pun spamera i maloumnika kao što si ti. Ispušiću bančugu najverovatnije, mada me iskreno ne zanima. Idi tako malo na engleske forume i piši ovo što njemu pišeš pa ćeš da vidiš kako će te iznapušavati.

Druze novi si profil, zasto si toliko nezadovoljan svojim zivotom ? Zasto te trigeruje lik za kog ne znas, obican lik na internetu ? Polako, smiri se, popij vode, samo polako, disi...

Citat: vozim skr? poslato Novembar 14, 2022, 20:11:25 POSLE PODNE
Smiri se i uozbilji, ako si na nivou koji je nedostižan, pošto već smrdiš kući 24/7, uzmi mod i uradi kako valja, lepi moj.

Druze, boli me kurac  :D
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: neshallon poslato Novembar 14, 2022, 21:30:19 POSLE PODNE
Ako nisi skontao, dao sam normalan odgovor, ko se pravi pametan dobije ono. Lik je sam napisao "Umes bolje? Sto ne volim ove tipove sto pisu " moze to bolje itd..." te sam u skladu sa tim odgovorio samo neke sitnice.

Ne izlazim nikome u susret, niti imam volje, jer dok sam izlazio pricao sam u prazno, jer pola njih nista ne konta. Da nisam otvorio gamemode, ne bih postavio jednu komandu iz istog, ako nisi pogledao odgovor dovoljno dobro. Modularno sam ostavio za kraj, edituju se modovi konstantno, ista prica, nista specijalno, ako vec radite nesto, uradite da bude svima lakse, prvenstveno vama.

To je vec neka druga stvar, u to ne ulazim, ja ulazim samo u tematiku cistog koda i nedostataka, tj sta je bolje i zasto nije iskoristio to bolje.

Kao sto sam rekao, SCM i slicno necu da komentarisem, nisam nigde rekao da je pogresno, ali imam pravo da navedem...

Da oClan necu da komentarisem, iz razloga sto je nebuloza, ko se iole malo vise razume u code, moze reci zbog cega, to polje ostavljam prazno da istrazis  ;)
Mene generalno boli kurac za sve, tako da mi nije problem da kazem ikome, a ti sam skontaj zasto, jer vecina njih jos uvek nije ni skontalo...

Druze novi si profil, zasto si toliko nezadovoljan svojim zivotom ? Zasto te trigeruje lik za kog ne znas, obican lik na internetu ? Polako, smiri se, popij vode, samo polako, disi...

Druze, boli me kurac  :D

Sve napica Neithane moj, ništa konkretno. I dalje kenjaš o ostavljanju za kasnije i razumevanje :). Jesam se sjebao, ulazio si u mod, toliko da vidiš problem i ne napišeš normalno nešto.

Uf, ljudi, Neithan naš nema vremena da da vam napiše gde ste pogrešili, ali zato ima vremena meni novom profilu da odgovara na ono što je činjenica bukvalno sve. I dalje ne vidim razlog onda jesti govna za SCM kada nema ništa pogrešno u njemu :P.

Nov profil jeste, jer zamisli da banuju, što sam napisao u prvom odgovoru, slepac si pa ne vidiš, razumem te. Prošli put su me isto banovali iz istog razloga, zbog istog kancerinja kao ti. Ja druže moj samo akaunt na ovom forumu imam koliko ti znaš za sebe, tako da, ponovo, umesto što se meni pravdaš da si neko i nešto - a znamo obojica da nisi jer bih i ja mogao da se bacim na tako mali nivo da šaljem Purdi likove da ga scamuju za mod, bolje samo ćuti, pomozi nekome ako vidiš grešku jer je ovaj forum za to i prvostepeno napravljen. Mada da.. ti nisi ni ''skriptao'' kada je sistem 'znam više - evo pomoć' postojao na ovom forumu. Davno i to beše.

Uživaj mi neshallon-e.

Samo cu reci smeh  :D
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

@vozim skr? ajde ne seri molim te, sve je napisano i objasnjeno 300x samo ste vi nesposobni da koristite search i procitate ono sto je bitno...Sta vise, toliko je puta napisano i objasnjeno da ljudi nemaju volje da ponavljaju. Svaki mod se sveo na to da se zameni textdraw i prebace par mapa iz nekog treceg moda.


Ali evo da ne bude da ja opet serem i jedem govna, evo po 15sti put objasnjenje za nesposobne i nepismene kao ti.



SCM - Ne valja iz vise razloga, prvi je da osnove programiranja kazu, svaka funkcija treba da sto krace i sto blize opisuje ono sto radi (isto vazi i za promenive). Kad proctitas Send Client Message, bukvalno ti kaze da saljes poruku klientu. Na sta te asocira SCM Na vise raznih kurcina!
Drugi razlog zasto ne valja, i to je onaj ozbiljniji, zato sto koristite macro za redefiniciju. Vi ne redefiniste nativnu funkciju na predvidjeni nacin   native SCM(playerid, color, string[]) = SendClientMessage, ili kao obicnu funkciju to jest wrapper, ne vi koristite prepocessor i onda serete jos sta ima veze dok vam ljudi lepo govore da ne valja. Najgluplji primer, ako ti crashuje server, crash detect ti da log. Oce ti pisati SCM ili ce ti pisati SendClientMessage??? Rekao bih da razmislis, ali nemate vi pojma ni za sta sve sluzi pre-processor, ni kako funkcionise posto su vam bitni textdrawovi dole kao crta da budu. Macro redefinicije ne treba izbegavati, ali treba razumeti sta radis.


oClan1 do oClan30 to jest 30 promenivih umesto niza, i onda svaki put za proveru 30 if uslova je cisti IDIOTIZAM (i to je blago receno).  Onaj ko je to radio nije bio zdrav u glavu, posto je imao znanja da koristi 30 if-ova, ali nije znao da napise prokletu petlju. Petlje postoje od kad je i programiranja, i to je osnovna stvar koju moras da shvatis i da znas. Samo se zapitaj kako ces da odrzavas takav kod? Ako ti treba provera da li je neko clan neke organizacije, ti ponovo pises prokletih 30 uslova, i to iz 2 razloga. Prvi je da nije niz pa ne mozes da loop, a drugi je da nema funkcija za takve provere dok ti ne napravis. Zamisli samo da moras prosiriti takav sistem sa 30 clanova na 100...Pa ja mislim da bi izvrsio samoubijstvo dok bi copy/paste i edit sve to, i 300% bi preskocio negde pa bi pravilo problem.


Jos nesto sto nije spomenuto, red rose koristi mysql/mariadb za storage, i ima dobar razlog za to. Mysql je bolji u samp-u iz prostog razloga sto je threaded za razliku od nativnog fajl sistema. Ti kad otvaras fajl, i citas/pises u njega, server ceka dok se to ne odradi. Mysql, kad posaljes query koristi drugi thread, dok server nastavlja sa radom, a kad stigne rezultat, plugin pozove callback. To jest za nepismene kao sto si ti, mysql ne izaziva lag servera za razliku od fajl sistema. Da ne pricamo o drugim benefitima samog sql-a i relativnih databaza.


PS: Cinjenica sto si radio novi profil govori sve za sebe.

Citat: Deleted User poslato Novembar 14, 2022, 22:19:43 POSLE PODNE
@vozim skr? ajde ne seri molim te, sve je napisano i objasnjeno 300x samo ste vi nesposobni da koristite search i procitate ono sto je bitno...Sta vise, toliko je puta napisano i objasnjeno da ljudi nemaju volje da ponavljaju. Svaki mod se sveo na to da se zameni textdraw i prebace par mapa iz nekog treceg moda.


Ali evo da ne bude da ja opet serem i jedem govna, evo po 15sti put objasnjenje za nesposobne i nepismene kao ti.



SCM - Ne valja iz vise razloga, prvi je da osnove programiranja kazu, svaka funkcija treba da sto krace i sto blize opisuje ono sto radi (isto vazi i za promenive). Kad proctitas Send Client Message, bukvalno ti kaze da saljes poruku klientu. Na sta te asocira SCM Na vise raznih kurcina!
Drugi razlog zasto ne valja, i to je onaj ozbiljniji, zato sto koristite macro za redefiniciju. Vi ne redefiniste nativnu funkciju na predvidjeni nacin   native SCM(playerid, color, string[]) = SendClientMessage, ili kao obicnu funkciju to jest wrapper, ne vi koristite prepocessor i onda serete jos sta ima veze dok vam ljudi lepo govore da ne valja. Najgluplji primer, ako ti crashuje server, crash detect ti da log. Oce ti pisati SCM ili ce ti pisati SendClientMessage??? Rekao bih da razmislis, ali nemate vi pojma ni za sta sve sluzi pre-processor, ni kako funkcionise posto su vam bitni textdrawovi dole kao crta da budu. Macro redefinicije ne treba izbegavati, ali treba razumeti sta radis.


oClan1 do oClan30 to jest 30 promenivih umesto niza, i onda svaki put za proveru 30 if uslova je cisti IDIOTIZAM (i to je blago receno).  Onaj ko je to radio nije bio zdrav u glavu, posto je imao znanja da koristi 30 if-ova, ali nije znao da napise prokletu petlju. Petlje postoje od kad je i programiranja, i to je osnovna stvar koju moras da shvatis i da znas. Samo se zapitaj kako ces da odrzavas takav kod? Ako ti treba provera da li je neko clan neke organizacije, ti ponovo pises prokletih 30 uslova, i to iz 2 razloga. Prvi je da nije niz pa ne mozes da loop, a drugi je da nema funkcija za takve provere dok ti ne napravis. Zamisli samo da moras prosiriti takav sistem sa 30 clanova na 100...Pa ja mislim da bi izvrsio samoubijstvo dok bi copy/paste i edit sve to, i 300% bi preskocio negde pa bi pravilo problem.


Jos nesto sto nije spomenuto, red rose koristi mysql/mariadb za storage, i ima dobar razlog za to. Mysql je bolji u samp-u iz prostog razloga sto je threaded za razliku od nativnog fajl sistema. Ti kad otvaras fajl, i citas/pises u njega, server ceka dok se to ne odradi. Mysql, kad posaljes query koristi drugi thread, dok server nastavlja sa radom, a kad stigne rezultat, plugin pozove callback. To jest za nepismene kao sto si ti, mysql ne izaziva lag servera za razliku od fajl sistema. Da ne pricamo o drugim benefitima samog sql-a i relativnih databaza.


PS: Cinjenica sto si radio novi profil govori sve za sebe.

Ne vidim razlog pominjanja ovog dela dole o MySQL kada sam ja izričito protiv modova u ini-u jer smo u 2k22 i ljudi su do sada to trebali shvatiti. Način koji si ti naveo za SCM nije pogrešan, jer jebeno ne postoji nešto što takvo možeš nazvati ispravnim. Mislim da je i Levu lud onda zato što je to koristio :P? Ili Terza koji je to u Balkaniumu koristio, itd.. Za oClan1-30 mi nemoj kenjati previše jer ga nisam kritikovao što je to ispravljao, nego što je ovom liku to istakao i nije rekao ništa zauzvrat. SCM i dalje ništa nisi rekao konkretno jer ti, kao developer nekog servera ćeš znati šta je SCM, kao što znamo šta je SPD? I ako crash izbaci ShowPlayerDialog, ti ćeš misliti da je to neki include, ili?? Znaš šta je SPD i radi lakšeg pisanja pišeš to, prevlačiš ga sa više mogućnosti argumenata itd.. Idi, upiši SendClientMessage(playerid,-1,"Ime: %s", getName(playerid));

Bravo forume, idemo ka nečemu. Čovek je uspeo da napiše jedva probleme moda.

Citat: vozim skr? poslato Novembar 14, 2022, 23:30:06 POSLE PODNE
SCM i dalje ništa nisi rekao konkretno jer ti, kao developer nekog servera ćeš znati šta je SCM, kao što znamo šta je SPD? I ako crash izbaci ShowPlayerDialog, ti ćeš misliti da je to neki include, ili?? Znaš šta je SPD i radi lakšeg pisanja pišeš to, prevlačiš ga sa više mogućnosti argumenata itd..
Sta je SCM? Software configuration management?

> jer ti, kao developer nekog servera ćeš znati šta je SCM
Zasto bi neki developer znao vase "skracenice"? Ako je kod tebe to standard, ne znaci da svi moraju to znati. Ukoliko ti je do argumenata, imas SendClientMessagef native u OMP beta build-u 6.
Otvoris bilo koji game-mode sa ovog foruma (cast izuzecima) i sta ces videti u prvih 5k linija? Macro definicije. Lepo ti je covek objasnio zasto ne koristiti macro redefine za skracivanje nativnih funkcija i ako vec hoces, kako to da uradis, bilo za skracivanje ili dodavanje argumenata, sto je totalno nepotrebno pored danasnjih dodataka (y_less stupid includes/open.mp beta)

Ne budi tako tvrdoglav, lepo su ti sve rekli momci, budi normalan i prihvati to. Ne ponasaj se kao budala.

Opustite se, zar treba pisati milion puta nesto sto smo vec pisali milion puta, ko zeli nek sam pronadje zasto je receno nesto, stvarno neam snage niti volje po milioniti put objasniti jedno te isto, kao i vecina drugih koji su isto to uradili milion puta  ;)
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: vozim skr? poslato Novembar 14, 2022, 23:30:06 POSLE PODNE
Ne vidim razlog pominjanja ovog dela dole o MySQL kada sam ja izričito protiv modova u ini-u jer smo u 2k22 i ljudi su do sada to trebali shvatiti. Način koji si ti naveo za SCM nije pogrešan, jer jebeno ne postoji nešto što takvo možeš nazvati ispravnim. Mislim da je i Levu lud onda zato što je to koristio? Ili Terza koji je to u Balkaniumu koristio, itd.. Za oClan1-30 mi nemoj kenjati previše jer ga nisam kritikovao što je to ispravljao, nego što je ovom liku to istakao i nije rekao ništa zauzvrat. SCM i dalje ništa nisi rekao konkretno jer ti, kao developer nekog servera ćeš znati šta je SCM, kao što znamo šta je SPD? I ako crash izbaci ShowPlayerDialog, ti ćeš misliti da je to neki include, ili?? Znaš šta je SPD i radi lakšeg pisanja pišeš to, prevlačiš ga sa više mogućnosti argumenata itd.. Idi, upiši SendClientMessage(playerid,-1,"Ime: %s", getName(playerid));

Bravo forume, idemo ka nečemu. Čovek je uspeo da napiše jedva probleme moda.
Ma vama pojedinima ovde nema pomoci...Sam si napisao da ti crash detect nece izbaciti ime funkcije koju si koristio vec neko drugo i ne vidis problem u tome...

Citat: BISHOP poslato Novembar 15, 2022, 00:50:05 PRE PODNE
Sta je SCM? Software configuration management?

> jer ti, kao developer nekog servera ćeš znati šta je SCM
Zasto bi neki developer znao vase "skracenice"? Ako je kod tebe to standard, ne znaci da svi moraju to znati. Ukoliko ti je do argumenata, imas SendClientMessagef native u OMP beta build-u 6.
Otvoris bilo koji game-mode sa ovog foruma (cast izuzecima) i sta ces videti u prvih 5k linija? Macro definicije. Lepo ti je covek objasnio zasto ne koristiti macro redefine za skracivanje nativnih funkcija i ako vec hoces, kako to da uradis, bilo za skracivanje ili dodavanje argumenata, sto je totalno nepotrebno pored danasnjih dodataka (y_less stupid includes/open.mp beta)

Ne budi tako tvrdoglav, lepo su ti sve rekli momci, budi normalan i prihvati to. Ne ponasaj se kao budala.
Ti nikada nisi radio na Athlone pa ne znaš šta je SCM? Da li je teško lupiti ctrl f i naći šta SCM znači ako si već toliko zaostao i ne možeš skontati?

Citat: vozim skr? poslato Novembar 15, 2022, 08:11:01 PRE PODNE
Ti nikada nisi radio na Athlone pa ne znaš šta je SCM? Da li je teško lupiti ctrl f i naći šta SCM znači ako si već toliko zaostao i ne možeš skontati?
Nikada nisam radio na "Athlone" i nisam imao potrebu raditi i znati te vase kancerogene skracenice. Ja znam sta SCM znaci, a trebao bi i ti znati ako se vec zelis time baviti, raspravljati i nisi zaostao.

Al stvarno imal potrebe pisati 1000x jedno te isto, mislim da je receno dovoljno puta
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.